Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2014., 18:21   #2001
Da završio 3 god, prvostupnik, to onda par rečenica dovoljno?

Ma radio bi bilo kaj, nemam love, samo uopće ne znam kako početi, svi traže iskustvo..
__________________
Svi mi grijesimo, neki vise, neki stalno.
Damjan_sesvete is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 06:57   #2002
Quote:
Damjan_sesvete kaže: Pogledaj post
Da završio 3 god, prvostupnik, to onda par rečenica dovoljno?

Ma radio bi bilo kaj, nemam love, samo uopće ne znam kako početi, svi traže iskustvo..
Za početak se stavi u poziciju poslodavca, a poslodavca ne zanima jel ti imaš love ili ne nego jesi li ti baš takav profil osobe kakvu on traži. Kad pišeš molbu moraš ga uvjerit da si baš ti taj.

Svaki početak je težak, daj si vremena i pročitaj malo temu. Inače, ono što se kod nas naziva "molba" je Cover Letter možeš naći puno primjera kako pisati ovdje: http://lmgtfy.com/?q=Cover+letter+examples
MrBrightside111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 07:06   #2003
Kakva su vaša iskustva s javljanjem na oglase gdje se traži relevantno iskustvo od primjerice 5 god a vi ga nemate?

Dakle, ono što me konkretno zanima imali smisla trošiti energiju na takav oglas ako zadovoljavam sve uvjete osim toga. Drugim riječima, kako poslodavci selektiraju u tom pogledu, hoće li ipak razmotriti CV bez obzira ako se ne zadovoljava jedan od uvjeta.

Imali vas koji ste se zaposlili a da niste zadovoljili neki od primarnih uvjeta?
MrBrightside111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 08:17   #2004
Quote:
MrBrightside111 kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva s javljanjem na oglase gdje se traži relevantno iskustvo od primjerice 5 god a vi ga nemate?

Dakle, ono što me konkretno zanima imali smisla trošiti energiju na takav oglas ako zadovoljavam sve uvjete osim toga. Drugim riječima, kako poslodavci selektiraju u tom pogledu, hoće li ipak razmotriti CV bez obzira ako se ne zadovoljava jedan od uvjeta.

Imali vas koji ste se zaposlili a da niste zadovoljili neki od primarnih uvjeta?

Odgovor na tvoja pitanja je NE!
a_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 13:48   #2005
Pozdrav,
imam jedno pitanje.. da li ste se ikad javljali na oglase za posao a već ste zaposleni? da li su razgovori za posao uvijek u jutarnjim satima ili bude i poslije podne? s obzirom da nekada nije lako izaći s posla..
Sunce87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 13:59   #2006
Quote:
Sunce87 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam jedno pitanje.. da li ste se ikad javljali na oglase za posao a već ste zaposleni? da li su razgovori za posao uvijek u jutarnjim satima ili bude i poslije podne? s obzirom da nekada nije lako izaći s posla..
Iz mojeg skromnog iskustva traženja posla, ako je firma manja, bit će fleksibilniji po pitanju termina održavanja razgovora. Jednom prilikom sam ga dogovorila iza 18 h (manja firma), a drugom (veća firma) je bilo testiranje i onda razgovor kad su oni odredili, poklapalo se dijelom s radnim vremenom kod trenutnog poslodavca.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 13:21   #2007
Quote:
MrBrightside111 kaže: Pogledaj post
Kakva su vaša iskustva s javljanjem na oglase gdje se traži relevantno iskustvo od primjerice 5 god a vi ga nemate?

Dakle, ono što me konkretno zanima imali smisla trošiti energiju na takav oglas ako zadovoljavam sve uvjete osim toga. Drugim riječima, kako poslodavci selektiraju u tom pogledu, hoće li ipak razmotriti CV bez obzira ako se ne zadovoljava jedan od uvjeta.

Imali vas koji ste se zaposlili a da niste zadovoljili neki od primarnih uvjeta?
Pa ovisi, ako imaš recimo 3 godine a ne 5 javi se

Znači kad u oglasu stoji uvjet koji nemaš, a imaš većinu drugih uvjeta, slobodno se javiš. Jako je rijetko da osoba ima baš sve uvjete koji su navedeni u oglasu.
Klibicl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 20:01   #2008
sta znaci otkazni rok? trenutno radim u skoli kao asistent u nastavi ali dobio sam priliku za bolji posao pa su me pitali koliki mi je otkazni rok? jel ja poslodavcu moram sta rec ili?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 21:01   #2009
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
sta znaci otkazni rok? trenutno radim u skoli kao asistent u nastavi ali dobio sam priliku za bolji posao pa su me pitali koliki mi je otkazni rok? jel ja poslodavcu moram sta rec ili?
Otkazni rok ti pise u ugovoru o radu.. Ne kuzim pitanje jel moras reci poslodavcu??? Pa normalno da moras ako odlazis od tada ti krece otkazni rok..
__________________
naša patkica je stigla 22.09.09.......... još jedna krafnica stigla je 04.03.13.
dazzling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 21:10   #2010
pa ne kuzim jer nisam nikad prije radio mislim, for real.. pa ne razumijem te poslovne pojmove.
jos uvijek nisam skuzio al dobro.
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 22:09   #2011
aj ti malo prouči zakon o radu, pročitaj članke 121 i 122..
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 23:47   #2012
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
aj ti malo prouči zakon o radu, pročitaj članke 121 i 122..
proucio sam evo clanke hvala nisam previse doznao novoga, naime ja znam koliki mi je otkazni rok i sve to al ne znam sto je to
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 00:45   #2013
http://www.poslovni-savjetnik.com/hr...-zastita-prava
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 01:05   #2014
E hvala to mi je trebalo
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 10:42   #2015
Prvi put se prijavljujem na natječaj i piše uz pisanu prijavu priložiti životopis itd. Što da napišem u pisanoj prijavi? Samo ono "prijavljujem se na oglas..." ili još nešto?
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:13   #2016
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Prvi put se prijavljujem na natječaj i piše uz pisanu prijavu priložiti životopis itd. Što da napišem u pisanoj prijavi? Samo ono "prijavljujem se na oglas..." ili još nešto?
to ti zapravo zamolba.....dakle gore lijevo svoje podatke,mob i mail.....niže desno podatke o firmi kojoj se prijavljuješ....
pa kratko i jasno da se prijavljuješ na xyz radno mjesto i da si oglas vidio na HZZ ili gdje već jesi.....
onda malo o sebi (po meni šta jasnije i kraće).....završio to i to radio,volontirao to i to....koristim office itd.....i na kraju nadaš se razgovoru za posao...
na dnu ime i prezime i potpišeš se ispod.....
i još prilozi ako ih im navedeš-prilažam: pa recimo završen tečaj tog i tog (preslik potvrde) ili još nešto čime dokazuješ neke znanja i vještine ako ih ima.....
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 16:10   #2017
Pozdrav,

trebam prvi puta napisati životopis, pa me zanima u kojem je obliku to najbolje napisati. Da li napraviti klasični životopis, europass ili nešto treće?

Hvala unaprijed!
Sonyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 18:25   #2018
gdje i kako pronaci HZMO (broj osiguranika u mirovinskom osiguranju)? dao sam ga u originalu sadasnjem poslodavcu pa me zanima jel moguce da ga odnekud izvucem bez toga?
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 19:48   #2019
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

trebam prvi puta napisati životopis, pa me zanima u kojem je obliku to najbolje napisati. Da li napraviti klasični životopis, europass ili nešto treće?

Hvala unaprijed!
Nema pravila. Stvar preferencije.
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
gdje i kako pronaci HZMO (broj osiguranika u mirovinskom osiguranju)? dao sam ga u originalu sadasnjem poslodavcu pa me zanima jel moguce da ga odnekud izvucem bez toga?
Misliš na onaj elektronski zapis? Ako je to, možeš ga skinuti s neta, ako imaš lozinku i pass.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:26   #2020
Quote:
Sonyy kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

trebam prvi puta napisati životopis, pa me zanima u kojem je obliku to najbolje napisati. Da li napraviti klasični životopis, europass ili nešto treće?

Hvala unaprijed!
miss hyde je već odgovorila....ovisi šta se tebi čini boljim i preglednijim.....
ja radim europass jer je meni pregledniji od nekog klasičnog....neko drugi ne voli.....
napiši obe verzije,pa sam/a odluči.....

Zadnje uređivanje Lenac7 : 16.12.2014. at 15:28. Reason: xy
Lenac7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.