Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2012., 20:16   #781
Pitat ce te sigurno koje su ti vrline i mane, tj jake i slabe strane, ne samo sto se posla tice vec uopceno karakterne osobine
tsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 12:03   #782
Quote:
tsh kaže: Pogledaj post
Pitat ce te sigurno koje su ti vrline i mane, tj jake i slabe strane, ne samo sto se posla tice vec uopceno karakterne osobine
To se očito svugdje pita
Baš mi je zeznuto to pitanje al ok, i nije takav bed.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 18:16   #783
Bed je, jer na osnovu toga sto odgovoris slede potpitanja i zamke, e tu nastaje pravi bed al ne daj se obeshrabriti
tsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 18:44   #784
@a1exa držimo fige, da razgovor uspije
Lent11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 00:44   #785
Quote:
tsh kaže: Pogledaj post
Bed je, jer na osnovu toga sto odgovoris slede potpitanja i zamke, e tu nastaje pravi bed al ne daj se obeshrabriti
Mislim da je bolje biti iskren. najgluplji i najčešći odgovor na pitanje bude prepedantan sam ili nešto sl.

Quote:
Lent11 kaže: Pogledaj post
@a1exa držimo fige, da razgovor uspije
Hvala
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 01:01   #786
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
I to da, ali i kako da se što bolje prikažem na razgovoru.

Evo primjer: vrlo je bitno ne pokazivati emocije tokom pregovora, već smirenost, sabranost i kontrolu. Kod nas je jedna doza emocija plus, jer ono, pokazuje jednu dozu žara za određeno područje.
zavisi od posla za koji apliciras
ako ces raditi sa ljudima u stresnim situacijama, bitno je da se znas kontrolirati i da si blag i prijatan valjda

isto vazi za "dobre i lose osobine" moraju biti prilagodjene profesiji
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 18:13   #787
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
zavisi od posla za koji apliciras
ako ces raditi sa ljudima u stresnim situacijama, bitno je da se znas kontrolirati i da si blag i prijatan valjda

isto vazi za "dobre i lose osobine" moraju biti prilagodjene profesiji

Uff već sad sam nervozna a ima skoro mjesec dana do razgovora
Kakav je dress code gore? Ako sam dobro shvatila oni nisu previše uniformirani, prolazi casual ali uredan i pristojan naravno?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2012., 16:45   #788
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Uff već sad sam nervozna a ima skoro mjesec dana do razgovora
Kakav je dress code gore? Ako sam dobro shvatila oni nisu previše uniformirani, prolazi casual ali uredan i pristojan naravno?
tocno.

inace sto se tice razgovor prije zaposljavanja, na pitanju kako bih se opisao tri rijecima samo odgovori da si fleksibilan, motiviran i drustven ili nesto slicno. nije to tesko, vec formalno da vidi da si OK, jer inace sto pise na papirima vrijedi.
zikac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 00:40   #789
posao u svedskoj

zanima me jel neko uspio otici i ostati u Svedskoj, dakle zaposliti se, a da nije u pitanju zenidba/udaja,,,nedavno sam zavrsio fax(visoka zdravstvena skola i imam diplomu bachelor zdravstva)al spremam sam raditi bilo koji posao,ionako sam radio sve i svasta,,, i Svedska se cini kao idealna zemlja,,,jel neko pokusao otici, uspio ostati,,,jel ima na forumu neko nas ko je u Svedskoj pa da je spreman pomoci nekim savjetom ili slicno,,,


vec sam nasao informacije da je potrebno naci poslodavca koji ce dati poslovnu ponudu i onda s tom ponudom preko ambasade dobiti potrebne papire za rad u svedskoj,,,jel ima neko iskustva s ovim,,jel vec neko prosao ovaj put????

jel zna neko kako se rangiraju zdravstveni radnici u svedskoj, dakle ja sam zavrsio 4 godine srednje medicinske skole i 3 godine visoke zdravstvene skole, pa me zanima gdje bih se ja uklopio u hijerarhiju zdravstvenih radnika u svedskoj???

Hvala

PS ne radi se ovdje o tome da zelim otici negdje i zaraditi neke pare i onda doci kuci i glavni u selu,,,ipak je tamo zivot ono sto zivot treba da bude,,
murga112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 01:50   #790
ee zna netko neka ženska imena u švedskoj koja se najvise koriste?pa da probam nac neke djevojke na fejsu da vidim kakve su
kuvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 13:16   #791
Quote:
murga112 kaže: Pogledaj post
zanima me jel neko uspio otici i ostati u Svedskoj, dakle zaposliti se, a da nije u pitanju zenidba/udaja,,,nedavno sam zavrsio fax(visoka zdravstvena skola i imam diplomu bachelor zdravstva)al spremam sam raditi bilo koji posao,ionako sam radio sve i svasta,,, i Svedska se cini kao idealna zemlja,,,jel neko pokusao otici, uspio ostati,,,jel ima na forumu neko nas ko je u Svedskoj pa da je spreman pomoci nekim savjetom ili slicno,,,


vec sam nasao informacije da je potrebno naci poslodavca koji ce dati poslovnu ponudu i onda s tom ponudom preko ambasade dobiti potrebne papire za rad u svedskoj,,,jel ima neko iskustva s ovim,,jel vec neko prosao ovaj put????

jel zna neko kako se rangiraju zdravstveni radnici u svedskoj, dakle ja sam zavrsio 4 godine srednje medicinske skole i 3 godine visoke zdravstvene skole, pa me zanima gdje bih se ja uklopio u hijerarhiju zdravstvenih radnika u svedskoj???

Hvala

PS ne radi se ovdje o tome da zelim otici negdje i zaraditi neke pare i onda doci kuci i glavni u selu,,,ipak je tamo zivot ono sto zivot treba da bude,,
Mislim da se nebi mogao uklopiti u zdrastveni sistem,,prvo nisam siguran da bi priznali kvalifikaciju koju imas,,nadalje problem jezika,,mislim da ne mozes nigdje raditi bez jezika.Trece,,zbog vec nabrojanih argumenata,,ne znam tko bi pokusao ishoditi radnu dozvolu za tebe?Na trzistu rada ovdje ima kadrova tvoje struke pa nema potrebe uvoziti takvu radnu snagu,,,jedino mozda neki vlasnik privatne bolnice ili privatnog starackog doma bi mogao tu pomoci,,no takvi ljudi nisu bas susretljivi sto se tice toga.
Moj savjet;potrazi svoju srecu tamo gdje jesi,,imas mladost,zavrsenu skolu,,,i zaista ne vidim vecu prednost za gradenje nekog ljepog zivota,,,a sto se tice onog sto si napisao u PS,,U Svedskoj novac neces zaraditi,,a zivot je onakav kakav si sam stvoris,,neovisno o zemlji.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 16:40   #792
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Mislim da se nebi mogao uklopiti u zdrastveni sistem,,prvo nisam siguran da bi priznali kvalifikaciju koju imas,,nadalje problem jezika,,mislim da ne mozes nigdje raditi bez jezika.Trece,,zbog vec nabrojanih argumenata,,ne znam tko bi pokusao ishoditi radnu dozvolu za tebe?Na trzistu rada ovdje ima kadrova tvoje struke pa nema potrebe uvoziti takvu radnu snagu,,,jedino mozda neki vlasnik privatne bolnice ili privatnog starackog doma bi mogao tu pomoci,,no takvi ljudi nisu bas susretljivi sto se tice toga.
Moj savjet;potrazi svoju srecu tamo gdje jesi,,imas mladost,zavrsenu skolu,,,i zaista ne vidim vecu prednost za gradenje nekog ljepog zivota,,,a sto se tice onog sto si napisao u PS,,U Svedskoj novac neces zaraditi,,a zivot je onakav kakav si sam stvoris,,neovisno o zemlji.


zanimljivo da se na svim svedskim listama deficitarnih zanimanja nalazi zdravstvena struka!!!

hvala na savjetu, al zasto ti svoju srecu nisi trazio tamo otkud si?...ako si ti nasao srecu u swe zasto nebi mogli i drugi...

hvala jos jednom
murga112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 18:29   #793
Quote:
murga112 kaže: Pogledaj post
zanimljivo da se na svim svedskim listama deficitarnih zanimanja nalazi zdravstvena struka!!!

hvala na savjetu, al zasto ti svoju srecu nisi trazio tamo otkud si?...ako si ti nasao srecu u swe zasto nebi mogli i drugi...

hvala jos jednom
Ja sam se ozenio i ljubav je bila moj motiv dolaska.Inace nebih nikada napustio HR.
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 18:43   #794
Quote:
zikac kaže: Pogledaj post
tocno.

inace sto se tice razgovor prije zaposljavanja, na pitanju kako bih se opisao tri rijecima samo odgovori da si fleksibilan, motiviran i drustven ili nesto slicno. nije to tesko, vec formalno da vidi da si OK, jer inace sto pise na papirima vrijedi.
ok, da ima smisla. hvala

Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Ja sam se ozenio i ljubav je bila moj motiv dolaska.Inace nebih nikada napustio HR.
Isuse kriste, jel ti možeš shvatit da nisu svi ti i da svatko ima razloge kuda ide i zašto
Nije pitanje bilo da li bi vi išli, nego konkretno pitanje na konkretan problem pa ako ne znaš ili ne želiš reć ok, ali jbt već vrapci na grani znaju kaj misliš o Švedskoj i kak ti je grozno gore i već si bogu i vragu dosadan s tim
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 00:00   #795
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
ok, da ima smisla. hvala



Isuse kriste, jel ti možeš shvatit da nisu svi ti i da svatko ima razloge kuda ide i zašto
Nije pitanje bilo da li bi vi išli, nego konkretno pitanje na konkretan problem pa ako ne znaš ili ne želiš reć ok, ali jbt već vrapci na grani znaju kaj misliš o Švedskoj i kak ti je grozno gore i već si bogu i vragu dosadan s tim



ma dok sam procitao post skontao sam da je ljubomoran na pomisao da jos neko uspio otici tamo,,,idu mi takvi ljudi na zivce, ako ne zele pomoci zasto se uopste javljaju,,,

PITAM SE AKO MU JE TAMO LOSE I AKO JE SITUACIJA LOSA ZASTO SE IZ LJUBAVI NIJE OZENIO I TU ZENU (SVOJU LJUBAV) DOVEO U HRVATSKU, PA U HRVATSKOJ ZIVIO OD LJUBAVI, HRANIO SE OD LJUBAVI, PLACAO RACUNE OD LJUBAVI ITD ITD
murga112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 00:02   #796
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Ja sam se ozenio i ljubav je bila moj motiv dolaska.Inace nebih nikada napustio HR.


i ja bih se rado ozenio iz ljubavi sa svedjankom, al nece da mi naleti,,,
murga112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 01:11   #797
Quote:
Maranz kaže: Pogledaj post
Ja sam se ozenio i ljubav je bila moj motiv dolaska.Inace nebih nikada napustio HR.
Ja sam s dragom dosao ovamo. Ne pada nam na kraj pameti vracati se natrag i ne razumijemo tko bi se uopce *htio* vratiti natrag odavde... Eventualno i iskljucivo silom prilika (gubitak posla, etc.).
Sharkaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 02:18   #798
Quote:
Sharkaat kaže: Pogledaj post
Ja sam s dragom dosao ovamo. Ne pada nam na kraj pameti vracati se natrag i ne razumijemo tko bi se uopce *htio* vratiti natrag odavde... Eventualno i iskljucivo silom prilika (gubitak posla, etc.).


podijeli s nama iskustvo kako je bilo pronaci posao, kako je nauciti jezik, jel ti trebalo puno novca da se uspijes stabilizirati u svedskoj???
murga112 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 14:40   #799
Quote:
murga112 kaže: Pogledaj post
ma dok sam procitao post skontao sam da je ljubomoran na pomisao da jos neko uspio otici tamo,,,idu mi takvi ljudi na zivce, ako ne zele pomoci zasto se uopste javljaju,,,

PITAM SE AKO MU JE TAMO LOSE I AKO JE SITUACIJA LOSA ZASTO SE IZ LJUBAVI NIJE OZENIO I TU ZENU (SVOJU LJUBAV) DOVEO U HRVATSKU, PA U HRVATSKOJ ZIVIO OD LJUBAVI, HRANIO SE OD LJUBAVI, PLACAO RACUNE OD LJUBAVI ITD ITD
Prvo,ljubomoran nisam,,nemam razloga biti,plus tema ove rasprave nisam ja nego tvoj pokusaj preseljenja iz Hr.Drugo,nisam nigdje opisivao situaciju nego mogucnosti koje imas za preseljenje.Ja sam zivio dobro u HR i danas zivim dobro ovdje,,,a to nema veze sa osjecajima nego sposobnoscu hvatanja u kostac sa zivotom bez obzira gdje se nalazis.Ja sam ti samo zelio reci kako je jako tesko nauciti jezik,srediti boravisnu dozvolu,znaci integrirati se u novo drustvo.To zahtjeva zivaca,vremena,novaca,znanja,sposobnosti,,i ako toliko mozda ulozis u zivot tamo gdje vec jesi,,mozda bi bilo bolje?O tome sam pisao,,nisi me shvatio,,no eto,ja ti zelim srecu da ostvaris svoje naume!
Maranz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 16:01   #800
Quote:
murga112 kaže: Pogledaj post
podijeli s nama iskustvo kako je bilo pronaci posao, kako je nauciti jezik, jel ti trebalo puno novca da se uspijes stabilizirati u svedskoj???
Oboje smo dosli tu s prijavama na magisterij komunikologije i trenutno smo u samom finalu, pisanju znanstvenog rada koje bi trebalo trajati do svibnja. Ja pisem za jedan domaci ICT blog, a draga je pronasla posao koji je isto vezan uz nas jezik, ne mogu ici u detalje.

Jos je to daleko od neceg sto bih mogao nazvati "stabilnim" (iduce produzenje radnog ugovora ce biti kriticno), ali s obzirom na to da je prva godina naseg boravka ovdje bila puna straha, neizvjesnosti i opcenitih upitnika, mislim da ce to postati stabilno u vrlo kratkom periodu od sada... Sto se tice integracije, nema apsolutno nikakvih problema, dosadasnje iskustvo mi je pokazalo kako su Svede pristupacniji ljudi nego oni koji nisu "domaci". Jedino sto apsolutno ne podnosim jest birokracija koja ima vise rupa nego...pa kada zapne, na svom si i cistim guranjem treba pokusati iznijeti situaciju na cistac (posebnih problema je bilo kada bakice iz uprave izgube neke tvoje dokumente pa tebe okrive da ih nisi poslao etc.). Uglavnom, sretni smo tu, sa potencijalom da postanemo potpuno i krajnje sretni ako nas zdravlje i mrvicu srece posluzi.
Sharkaat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:58.