Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2009., 20:03   #221
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
daklem, trebam kupiti ekspres lonac... svaki savjet je dobrodosao...

danas sam malo gledala po ducanima u splitu:
u superkonzumu nema, kazu nisu imali odavno, vjerojatno nece dobivati (ali teta nije bila bas najljubaznija)...
u metroa neki no name talijanski, trenutno na akciji 9l za 230 kn...
u lesnine imaju WMF i sillit... kostaju cca 1500 kn... ali je sillit trenutno na akciji i 6,5l kosta 900 kn, a 4,5l 800 kn... imaju garanciju 25 godina...
sutra idem do mercatora vidit jel jos drze lagostinu...
fissler nemam pojma jel ima di?

ja mislim da se isplati kupiti malo skplji i kvalitetan lonac pa da sam mirna.... samo jos da imam novaca...
imam WMF perfect od 6.5L i namjeravam kupiti od 8.5L, te set od 3L i 4.5L (tu se dobije samo jedan poklopac).
vise neznam kuhati bez ex. lonca
u njemu kuham ama bas sve, i jos mi se nije dogodilo da mi je nesto zagorilo (e jesam se sad urekla hahahaha)

evo jedan link, tamo ces naci i druge ex. lonce pa pogledaj i usporedi...
http://www.youtube.com/watch?v=eDzoX0MP_WE&NR=1

ako imas kakvo pitanje za wmf slobodno pitaj...btw: ne radim za njim samo sam njihov fan
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:36   #222
Pa di je najbolje,tj.najisplativije kupiti posuđe od wmf-a?
kiksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 21:19   #223
ja sam iz Ri.
tu ga za kupit ima samo u lesnini koja je meni skuplja nego dom trgovina zagreb (cini mi se da se tako zovu) u zg-u na trgu (u prizemlju je muller, a posudje na katu)...
nesto sam bila vidjela i u CC1 u zg-u ali tada nisam kupovala posudje pa nisam previse obracala paznju.
koliko sam primjetila u dom trgovini zaista imaju sve sto se moze vidjeti na wmf.de, a ako i nemaju naruce...

uglavnom neki dan sam bila gore i jedva cekam opet
mammaRI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 15:07   #224
zna li netko gdje kupiti novu gumu za wmf perfect? i poklopac, zapravo ventilić nas zeza.....ima li kakav servis u zg ili nešto tome slično? naš lonac je star cirka 19 godina
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 17:49   #225
wmf ti drži mueller na trgu i u city centru. imaju gumice i rezervne dijelove
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 10:53   #226
trebam pomoc, ima li netko silitov ekspres lonac?

mislim da moj nesto ne radi kako treba... dakle, on se u nekom trenutku ugrije, pipac mu se podigne, ne pisti, para ne izlazi u mlazovima nikad... pustim ga tako neko vrijeme, ali cim smanjim temperaturu na stednjaku sa najjaceg, on prestaje kuhati i pipac mu se vrati nazad...
znaci kuha jedino dok je na najjacoj temperaturi, cim ugasim stednjak, u roku od par minuta mu pritisak popusti i spreman je za otvaranje...
meni tu ne sto ne stima, a nemam pojma sta...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:20   #227
Godinama slušam o expres loncima i napokon san ga kupila. Jučer sam kuhala juhu sa istim sastojcima kao i inače i ukućani su bili nezadovoljni.
Kažu da slobodno za*ebem i nastavim kuhati kao i inače.
Baš sam se ražalostila. Nedostajao nam je onaj šmek dobro poznate mamine juhice. Ne kužim u čemu je fora.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 14:53   #228
Koristim ga samo za kuhanje mahunarki, variva od mahunarki i temeljca za juhu (od kora povrca i slicnog). Skuhala sam i povrce par puta, ali to je toliko brzo da se ne isplati prljati ga.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:02   #229
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
trebam pomoc, ima li netko silitov ekspres lonac?

mislim da moj nesto ne radi kako treba... dakle, on se u nekom trenutku ugrije, pipac mu se podigne, ne pisti, para ne izlazi u mlazovima nikad... pustim ga tako neko vrijeme, ali cim smanjim temperaturu na stednjaku sa najjaceg, on prestaje kuhati i pipac mu se vrati nazad...
znaci kuha jedino dok je na najjacoj temperaturi, cim ugasim stednjak, u roku od par minuta mu pritisak popusti i spreman je za otvaranje...
meni tu ne sto ne stima, a nemam pojma sta...
ovo kak si opisala meni izgleda kao da u loncu nema dovoljno tlaka. jer suvišna para treba izać van da se napravi tlak i da lonac počne kuhati pod tlakom. a čim smanjiš vatru lonac se prebrzo hladi zato i pipac odmah padne...

možebit da je to zato jer ti guma na poklopcu ne dihta dobro.

moj recimo kad odšišti paru, kao da se čuje neki klik, para u sekundi prestaje izlazit i onda pipac krene van.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:28   #230
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Koristim ga samo za kuhanje mahunarki, variva od mahunarki i temeljca za juhu (od kora povrca i slicnog). Skuhala sam i povrce par puta, ali to je toliko brzo da se ne isplati prljati ga.
Dakle, ako ću ga koristiti samo za kuhanje graha, a i pitanje je hoće li on biti dobar kao onaj koji se lagano krčka, onda sam stvarno bacila novac.
Baš sam jadna.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 15:31   #231
Ja uopce nisam mogla skuhat grah bez ekspres lonca, koristila sam konzerve. A ima i drugih mahunarki, nije grah jedini
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 23:06   #232
Quote:
chiquita kaže: Pogledaj post
ovo kak si opisala meni izgleda kao da u loncu nema dovoljno tlaka. jer suvišna para treba izać van da se napravi tlak i da lonac počne kuhati pod tlakom. a čim smanjiš vatru lonac se prebrzo hladi zato i pipac odmah padne...

možebit da je to zato jer ti guma na poklopcu ne dihta dobro.

moj recimo kad odšišti paru, kao da se čuje neki klik, para u sekundi prestaje izlazit i onda pipac krene van.
sta da radim?
lonac je nov novcat..
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2010., 11:56   #233
nitko nema ovakav lonac da pomogne?
mislila sam sutra nazvati uvoznika da ih pitam u cem je problem...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 12:09   #234
Laknulo mi je. Jučer sam spremala pašticadu u ekspres loncu i ispala je fenomenalno.
Sad znam da nisam bacila novac. Inače je spremam satima na laganoj vatri a sad je bila gotova za 1 sat. Ohrabrena time iskušavati ću i dalje.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 12:11   #235
Hm, samo sam ju jednom radila i to pekla par sati dok se korjenasto povrce pretvorilo u kasu, pa pasirala kroz cjedilo jos sat vremena... Mislim da cu probati u ekspres loncu.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:21   #236
ja često u ekspres loncu spremam jela koja uključuju neke varijante klasičnog dinstanog mesa - bilo da je riječ o mesu na saft, koji se onda jede uz neki prilog, ili varivu.

ali uvijek radim tako (i knjige-kuharice za ekspres lonce to preporučaju) da meso prvo bacim na ulje-luk ili što već, kao kod klasične pripreme. kad ispari tekućina od mesa, podlijem ga i poklopim, kuham koliko treba da bude mekano. tek onda dodajem povrće (osim ako mi odgovara da korjenasto povrće bude skroz raskuhano) i ostatak tekućine, ponovo zakuham i kuham par minuta

uglavnom, koristim i dublju i pliću posudu s poklopcem i meni su super
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:24   #237
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Hm, samo sam ju jednom radila i to pekla par sati dok se korjenasto povrce pretvorilo u kasu, pa pasirala kroz cjedilo jos sat vremena... Mislim da cu probati u ekspres loncu.
Prvo sam u tavici propržila meso dok ne nestane tekućina. onda sam meso izvadila uvalila u to povrće zajedno s lukom i šljivama i pancetom. Malo propržila. Sve zajedno stavila u lonac sa dodanim crnim vinom i vodom ( trebao bi biti temeljac ) začini već kako radiš, i udri sat vremena.
Nakon toga sam meso izvadila i sa štapnim mikserom sredila povrće.
Inače nam je doma ta pašticada kao neki fetiš ali stvarno su je svi hvalili.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:26   #238
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Prvo sam u tavici propržila meso dok ne nestane tekućina...
očito kuhamo na sličan način
dumbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 07:31   #239
Ja imam neki najjeftiniji i ne bi ga dala ni za sta...
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 15:51   #240
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Ja imam neki najjeftiniji i ne bi ga dala ni za sta...
Nabaci onda koju ideju ( samo ne juha i grah molim te ).
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.