Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2006., 14:26   #1
Post Petrova bolnica

Imate li loših iskustva sa našom zvaničnom bolnicom podjelite to!

Sve je počelo prije nekih 6 godina kad se jedna meni vrlo bliska osoba sa sasvim normalnom 1. trudnočom našla u bolnici sa trudovima.Kao prvorodkinja računali su da će to potrajati, tako da je porod počeo na wc a rezultirao sa prekrasnom curicom kojoj je život započeo sa cerebalnom paralizom.Naravno doktori su se zaštitili pa na otpusnom pismu nema nikakvih potpisa. Nakon nekoliko godina sam i ja završila tamo nakon spontanog,i skoro umrla od sepse jer nisam bila dobro očišćena. To je riješeno ponovnom kiritažom. Godinu poslije sam u istoj bolnici rodila prekrasnu i zdravu curicu(nemoram ni reći sa kolikim strahom sam išla na taj porod ).Hvala Bogu malena je super ali ja već 3 godine vućem nešto što doktori nemogu skužiti šta je,a kako traje od poroda i vezano je sa mengom jasno je da je problem ginekološki.
Znam da je masa poroda u Petrovoj prošla bez problema, pa se pitam da li je to peh koji se samo dešava meni i mojim bližnjima ili je problem u Petrovoj?
Dančy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 16:31   #2
ja sam cula dosta negativnih komentara
da ne bi trkeljala bezveze, moja mama je
recimo skoro umrla nakon sto je mene radjala
jer su inzistirali da vaginalnim putem rodi dijete
(mene jel ) kojem je pupcana bila zamotana
2 puta oko vrata. dobro sam ovako normalna ispala
i kao slag na kraju dobila je sepsu, skoro umrla
izasla iz bolnice kao kostur, no eto sve je prezivjela
dok je brata recimo rodila bez problema
no to je bilo prije 20ak godina...
plavusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2006., 00:28   #3
Imate www.doktori.net pa citajte iskustva. Meni su ovi ginekoloski slucajevi grozni, jer doktori apsolutno zanemaruju dostojanstvo i prava pacijentica, te guraju svoju aroganciju i samovolju.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2006., 21:32   #4
da li je netko čuo za doktoricu VESNU STEPANIĆ?:
svjetlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 18:42   #5
Quote:
svjetlich kaže: Pogledaj post
da li je netko čuo za doktoricu VESNU STEPANIĆ?:
Moja trenutna doktorica. Da li se trebam brinuti? Iskustva dobra ili loša?
__________________
C'mon, God, do I seem bulletproof?
Stargazer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 09:25   #6
Jucer sam cula jednu JAKO cudnu pricu iz Petrove, i iako cu sad upast u napast prepricavanja iz trece ruke, moram ju podijeliti.

Neka cura (poznanica od poznanice) je nosila blizance. E, sad neznam tocno, ali navodno je bila kod nekoliko ginekologa tijekom trudnoce, i svi su potvrdili da nosi blizance, s tim da su pred kraj trudnoce bili relativno veliki (svaki po 3 kg). Nekih 2 ili 3 tjedna pred termin bio joj je zakazan carski rez (to je valjda kod blizanacke trudnoce cesto), i kad je dosla u bolnicu, pri samom tom zadnjem pregledu joj je receno da ona nosi samo JEDNU BEBU!!!
Zena je naravno ostala PAFFF!!
Nakon toga je otisla na carski i kad se probudila, donesena joj je samo 1 beba!
Otac i bliza familija djeteta su naravno ostali u jos gorem soku.
Samo je glavni doktor dao izjavu ocu, svi ostali koji su sudjelovali u operaciji sute (valjda im je zabranjeno ista govoriti...).
Objasnjenje je da ona kao ima nekakvu podjeljenu maternicu, sto isto navodno nije tako rijetko, pa je to 'zavaralo' doktore na blizanacku trudnocu, i da nek bude sretna sto uopce ima dijete, i sto je uopce mogla zatrudniti, jer je to kod takve dijagnoze dosta tesko...

E sad, moje pitanje je (s obzirom na to da znam kako izgleda UZV u trudnoci) - KAKO je moguce da su se vidjela 2 tijela, a onda je jedno nestalo, i to do pred kraj??? Jasno mi je na pocetku da jedan moze odumrijeti dok su jos tockice, ali poslije se vide 2 glave, 2 kraljeznice, 2 srca....utvrdjeni su da su oba decki, da su oba oko 3kg teski (dobro, to je malo puno za blizance)...
I onda na zadnjem pregledu pred porod JEDNOG NEMA????
I jos je rodila na carski tako da stvarno nezna sta se zbilja desilo...

Meni je to jako cudno...
Ja se ne bih samo tako zadovoljila objasnjenjem doktora....
cesaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 19:59   #7
Quote:
cesaria kaže: Pogledaj post
E sad, moje pitanje je (s obzirom na to da znam kako izgleda UZV u trudnoci) - KAKO je moguce da su se vidjela 2 tijela, a onda je jedno nestalo, i to do pred kraj??? Jasno mi je na pocetku da jedan moze odumrijeti dok su jos tockice, ali poslije se vide 2 glave, 2 kraljeznice, 2 srca....utvrdjeni su da su oba decki, da su oba oko 3kg teski (dobro, to je malo puno za blizance)...
...

Pa jel ima UZV slike koje su rađene za vrijeme trudnoće? Tko je obavljao kontrolne preglede?

Naravno da je čudno. Podjeljena materinica postoji, ali na UZV se jasno može vidjeti koliko fetusa je i u takvoj maternici.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2006., 21:00   #8
Quote:
Dančy kaže:
Imate li loših iskustva sa našom zvaničnom bolnicom podjelite to!

Sve je počelo prije nekih 6 godina kad se jedna meni vrlo bliska osoba sa sasvim normalnom 1. trudnočom našla u bolnici sa trudovima.Kao prvorodkinja računali su da će to potrajati, tako da je porod počeo na wc a rezultirao sa prekrasnom curicom kojoj je život započeo sa cerebalnom paralizom.Naravno doktori su se zaštitili pa na otpusnom pismu nema nikakvih potpisa. Nakon nekoliko godina sam i ja završila tamo nakon spontanog,i skoro umrla od sepse jer nisam bila dobro očišćena. To je riješeno ponovnom kiritažom. Godinu poslije sam u istoj bolnici rodila prekrasnu i zdravu curicu(nemoram ni reći sa kolikim strahom sam išla na taj porod ).Hvala Bogu malena je super ali ja već 3 godine vućem nešto što doktori nemogu skužiti šta je,a kako traje od poroda i vezano je sa mengom jasno je da je problem ginekološki.
Znam da je masa poroda u Petrovoj prošla bez problema, pa se pitam da li je to peh koji se samo dešava meni i mojim bližnjima ili je problem u Petrovoj?
Nažalost, koliko god trudnoća bila prirodan proces, on je vrlo traumatičan kako za majku tako i za bebu. Iako se napretkom medicine jako smanjila smrtnost žena i djece pri porođaju i poslije porođaja, kao i komplikacija, one su i dan danas moguće i ponekad su dr. zaista nemoćni.
I ja često čujem svakakve priče iz Petrove a posebno Zajčeve bolnice.
Osobno imam vrlo pozitivna iskustva sa Sv.Duhom, iako i tamo se svašta dešavalo. Konkretno, liječnik koji je meni pomogao, umješan je u slučaj koji se povlači sad po sudovima (iako sam ja u potpunosti uvjerena u njegovu nevinost). Ono što sam mogla razabrati dok sam bila u bolnici je kako su ti liječnici i medicinsko osoblje vrlo opterećeni, jer ih je premalo i prisiljeni su šparati na svemu na čemu mogu zbog restrikcija koje im postavlja HZZO.
Ono što mogu je preporučiti svoga dr.(javi mi se na PM) ili odi po preporuci kod nekog drugog. Jedino tako možemo bar pokušati izbjeći "loše" dr.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2006., 16:31   #9
Trebalo bi promijeniti sustav. Glupo je da se dopusta los tretman odredjenog postotka ljudi. Na zalost postoje slucajevi u kojima nema pomoci. Ja govorim o tome kako bi trebalo humanizirati zdravstvo i istrijebiti slucajeve ljecnickih pogresaka. Lijecnicima trebaju bolji uvjeti rada, ali treba i uvesti individualnu odgovornost lijecnika, kao i mogucnost pracenja.
Neka ima sva sredstva, ali mora odgovarati za svoje postupke, mora postojati feedback pacijenata, pa ako za jednog lijecnika 50% njegovih pacijenata bude vrlo nezadovoljno odnosnom prema njima to je znak da je zaluzio pojacanu kontrolu i recimo debelu destimulaciju dok ne popravi ponasanje. Jasno je da lijecnik nije Bog, ali ako nije u stanju ophoditi se prema pacijentu brizno i s postovanjem prava pacijenta, onda nije sposoban za rad u medicinskoj struci.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 23:24   #10
bok, ja sam narucena u petrovu 13.10 kod dr.pavicic pa me zanima da li je tko bio kod nje i vasa iskustva,
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 14:39   #11
bok, evo ja sam 2 djece rodila u petrovoj i ležala sam tamo neko vrijeme pa imam iskustva, ovako 1 trudnoću vodio me dr. Đelmiš imala sam povišeni šećer i tlak, uglavnom zadnji tj. mi se kćer okrnula u trbuhu na zadak, imala je 4.460 i duga 54 zbog mog šećera, na redovitom pregledu u 41 tj trudnoće nisu mogli naći otkucaje srca te su me primili u rađaonu hitno, no nakon CTG-a ispostavilo se da se beba okrenula te zato nisu mogli naći otkucaje, sve je bilo ok po njihovom, ostavili su me u bolnici jer nema smisla da idem doma pošto je 41 tj. i rekli su da će čekati da porod počne prirodno iako sam bila ogromna, sa šećernom bolesti, visokim tlakom, djete na zadak, i 4.460. no ja se nisam dala u panici sam našla vezu i vec sutra dan sam isla na carski kod dr. Starčevića nakon buđenja su mi rekli da je beba ok da se nagutala plodne vode i da je edematozna zbog mog povišenog šećera. moja kćer koja je sad prekrasna izgledala je strašno sva natečena i podbuhla, pošto je bljucala tu plodnu vodu (iako mi to nije baš jasno pošto se rodila carskim kako se nagutala plodne vode ali ajde) apgar je bio 9/10. nisu mi je vodili na dojenje iako sam im ja objasnila da nemam mljeka jer sam smanjivala grudi 4 godine prije rođenja kćeri oni su inzistirali da se ja izdajam, masiram, da si špricam oxitocin u nos za produkciju mljeka....sutradan su me izvijestili da mi je kćer u inkubatoru jer su joj bubrezi loše radili od mog šećera, i da ju odem tamo dojiti. i tako sam ja taj cijeli dan odlazila tamo dojiti kćer bezuspješno jer nisam imala mljeka a ona je vrištala od gladi dok napokon taj dan navečer na moj nagovor nisu započeli sa dohranom. i tu nije kraj, sutra dan na viziti su me izvijestili da postoji mogućnost da je moja kćer gluha jer nije prošla testiranje sluha koje su obavili 2 puta te da se javim nakon izlaska iz bolnice na šalatu. naravno šok i tu nije kraj. dan nakon toga su me izvijestili da su joj na srcu pronašli rupicu i tj. da se ductus botalli nije zatvori što se kod neke dijece dogđa ali se ta rupica može spontano zatvoriti tijekom 1 mjeseca života dijeteta te da se javim kod kardiologa u klaićevu po izlasku iz bolnice. naravno opet šok. i narvno kćer je bila u inkubatoru na promatranju zbog otežanog disanja. nakon 6 dana sam je dobila kao što su i ostale žene dobivale svoju djecu svaka 2 sata na hranjenje bočicom, koja je bila prljava, mljeko je bilo hladno, sestre na gornjem katu gdje sam prešla poslje intenzivne, gdje je stanje ok za razliku odjela gdje leže žene koje prirodno rode ( katastrofa). sestre su neljubazne, arogantne, bez trunke osjećaja, čast izuzecima, informacije o mom djetetu su dolazile na kapaljku, sva sreća pa sm pronašla veze preko raznih prijatelja te sam okolo saznavala neke informacije. uglavnom smo otpušteni 12 dana nakon rođenja kćeri. bili smo na ispitivanju sluha na šalati i sve je ok plodna voda joj je ušla u uši pa vjerojatno zato uređaj nije pokazivao rezultate - hvala bogu.

nakon 1 mj neprekidnog plaća doma i našeg hodanja po hitnim službama, pedijatrima čak sam išla kod pedijatra u bolnicu u vinkovcima po preporuci na što su mi odgovarali da su to kolike i da smo mi mladi roditelji sa prvom bebom pa dižemo paniku bezveze, i nakon što moja kćer više nije htjela jesti ništa i nakon što smo mi poludili od njenog danonoćnog plaća otišli smo 3 dan za redom na hitnu u klaićevu i došli u ruke starijoj doktorici koja je vidjela da smo na rubu te je shvatila našu brigu ozbiljno jer taj dan moja kći nije popila niti kapi mljeka uzeli su moju kćer u bolnicu (neznate što je gore sretni ste što će napokon biti u bolnici a strašno vam je što neće biti s vama) sutra dan ( pošto su posjeti od 10 ujutro do 7 navecer) zatekli smo kćer sa sondom u nosu te je bila hranjena putem šprice tj. taj period od 10 ujutro do 7 navecer vi se brinete o djetetu, hranite ga, presvlačite.... sve nakon 2 dana isprobavanja i hranjenja na sondu te njenog danonoćnog plaća, testova ustanovili su da je alergična na bjelančevine kravljeg mlijeka koje se nalazi u svim zamjenskim hranama te su ju prebacili na prehranu sojinim mljekom još uvjek na sondu pošto dnima nije jela želudac joj se smanjio te je trebalo postiči cilj hranjenjem sondom proširiti ga da stane 100 ml u 1 hranjenju, nakon par dana izvadili su joj sondu i onda smo ju hranili na bočicu na jedvite jade, jer je trebala početi pit samostalno 100 ml po obroku da bi bila otpuštena iz bolnice. uglavnom za vrijeme našeg boravka u klaićevoj obavili smo i kardiološku pretragu pri kojoj su pronašli još 2 rupice na srcu tzv. ASD i VSD. naravno strašno no to je več druga priča.

nakon 2 god ostala sam trudna sa svojim sinom i u petrovoj su me opet vodili zbog rizične 1 trudnoće naravno opet šećerna bolest i vrlo visoki tlak, svoju terapiju za tlak nisam smijela piti zbog trudnoće nego su me šopali normabelima, koje sam ja pila baš u slučaju nužde, u 2 mj. trudnoće su me hospitalizirali na 5 dana u petrovoj zbog pretraga i kad je sve prošlo rekli su da je sve Ok i preporučili mi dijetu i 1 mjesecno kontroliranje. ovaj put me vodila dr. Gašparac. dogurala sam do 8 mj. trudnoće gdje su me pri jednom svakomjesećnom pregledu hospitalizirali jer mi je tlak na pregledu podivljo. u bolnici sam bila do 38 tj trudnoće. uvjeti u bolnici su bili jadni sami smo sebi nosili posteljinu jer ju nisu imali, ležala sam na odjelu PT II. svaki dan su me šopali normabelima u tabletama a kad bi tlak podivljao davali bi mi i injekcije. nakon 10 tak dana su mi rekli da si kupim u privatnoj ljekarni lijek za tlak koji se preporuča trudnicama ali ga naše zdravstvo neće financirati a od životne je važnosti ženama, i tako smo mi taj lijek kupili i ja sam ga pila svakodnevno što je pomoglo smanjenju tlaka, na moje inzistiranje nakon što sam dobila procijenu težine djetete da je 4100 i to da se udebljalo skoro 1 kg u 2 tj. mog ležanja u bolnici po ultrazvuku, ja sam inzistirala carski rez i da budem budna tijekom njega tj išla sam na spinalnu anesteziju. kod priprema za carski (38 tj) što je najveće čudo kad sam ispričala svoje poteškoće sa 1 bebom, moj karton je nestao iz arhiva. uglanom išla sam na carski pod spinalnom anestezijom obavila ga je dr. Gašparac sa bebom je sve prošlo ok. pogrešna procijena dr. pri izračunu težine sin se rodio 3650 i 53 dug apgar 10/10. osim posjekotine skalpelom po čelu koja je zarasla za 7 dana iako ima mali ožiljak i danas (20 mjeseci nakon rođenja) sve je prošlo ok.
anesteziolog super gospodin jako ljubazan, no čini mi se da svoj posao radi preležerno prije davanja anestezije moj tlak 180 sa 110 strašno dali mi ljekove pa je pao ,nakon carskog 80 sa 60 panika, dali mi ljekove za povišenje tlaka i bila na promatranju. uglavnom sa sinom sve ok. danas sa kćeri sve ok. i nakon poroda problemi sa uvjeravanjem pri dojenju da nemam mlijeka i da uz moju terapiju za tlak nesmijem dojiti što je nakon 3 dana pedijatrica i potvrdila. tlak je bio povišen cijelo vrijeme nisu mi dozvolili da pijem svoju terapiju dok sam tamo jer ne žele preuzeti odgovornost nego su mei dalje šopali normabelima. dan kada sam izlazila iz bolnice potpisala sam papire o izlasku i čekala sam svoju bebu da je obuku i daju mi je u svojoj sobi gdje sam ležala, tlak mi je podivljao i kad sam pozvonila i zvala sestru da mi nije dobro došla je i rekla da sam ja svojim potpisom otpuštena iz bolnice i neka se javim u najblizu hitnu.

Glavno pitanje. dali bih otišla opet rađat u petrovu - DA. kao prvo nemam druge mogućnosti u hrv. jer sa svojim poteškoćama samo me prima Petrova, a 2. to je jedina bolnica specijalizirana za hitne slučajeve u novorođenčadi, sve majke koje imaju probleme u trudnoći dolaze u Petrovu i sva novorođenčad. dakle među svim ovim lošim što sam prošla mislim da ima i dobroga jer neki imaju i dobra iskustva.

eto puno sam napisala ali se nadam da će nekome pomoći moje iskustvo. uglavnom drage žene kod nas ima svakakvih liječnika i nažalost sa problemima svoje kćeri koje je imala sa srcem upoznala sam ih jako puno i to puno loših i malo dobrih. uz dobre ljude i prijatelje skupila sam novce za operaciju svoje kćeri u Švicarskoj i sama ju platila i hvala bogu sve je prošlo u redu. to je bilo prije 2 godine i samo da vam kažem da je moja kći još uvjek na popisu za operaciju srca na Rebru znači na popisu je od svoje 2 godine sad ima 4,5 ja im nisam htijela javiti da smo mi to obavili čekam da vidim do kud ide taj bezobrazluk i do kad ču čekati da ona dodje na red. a prije 2 god. su je iz klaićeve poslali kao hitan slučaj na rebro gdje mi dr. Marinović rekao da nemaju mjesta za pregled jer je sve rezervirano mjesecima unaprijed i nakon mojih molbi da smo poslani hitno iz klaićeve rekao mi je da mogu doći kod njega u privatnu ordinaciju odmah popodne što smo naravno i učinili i platili pregled 500 kn. i on je sam napisao da mora ići na operaciju najkasnije do proljeća te godine. kad smo slali molbu za plaćanje puta i troškova pregleda i operacije u švicarskoj na komisiju pošto je on bio i predsjednik te komisije dobili smo odbijenicu jer ta operacija se obavlja u zagrebu na rebru i da će ona uskoro biti operirana. no uskoro je odavno prošlo točnije 2,5 godina.

eto samo toliko o iskustvima sa doktorima oprostite što sam iskoristila toliki prostor ali mislim da svi imaju pravo znati kakvo je naše zdravstvo i što da očekuju i da se na kraju prekrasno iskustvo kao što je rođenje djeteta može pretvorit u noćnu moru. vjerujem da ima i gorih slučajeva nasreću moj kraje je ipak happy end.
gegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2008., 14:40   #12
ispravak pogreške kćer je težila 4660 pogrešno sam otipkala.
gegi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:20.