Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2012., 20:47   #941
Mene zanima, jel istina da adventisti ne smiju baš NIŠTA radit u subotu, ne smiju ić na posao, ne smiju ić van se zabavljat, dakle, ne smiju od petka navečer do subote navečer radit ništa izvan svoje zajednice? i još me zanima, ako je to istina, to bi značilo da su svi adventisti učeni ljudi s fakultetima pa ne moraju radit u subotu, a znam i ljude s faksom koji rade i subotu i nedjeljeu.
jacob4815162342 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 21:18   #942
Quote:
Biblijski Hrišć kaže: Pogledaj post
I sada na kraju balade - KOLIKO ĆE SE ADVENTISTA (procentualno) SPASITI?
Jer ako ih se spašava preko 50 % vredi preći u njihovu Crkvu. Znači imam velike šanse za spasenje. Ako ih se spašava 1 % ili 0,1 %, ili ne dao Bog 0,01 % - znači trabam ih zaobilaziti u širokom luku!

Ivan 3
1 Među farizejima bio je vijećnik židovski po imenu Nikodem. 2 Ovaj dođe noću k njemu i reče mu: "Učitelju, znamo, da si ti učitelj, koji je došao od Boga, jer nitko ne može čudesa ovih činiti, što ih ti činiš, osim ako nije Bog s njim." 3 Isus mu reče: "Zaista, zaista, kažem ti: ako se tko ponovo ne rodi, ne može vidjeti kraljevstva Božjega." 4 Nikodem ga upita: "Kako se može čovjek ponovo roditi, kad je već star. Može li po drugi put ući u utrobu majke svoje i opet se roditi?" 5 Isus odgovori: "Zaista, zaista kažem ti: ako se tko ponovo ne rodi vodom i Duhom (Svetim), ne može ući u kraljevstvo Božje. 6 Ono što je rođeno od tijela, tijelo je; a što je rođeno od Duha, duh je. 7 Ne čudi se, što ti rekoh: "Morate se ponovo roditi. 8 Vjetar puše, gdje hoće; čuješ šum njegov, ali ne znaš, odakle dolazi i kamo ide. Tako je kod svakoga, koji je rođen od Duha." 9 Nikodem upita: "Kako može to biti?" 10 Isus mu odgovori: "Ti si učitelj u Izraelu i to ne razumiješ? 11 Zaista, zaista, kažem ti: mi govorimo, što znamo, i mi svjedočimo, što vidjesmo; ali vi ne primate svjedočanstva našega.
INteresantno je ovo MI od Isusa ..
Šta vidjeli i to oni???
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 00:30   #943
Quote:
jacob4815162342 kaže: Pogledaj post
Mene zanima, jel istina da adventisti ne smiju baš NIŠTA radit u subotu, ne smiju ić na posao, ne smiju ić van se zabavljat, dakle, ne smiju od petka navečer do subote navečer radit ništa izvan svoje zajednice? i još me zanima, ako je to istina, to bi značilo da su svi adventisti učeni ljudi s fakultetima pa ne moraju radit u subotu, a znam i ljude s faksom koji rade i subotu i nedjeljeu.
Subotom adventisti ne zarađuju ali to ne znaci da ne mogu sluziti izvan zajednice.Neki subotom naprimjer rade u bolnici,pomazu bolesnima ali novac ne uzmu sebi.Subotom se radi sve sto je na slavu boga i na blagoslov bliznjemu jer je Bog posvetio dan gospodnji da bi smo tad posebno bili s njim.

Onda ih upita: "Treba, li u subotu dobro činiti ili zlo? Život spasiti ili pustiti da propadne?" Šutjeli su.Ožalošćen zbog tvrdoće njihova srca, pogleda srdito na njih unaokolo i reče čovjeku: "Pruži ruku svoju!" On je pruži, i ruka je njegova bila opet zdrava.

Sto se tice ovoga sto je Isus rekao nikodemu mislim da je tu govorio u ime svih koji su svjedocili o Bogu i o svima onima koji ne primaju bozju objavu tj svjedocanstvo Isusovo.Stavio se među sve one koji su objavljivali Boga pa je zato rekao 'mi'.
__________________
Gumiflex

Zadnje uređivanje Vesela Ćonka : 30.06.2012. at 00:40.
Vesela Ćonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 10:55   #944
Znači, vi svi dobijete radnu subotu slobodnu zbog, vjerskih razloga, i to vam prođe, svi vam puste to?
__________________
...IN DARKNESS WE SEE THE LIGHT
Son_of_odin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 15:12   #945
Quote:
Son_of_odin kaže: Pogledaj post
Znači, vi svi dobijete radnu subotu slobodnu zbog, vjerskih razloga, i to vam prođe, svi vam puste to?
Ne puste svi iako bi po zakonu trebali.Moze se odradit i nedjelja umjesto subote recimo.Svatko bi trebao imati jedan slobodan dan u tjednu ako to zeli naravno.
__________________
Gumiflex
Vesela Ćonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 00:53   #946
Ja imam frenda adventista i ne pričamo baš često o tome jer se uvijek posvađamo, i ne znam baš puno o tome osim onoga kaj mi je on rekao i kaj sam jučer pročitao ovdje (a nisam čitao sve, više sam preletio prek cijelog topica) i pital sam ga za Ellen White i on je reko da je ona dobra, da je ona proročica, pa sam ja reko kak sam pročitao ovdje da mnogi misle da je ona bila loša i te neke stvari, i on je reko da su svi ti ljudi koji pljuju po njoj budale i sotonisti, da je ona bila jedina prava prorčica kroz koju je Bog razgovarao.
__________________
...IN DARKNESS WE SEE THE LIGHT
Son_of_odin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 07:20   #947
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
INteresantno je ovo MI od Isusa ..
Šta vidjeli i to oni???
Vidjeli su da spsenje dolazi NANOVOROĐENJEM i LJUBAVLJU, a ne držanjem zakona. Jer zakonom se ni jedno telo ne može spasiti. To je goli interes.
__________________
Otkr.12.17 I razgnjevi se zmaj na ženu, i otide da zametne borbu s ostalima od potomstva njezina, koji drže zapovijedi Božje i imaju svjedočanstvo Isusa Krista.
Biblijski Hrišć is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 06:49   #948
Quote:
Son_of_odin kaže: Pogledaj post
Ja imam frenda adventista i ne pričamo baš često o tome jer se uvijek posvađamo, i ne znam baš puno o tome osim onoga kaj mi je on rekao i kaj sam jučer pročitao ovdje (a nisam čitao sve, više sam preletio prek cijelog topica) i pital sam ga za Ellen White i on je reko da je ona dobra, da je ona proročica, pa sam ja reko kak sam pročitao ovdje da mnogi misle da je ona bila loša i te neke stvari, i on je reko da su svi ti ljudi koji pljuju po njoj budale i sotonisti, da je ona bila jedina prava prorčica kroz koju je Bog razgovarao.
Znači još jednom je došla na videlo čuvema Adventistička LJUBAV prema neistomišljenicima, i želja da im se pomogne u njihovim zabludama prema Adventizmu! Uz veliku blagost, dobrodušnost, strpljenje i bratsku ljubav.
Jel tako ?
__________________
Otkr.12.17 I razgnjevi se zmaj na ženu, i otide da zametne borbu s ostalima od potomstva njezina, koji drže zapovijedi Božje i imaju svjedočanstvo Isusa Krista.
Biblijski Hrišć is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 11:11   #949
Meni dventisti sviđaju kako veruju
nekoreko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 20:48   #950
Adventizam je lažni pokret a Ellena White lažna proročica. Adventisti su danas veliki licemjeri i foliranti.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 06:27   #951
Quote:
krshcanin kaže: Pogledaj post
Nedavno sam malo navratio u jednu adventističku crkvu u Zagrebu, nisam bio dugo vremena pa sam želio da vidim kako "duhovni" život.

Inače crkva je nova, dosta velika i luksuzno opremljena, zaista vidi se da su ogromni novci utrošeni i na moje iznenadjenje vidim da grade crkveni toranj.Sva crkva je dosta slična rimokatoličkim crkvama, a i ceremonije su počele nalikovati na rimokatoličke mise.

Za one koji ne znaju adventisti tvrde da će Isus doći uskoro pa se pitam ima li smisla ulagati tako velike novce u obične zidine zar se nisu ti novci mogli upotrijebiti u širenje radosne vijesti itd.

Šta mislite vi o tome, ne samo o njima nego općeniti o tim investicijama poznto je da je Rimokatolička crkva najveći investitor u Hrvatskoj glede izgradnji crkvenih objekata.
A su isti u globalu kao i Katolici - pod TTT dogmom su.
ALi - Ispravni su po tome što štuju Subotu - jer tako piše u Bibliji.

U Bibliji nema uputstava za Kršćane da trebaju zidati Visoke Građevine -
sjeti se Babilona.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2013., 19:19   #952
ima li koja krščanska zajednica koja drži do subote osim adventista??
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 01:36   #953
Adventisti su jedino u pravu što se tiče - SUBOTE!
4. BZ uklesane u kamenu ploču.
Zapovijesti sa najviše riječi - preko 80.

------------
U svemu ostalome su u krivu.
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 10:16   #954
Quote:
Gospon Pes kaže: Pogledaj post
Crnac iz Angole koja je bila Belgijska kolonija, pa su ga Belgijanci i papa htjeli maknuti.
Zgodno je kad su ga htjeli baciti iz aviona, pa ga je zaustavio i ostali su stajati u zraku...
Posmrzavase se ljudi...
Povrsno sam citala, nisam sinoc imala koncentracije, ali ako se ne varam i ubili su ga, samo im se digao isti cas.
Ima i nesto da su mu srce izvadili, pa je sjeo i trazio da mu ga vrate.
Morat cu pogledati ima li knjiga kod mene.

Hvala Baphomet.


Angola je bila portugalska kolonija...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 20:08   #955
Quote:
piramida4 kaže: Pogledaj post
Adventisti su jedino u pravu što se tiče - SUBOTE!
4. BZ uklesane u kamenu ploču.
Zapovijesti sa najviše riječi - preko 80.

------------
U svemu ostalome su u krivu.
u čemu su to krivi?
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 01:11   #956
Mnogi ljudi govore neistine o drugima zato sto oni zele da vide tako
Mnogi koriste stihove Biblije i Kurana da bi pobijali jedni druge a ne zele da vide da su te knjige pisane upravo za njih i njihove grijehe i gdje je spasenje za palo covjecansvo
Biblija kaze da smo svi gresni i da nema pravednoga i ko kaze da nije gresan lazac je i pravi Boga lazcem

Ko je taj danas koji se gradi pravedan i da umanjuje vrijednost drugih nek se pogleda u ogledalo Bozije Rijeci i nacela Bozijeg karaktera


pozdrav svima
religionfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 06:05   #957
Quote:
religionfreedom kaže: Pogledaj post
Mnogi ljudi govore neistine o drugima zato sto oni zele da vide tako
Mnogi koriste stihove Biblije i Kurana da bi pobijali jedni druge a ne zele da vide da su te knjige pisane upravo za njih i njihove grijehe i gdje je spasenje za palo covjecansvo
Biblija kaze da smo svi gresni i da nema pravednoga i ko kaze da nije gresan lazac je i pravi Boga lazcem

Ko je taj danas koji se gradi pravedan i da umanjuje vrijednost drugih nek se pogleda u ogledalo Bozije Rijeci i nacela Bozijeg karaktera


pozdrav svima
lijepo receno, prepoznatljivo adventisticki

Bozja dobrota nadjaca svaki grijeh
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 10:55   #958
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
u čemu su to krivi?
Trojičari
Uvjetovanje prehrane
Isus=Mihael
piramida4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 12:27   #959
a meni oni imaju (skoro) u svemu pravo, osim u suboti

ja bez nedjelje ne bih mogla zivjeti
Krist je upravo nedjeljom nadrastao svoju ljudsku (zidovsku) prirodu i pobijedio smrt
djeca Bozjeg odabranistva nisu u suboti vec u suncanom danu uskrsnuca
soba subote je prazna. Krist je nedjeljom svaki dan
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 19:33   #960
Boziji Blagoslov i ugodan pozdrav

Ne zelim da kontriram TODAYTONIGHT na komentar samo zelim da kazem nekoliko stvari mozda za razmisljane

Osobno volim kad ljudi kazu MOJA NEDJELJA,MOJA SUBOTA,MOJ PETAK ili kad kazu, nas dan svetkovanja je taj i taj

Da bi izbjegao zbrku i nesuglasice Bog je uspostavio SUBOTU SVOJ DAN(sedmi dan) kojeg je posvetio i blagoslovio kao ni jedan drugi dan u tjednu(to se jasno vidi u knjzi postanku prva 2 poglavlja)
Zasto ljudi vide Sobotu od Zidova ili za Zidove kad je Bog uspostavio SUBOTU POSVETIO I BLAGOSLOVIO u raju kad nije bilo ni jedne danasnje religije
Grijeh je ucinio svoje i zato imamo ovo sto imamo

Bez provociranja bih zelio da mi neko BIBLISKI pokaze ako je doslo do promjene dana,kad je doslo i zasto je doslo do promjene i ko je AUTORITET koji je to promijenio

pozdrav
religionfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:49.