Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2008., 21:52   #1
Spajanje printera s laptopom online.

Dakle,

nakon uspješno postavljenog wireless interneta, treba mi sad da spojim printer koji je instaliran i spojen na stolno računalo da kada sam preko wirelesa spojen da mogu printat preko svog laptopa neke dokumente.

Vidio sam da se to može samo me zanima kako?

Ps. Po mom sudu ovo ima veze s networkingom, a ako se moderator s istim ne slaže slobodan je premjestiti temu
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 13:52   #2
Reci... Taj laptop i komp internetu pristupaju preko istog routera?


Vidi koju sam supercool stranicu našao. Zove se GOOGLE. Magična je i gotovo nestvarna.
http://www.google.com/search?q=how+to+share+a+printer&rls=com.microsoft:*&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 17:48   #3
Quote:
Vidi koju sam supercool stranicu našao. Zove se GOOGLE.
Ma zbilja? Stvarno, odakle ti znaš tako kul stvari


Ps. Spojeni su preko istog routera, samo što komp nema wireless karticu, a laptop ima..
__________________
Nisam slijep, samo vas ignoriram.
Zodiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 23:39   #4
Moraš ih spojiti u mrežu, nema veze dal su spojeni žično ili bežično.
Na kompu i laptopu moraš imati isti workgroup, uključen File & Printer Share i uključen NetBIOS over TCP/IP.
U ruteru uključi DHCP i na računalima stavi na automatsku IP adresu.
Na kompu na kojem ti je spojen printer trebaš samo sherati taj printer. Na laptopu odeš na add printer i on će ti sam povuči drivere tj. instalirati printer.
dudolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 08:20   #5
Quote:
Zodiac kaže: Pogledaj post
Ma zbilja? Stvarno, odakle ti znaš tako kul stvari
Jer sam haker, jebote.

Quote:
Zodiac kaže: Pogledaj post
Ps. Spojeni su preko istog routera, samo što komp nema wireless karticu, a laptop ima..
Nema to veze kaj laptop nema wireless karticu. Ono kaj je bilo bitno je da su na istom routeru. Samim time je vrlo vjerojatno da imaju IP adrese iz istog subneta. A kada to imaju, slijedeći korak je saznati IP adresu računala, uključiti sharing printera i s laptopa se spojiti na njega. Sve to ti lijepo piše na onome linku.

Slobodno mi zahvališ kada ne budeš nadrkan zbog pijeska u vagini.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 21:31   #6
Imam jedno glupo pitanje do bola,ali ga svejedno moram pitat jer nisam siguran.
Imam stolni komp sa printerom,sada cu prodat komp a kupit laptop,da li cu ja bez problema moc preko usb-a spojit printer na laptop ili cu trebat jos nesto napravit?
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 08:08   #7
Ukoliko ti laptop bude imao USB portove, a laptop bez USB portova danas nemre kupit ni David Copperfield, moći ćeš spojiti printer s laptopom. Naravno, trebati ćeš instalirati i odgovarajuće drivere za printer, ali njih si dobio na cedeju, pa nije bad.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 15:02   #8
Zahvaljujem
_GrGa_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:43   #9
Pozdrav

Moze li se i kako bezicno spojiti laptop s printerom ali bez internet veze?

Fala
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 22:00   #10
Može ako printer ima ugrađen modul za infracrvenu, bluetooth ili wifi povezivost.
__________________
"Jack of all trades, master of none,
Often times better than a master of one."
Antomon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 10:47   #11
Ima wireless
Model uredaja je brother mfc L2700w

Kako to izvesti?
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 23:02   #12
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Ima wireless
Model uredaja je brother mfc L2700w

Kako to izvesti?
Tako da pročitaš upute koje dolaze sa printerom i pitaš google za savjet.
__________________
Ako krades, kradi pomalo i sigurno.
Ministar obrane Seva, 2012
logit is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 18:46   #13
Ovo definitivno ne ide u kategoriju za napredne korisnike.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
__________________
Help me :)
Stija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:12.