Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2003., 15:17   #1
Dječji rođendani

DJEČJI ROĐENDANI


Moja princezica će za 10 dana 4 godine ,a meni je muka od te proslave rođendana.Nakupi se brdo ljudi koji nemaju ni gdje sjesti ,a što je najžalosnije nitko ni nema djece .I onda ja skupljam po obližnjim parkovima djecu da bar na nešto liči taj "dječji "rođendan.


Sljedeće godine stavljam natpis BEZ DJECE ULAZ ZABRANJEN



Kako vi slavite rođendane ?
Otvorene su mi uši za dobre rođendanske ideje
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Old 02.09.2003., 15:29   #2
Pa tako je i kod mene bilo do negdje petog rodjendana. Skupi se "gerijatrija" (citaj: bake, djedovi, tetke... - ovo dok se sveki udostojavala i potezala iz Mostara na rodjendan unucin, vise, srecom, ne ).

Sada otprilike imam dvije razlicite feste za ovu stariju curicu, manjoj je tek 19 mjeseci. Jedna je ta "gerijatrijska" i jedna je djecja. Samo jednom sam te dvije napravila istovremeno i zamalo mi se srusila zgrada . S jedne strane djeca buce i vriste u jednoj sobi, s druge stariji zaprdivaju kako su djeca prebucna . Od tada sam ih odvojila.

Evo sinoc je bila gerijatrijska festa (10. rodjendan), a vjerojatno cemo u petak napraviti djecju.

A sta ces, sve za nase najdraze bomboncice.
Rajna is offline  
Old 02.09.2003., 18:01   #3
.. moja mama je za seku to ovako rijesila:

- McDonalds.. gomila djecice iz vrtica, parkica tj. skole.. platis i zaboravis klince na tih par sati, a zapravo ne dode puno, a one su super zabave
- par prijatelja s djecom.. ono druzenje roditelja, a klinci se igraju, pa onda pusu svjecice na torti
- obitelj.. rucak, torta i pokloncici...

tako.. da .. s tri udarca jednu muhu

.. ali to je ok.. jer se ne moras socijalizirat s roditeljima koje ne poznajes (McDonalds), seka se zabavi s "redovnim" prijateljima i roditelji isto (kucni tulum ) te obitelj da se zadovolje konvencije...
Doria is offline  
Old 03.09.2003., 08:57   #4
Jedan dan dide babe i slično
Drugi dan prijatelji, oni s manjom dicom ranije, oni s većom dicom i bez kasnije, promenada od 4 do ponoći
I na stalku ostane samo gola kost

Srećom, idući će biti u više kvadrata, pa nek se igraju u dječjoj sobi
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 03.09.2003., 09:02   #5
Blago tebi. Kod nas ovi bez dice ostaju do 4 ujutro , nikako ih potirati
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 03.09.2003., 09:08   #6
Quote:
Tija kaže:
Blago tebi. Kod nas ovi bez dice ostaju do 4 ujutro , nikako ih potirati
Kupi manji pršut
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Old 03.09.2003., 09:13   #7
Quote:
sailor kaže:
Kupi manji pršut


A sad ozbiljno...meni sva ta frka oko rođendana ide užasno na živce. Gomila odraslih koji ničemu ne služe i lijepo sam došla na ideju da od slijedečeg, petog ročkasa toga više nema.
Samo ću reći velikima da dovedu male. Tak. Najpametnije.

Ali ću bejbi za prvi rođendan napraviti tulumčinu. Zaslužila je jubav moja.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Old 03.09.2003., 09:59   #8
Vidi, vidi, pa i nema jos mnogo do rodjendana, a ko da se jucer Kori rodila.
Rajna is offline  
Old 03.09.2003., 10:03   #9
A vidim da svi uživamo u tim dječjim rođendanima.

Slažem se Tija od sljedeće godine samo klinci ,a ne starudija koja se došla samo dobro najesti.

ko nema djece nema klopice
__________________
a šta da vam kažem
afro is offline  
Old 03.09.2003., 10:09   #10
prvi rodj i jeste za TULUMCINU!!!
a pogotovo tvoja kori

mi smo isto prvi rodj do zore slavili, a kuma nam se prvi put u zivotu napila!!!

poslije je bilo idealno rjesenje: bili smo clan kooperativnog vrtica, pa smo te prostorije imali za sva slavlja
prostora kao u prici, sve okupim zajedno, klinci i roditelji iz vrtica, rodjaci i prijatelji sa klincima isto... oni bez klinaca

svedi su dobri kod njih je djeciji rodjendan torta i sokovi, nema tulumarenja. plus na pozivnici fino napises 16-18h i svi se tog drze, u 18 se svedi razbjeze, ostanu prijatelji, i sve za pet

e sad kad nema vrtica i tih prostora prave se rodjendani bez roditelja, jer klinci hoce da budu veliki, a ne da ih mi nadgledamo... pa onda nest kombiniram

mc donalds je odlicna ideja, al trebas pol godine unaprijed naruciti
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 03.09.2003., 11:14   #11
Quote:
Kako vi slavite rodendane ?
Dok sam bila mala onda je to uvijek bilo brdo djece , baka ispekla divovsku tortu, sladoled slatkisi, hrenovke u lisnatom, sve one sitnice koje klinci vole jesti obicno bi trajalo od popodne do navecer. Igrali bi drustvene igre.

Best frendica je imala rodjendan po ljeti i taj mi je bio bolji nego moj jer je slavila u velikom vrtu, pa smo se kupali u djecjem bazenu i tak.

Kad sam malo narasla radila sam doma tulume do ponoci i nakon toga u disko.

Sad odemo svi negdje nesto fino pojesti, ugodno i mirno. Ostarila sam
Winona is offline  
Old 03.09.2003., 20:09   #12
Do petog rođendana bili sau veliki.ali sam zvala i male i to je bilo prava veselic, moj mali je bio tako sretan baš su se ljepo naigrali tak da su poslje klinci plakali kada su htjeli ići doma!
ZA ŠESTI ROĐENDAN ZOVEM SAMO BAKE I DEDE POSEBNO I MALENE POSEBNO, A ZA MOJU PRINCEZU ZA 1. ROĐENDAN NEŠTO POSEBNO.
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Old 06.09.2003., 09:45   #13
Kod nas je dječji rođendan baš dječji rođendan. Pozovu se prijatelji iz ulice i vrtića (max. 10) oko 17h, pa im se posluže sendviči ili pizza, pa ih se pusti da se malo igraju prema želji, onda ide torta, još malo igranja i onda roditelji dolaze po djecu. Ti roditelji nekad ostanu kratko na razgovoru ugodnom, pa onda idu. Za rodbinu je sastanak kasnije, u doba večere (19-20h) i onda se pojede narezak i dokrajči torta i oko 22h se obično povuku, jer znaju da imamo malu djecu i da ih treba staviti spavati. Uzmi u obzir da ova moja rodbina stanuje sva na istom broju (djed, baka, šogor s obitelji), a kod mojih se ide u nedjelju na ručak i tortu.
bubamara2 is offline  
Old 22.09.2004., 15:01   #14
Ideje za dječji rođendan - mjesta, teme, slastice

Da li netko zna di se moze "nabaviti" animator za osmogodisnjke.... - nogometase. Mali slavi iduci vikend 8 rockas...mama ce mu prirediti doma sve kaj treba...klopa, cuga....ali bi voljela umajmiti i animatora za kojih cca 1-1,5 sati...tek toliko da se razbije razbibriga i da se rockas pamti...

Igraonice ne dolaze u obzir jel ce na rockasu biti cca 20-toro djece sto s nogaca, sto iz skole...

Hvala!
tonka is offline  
Old 22.09.2004., 22:08   #15
tonka... sve pohvale angažiranoj mami

Ne mogu ti pomoći gdje da nađeš animatora,
ali ideja ti je super

Podsjetila me na mene kada sam kao klinka za Novu godinu imala show program sa "pravim" Djedom Mrazom
Uglavnom, moja stara i njena polusestra angažirale su tipa da glumi Djeda Mraza mojoj sestrični, sestri i meni.

Bilo je nezaboravno

__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Old 23.09.2004., 12:53   #16
Hvala Paw!

Jos kad bi mi netko mogao pomoci s savjetom di da nadem striceka animatora...Ili tetu

tonka is offline  
Old 24.09.2004., 17:06   #17
pokusaj ovdje animatori

moja ti je preporuka Jozo Bozo
gledala sam nekoliko njegovih predstava i djeca su njime odusevljena

imala sam negdje i njegov broj telefona pa ako ga pronadjem posaljem ti ga pm-om
sunshine is offline  
Old 07.05.2007., 15:44   #18
dječji rođendani!!

hej!! uskoro, tj vrlo uskoro sin mi slavi 7 rođendan, trebam neku ideju za ročkas, nekaj kao tema gusari al kaj kad nemam neku brodić... pomagajte!!!
__________________
"Priroda nam je dala dva uha, ali samo jedan jezik: da bismo više slušali, manje pričali"
stumble.angel is offline  
Old 07.05.2007., 15:49   #19
Quote:
stumble.angel kaže: Pogledaj post
hej!! uskoro, tj vrlo uskoro sin mi slavi 7 rođendan, trebam neku ideju za ročkas, nekaj kao tema gusari al kaj kad nemam neku brodić... pomagajte!!!
ja sinove rođendane rješavam po igraonicama...do sad nam je daleko najbolje (al i najskuplje) bilo u discu sanje doležal...svi klinci su bili oduševljeni...i ove god ćemo tako...tete su fenomenalne...bio je i na nekom tematskom rođkasu,isto gusari,na trešnjevci...
paspa is offline  
Old 08.05.2007., 15:32   #20
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
ja sinove rođendane rješavam po igraonicama...do sad nam je daleko najbolje (al i najskuplje) bilo u discu sanje doležal...svi klinci su bili oduševljeni...i ove god ćemo tako...tete su fenomenalne...bio je i na nekom tematskom rođkasu,isto gusari,na trešnjevci...
kužim,kužim, i mi smo do sada slavili po igraonama ali pošto sad imamo kuću sa velikim dvorištem htjela bi iskoristit tu pogodnost. tako da opet help!
__________________
"Priroda nam je dala dva uha, ali samo jedan jezik: da bismo više slušali, manje pričali"
stumble.angel is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:19.