Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Networking

Networking Mreže i sve oko njih. Žično, bežično, protokoli, servisi, administriranje mreža, serveri, ...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2015., 15:49   #1
Kako produziti dalje wireless od "OPTIMA" routera HUAWEI EchoLife HG520s??

Pozdrav svima.
Imam SAGECOM modem/router F@st 1704 (Optima) koji sada radi ok sve i bivsi stariji router isto od Optime (HUAWEI EchoLife HG520s).
Ovoga drugoga bi htio koristiti za produzetak wifi na kat gore.
Info za drugi kat,glasi da imam i gore telefonsku uticnicu ali ne ethernet prikljucak
Na prvom katu je Sagecom glavni router koji odasilje wifi uredno na prvi kat,na drugi jako slabo.U tu svrhu bi ga produzio (wifi signal) na drugi kat.
Busenja i kopanja/ukopavanja ethernet kabela mi nije opcija

Napomena: Kad spojim HUAWEI na glavnu mrezu(prvi kat) umjesto sadasnjega sagecom-a i spoji se na net(lampice sve gore u redu) i spojim ga na laptop preko kabela,izbaci mi odma gresku kao da usluga nije moguca,vjerojatno niste platili dugovanja itd itd zovite sluzbu za korisnike bla bla.
Racuni su svi uredno placeni i podmireni i sagecom uredno radi i imam net.
Sagecom je dosao kad sam uzeo i IPTV,dok Huawei je radio dok je bila samo 2D usluga.Znaci samo net i telefon.Pa da nije mozda prelazak sa 2D paketa na 3D paket ugasena mu linija za koju je HUawei bio odredjen???

Gledao sam unutra u routeru i koristi i dalje isti user i password kao ovaj sad koji radi odlicno(Sagecom).

Mjenjati firmware,neke postavke HELP ??
Ako ne treba nista mjenjati vas savjet kako postavke za ovaj HUAWEI sloziti?

p.s. Probao sam ih spojiti ethernet kabelom i radilo je sve ok.
Wireless ne bas...mjenjao sam IP adresu,gasio DHCP,stavio iste kanale,isti password isti SSID,stavljao u bridge mode i routing,na HUWAEI i nista.
Sagecom cak ga je vidoio kad sam,stavio ga u wireless bridge mode,pokazao mi je ssid i MAC adresu,izabrao ga i save.
Ali opet nista.
ST-M3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.