Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2003., 03:19   #1
Talking Hrana u avionu

Ok, priznajem da danas navecer nisam imala pametnijeg posla pa sam surfajuci naisla i na ovaj
site.
Moram priznat da je meni avionska hrana zapravo OK..ne ukusom, nego me primi neko uzbudjenje...kao...sad cemo jest, bas me zanima sto ima, kako je prezentirano, pa onda odmotavanje svih celofana i kontejnera itd....
Jebiga, takva sam, seljak u dusi...hi hi hi
Ajd, sad kakva je vama avionska hrana, gdje vam je bila najbolja, gdje najgora itd....
Pisite malo.
Meni je daleko najbolja hrana bila u Thai airways...sjecam se da sam jedne godine dobila tako dobar dorucak tamo da ga se i sad rado sjetim.
Dobar je i Malaysian....osim toga tamo stalno stjuardese hodaju po avionu s velikim tacnama sendvica, kolacica i keksica da im putnici slucajno ne bi ostali gladni izmedju obroka.
Najgora....definitvno British Airways. Obicno narucim vegetarijanski meal jer je laksi, a i ne volim bas meso. Jednom sam tako u BA narucila vegetarijanski meal, potvrdila i onda mi ga naravno nisu dali nego nekoj kretenusi kojoj se usred leta cefnulo da ima veggie meal. Ja sam sjedila pri kraju aviona i debelo sam popusila. Kad sam spomenula stjuardesi da sam ja narucila veggie, ova me s visoka pogledala i odbrusila nesto ispod brka, kasnije se vratila s nekakvim SIROM i salatom i rekla da je to sve sto oni imaju i BACILA to pred mene.
Kravetina brkata!!!
Eto...
BTW, ovaj site za koji sam dala link je zapravo dosta useful da vidimo sto na sceka u kojoj avio kompaniji.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 03:22   #2
Eh, da....na site ima i Croatian Airlines....primjetite minijaturnu cokoladicu na drugoj slici sto je jedino sto putnici na potezu Zagreb-Dubrovnik dobiju. Navodno nema cak ni pica.
Usporedite to onda s nekom drugom kompanijom koja ce za let iste duzine servirat bar sendvic, ako ne i cijeli obrok.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 12:40   #3
prvo sam bila skeptična kad sam vidla kakav si topik otvorila ali kad sam pogledala stranicu....
inače, dosta često letim lufthansom i moram priznati da sam prilično zadovoljna...doduše uvijek može bolje.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 12:40   #4
meni uvijek zafali kruha
najvise volim kad idu poslije s onom korpom i dijele tople zemickice

i volim fince jer imaju super pivo (lapin kulta), a ak slucajno neces, onda se cudom cude
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 13:54   #5
joooooj, ja isto luda od sreće kad dođe klopa u avionu

to mi je nekak najdraži dio leta...

a što se tiče Zg-Du leta.. ja zadnji put nisam dobila minijaturnu čokoladicu nego 4 kikirikija u najmanjoj vrečićićićićićićićici na svijetu i oduran sok. sve to servirano od dvije stjuardese, koje su po mom mišljenju namjerno putnike gađale u glavu....

Česi imaju skroz ok klopu...stjuardese im mogu svakak izgledat, al su zato jako ljubazne...
gea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 14:10   #6
Dosad sam letila samo s BA pa za drugo ne znam.
Njihova klopa mi je ok osim tunjevine koju su nam servirali na putu za Manchester

A kaj me ovo ljeto ižifciralo?
Pitaju me hoću li šunku-sir ili piletinu s majonezom.Odgovorim im da hoću pile,a kad ono tek kad sam zagrizla i osjetila neočekivani okus,bacim oko na omot sendviča i vidim da čitkim slovima piše
puretina sa salad cream (da li trebam spomenuti da ne podnosim jbeni salad cream? )
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2003., 14:29   #7
Ja vrlo slicno, isto mrzim avionsku hranu iz dna duse jer znam da je koma i da ce mi trebat 100 godina da to provarim, al se isto uvijek veselim jer em ti skrati vrijeme puta to neko iscekivanje hrane i uzbudjenja sto cemo dobit za jest. Ja uvijek chattam sa stjuardesama pogotvo ak su muski trolley dolly pa ih ispitujem o vinu, itd...

No najbolja ikad mi je bila u biznis klasi na Swissu, a definitivno najgora zamisliva avionska hrana ako je uopce mogu tako nazvat je bila na Madjarskom Maelvu. Cak na Egypt Airu nije bilo tak koma ko na Malevu.
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 15:02   #8
Da, kad su male stjuardi i meni je dobro, nemaju attitude ko zenske.
Kad smo frendica i ja letili za Istanbul nekim jutarnjim letom na kojem nije bilo ni zive duse, super nam je bilo zabavno s jednim stjuardom....stalno nas je dolazio pitat sta nam treba, davao extra sladolede i cokoladice i tako....ko ga ne bi volio...?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 15:24   #9
ne znam, ja mislim da ja još nisam naletila na stjuarda koji mi nije jako vibrirao na gay
Kad god letim sa dragim i on call je stjuard - redovno mu onako lijepo i sugestivni trepću i tetoše ga, mene but of course, ko jebe
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 17:05   #10
Cuj, pa to da su gay se podrazumijeva.
Za poseban tretman potrebno je samo malo prodivit se njegovoj novoj frizuri i spomenut Madonnu u pozitivnom kontekstu....pa da vidis cuda....odamh se stvore extra sladoledi i cokoladice...
U svakom slucaju, oni su mi 10 puta bolja varijanta od nakostrijesenih PMS potrefljenih babaca koji se obicno nalaze u avionu (svaka cast tetama iz Thai i Malaysian te Emirates airlines....one su iznimka )
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 17:19   #11
Quote:
Kiki kaže:
Cuj, pa to da su gay se podrazumijeva.
Za poseban tretman potrebno je samo malo prodivit se njegovoj novoj frizuri i spomenut Madonnu u pozitivnom kontekstu....pa da vidis cuda....odamh se stvore extra sladoledi i cokoladice...
U svakom slucaju, oni su mi 10 puta bolja varijanta od nakostrijesenih PMS potrefljenih babaca koji se obicno nalaze u avionu (svaka cast tetama iz Thai i Malaysian te Emirates airlines....one su iznimka )
jebat ga, ne sjetim se nikad dok ih gledam kako mi dragog skidaju pogledom, sve mi dođe da mu rukama pokrijem prepone od straha

al ajd baš ću probat drugi put ovo sa madonnom i frizurom
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 17:23   #12
Mi smo naseg stjuarda jos i sreli kasnije istog dana na Grand Bazaaru kako se presetava i kupuje djindjuve pa smo malo sjeli i procaskali s njim. To mi je definitvno bio najbolji sjuard ikada. Zivio on!
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2003., 22:28   #13
Ja zapravo nikad nisam u avionu jeo ni posebno lose, ni posebno dobro. Hrana je, onako, dosadno uniformirana.

Zapravo, najlosija hrana (sad kad razmislim ) mi je definitivno u Air France-u, pogotovo na long distance letovima. E, Air France definitivno sucks.

U Croatiji nije tocno to za Dubrovnik. Cesto letim na toj destinaciji, i toliko su sarmantno nedosljedni da je to divno. Ponekad se moze dobiti sendvic, sok i kava, a ponekad nista! Jos nisam uspio prokljuvit tajnu hocemo li nesto dobit ili ne, to je jedan od neotkrivenih misterija svemira.

Inace, Croatia nema losu hranu, ali stjuardese su toliko bahate, da mi sendvic zapne u grlu! Ne znam jeste li primijetili da ne smijete uzeti dvoje novine, nego samo jedne! Bez obzira na duzinu leta! Onda se kasnije mijenjate s dobronamjernim suputnicima.

Inace, s Malevom sam letio samo dva puta i nije mi bila nista strasna hrana. S BA sam letio puno puta i isto mi nije bila losa. Dapace, na interkontinentalnim letovima mi je hrana u BA super.
slavkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 09:36   #14
Ja obozavam gay stjuarte, pedere i gay scenu opcenito
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 15:22   #15
Jasno mi je za neke letove koji traju par sati, ali žaliti se da na letu Dubrovnik-Zagreb neme hrane mi je čisti kretenizam. Pa let valjda traje 45 minuta, zaboga. Ako ste toliko gladni jedite na aerodromu u Dubrovniku, pa opet u Zagrebu.

Busom sam znao putovati i po 15 sati u komadu (ajd, nisam baš neki svjetski putnik), i nisu davali hranu i to je svima normalno. A kad na letu od 45 minu ne daju ništa, onda je panika i uzbuna.

Uostalom, ima pravo Ryan air (ako se tako zove). Nema hrane, nema prijevoza od aerodroma do grada posebnim autobusom, nego nekim lokalnim, ali je zato karta duplo jeftinija.



S druge strane, ja nikad nisam letio avionom, pa me slobodno možete ignorirati.
__________________
Mene, ako se sete za dan bezbednosti, sete se, ako se ne sete, nikom ništa.
emerald is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 16:17   #16
Da se Croatia reklamira kao neka jeftina avio-kompanija onda se nitko ne bi zalio sto ti ne daju sendvic il sok, al nasa Croatia daleko od toga da je jeftina. Dapace, imaju skuplje karte od nekih poznatih avio kompanija (BA, recimo), pa analogno tome putnici ocekuju i kakvu takvu uslugu.
Ja sam na domacim letovima od pola sata unutar Tajlanda ili Malezije, dobivala kompletni rucak, tako da ne znam zasto se Croatia ne moze udostojit i dat ljudima casu soka i sendvic.
Na siteu za koji sam dala link se konkretno covjek zalio da je dobio samo minijaturnu cokoladicu, a sok ili kavu ili caj, jok!
I po mom misljanju zalio se s potpunim pravom.
Ryanair nekad ima karte na relaciji Lodnon-Trieste za £10. Normalno da nitko ne ocekuje neku hoch uslugu za te pare.
No, cak i oni imaju hranu u avionu, samo sto je treba kupit.
Croatia ima karte koje su puno skuplje od Ryanairovih i kao takvi bi trebali imat i uslugu na nivou cijene karata, zar ne?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 17:28   #17
Sad ce Ryanair pocet letit u HR pa ce sj*bat Croatiu...
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 18:02   #18
A ja sam letio u Indiju pa sam iskusio sto znaci dobra hrana u avionu. Dakle KLM do Amsterdama jutarnji let-svi su cekali kad ce se spustiti da mogu na marendu, onda Northwest 10 sati do New Delhi (nikad ruznijih stjuarda i stjuardesa nisam vidio u zivotu, o ljubaznosti da i ne govorim). Domaci letovi s Air India su bili renesansa u pogledu spize currya i masale 'ko u prici. Sto kaze KIKI jos ih se i danas sjetim
__________________
DA MI JE BITI MORSKI PAS!!!
lic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 23:06   #19
Zar niste čuli da je Croatia Airlines proglašena jednom od kompanija koje serviraju najbolju hranu? Mislim da su čak i nagradu dobilli* (prije godinu-dvije, ne sjećam se točno...)

* nagrada bi mogla biti za "dizajn" obroka, ali stvarno se ne sjećam točno...
Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2003., 23:10   #20
(oh... ne zalazim često ovdje pa sam tek sad uočila da postoji cijeli jedan topic o CA... možda je netko već tamo napisao ovo gore)
Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.