Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2016., 15:57   #61
ti treneri u "centrima" su učili na faksu funkcionalnu anatomiju,kineziterapiju,sportsku medicinu,prevenciju ozljeda sportaša tako da znaju šta treba raditi
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 16:16   #62
to što je netko slušao kolegij na faksu, ne čini ga stručnjakom za neko pojedino područje.

da li to znači da ako nekom treneru u teretani donesem konkretnu dijagnozu da će biti svjestan svih implikacija određenog fizičkog stanja?
uz uvjet da je završio dif
__________________
Svi su bili na mojoj strani, zato je brod potonuo.
parangal1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 16:35   #63
za to ne trebaš biti stručnjak,zna se što se treba raditi a šta se nesmije,a odgovor na drugo pitanje da.
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 16:52   #64
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
što bi točno to značilo duboki čučanj
Čučanj se dijeli na duboki (guza niža od koljena u odnosu na podlogu), plitki (guza viša od koljena) i do paralele (guza u ravnini sa koljenima). Ako imaš problema sa leđima onda je šipku bolje držati što više na leđima (slika u sredini) jer onda trup može biti uspravniji pa je teret više na nogama nego na leđima. Što je šipka niže na leđima više si nagnut napred i više rade leđa (slika desno).

Winston21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 17:17   #65
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
za to ne trebaš biti stručnjak,zna se što se treba raditi a šta se nesmije,a odgovor na drugo pitanje da.
skeptičan sam prema tome 'da'
__________________
Svi su bili na mojoj strani, zato je brod potonuo.
parangal1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 17:18   #66
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Prošli tjedan sam otišla uslikati kralježnicu da vidim u čemu je problem, Dijagnoza - nisam ništa ozlijedila
Quote:
parangal1234 kaže: Pogledaj post
privatno sam došao do jednog fizijatra, rekao mi je da radim vježbe s fizikalne terapije za jačanje core-a
Slažem se sa fizijatrom, u većini slučajeva kad nas "boli kičma" ne boli kičma nego mišići corea, uglavnom leđnjaka, jer puno ljudi vježba trbušnjake a ne vježba leđnjake pa dolazi do disproporcije u snazi.

Winston21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 17:23   #67
gle i ja sam skeptičan glede nekih doktora zbog negativnih iskustava i sa recimo studentima sa fera koji su mi popravljali komp,pa baš nije bilo dobro,ali svejedno mi ne pada na pamet da generaliziram i ne filozoforam kada nešto od tih struka trebam,ista stvar sa trenerima,od kada smo ušli u eu trebaš imati papir za biti trener,i da ima ljudi sa papirom koji nemaju pojma šta rade kao u svakoj drugom poslu,ja sam radio u svim teretanama u zagrebu,i možda 5 trenera je bilo koji nisu bili za taj posao.
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 17:31   #68
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
gle i ja sam skeptičan glede nekih doktora zbog negativnih iskustava i sa recimo studentima sa fera koji su mi popravljali komp,pa baš nije bilo dobro,ali svejedno mi ne pada na pamet da generaliziram i ne filozoforam kada nešto od tih struka trebam,ista stvar sa trenerima,od kada smo ušli u eu trebaš imati papir za biti trener,i da ima ljudi sa papirom koji nemaju pojma šta rade kao u svakoj drugom poslu,ja sam radio u svim teretanama u zagrebu,i možda 5 trenera je bilo koji nisu bili za taj posao.
u redu, samo sam skeptičan da treneri mogu prema složenijoj dijagnozi nekome reći što trebaju raditi, a što ne trebaju raditi u procesu rehabilitacije. uostalom, zato postoje fizioterapeuti,
čisto, offtopic, izgleda mi da kod nas postoji problem da ljudi pokušavaju relevantno govoriti o stvarima van svoje struke i/ili specijalizacije.
ako se radi o nekakvim blažim tegobama, tu ne mogu previše pogriješiti.
__________________
Svi su bili na mojoj strani, zato je brod potonuo.
parangal1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 17:39   #69
doslovce ne možeš fulati,recimo samo da uzmeš udžbenik i tražiš skoliozu,sve piše,koliko,kada,zašto,opis,nacrtane vježbe,apsolutno sve,naravno treba predznanje od anatomije itd,ali definitivno su nas naučili šta trebamo raditi,ja sam sa jako puno ljudi radio na tim problemima,maltene svaki drugi čovjek koji je ušao u gym je prvo rekao da ima problema sa leđima,dok recimo moji kolega nije imao pojma o tome,to je jedan od tih 5 trenera

jedino što kineziolozi ne rade je postavljanje dijagnoze,rehabilitaciju već da,to spada u struku kineziologije

Zadnje uređivanje brunejz : 16.03.2016. at 18:17.
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 19:12   #70
Ja imam puknuce meniska koljena, nisam isao cistiti. Ne boli me opcenito, no kada radim cucnjeve, nakon vjezbanja kad se noga ohladi zna se pojaviti bol koja traje otprilike 6-7 dana. Zbog toga sam izbacio vjezbe koje ukljucuju puni cucanja. Npr. rumunjsko mrtvo dizanje radim s gustom, no klasicno se ne usudim.
Zanima me, da li mogu doseci razinu u kojoj ce mi kvadriceps biti toliko jaki da ce mi omoguciti da radim puni cucanj bez naknadne boli?
Inace za noge radim split cucnjeve, bugarski cucanj, noznu ekstenziju itd. samo ne radim puni cucanj.
hvala unaprijed na odgovoru
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 09:15   #71
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Dakle, moje pitanje glasi: jasno mi je da čučanj sa šipkom otpada, no što je s čučnjem s girjom u rukama? Što je s mrtvim? Znam da niste liječnici, i znam da bih trebala pitati nekog stručnjaka sportske medicine ili slično, ali vjerujem da neki od vas znaju bolje od mene koje od tih klasičnih compound vježbi opterećuju kralježnicu, a koje ne.
Na mrtvo zaboravi, a čučanj možeš raditi s girjom bez beda.
__________________
Not everyone is an artist, but everyone is a fucking critic.
tehom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 12:10   #72
indigo jesi li išla kod fizijatra? ja bih ti peporučila da se prvo sa njim savjetuješ.
ja imam skoliozu i lordozu, ne velike i parcijalnu sakralizaciju jednog ili dva kralješka (više se ne sjećam). za razliku od tebe ja kada vježbam puno se bolje osjećam i nemam bolova. čim prestanem u roku 2-3 tjedna javljaju se bolovi koji su sve češći i duži što je i pauza duža. fizijatar mi je rekao da komotno nastavim vježbati, naravno dok god mi paše i ne javljaju se problemi zbog toga.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 13:58   #73
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Dijagnoza - nisam ništa ozlijedila, sve je uredno i na mjestu, osim jedne male sitnice. Skolioza i kifoza. Ja sam na to odmahnula rukom, kao, pa tko danas nema skoliozu/kifozu/lordozu? Zbog bolesti nisam 2 tjedna bila u teretani i bol u leđima se drastično smanjila. Otišla sam kod doktorice opće prakse s nalazom i ona mi je rekla da je ta moja skolioza dosta jaka, da nije šala, te da mi srdačno preporučuje da prestanem dizati utege i stavljati bilo kakvo opterećenje na kralježnicu. Rekla je da to moram ozbiljno shvatiti, da zapravo nisam zdrava te da su treninzi s opterećenjem isključivo za zdrave ljude. A meni je pao mrak na oči. Kako ću imati ravan trbuh, čvrste noge i dupe koje želim ako ne smijem dizati utege?!?!

Dakle, moje pitanje glasi: jasno mi je da čučanj sa šipkom otpada, no što je s čučnjem s girjom u rukama? Što je s mrtvim? Znam da niste liječnici, i znam da bih trebala pitati nekog stručnjaka sportske medicine ili slično, ali vjerujem da neki od vas znaju bolje od mene koje od tih klasičnih compound vježbi opterećuju kralježnicu, a koje ne.

Ako otpadaju kompletno sve vježbe sa šipkom, što da radim? Trčanjem neću postići to što želim. Plivanje je zasigurno dobro za kralježnicu i tijelo općenito, ali mi to nije dovoljno za ono što ja želim postići. Otvorila se teretana s Les Milles programima, pa razmišljam da krenem na te neke Body Combat i slične programe, gdje nema opterećenja, ali se radi puno bw vježbi, udaraca, skokova, itd.

Zahvaljujem![/COLOR]

Nemoguće je preko foruma analizirati nečije stanje, kamoli dati dobar savjet.
Nisi ozlijeđena, ali imaš deformaciju kralježnice (što je normalna pojava u današnje vrijeme nažalost).
Ja nemam takav problem s kralježnicom, ali su me znala s vremena na vrijeme zaboliti leđa nakon treninga.
Mogu ti reći što je meni pomoglo.
Otkako sam počeo redovito raditi most (nakon svakog treninga par puta most sa izdržajem u mostu 15-30 sekundi), leđa me nisu zabolila nijednom.
Most je vježba za leđa koju mislim da ne možeš zamijeniti nijednom drugom.
Da li tvoje stanje dozvoljava da ga radiš na siguran način, to ne znam
Progresije mosta postoje, možeš možda početi sa bazičnima...

A što se samog vježbanja tiče, možda da se prebaciš na kettlebell? Mislim da je efekt na tijelo dobar, a vjerojatnost ozljede puno manja nego u klasičnim vježbama sa utezima.
http://www.strongfirst.com/optimizin...tlebell-swing/
Konzultiraj se sa nekim kettlebell stručnjakom, to jest pitaj ih da li su već imali klijente sa skoliozom/kifozom. Preporučujem Strongfirst ekipu.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:29   #74
gospon čovjek, imaš možda kakav link sa progresijama mosta?
ja ga obavezno radim nakon svakog treninga prilikom istezanja. i plug uz njega.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 15:55   #75
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
gospon čovjek, imaš možda kakav link sa progresijama mosta?
ja ga obavezno radim nakon svakog treninga prilikom istezanja. i plug uz njega.
Ja uvijek radim standardni, nisam radio progresije.

Ima na netu raznih "back bridge progressions" ali ne znam što je ok jer nisam to slijedio... Isprobaj pa vidi.
Uglavnom trebaš doći do toga da možeš napraviti most sa petama na tlu, a ne kao što mnogi rade da su pete odignute. I ruke bi trebale biti ispružene a ne savijene u laktu.

I ono što mi je uvelike dobro došlo kod vježbanja su bile wrist mobility excercises, prije svakog treninga, pogotovo s utezima.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 16:55   #76
uvijek sam punim stopalom na podu, no nisam obraćala baš pažnju na ruke. proguglat ću malo te progresije. nekad davno sam se mogla iz stajaćeg položaja spustiti u most, ali se nisam mogla natrag ustati. možda opet probam iako me malo frka moram priznati.
stoj na rukama ubacim nakon treninga. izgleda da bum ga morala raditi na početku.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 21:11   #77
Quote:
Indigo Girl kaže: Pogledaj post
Dakle, moje pitanje glasi: jasno mi je da čučanj sa šipkom otpada, no što je s čučnjem s girjom u rukama? Što je s mrtvim? Znam da niste liječnici, i znam da bih trebala pitati nekog stručnjaka sportske medicine ili slično, ali vjerujem da neki od vas znaju bolje od mene koje od tih klasičnih compound vježbi opterećuju kralježnicu, a koje ne.
Nekome otpadne, nekome ne.
Jedna od boljih ideja ti je pronaći nekoga tko je u sličnoj ili istoj situaciji pa čuti iskustva.

Za jednog od naših body buildera koji radi puno sa slobodnim utezima znam da ima istu ili vrlo sličnu dijagnozu. On radi mrtvo, a ne radi čučnjeve.
Zove se Joško Jerković pa ga potraži na fejsu i priupitaj.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 22:17   #78
Ako uzmemo u obzir osnovni princip po kome se pokret dešava, a taj je da kosti zauzimaju onaj položaj u koji ih povuku mišići pod komandom iz mozga, jasno je da je skolioza (i kifoza) rezultat iskrivljenog obrasca kretanja tijela koji je kao takav (pogrešan) memoriran u neuromuskularnoj mapi. I sve dok je tako nije pametno dodatno opterećenje na lokomotorni sustav jer je on zapravo disfunkcionalan; centar težišta tijela je pomaknut lateralno, pa kralježnica (koja je jaka struktura upravo zato da bi apsorbirala silu opterećenja kako bi mišići mogli koordinirano i sinergijski raditi) čak niti u regularnim kretnjama kao što su hodanje ili sjedenje zapravo ne radi ono za što je tu, već tu ulogu preuzimaju okolne strukture odnosno mišići koji rade što pojačano što neefikasno, pa time kosti još više dolaze u nepravilan položaj i tijelo u nepravilnu posturu.
Problem je da je središte tijela loše pokretljivo, a tu su najjači mišići u tijelu koji sudjeluju u svemu što radimo.Nedostatak osjeta i kontroliranog koordiniranog gibanja upravo u tom dijelu manifestacija je disfunkcije i uzrok daljnjih problema.
A compound vježbe su upravo takve da zahtijevaju rad cijelog tijela kao visokokoordinirane cjeline i ako postoji odstupanje u bilo kom obliku takva disfunkcija vremenom dovodi do bolova i ozljeda,a kasnije i strukturalnih promjena u vidu protruzija,hernija i sl.
Na linku ispod se može malo više pročitati kako dolazi do iskrivljenog obrasca pokreta, a slike su lijep primjer rješavanja skolioze visokog stupnja na način učenja pravilnog načina pokreta i „resetiranja“ funkcije cijelog lokomotornog sustava.

http://aeq.si/blog/skolioza-i-kako-se-je-rjesiti/
Lp,
Kolinda
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 22:28   #79
Quote:
jaks kaže: Pogledaj post
Možda ne bi bilo na odmet platiti reklamu forumu kad se već ovako reklamira...

Forumu u zadnje vrijeme nedostaje financijskih sredstava za rješavati tehničke probleme pa će svaki doprinos dobro doći

Pravila:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6438755&postcount=3

Što na Forumu nije dozvoljeno?

7. reklamiranje (koje nije odobreno od strane Marketinga Foruma)
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2016., 22:54   #80
Ne kužim te, Indigo je pitala, i Jaks je dala jedan odgovor na to pitanje


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.