Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2011., 12:11   #1
prozor za otvor prohodne terase

evo ovako neznam kako bi nazvao temu za naslov ali uglavno radi se o ulazu - izlazu na prohodnu terasu iz kućnog hodnika. terasa je otvorenog tipa ispod koje se nalazi stambeni prostor i koja je upravo adaptirana. i sad onaj glavni i zadnji problem kojeg ne znam riješiti...naime taj izlaz je 63x70 i ne znam čim ga zatvoriti a mora biti stakleni dio radi svijetlosti(vanjski 73x83). ovi šta rade alu i pvc stolariju mi ne žele raditi jer mi govore da nije to sigurno za taj tip prozora.(otvor je u ravnom položaju sa malom krunom od 2-3 cm-nije naget i prije je bio pokriven prepravljenim šiberom iz autobusa. služio je kao običan poklopac i služio neloše ali mu došao kraj i ne može se zaključati. velux prozori isto nemogu jer mi je komplicirano pripremati sad podlogu i za njih(treba biti nagib pa sve to zidati opet izolirati a nema ni slični dimenzija i dosta su skupi). sad me zanima postoji li neko riješenje od bravara da mi naprave tipa okvir i prozor sa okapnicom od lakšeg materijala jer to sve dižem iznad sebe i da se može zaključati i najvažnije da ne propušta vodu. opet napomena da je prozor u vodoravnom položaju
kvakomekiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 17:36   #2
Quote:
kvakomekiki kaže: Pogledaj post
evo ovako neznam kako bi nazvao temu za naslov ali uglavno radi se o ulazu - izlazu na prohodnu terasu iz kućnog hodnika. terasa je otvorenog tipa ispod koje se nalazi stambeni prostor i koja je upravo adaptirana. i sad onaj glavni i zadnji problem kojeg ne znam riješiti...naime taj izlaz je 63x70 i ne znam čim ga zatvoriti a mora biti stakleni dio radi svijetlosti(vanjski 73x83). ovi šta rade alu i pvc stolariju mi ne žele raditi jer mi govore da nije to sigurno za taj tip prozora.(otvor je u ravnom položaju sa malom krunom od 2-3 cm-nije naget i prije je bio pokriven prepravljenim šiberom iz autobusa. služio je kao običan poklopac i služio neloše ali mu došao kraj i ne može se zaključati. velux prozori isto nemogu jer mi je komplicirano pripremati sad podlogu i za njih(treba biti nagib pa sve to zidati opet izolirati a nema ni slični dimenzija i dosta su skupi). sad me zanima postoji li neko riješenje od bravara da mi naprave tipa okvir i prozor sa okapnicom od lakšeg materijala jer to sve dižem iznad sebe i da se može zaključati i najvažnije da ne propušta vodu. opet napomena da je prozor u vodoravnom položaju
ako baš mora biti vodoravan onda ga moraš dignuti iznad svega, tako da imaš prostora napraviti mali nagib. Odvod vode je najbitniji...to moraš riješiti. Bez slika je jako teško govoriti puno, al vjerujem da bih ti to mogao napraviti kad bi hbili blizu i kad bi vidio. Potraži nekoga u svojoj blizini pa....sretno
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 17:43   #3
Quote:
marion56 kaže: Pogledaj post
ako baš mora biti vodoravan onda ga moraš dignuti iznad svega, tako da imaš prostora napraviti mali nagib. Odvod vode je najbitniji...to moraš riješiti. Bez slika je jako teško govoriti puno, al vjerujem da bih ti to mogao napraviti kad bi hbili blizu i kad bi vidio. Potraži nekoga u svojoj blizini pa....sretno
i ja se nadam da hoću stavio bih i slike imam ih na mobitelu ali ne znam kako se to radi na forumu
kvakomekiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 17:53   #4
imam rjesenje
dac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:02   #5
Quote:
dac1 kaže: Pogledaj post
imam rjesenje
zezaš ...ili
kvakomekiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:04   #6
ne radio sam vec to
dac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:06   #7
Quote:
dac1 kaže: Pogledaj post
ne radio sam vec to
ako nije tajna možeš li mi malo pojasniti na koji način si sredio problem ..možeš i na pp meni sve jedno . a
ako si iz st županije onda bi mogli i poslovati
kvakomekiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:07   #8
sasvim je jednostavno
dac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:08   #9
da čujem
kvakomekiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:10   #10
Quote:
dac1 kaže: Pogledaj post
ne radio sam vec to

šta zahebavaš čovjeka, ako nešto znaš reci mu a ne se pravit englez...
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:11   #11
pm
dac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:12   #12
tj kontaktirajte me preko pm
dac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2011., 18:12   #13
Quote:
dac1 kaže: Pogledaj post
pm
dobro čekam
kvakomekiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.