Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2008., 15:15   #221
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
Pod rukom mi clanak iz novina o pljacki drzavnog novca svagdje gdje postoje diktatori i rezimi i kako tece povrat tog opljackanog novca od gladnih podanika, da konkretiziramo:

- Sadam Husein za 24 godine pokrao i negdje sakrio nesto kao 100 miijardi dolara u novcu, zlatu i nekretninama, a pronasli su samo: u Nici luksuznu jahtu od 80 m, vilu u Canu, 2 luksuna hotela u Maroku, a ostalo......... popapalamaca


- Mohamed Suharto za 32 godine posvojio cca 40 milijardi dolara, umjesto povrata milijardi porodica je trazila narod OPROST grijeha.....

- Pinochetovi racuni su pronadeni na brojnim racunima od Argentine do Svicarske, a samo u USA pronasli su vise od 100 racuna

- Markos 15 milijardi dolara, 700 miliona je vraceno na Filipine sa svicarskih racuna

- razni Africki vladari..... Mobutu, Selassi, Idi Amin.....

- Milosevic, nije ni danas tocno procjenjeno koliko je opljackano, ostati ce neotkrivene milijarde dolara, tone zlata iz rudnika Bor, stotine kg heroina. Nadeno je 500 kg cistog heroina u trezoru beogradske banke kojim su se placala narucne politicka ubojstva.

- najmracnija svicarska bankarska epizoda vezana je za razdoblje nacizma kada su preuzimali novac i otete dragocjenosti od nacistickih zlocinaca.


p.s.....navalite

Jedini izuzetak J.B.Tito, iza njega nije ostalo NISTA, ni tajni racuni ni vrijedna imovina, njegova obitelj je nasljedila: DVIJE PUDLICE, STARI VOLKSWAGEN I VINOGRAD


font. N.L. 3/2008. H. Radulic
i posle velikosrbi i velikohrvati kukaju na jozhu!

imam i ja racune po svetu, ali nisu nesto puni
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:21   #222
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Svica i island nisu slike zapada, ali svake godine imamo dvije tri zemlje sa visoko razvijenom demokraciom u kojima se pokaze lice i nalicje "demokracije i slobode". Sjeti se Francuske prije godinu dvije i paljenja automobila i manje vise je jasno na sto misli. Dakako to neznaci da nista nevalja nego jednostavno nekakve stvari neidu bas onako kako bi trebale ici.
everything you know is wrong

Quote:
Sa CH pasom ne dobijam nista (osim glasovanja-a ono mi treba) i rada u EU, ali ako ispunjavam sve uvjete zakonom propisane pa zasto ga nebi uzeo ako mo jos zdrava pamet sluzi jer sam ovdje vec 13 godina, zena mi ovdje rodena, kcer takode i obe su ovdje zavrsile skolu. Za njih dvije je to jos teze nego za mene, mene boli nepravda a njih jos i vise jer to im je kako kazu rodna gruda... Ali kao sto si sam rekao tu dolazi ona famozna ogranicenost svicaraca.. Dakako opet naglasavam da su razlike od opcine do opcine drasticne, kao da ste u drugoj drzavi.
slazem se! ameri daju i deci turista ili ilegalaca ako se rode. uz neke despostije po aziji, shvica je jedina gde imas ''strance'' koji su 4. generacija rodjena u zemlji.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:46   #223
Quote:
bijesna glista kaže: Pogledaj post
Greska, mi (bivsi Jugoslaveni) smo sami sebe prozvali primitivcima i zaostalim. Dobro poznat kompleks manje vrijednosti.
Mozda i imas donekle pravo, ali i sama znas kako je kad si u drugoj zemlji i kad pocnes neke stvari da rjesavas sa cim se sve ne susreces. I kad pomislis e sad je sve kako treba, slobodna zemlja, zakoni se postuju, svi "ravnopravni", radis redovno placas sve, nisi lopov ili na socijalnom itdd. i na kraju ispadne da oni koji manje postuju zakon bolje prolaze nego posteni ljudi.
Recimo kako sad da se boris sa zakonom da moras platit vece auto osiguranje 30% samo zato jer dolazis sa blakana, i kako se nebi osjecao manje vrijednim i povrijedenim i ljutim naposlijetku a nista nemozes promijenit.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:29   #224
ti drasticni primeri diskriminacije nisu prisutni u anglo svetu... stoga ne zameri ekipi iz UK/US/CA/AU. generalno bilo kog van kruga 1000-1500km zabole za nas. ko ima misljenje, licno je i moze biti posledica mnogo faktora.

ziveh u svedskoj i svici, gde ima ovo o cemu ti pricas... ali i u UK i US.

na spomen srbije sam u CH svakakve gluposti cuo i doziveo... u UK ili ih zabole ili pozitivno [exit ili recimo sto navijaci aston vile obozavaju savu milosevica]... u US nas gotive zbog tesle, kosarkasa u NBA, tenisera, ... stariji jer smo bili saveznici u WWII.

sem immigration officers, koje drzavljanstvo imam i s kojim pasosem sam u njihovoj zemlji ih opet zabole.

u SWE je recimo dozvola boravka uslov za rentanje stana. u US i UK mozes kupiti ili rentati bilo koju nekretninu sve i da si marsovac, ako imas love. mogu za rentu eventualno traziti bank statement ili slicno cime potvrdjujes solventnost. ali, to traze svima.

rent a car... uglavnom ih interesuje koliko imas godina, koliko vozackog iskustva i koju vozacku dozvolu. broj kartice ili security deposit uzimaju svima i ne postoji neki profiling.

da ne pricam sto su citizens i permanent residents ravnopravni... u UK cak oko poreza imas olaksice u nekim slucajevima kao non-citizen.

govorimo prosto o dva sveta i dve kulture.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 07:47   #225
Da i onda kad cujem domace kako smatraju tu i takvu Evropu kao nesto nedostizno i ko da je raj na zemlji.


Ovdje kad kazes "Serbian" - odma domaci zakljucuju da si taksista ili picadrajver A kad kazes "Croatian" onda misle da si "Serbian" i sve opet isto
E a zamisli kad u recenici spomenes i "Serbian" i "Croatian" i "Bosnian" i sve to iz "former Yugoslavia". Za tri godine nece skontat sta si mu htio rec.
bijesna glista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 11:47   #226
Quote:
bijesna glista kaže: Pogledaj post
Da i onda kad cujem domace kako smatraju tu i takvu Evropu kao nesto nedostizno i ko da je raj na zemlji.
Ovo je najzalosnije cuti, a to sam cuo bezbroj puta od ljudi u HR.

Quote:
bijesna glista kaže: Pogledaj post
Ovdje kad kazes "Serbian" - odma domaci zakljucuju da si taksista ili picadrajver A kad kazes "Croatian" onda misle da si "Serbian" i sve opet isto
E a zamisli kad u recenici spomenes i "Serbian" i "Croatian" i "Bosnian" i sve to iz "former Yugoslavia". Za tri godine nece skontat sta si mu htio rec.
Sto reci nego, slazem se, ovdje domaci nemogu ni zamislit da poneki iz "Ex-YU" ima bolji posao (da je dosao nakon 95 u CH-ne da je ovdje roden i da je uspjeo), to im je nemoguce.
Oni jos niti neznaju koja je drzava sama za sebe a koja ne , za njih nema razlike izmedu, Hrvatske, Bugarske, Srbije, Makekedonije, Madarske, Bosne, Rumunije itdd. Sve te zemlje i ljudi iz njih su njima jedno, "nuzno ZLO" radna snaga koja im treba za jeftine poslove i nista vise, poneki bi nas najradije zatvorili u "Geto" i samo ponekad bi izvukli kolicinu koja im treba i onda se hvalili kako su dobri i kako imaju veeelikooo srce jer su nekome "takvom" pomogli.
Naravno nezelim sve stavljati u isti lonac, ima izuzetaka koji stvarno ne misle tako ali nazalost, vecina ih misli.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 16:05   #227
Problem u Švici je što se demokratski princip primjenjuje gdje mu nije mjesto. Nije politička odluka hoće li Fancy dobiti CH državljanstvo ili ne, to je čisto pitanje dali ispunjava izvjesne kriterije. Takva odluka, koja se temelji na kriterijama, se donosi u većini drugih država. Šviceri, koji su navikli glasati o izgradnji novog javnog kupališta u susjedstvu, moraju glasati i o davanju državljansta. I dok se o javnom kupalištu mogu iscrpno informirati, te donjeti objektivnu odluku, o Fancy-ju i ostaloj balkanskoj mu braći po mukama u stjecanju državljanstva, oni po pravilu nemaju pojma.

U mojoj općini komisija barem objavi kratki opis kandidata, i rijetko kojeg ne preporući. Nepodobnim se to stavi na znanje u toku postupka, i predloži im se da povuku zahtjev. Većina na to pristane, da bi se poštedila sramote zahtjeva odbijenog na glasanju.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 22:08   #228
Kao što reče jedan kolega, uvijek će ti naći nešto ako ti žele nešto naći.
Problem je što neke stvari shvaćaju bukvalno i za normalnog čovjeka nerazumljivo.
Recimo neki od bisera kojih se sjećam.
1-Pita jedna iz komisije kud vozi DB (Deutsche Bahn) vlak iz Neuhausena i skim smo povezani linijama, ja joj kazem da se uopće ne vozim vlakom jer nemam potrebu, zatim to isto pitanje ali ovaj put BUS i opet joj kaže ovaj put supruga, jer je njoj postavila to pitanje, da se ne vozimo Autobusom jer nemamo potrebu. A ova što pita na to odgovara, trebate sjesti u Vlak i Bus i provozati se da znate gdje voze (tu mi je malo falilo da je pošaljem u rodno mjesto).
2-Pita mene koja je najniza tocka nadmorske visine u CH ja joj točno odgovorim, onda me pita koliko u brojevima iznosi, ja joj opet točno odgovorim, zatim pita gdje se nalazi ta najniža točka ,opet odgovorim točno- ja ili supruga nesjećam se točno i kad smo pomislili da je napokon kraj, pita kuda se treba vozit da se dođe do te točke kroz koje gradove i naselja ( i opet mi dođe da je pošaljem u tri rodna mjesta i da joj kažem nek si kupi Fu..in navigaciju).
Da ne brojim dalje jer će topic ličit na humorističnu seriju.
A u općini do nas je totalno drugačije i uopće ne maltretiraju ljude sa tim kojekavim über znanjima koje ne zna 99.9% švicaraca.
Sad o tome mogu pisati bez nekave pristranosti, ali gorčina-ne želim reći mržnja- neće nikad otići jer ove stvari se ne dožive svaki dan u jednom suvremenom i demokratskom društvu...
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 23:41   #229
fancy, koliko sam uspjela pohvatati, tovja saga o dobijanju drz. se nastavlja. inace, ova pitanja koja si spomenuo su mi poznata. naime, u vrijeme dok sam ja isla na taj prvi (i jedini) razgovor (ili test, nazovimo ga tako) pred "komisijom" (stavljam u navodne znakove jer su oni po meni sve samo en nekakva komisija) isto su mi postavili par takvih pitanja. sjecam se da sam neka znala, neka ne, dok sam ona ostala iz ne skripte sve znala. nisu mi uzeli za zlo sto nisam znala za jednu rijeku. cini mi se da sve ovisi o osobama, o mjestu gdje zivis i o tome kako se predstavis, te naravno i o tvojemu sveopcemu dojmu koji na njih ostavis. no, to naravno nije objektivno, te veliku igru ima njihova procjena sto nije dobro. ako netko ima sve predispozicije za dobivanje drzavljanstva, ne bi trebali biti takve svinje kakve znaju biti, te bi trebali ostaviti ljude da zive svoj zivot. no, sviceri su psoebna sorta, ima ih odvratnih, kompliciranih, groznih, smrdljivih, zlobnih, skrtih, ali i dobrih, dragih, humoristicnih i mirisnih. sve u svemu, kompliciranijih i usporenijih (na mentalnome nivou) ljudi ne vidjeh do sada.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 12:51   #230
Fancy, jesi li dobio listu pitanja u naprijed, ili barem neke informacije? U moje vrijeme su mi poslali povjesni traktak o Švici, mojem kantonu i općini, i oko toga (plus još postupku i rezultatima prošlog glasanja) su se pitanja vrtila.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 12:54   #231
Quote:
FANCY kaže: Pogledaj post
Ovo je najzalosnije cuti, a to sam cuo bezbroj puta od ljudi u HR.



Sto reci nego, slazem se, ovdje domaci nemogu ni zamislit da poneki iz "Ex-YU" ima bolji posao (da je dosao nakon 95 u CH-ne da je ovdje roden i da je uspjeo), to im je nemoguce.
Oni jos niti neznaju koja je drzava sama za sebe a koja ne , za njih nema razlike izmedu, Hrvatske, Bugarske, Srbije, Makekedonije, Madarske, Bosne, Rumunije itdd. Sve te zemlje i ljudi iz njih su njima jedno, "nuzno ZLO" radna snaga koja im treba za jeftine poslove i nista vise, poneki bi nas najradije zatvorili u "Geto" i samo ponekad bi izvukli kolicinu koja im treba i onda se hvalili kako su dobri i kako imaju veeelikooo srce jer su nekome "takvom" pomogli.
Naravno nezelim sve stavljati u isti lonac, ima izuzetaka koji stvarno ne misle tako ali nazalost, vecina ih misli.
shvica

ali, to je generalni problem evrope

stari mi zivi u austriji. pita ga tip austrijanac

- jel' vi svi u hrvatskoj zivite na moru?
- ne, ja sam iskop'o zemunicu!
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 12:59   #232
Quote:
FFE kaže: Pogledaj post
fancy, koliko sam uspjela pohvatati, tovja saga o dobijanju drz. se nastavlja. inace, ova pitanja koja si spomenuo su mi poznata. naime, u vrijeme dok sam ja isla na taj prvi (i jedini) razgovor (ili test, nazovimo ga tako) pred "komisijom" (stavljam u navodne znakove jer su oni po meni sve samo en nekakva komisija) isto su mi postavili par takvih pitanja. sjecam se da sam neka znala, neka ne, dok sam ona ostala iz ne skripte sve znala. nisu mi uzeli za zlo sto nisam znala za jednu rijeku. cini mi se da sve ovisi o osobama, o mjestu gdje zivis i o tome kako se predstavis, te naravno i o tvojemu sveopcemu dojmu koji na njih ostavis. no, to naravno nije objektivno, te veliku igru ima njihova procjena sto nije dobro. ako netko ima sve predispozicije za dobivanje drzavljanstva, ne bi trebali biti takve svinje kakve znaju biti, te bi trebali ostaviti ljude da zive svoj zivot. no, sviceri su psoebna sorta, ima ih odvratnih, kompliciranih, groznih, smrdljivih, zlobnih, skrtih, ali i dobrih, dragih, humoristicnih i mirisnih. sve u svemu, kompliciranijih i usporenijih (na mentalnome nivou) ljudi ne vidjeh do sada.
komisija je otprilike ovog sastava

http://www.nacional.hr/articles/view/48805/5/

samo nisu srbi i nash fancy nije kusta

ostalo je sve isto. provincija, small minded shovinisti i autsajder kog vide k'o pretnju.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 18:08   #233
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Fancy, jesi li dobio listu pitanja u naprijed, ili barem neke informacije? U moje vrijeme su mi poslali povjesni traktak o Švici, mojem kantonu i općini, i oko toga (plus još postupku i rezultatima prošlog glasanja) su se pitanja vrtila.
Da jesam i bili smo dva puta po dva i pol sata na info kusrsu. jednostavno kad imas peh onda imas peh i nema pomoci. Odgovorili smo na 80% pitanja tocno, ali eto nasli su da se nismo integrirali, politika nam nije najjaca strana(iako istu poznam bolje od nekih koji su sjedeli ukomisiji) i dakako Njemacki od mene kao nije ima bas najbolji, traze vise dialekta? A zamisli apsurd. osam godina radim kao PC tehnicar i 8 godina ima obucavam ucenike (Lehrmeister) svaki dan pricam samo njemacki cijeli dan (Mijesano CH dijalekt-DE), ali ne treba se znati dijelakt jer smo u CH ne u Njemackoj?
Jednostavno smijesno..A neki od tih u komisiji su mi musterije, samo cekam da navrate pa da ih pitam dali razumiju njemacki ili samo dialekt?.
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 00:51   #234
Quote:
Secundo kaže: Pogledaj post
Problem u Švici je što se demokratski princip primjenjuje gdje mu nije mjesto. Nije politička odluka hoće li Fancy dobiti CH državljanstvo ili ne, to je čisto pitanje dali ispunjava izvjesne kriterije. Takva odluka, koja se temelji na kriterijama, se donosi u većini drugih država. Šviceri, koji su navikli glasati o izgradnji novog javnog kupališta u susjedstvu, moraju glasati i o davanju državljansta. I dok se o javnom kupalištu mogu iscrpno informirati, te donjeti objektivnu odluku, o Fancy-ju i ostaloj balkanskoj mu braći po mukama u stjecanju državljanstva, oni po pravilu nemaju pojma.

U mojoj općini komisija barem objavi kratki opis kandidata, i rijetko kojeg ne preporući. Nepodobnim se to stavi na znanje u toku postupka, i predloži im se da povuku zahtjev. Većina na to pristane, da bi se poštedila sramote zahtjeva odbijenog na glasanju.
Po mom misljenju Svicarski nacin dobivanja drzavljanstva je ponizavajuci i kretenski. Ako je netko Abu Musa onda je nagrabusio. No ako je Dr. Umjerneo Normalno Ime onda ide. Bas kako kazes, nemaju poima o covjeku, pa glasaju na osnovi imena i nedostatka informacija. No meni je Svicarska opcenito odvratna, uzmi samo primjer kako bacaju smece, pa onda reci da su normalni.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 00:56   #235
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
stari mi zivi u austriji. pita ga tip austrijanac

- jel' vi svi u hrvatskoj zivite na moru?
- ne, ja sam iskop'o zemunicu!
Haha, good one Svidja mi se Debila ima na svim stranama, no svicarci su poseban slucaj arogancije. Nisu vidili rata vec dugo, ide im relativno dobro na tudjoj nevolji (npr. Africki diktatori sklone lovu u svicarsku banku, zidovi pred WW2 stave lovu u banku pa poginu, UN ima X glupih tijela po svicarskoj, svicarska ima razne ugovore s EU da imaju otvoreno trziste pa nisu clan ali imaju svemu pristup, no drugi njima bas i ne.

Volio bi da ih EU tretira kao da su bilo koja treca zemlja, recimo Kazahstan, odnosno da EU zemlje prestanu placati UN-u ako ovaj ne smanji broj tijela u Svicarskoj. Previse ovi sisu drugima krv, da bi se jos uz to ovako bahatili. Jos da im recimo EU uvede vize, pa da vidimo kako bi im super islo za par godina.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 01:11   #236
zbilja, sta je CH i koga svetu podarila?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 10:01   #237
Quote:
miloshz kaže: Pogledaj post
zbilja, sta je CH i koga svetu podarila?
Pa nema bas poznati toliko, ima Jednog Astroanuta (francuz porijeklom)
Einsteina svojataju itd Ali imaju pznatih bogatasa iz cijelog savijeta Recimo Schumacher je Ch drzavljanin,Phil Collins,Francuska rock zvijezda Hollyday itdd, a bas njega spominju u ovom tekstu o porezu http://www.swissinfo.ch/ger/news/ges...55273000&ty=st
__________________
Čovjek bez prošlosti i prijatelja nije čovjek.
FANCY is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 20:32   #238
Napokon je agonija moje obitelji prosla,24.5 prosle godine smo prosli komisiju i tip je do jesenas ove godine sve to drzao u kod sebe u uredu,jednostavno kaze da je zaboravio poslati na visu razinu.Ni krivi ni duzni smo ispastali,ID je stigla,uskoro i ostali dokumenti,vec su vratili 480 franaka na ime manje premije auto osiguranja,a poslije nove godine idem sa odvjetnikom traziti i ostalo sto sam izgubio dok nisam imao njihovu ID,samo zbog toga sto je napravio propust,a on neka dokaze da protiv moje obitelji nema nista.
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 22:11   #239
FANCY ja nisam imao problema sa drzavljanstvom.U kojem kantonu zivis?
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.