Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2015., 22:38   #4481
To je ulje dobiveno iz cijele bobice. Koristila sam jedino ulje pulpe pasjeg trna i ulje sjemenki pasjeg trna. No kako se ovdje radi o cijeloj bobici, znači da i ovo ulje može obojati kožu pa i njega koristi do 10% na ukupnu količinu čega već želiš raditi
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 01:18   #4482
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
To je ulje dobiveno iz cijele bobice. Koristila sam jedino ulje pulpe pasjeg trna i ulje sjemenki pasjeg trna. No kako se ovdje radi o cijeloj bobici, znači da i ovo ulje može obojati kožu pa i njega koristi do 10% na ukupnu količinu čega već želiš raditi
Hvala na odgovoru, u međuvremenu sam našla i kod njih preporuku za kreme da se stavlja 5%. Samo mi još fali da mi je oboja, a ja koristim sve moguće za izbjeljivanje kože.

Gdje si nabavljala ta od pulpe i sjemena, čija su?
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 12:27   #4483
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, u međuvremenu sam našla i kod njih preporuku za kreme da se stavlja 5%. Samo mi još fali da mi je oboja, a ja koristim sve moguće za izbjeljivanje kože.

Gdje si nabavljala ta od pulpe i sjemena, čija su?
Kupujem ih kod nas, obično u Terri ili u Kemigu preko web shopa. Ovo su CO2 i koristim ih od 0,5 - 2% u
Evo ti linkova :

Uje sjemenki pasjeg trna

Ulje pulpe pasjeg trna

U Kemigu - ulje pulpe i učje sjemenki pasjeg (vučjeg) trna
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 13:11   #4484
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Kupujem ih kod nas, obično u Terri ili u Kemigu preko web shopa. Ovo su CO2 i koristim ih od 0,5 - 2% u
Evo ti linkova :

Uje sjemenki pasjeg trna

Ulje pulpe pasjeg trna

U Kemigu - ulje pulpe i učje sjemenki pasjeg (vučjeg) trna
Hvala ti, čitala sam da se ovo ulje ustvari koristi kao eterično, na kapi. Jesi zadovoljna s njim, ja bi ga uzela jer znam imati ponekad nekakve čudne ofurene flekice po kapcima a čitala sam da je za ta oštećenja dobar.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 15:11   #4485
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Hvala ti, čitala sam da se ovo ulje ustvari koristi kao eterično, na kapi. Jesi zadovoljna s njim, ja bi ga uzela jer znam imati ponekad nekakve čudne ofurene flekice po kapcima a čitala sam da je za ta oštećenja dobar.
Zadovoljna sam, ako ti je potrebno za regeneraciju kože, to je dobar izbor, možeš u mješavinu dodati i tamanu ili ovaj tamanu, isto će odlično djelovati na tvoj problem pa iskombiniraj s uljima prema tvom tipu kože
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:17   #4486
Quote:
happines kaže: Pogledaj post
Zadovoljna sam, ako ti je potrebno za regeneraciju kože, to je dobar izbor, možeš u mješavinu dodati i tamanu ili ovaj tamanu, isto će odlično djelovati na tvoj problem pa iskombiniraj s uljima prema tvom tipu kože
Upravo to, od eteričnih mi se najbolje pokazalo sjeme mrkve. Baš mi odgovara. Hvala na savjetima.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 17:58   #4487
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Upravo to, od eteričnih mi se najbolje pokazalo sjeme mrkve. Baš mi odgovara. Hvala na savjetima.
Ma nema na čemu. Eu sjemena mrkve isto će ti super odgovarati također je i regenerativno, pazi da ne pretjeraš s eu.
happines is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 11:59   #4488
Post Balzam za usne od kaka

Neki dan sam napravila odlican balzam za usne od kakaa.
Odlicno mirise i usne su njezne od njega.
Sharam recept s omjerima:

6g kakao maslaca
1g bijelog pceljinjeg voska
0.5g biljnog glicerina


Otopiti kakao i vosak na pari, te na kraju dodati glicerin.
Meni je taman stalo u zdjelicu od 10ml.

Odlican je balzam, no malo je tvrd za mazanje prsom na usta. Mozda sam ga trebala staviti u onaj stick kao labelo. Ali nisam sigurna da bi se dalo "gurati van".

U kakve posudice vi stavljate balzame?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 15:59   #4489
Balzame za usne stavljam u stickove s ebaya, jeftini su i meni najpraktičniji za korištenje.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 00:06   #4490
Quote:
postaricamlada kaže: Pogledaj post
Hvala ti.
i mene zanima ovaj recept, ali u potpisu ne vidim ništa ...ili sam ćorava
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 08:24   #4491
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Hvala ti, čitala sam da se ovo ulje ustvari koristi kao eterično, na kapi. Jesi zadovoljna s njim, ja bi ga uzela jer znam imati ponekad nekakve čudne ofurene flekice po kapcima a čitala sam da je za ta oštećenja dobar.
Ofurene flekice zvuci kao alergijska reakcija na neki sastojak koji nanosis na lice...znam za takvu reakciju na npr. Aloa veru i ricinus konkretno ali moze bit i na bilo sto drugo
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 11:05   #4492
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Balzame za usne stavljam u stickove s ebaya, jeftini su i meni najpraktičniji za korištenje.
Daj pls stavi link na te tvoje stickove.

Ja sam kupila ovakve http://www.ebay.com/itm/5g-Hot-1-5-1...item3389c6488a i ništa ne valjaju, sami se odvrte dok ih nosim u džepu, balzam ispada, baš sam nezadovoljna.
Tijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 17:41   #4493
Kupila sam davno lot od 50 komada, i taj seller ih više nema, pa ti ne mogu staviti link. Ali upisala sam u tražilicu empty lip balm tubes. Moji su prozirni, od najjeftinijeg sellera, i odlični su. Takvih ima i bijelih i crnih. Ove sa šarenim poklopcima nisam uzimala.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:17   #4494
Quote:
Satin Doll kaže: Pogledaj post
Balzame za usne stavljam u stickove s ebaya, jeftini su i meni najpraktičniji za korištenje.
Moze link na PM?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 20:25   #4495
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Recept za izvrstan melem i za suhe pete klikni na moj potpis.
I ja bi ovaj recept,ali ne vidim tvoj potpis
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 01:20   #4496
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ofurene flekice zvuci kao alergijska reakcija na neki sastojak koji nanosis na lice...znam za takvu reakciju na npr. Aloa veru i ricinus konkretno ali moze bit i na bilo sto drugo
Ricinus, već dva puta i sad znam da ga ne smijem koristiti. Prvi put obrve mazala prije spavanja, a drugi put ga stavila u okoloočnu kremu. 3 tjedna sam liječila štetu.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 08:36   #4497
Pozdrav svima!

Malo sam citala o izradi prirodne kozmetike i pokusala bih si napraviti neku anti age kremu s obzirom da sam u srednjim 30tima.

Molila bih vas neki recept za izradu takve kreme.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 12:40   #4498
Za kreme je potrebno malo više iskustva i puno više materijala, nisam sigurna koliko ti se isplati kupovati sve sastojke, pogotovo za jednu anti age kremicu

Znam da si pitala recept, ali ja bi radije na tvom mjestu izradu kreme prepustila stručnjacima

Ovo je samo dobronamjeran savjet, nemoj krivo shavatiti molim te
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 19:43   #4499
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
Ricinus, već dva puta i sad znam da ga ne smijem koristiti. Prvi put obrve mazala prije spavanja, a drugi put ga stavila u okoloočnu kremu. 3 tjedna sam liječila štetu.
O da ricinus bude često uzrok...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:32   #4500
Quote:
Saireen kaže: Pogledaj post
Za kreme je potrebno malo više iskustva i puno više materijala, nisam sigurna koliko ti se isplati kupovati sve sastojke, pogotovo za jednu anti age kremicu

Znam da si pitala recept, ali ja bi radije na tvom mjestu izradu kreme prepustila stručnjacima

Ovo je samo dobronamjeran savjet, nemoj krivo shavatiti molim te
Nista se ja nejutim.
Jednostavno nisam zadovoljna kupovnim krema.

A htjela bih naciniti jednu za sebe. Ako bi djelovala nastavila bih ju izrađivati.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.