Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2010., 18:59   #841
"Cijuče" vam novi semering odnosno pročitajte gore što sam napisao kako stavljaju a priori specijalnu, za gumu neškodljivu, SILIKONSKU mast oko usne semeringa. E funkcija te masti je da spriječi akustičku nuspojavu novog, posve priležućog semeringa jer mast oko usne priječi trenje metala i posve nove silikonizirane površine gume. Znači, ništa što bi vas trebalo brinuti (iako zna ići na živce!) i nestat će samo od sebe nakon par desetaka ciklusa pranja kad usna malo dobije širu dimenziju od habanja...

Drago mi je da ste uspjeli i osjećam se valjda kao one savjetnice iz ženskih časopisa što daju savjete čitateljicama s temeljito uzdrmanim brakovima :-)))

Budite ponosni jer ste po cijenu jednog upropaštenog šerafcigera popravili najveći kvar na perilicima rublja, koji ovdje u Zagrebu rijetko koji majstor hoće riješiti ispod 100 eura plus ležajevi/semering...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 19.04.2010., 14:31   #842
Pozdrav svima!


Molim misljenje za sljedecu perilicu i sta opcenito mislite o Indesitu?


http://www.konikom.hr/p6313/perilica...duct_info.html

hvala!!
octopussy is offline  
Old 19.04.2010., 15:31   #843
Hu, koja cijena... Pa za 3 tisuće kn dobijete Bosch ili Candy koji su u perilicama dva razreda iznad Indesit.

Indesit, Ardo i još neke marke su tzv. slaganci odnosno drugorazredni brandovi talijanskih kapitalista u sferi bijele tehnike koji preko njih "utapaju" zastarjele modele, specijalno slagane modele s komponentama niže kakvoće i ima tu još oho-ho kombinacija - osobito u svezi s izvozom na specifična regionalna tržišta slabije kupovne moći i po niskim cijenama. Da skratim priču, time zarade na volumenu (na tisuće aparata, usprkos nižoj cijeni), a ne kompromitiraju paradni brand pod čijom zastavom zapravo posluju.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 19.04.2010., 23:30   #844
Quote:
octopussy kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!


Molim misljenje za sljedecu perilicu i sta opcenito mislite o Indesitu?


http://www.konikom.hr/p6313/perilica...duct_info.html

hvala!!
za 500 kn manje možeš kupiti zanussi od 1200 okr i 7 kg, a zanussi nije ništa drugo nego electrolux
sceletroy is offline  
Old 21.04.2010., 15:27   #845
Molim vas, kakva je razlika izmedju ZWF1000M i ZWF2105W (osim sto uz ovu prvu po nesto povoljnijoj cijeni daju i usisivac) ?????
ccecca is offline  
Old 21.04.2010., 15:30   #846
Vjerovatno znate da je rijec o Zanussi ves masini
ccecca is offline  
Old 22.04.2010., 18:17   #847
Pozdrav ljudi!

Evo pročitao sam zadnje 3-4 stranice, ali svejedno imam par pitanja.

Ovih dana namjeravam kupit svoju prvu vešmašinu, moram priznat da se ni malo ne kužim u njih, student sam (informatika), ali kako sam na stanu već 3 godine, došlo je vrijeme da prestanem doma nosit zmazan veš

Pitanja
1. Budući da će se ta vešmašina dosta slabo koristiti, vjerojatno jednom tjedno (cura i ja samo u stanu) pretpostavljam da je nekih 2500kn (kolko bih htio potrošiti) dosta za vešmašinu?
2. Kolika je garancija za vešmašine? Rekli su mi doma da gorenje daje 5 godina, koliko je za ostale proizvođače (zanimaju me ovdje preporučene Bosch i Candy).
3. Tih 5 godina garancije, odnosi li se to na cijelu vešmašinu, ili samo neke dijelove (primjerice kod laptopa garancija ne vrijedi više od god dana na bateriju)?
4. Čitajući komentare malog grizzlya nekako sam se uspjerio na Bosch i Candy, te odbacio mogućnost nabavke Whirpoola te Electroluxa. Jesu li Bosch i Candy dobri i u tom entry levelu, kakva su iskustva ostalih?
5. Ima li trgovina u kojoj se kupi vešmašina veze sa cijelokupnim iskustvom? U slučaju kvara, nosim li vešmašinu u trgovinu ili direkt u servis? Mislim inače uzet u Konikomu (u Varaždinu sam - blizu su mi).

Evo nekih perilica koje trenutno razmatram (zbog pročitanog ovdje)
http://www.konikom.hr/p7229/perilica...duct_info.html

http://www.konikom.hr/p6171/perilica...duct_info.html

Doma su mi rekli da gledam perilice iznad 1000 okretaja. Jeli to toliko važno. Jel bolje stavit na više okretaja i imat zgužvan veš ili stavit na niže okretaje pa nek se cijedi?

Unaprijed hvala na pomoći!
lp_chandler is offline  
Old 22.04.2010., 20:28   #848
1 000 okr/min nije neka granica dobro/loše nego jednostavni izračun govori da se kupovati perilice iznad 1200 okr./min isplati samo onima koji STALNO suše u el. sušilicama kasnije. Znači, razlika de facto je par postotaka rezidualne vlage:
1200 okr/min izvrti cca 50 % vlage van, ali to ovisi i o promjeru bubnja jer se računa obodna brzina
1000 okr./min izvrti cca 43-44 %, dakako i to ovisi o promjeru bubnja.

Kako sušilice gutaju struju (cca 3 kWh ili tu negdje), na duge staze se isplati kupiti što bržu perilicu jer se svaki % koji perilica mehanički ne izvrti kasnije skupo plati isparavanjem odnosno utroškom el. energije.


Da ne duljim, ako nemate namjeru stalno (tijekom cijele godine, a la USA) sušiti rublje u el. sušilici - gornja 2 aparata će biti posve OK i mogu se toplo preporučiti.

Moj adut bi bio Bosch, ali Candy isto jako dobar u razredu talijanskih proizvođača i oni imaju dobru opskrbu rezervnim dijelovima po nekim fair cijenama.

5 godišnja garancija je obično prigodna akcija, pred Božić ili u takvim okolnostima kad je pad prodaje ili žele prodati što više - i pokriva obično sve, a može se ponekad i doplatiti.

Mislim da sada daju 2 godišnju (provjerite!), ali to vam je sve OK jer se obično neki kvar dogodi u prve 2 godine ako je riječ o nekakvoj gluposti tipa hladan lem na el. modulu ili tako nešto... Sve su to dobri i pouzdani strojevi gore i na njih isti proizvođač daje pred Božić i 5 godina garancije, a da nije pouzdan - onda bi bankrotirao u tom slučaju, jelda?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 22.04.2010., 21:58   #849
Puno hvala na odgovoru. Ah, sad kolko su pouzdani....općenito se nekad sve radilo da traje, sad kao da svaki kućanski aparat ima neki kill switch. Mi smo doma tek nedavno mjenjali vešmašinu, bila je preko 15 godina stara. Sumnjam da će bilo koja od ovih što ću uzet trajat tolko.

Ne mogu čekat do Božića, uzet ću najvjerojatnije neku vešmašinu već sljedeći tjedan. Sad je samo pitanje koju....

Garancija mi je dosta važna, jeli 2 ili 5 godina, velika je to razlika....
lp_chandler is offline  
Old 22.04.2010., 23:10   #850
5 godina, vjerojatno bez najmanjeg kvara bi trebale izdržati obje navedene perilice jer Candy je najbolji baš u perilicama rublja i tu prednjače pred ostalim ITA proizvođačima (iako im svojedobno baš i nije sjeo taj prijelaz na generaciju kolektorskih motora i elektroničkih programatorskih modula, ali ubrzo su se vratili na staru pouzdanost nakon prvih serija).

Bosch je pak priča za se što se tiče pouzdanosti i nadasve meh. robustnosti - to su nevjerojatno mehanički solidno dizajnirani strojevi i nikad na njima problema s nekim amortizerom, ovjesom i slično... Meni se dogodilo da jedna Bosch perilica pala niz stepenice kad je bila transportirana i osim što se ulubio lim na jednom mjestu - kada ostala na amortizerima i na ovjesu kao da ništa nije ni bilo!

E sad, kako inzistirate na garanciji - najdalje u tome je otišao Tehnomax pa si pročitajte sve te "cake" o produženim jamstvima na njihovim stranama:

http://www.technomax.hr/Uvjetiijamst...najamstva.aspx
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 22.04.2010., 23:44   #851
Nije da inzistiram na nekoj garanciji, ali nekako je lakše živjeti kad znaš da si osiguran. Do sada su mi svi preporučili Bosch tako da ću vjerojatno nju uzeti. Rekli su da je Candy ok, iako neki ljudi nemaju dobra iskustva s njom.

Bosch - ili nitko nema te vešmašine ili ljudi jednostavno nemaju problema s njom

Hvala ti još jednom na odgovorima. Ako će ti trebat savjet kod kupnje next gen konzole ili laptopa, onda slobodno mene zagnjavi
lp_chandler is offline  
Old 22.04.2010., 23:57   #852
Mana Candy je da ima previsoke cijene u RH, ali to je stvar uvoznika i kako on ima politiku na domaćem tržištu. Ipak, Candy uvijek gleda da imaju zadovoljnog kupca pa nemaju ni pretjerane cijene dijelova - a i može se reći da nema namještaljki unutra tipa da kad ode brava vrata posljedično zgori i modul programatora pa od jedne sitnice reda veličine cca 80 kn nastane kvar od 1200 kn. E, time se ne mogu pohvaliti ovi iz smjera našeg zapadnog susjeda gdje oko znalca lakoćom ustanovi neke Černobil namještaljke gdje gledaju da ožmiknu kupca after sales i onda uopće ne haju što će kupac o njima misliti. Zato meni Candy simpatičan, ali su im cijene na nekim drugim tržištima (Makedonija) normalnije i onda je to OK omjer cijena/kvaliteta. Candy je u nas zgodno kupiti kad je neki model na akciji minus 25 % i onda se to tako izravna...

Bosch je pak zgodan jer uvijek nudi istu kvalitetu gumenih, mehaničkih i el. komponenti - neovisno je li to stroj iz početne zone cijena ili pak admiralski brod sa svim drum und dram kako oni to kažu u žargonu. Znači, uskrate kupca baznog modela za neke funkcije i gumbiće bez kojih se može, a nude mu ono bitno po istoj razini kvalitete kao i kupcu velike kupovne moći. Zato dosta ljudi kupi Bosch jednom i onda opet još jednom, kad malo operjate, jer ih nisu prevarili prvi put. Samo su cijene vitalnih dijelova Bosch paprene (programatora nema ispod 1 000 kn i tome slično) i tu su "nezgodni"... Al da se nešto kvare - ajd, recimo gospođa koja je u Zagrebu imala prodavaonicu rezervnih dijelova za Bosch/Siemens je rekla da bi oni znatno bolje prošli da su imali na policama i Gorenje i talijanske marke jer veli ona gdje ćeš nešto zaraditi na Boschu kad u 5 godina prodali 20 komada rezervnih grijača za te perilice!?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 23.04.2010., 12:10   #853
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
ajd, recimo gospođa koja je u Zagrebu imala prodavaonicu rezervnih dijelova za Bosch/Siemens je rekla da bi oni znatno bolje prošli da su imali na policama i Gorenje i talijanske marke jer veli ona gdje ćeš nešto zaraditi na Boschu kad u 5 godina prodali 20 komada rezervnih grijača za te perilice!?
Hehe

Skačem danas do konikoma i pogledat ću malo što se nudi. Odluka će past vjerojatno na Bosch ili Gorenje (zbog garancije).

Sve u svemu, javim koju sam uzeo
lp_chandler is offline  
Old 23.04.2010., 20:16   #854
Bok, evo samo da javim kako sam kupio danas vešmašinu. Uzo sam onu najjeftiniju od Boscha.
http://www.konikom.hr/p6171/perilica...duct_info.html

Dvoumio sam se valjda 15 minuta jel da uzmem neku Gorenje ili Boscha, al sam shvatio da razmišljam samo zbog te garancije tako da sam uzeo Boscha. Valjda će bit sve ok....prema vašim komentarima trebalo bi bit sve ok.

Hvala još jednom na pomoći. Prije nego što sam posjetio temu, stvarno nisam znao što je dobro, što nije. Bosch sam iskreno mislio da je neka lijeva firma. Obično na reklama viđam Electrolux, Whirpool i takve....vjerojatno bi uzeo nešto od toga.

Inače, googlo sam Bosch i malo se iznenadio. Njih core biznis je proizvodnja dijelova za automobile, te su najveći svjetski proizvođač dijelova. Uz to su jedna od najvećih njemačkih firmi, revenue im je oko 50 milijardi eura....

Nisam pojma imao pa me to malo šokiralo
lp_chandler is offline  
Old 23.04.2010., 20:33   #855
nije Bosch loš no kaj je tu je kupio si i kvita. ja kad bih kupovao ja bih kupio gorenje i to najjednostavniju s ćim manje tipki i elektronike . čim manje tehnike manje kvara ,, ima onih programa koje ionako nitko ne koristi , kao i kod mobitela .. i mogu reć da za gorenje ima dijelova kak se ono veli u svakoj garbi i na kraju mašine uopće nisu loše. I na kraju kad će ti trebat dio za bosch koliko dugo ćeš ga ćekat i koliko ćeš ga platit . Dijelovi za gorenjke su sigurno najjeftiniji i lako je doć do njih.
sfar is offline  
Old 23.04.2010., 20:55   #856
Najviše jeftine strojeve s najmanje funkcija Gorenje ni ne radi u Sloveniji nego ih za njih rade u Turskoj, a koliko sam informiran i u Koreji neke verzije. Neki su toliko loši da se ne usude gore staviti marku nego koriste Körting oznaku s dodatkom by Gorenje - što znači da u startu računaju na revolt potrošača jer je Kőrting bila nekoć ugledna austrijska tvornica katodnih kolor TV iz epohe 80-ih i kad ih je dotukla dalekoistočna konkurencije, Gorenje je kupilo tu marku iz jednostavnog razloga što su htjeli via taj brand plasirati svoje kolor TV na njemačko tržište. Međutim, i to je bila smjela ideja jer je i tu harala konkurencija s dalekog Istoka pa je propao taj poduhvat, a bogme kasnije i tvornica kolor TV aparata u sklopu sistema Gorenje. Ipak, staviti brand kolor TV na perilicu znajući unaprijed da će potrošač biti ogorčen - e to je marketinški gledano prijetvorna radnja, zar ne?

Imate na prethodnim postovima o tome kako su vlasnici "zadovoljni" najviše jeftinim strojevima Gorenje odnosno kako lupaju dok centrifugiraju jer se štedjelo na ovjesu i tome slične zgode... To je, u tom donjem cjenovnom segmentu, nalik našem Končaru odnosno ni jedna niti druga perilica nisu vidjele hrv. odnosno slov. ruke radnika i projektantske stolove nego se to radi bogzna gdje i s bogzna kakvim komponentama, a oni to samo servisiraju i dakako nataknu svoju naljepnicu gore....

Što se tiče Bosch, e svaka čast i ja bih tako postupio za 2 500 kn i kupio njihovu perilicu, iako me u gornjem cjenovnom razredu mame i Panasonic perilice, priznajem onako više iz znatiželje. To bu trajalo! Robustno i onak a la onaj švapski tenkić iz filma napravljeno - ni mrc ni jedna matica nakon deset godina...

BTW - Bosch Robert je industrijska zaklada i to je ime kojeg "kupuju" proizvođači iz različitih sfera i nemaju skoro ništa zajedničkog (doista, br. 1 u auto-elektronici, ali to nema poveznice s tvornicom kućanskih aparata baš kao što nema poveznice s tvornicom el. alata itd.). Znači, konkretno u slučaju bijele tehnike - Siemens s jedne strane i Bosch s druge strane dijele istu tvornicu, projektante, razvoj i servise, ali su im kase i marketing odvojeni. Isti modeli, neznatne razlike u gumbima ili oblinama maske - ista razina kvalitete, iste komponente unutra - ali danas Siemens bolje kotira kao brand od Bosch zbog mobilne telefonije pa napucava veće cijene istih aparata. Prije 5-6 godina je bilo obrnuto, i Bosch je bio skuplji brand, ali mobiteli sve izmijeniše...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 23.04.2010., 23:58   #857
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
nije Bosch loš no kaj je tu je kupio si i kvita. ja kad bih kupovao ja bih kupio gorenje i to najjednostavniju s ćim manje tipki i elektronike . čim manje tehnike manje kvara ,, ima onih programa koje ionako nitko ne koristi , kao i kod mobitela .. i mogu reć da za gorenje ima dijelova kak se ono veli u svakoj garbi i na kraju mašine uopće nisu loše. I na kraju kad će ti trebat dio za bosch koliko dugo ćeš ga ćekat i koliko ćeš ga platit . Dijelovi za gorenjke su sigurno najjeftiniji i lako je doć do njih.
Pa i ovaj Bosch je jednostavan da nemre bit jednostavniji. Nema nikakvih LCD ekrana, možda nekoliko programa. Onako, jednostavan.

Gorenje je ono bilo još jednostavnije, al kažem, preporuke drugih za Bosch su prevladale.

mali grizzly se očito kuži u što priča, nemam mu razloga ne vjerovat.
lp_chandler is offline  
Old 25.04.2010., 11:34   #858
Molim preporuku ili mišljenje za plitku perilicu, recimo do cca 40 cm. Bit je u tome što mi treba često pranje manjih količina rublja. Prije 13 godina sam kupila Candy Holiday 60, bila je dosta skupa, ali nikad s njom problema. Doduše, zadnjih dana mi baš malo čudno zvuči centrifuga, ali ne zamjeram joj.
Sad bih nešto takvo za drugu lokaciju na koju selimo.

Npr. Candy GOY 105, trenutno na akciji za 3.500 kn
http://www.candy.hr/default.aspx?id=88

Candy COS 105F za 3.450 kn
http://www.candy.hr/default.aspx?id=276

Candy GO4 105 na akciji 3.400 kn
http://www.candy.hr/default.aspx?id=86

Bosch 3.750 kn
http://www.bosch-home.com/hr/proizvo...?source=browse

Ne znam kako slovi Electrolux u perilicama. Sa suđericom sam prezadovoljna.
Sviđaju mi se kod Candya ovi brzi programi.
anita is offline  
Old 25.04.2010., 12:43   #859
U plitkim perilicama odnosno onima koje su posebnih dimenzija (da stanu ispod umivaonika!) su niz godina neka guru firma "Candy" - jer za time postoji potražnja u starinskim četvrtima Italije gdje su kupaonice skučene, a s druge strane se to da lijepo naplatiti. Plitka perilica ima problem s centrifugom odnosno ima malo mjesta unutra za njihanje kad centrifugira i zna se dogoditi da "lupi" ponekad betonskim utegom po plaštu perilice baš zbog toga jer neravnoteža rublja unutra lakše destabilizira plitku nego klasičnu perilicu.

Osobno imam jako dobra iskustva s Candy u toj sferi perilica 33 odnosno 40 cm, a zapazite da je prije par godina jedino Candy ponudio perilice 40 s kapacitetom blizu 6 kg (zahvaljujući novim plastičnim kadama koje mogu biti izdužene i sl.).
Ono što bi prevagnulo u Bosch korist je što su njihove perilice znano meh. robustne i kod njih nikad greške ili skliznuća ovjesa/amortizera - a baš to najviše kritično u plitkih perilica, zar ne? Znači, ako kupite i njihovu - nećete pogriješiti uz napomenu da imate boljih modela nego što je ovaj gore na hiperlinku odnosno mislim da imaju čak i 1200 okr./min u 44 cm formatu. Provjerite na net-u!

Usput budi rečeno, Candy Holiday vam imaju znano nježne amortizere dolje i to bi mogao biti uzrok lupe kod centrifuge.

Da ne duljim s opisima - kada perilice ima dvije osovine koje proklizavaju kroz prstenove od specijalne nezapaljive plastike. Te osovine su pod nekim kutem i što dublje ponire kada - to je veći kut, a pri svakom proklizavanju (amortizacija) prstenova se javlja trenje (osjeti se rukom kako su ugrijane osovine amortizera!). Ponekad se zna dogoditi da pukne poluškoljka jednog od ta dva plastična prstena i onda više ne proklizava prema dolje simetrično nego je kada nagnuta lijevo odnosno desno i čuje se lupa. Te poluškoljke su prilično skupe (cca 80 kn par u prodavaonici rezervnih dijelova), ali obično ode samo jedna pa imate rezervu za kasnije...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće

Zadnje uređivanje mali grizzly : 25.04.2010. at 12:52.
mali grizzly is offline  
Old 25.04.2010., 18:26   #860
Da, Bosch ima još nekih modela, ali cijena s tim raste, a sami broj okretaja mi i nije presudan, i tako neću prati iznad 800-900.
Što se tiče stabilnosti klasičnih perilica ... eto mama sada ima klasičnu Gorenje i kad god u nju stavi premalo rublja, ona lijepo odskakuće . Zato ja i inzistiram na perilici u kojoj ću moći prati, ako treba , i samo jedne traperice.
U principu ima mjesta i za klasične dimenzije, ali automatski vežem malu količinu rublja uz plitke perilice.
anita is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.