Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2016., 08:44   #101
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
To je definitivno prerijetko mijenjanje ventila. Dvije godine voziti s istim ventilom je ludost. Guma u ventilu se raspadne već nakon godinu i pol, a metalni dijelovi zahrđaju i strunu već nakon osam mjeseci. Zato svakih šest mjeseci, kada se mijenjaju ljetne u zimske i obrnuto obvezno treba promijeniti i ventile.
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
To što ti pišeš, valjda voziš auto kao podmornicu pa zahrđa od soli, inače stvarno ne znam zašto bi se to dešavalo. Po tvom bi onda i čelične felge trebalo bacati svakih 6 mjeseci i stavljati nove.
Quote:
artard kaže: Pogledaj post
Boldano je idiotarija desetljeća.


Ovo me podsjeća na onaj slučaj kada je News Bar objavio jednu 'vijest', a jedan strani veleposlanik se zakačio i poslao diplomatsku notu hrvatskim vlastima..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 10:38   #102
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A ti nebi skužio sarkazam ni da te ubode prstom u oko i uz to nabije nogom u guzicu.

Nego da pitam - jeste li za malo mjerenja? Ja ću donjeti termo kameru i manometar no negdje moramo naći ravan komad ceste za mjerenja pri raznim tlakovima napuhanosti gume .... možda Sv.Helena - Vrbovec?

Dakle ko će uložit auto, vrijeme i gorivo?
Nisam siguran da ti je jasno značenje riječi "sarkazam".

Kakvo mjerenje?? Što možeš izmjeriti, a da već nije izmjereno i svima poznato? Osim toga, sa temperaturom raste tlak u gumi (s time valjda ne računaju stručnjaci koji drukaju više). Temperatura nije konstantna, pa nije ni tlak. Niti imaš opremu, a niti uvjete za napraviti bolje mjerenje od bilo kojeg proizvođača guma.
artard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:12   #103
Daj se poklopi ušima i šuti, tad izgledaš pametnije.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:14   #104
Zna netko gdje kupiti dobru i kvalitetnu noznu pumpu za gume?
Ova kineska za 50kn mi se sva savila - sranje od kvalitete.

Vani vidim da ima Michelin pumpi....kod nas ne vidim.

Cijena mi je nebitna (naravno razumski; moze i 200-300 kuna) nego mi je bitno da je imam u autu, da je pouzdana i da traje kak bi se reklo da je i moji unuci mogu koristiti kao sto su nekad pumpe i bile.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 11:29   #105
Quote:
artard kaže: Pogledaj post
Nisam siguran da ti je jasno značenje riječi "sarkazam".

Kakvo mjerenje?? Što možeš izmjeriti, a da već nije izmjereno i svima poznato? Osim toga, sa temperaturom raste tlak u gumi (s time valjda ne računaju stručnjaci koji drukaju više). Temperatura nije konstantna, pa nije ni tlak. Niti imaš opremu, a niti uvjete za napraviti bolje mjerenje od bilo kojeg proizvođača guma.
proizvođač gume ne preporučuje tlak, već proizvođać automobila. Proizvođač gume propisuje max tlak kojeg ne smiješ preći i tiska ga na samu gumu.
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:05   #106
Upravo tako. Tlak u gumi se određuje prema masi vozila. Tako da se ista guma na jednom autu pumpa na npr. 2.0 bara, a na nekom s većom masom na 2.3 bara. Najpojednostavljenije rečeno.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:05   #107
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Ventile mijenjam kad i gume. Pumpam 0.3 vise od preporuke. Zašto? Laserskim mjeracem temp utvrdio da je tako najmanja razlika u zagrijanosti rubova i sredine gazne površine, dakle najbolje sto se tice drzanja ceste i trosenja guma, nesto losije po ovjes i udobnost. Tvornicke preporuke su kompromis sveg navedenog

šlapatalk
Može li biti da je razlika u temperaturi rezultat razlike u savijanju rubova gume u toku vožnje?
DilanDog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:17   #108
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
proizvođač gume ne preporučuje tlak, već proizvođać automobila. Proizvođač gume propisuje max tlak kojeg ne smiješ preći i tiska ga na samu gumu.
Istina, to sam i mislio, ali sam totalno krivo napisao.
artard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 12:19   #109
Quote:
DilanDog kaže: Pogledaj post
Može li biti da je razlika u temperaturi rezultat razlike u savijanju rubova gume u toku vožnje?
Ne da može, nego i je jedan od uzroka.
artard is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 14:17   #110
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Zna netko gdje kupiti dobru i kvalitetnu noznu pumpu za gume?
Ova kineska za 50kn mi se sva savila - sranje od kvalitete.

Vani vidim da ima Michelin pumpi....kod nas ne vidim.

Cijena mi je nebitna (naravno razumski; moze i 200-300 kuna) nego mi je bitno da je imam u autu, da je pouzdana i da traje kak bi se reklo da je i moji unuci mogu koristiti kao sto su nekad pumpe i bile.
https://www.amazon.co.uk/gp/product/...?ie=UTF8&psc=1

Uzeo prošle godine, razlika nebo i zemlja u odnosu na jeftine kineske. Mislim da mi se 4-5 tih jeftinih spontano potrgalo, neke nožne neke na struju. Ova djeluje bitno robusnije i kvalitetnije, i kazaljka se naprotiv može lako očitati i precizna je.

Za svaki slučaj nakon niza loših iskustava, uzeo sam odmah i ovu https://www.amazon.co.uk/gp/product/...?ie=UTF8&psc=1 ali zasad stoji spremljena.
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 18:52   #111
Sad ce ti reći da je skupo

šlapatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 20:01   #112
Posve opravdano jer i meni se činilo skupo, ali nisam uspio naći neku zlatnu sredinu, da je i jeftino i dobro. Možda jer stvarno ne postoji, možda jer nisam dovoljno tražio...
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 20:03   #113
Znas onu koliko para toliko i muzike, ili skrt placa dvaput, ili nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari, bla, bla

šlapatalk
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 20:29   #114
Onaj kompresor iz trgovačkog centra na upaljač za 50kn mi odradi pumpanje kad treba..a nisam u blizini benzinske.
bilo bicikli ili rezervna..manometar mu je banana i glasan je ko vrag..al odradi. (Za tlak vidim poslije sa malim digitalcem)

Ove nožne..ručne..ma vruće je vani za takav napor.
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 23:17   #115
Cesto vozim prepun auto wv polo pa mi je tlak u gumama 3.0 bara ljeti,zimi
iako u upustvima pise da bi trebala biti 2.7 i 2.4
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 23:37   #116
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Sad ce ti reći da je skupo

šlapatalk
a kaj bi 300 kn bilo skupo za pumpu koja traje?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2016., 23:46   #117
meni nije
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2016., 09:14   #118
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
meni nije
Pa ni meni. Toliko dam za sir i prsut kojeg drugi dan poserem. Ako pumpa traje desetljecima....no ako pumpa crkne sutra onda je skupo.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.