Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 01:08   #1
Poruke podrške i samopouzdanja

Moje samopouzdanje ne postoji, nema ga. Krenuvši od izgleda, ponašanja, školovanja, socijalizacije... Na razne načine si pokušavam pomoći, gledati na stvari realno, ali uvijek me nešto takvom silinom ošamari da samu sebe vidim kao osobu po kojoj je sastavljen Murphyjev zakon...

Ali ovu temu ne otvaram da bi pričala o sebi i jadala se, već da raznim porukama, pravilima i izrekama bodrimo jedni druge i pomognemo si da sami sebe zavolimo i prihvatimo se.
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 01:09   #2
Po Facebooku kruži neka poruka sa sličnim sadržajem pa njome otvaram temu...


• Na svijetu je barem dvoje ljudi koji bi umrli za tebe.

• Najmanje 15 osoba te voli na neki nacin.

• Jedini razlog zašto bi te itko mrzio je zato što bi zelio biti baš kao i ti.

• Tvoj osmijeh moze donijeti srecu svakome, cak i ako mu nisi draga.

• Svaku noc netko misli na tebe prije nego ode spavati.

• Nekome znaciš sve na svijetu.

• Ti si posebna i jedinstvena.

• Netko za koga ne znaš ni da postoji, voli te.
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 01:14   #3
A srećice..
Mrvicu sam mlađa od tebe, ali sam jednu stvar naučila i nje se čvrsto držim- da bi te itko drugi mogao voljeti, prvo moraš voljeti samu sebe! To i ne bi trebalo biti tako teško, vjerujem da ima puno razloga koji te čine vrijednom ljubavi.

Fino sjedni pred papir, napiši sve ono što voliš na sebi i sve ono što misliš/znaš da drugi vole na tebi. Vidjet ćeš kako popis raste i raste. I kad god dođu crni trenuci- čitaj popis, iznova i iznova!
__________________
tccm :)
Miss Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 01:33   #4
Pusti citate i patetične izreke u koje ne vjeruješ, mislim, očito, kad ti ne pomažu ni neće. Imaš 20 godina i prerasla si to. A pitanje samopouzdanja je jedno od težih i nikad nećeš biti zadovoljna ikakvim odgovorom na forumu... Radi na sebi, čitaj, obrazuj se, razvijaj talente i postani ih svjesnija. Koncetriraj se na sebe neko vrijeme, radi što te usrećuje. Tek sa razvojem sebe kao osobe doći će samopouzdanje kao rezultat iskustva. Nema lakšeg načina, znaš to dobro.
Michelle123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 15:46   #5
znam da je za moj problem potrebno puno više od nekih izreka, nisam ni mislila da je to rješenje.

Htjela sam otvoriti temu gdje bi se sabrale lijepe, pozitivne rečenice!
__________________
Another beautiful day - mutilated corpses with the chances of afternoon showers.
baby doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 16:39   #6
Quote:
baby doll kaže: Pogledaj post
znam da je za moj problem potrebno puno više od nekih izreka, nisam ni mislila da je to rješenje.

Htjela sam otvoriti temu gdje bi se sabrale lijepe, pozitivne rečenice!
Laskave recenice. Nema nista pozitivnog u laskanju.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 17:07   #7
kome fali samopouzdanja nek spusti nos pa ce vidit da mu ne fali nis

al evo jedna ohrabrujuca:
ak si mogla zahebat 99.999 drugih spermija, mozes se i sada izvuc
mirko77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 18:39   #8
''pogreske su sastavni dio svake cilju orijentirane aktivnosti. ne mozemo uspjesno obaviti neki posao, a da ne napravimo veci broj sitnih i manji broj velikih pogresaka. svaku pogresku treba identificirati i korigirati svoju aktivnost. okrivljavanje sebe ne vodi cilju.''

''nikada ne treba odustati. za odustajanje uvijek ima vremena.''

('cuda se ipak dogadjaju', m. rijavec)
samonesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 19:57   #9
Smile

MOŽEMO POZITIVNO I NEGATIVNO RAZMIŠLJATI O SVEMU. TO OVISI O NAŠOJ PODSVJESTI , KUD NAS VODI , A NAŠA PODSVJEST OVISI O NAŠEM ODGOJU , ZNANJU , LJUBAVI KOJU SMO PRIMILI KAO DJECA I KASNIJE.... O ONEME ŠTO SU DRUGI ULOŽILI U NAS I KOLIKO SMO MI SAMI ULOŽILI U SEBE. NA PODSVJEST MOŽEMO UTJECATI NA SVJESTAN NAČIN , KROZ AUTOSUGESTIJU .ONO ŠTO JE BILO NE MOŽEMO ISPRAVITI , VAŽNO JE ONO ŠTO JE SADA JER O TOME OVISI NAŠA BUDUĆNOST . ULOŽI U SEBE ONO ŠTO SU DRUGI PROPUSTILI UČINITI , NIJE VAŽNO ZAŠTO , MOŽDA ZBOG NEZNANJA , MOŽDA ZBOG PROBLEMA. VOLI SEBE NA TAJ NAČIN ŠTO ČEŠ SADA ULOŽITI VRIJEME ČITAJUČI KNJIGE KOJE TI MOGU POMOĆI (PSIHOLOGIJA , AUTOSUGESTIJA) . NAĐI VREMENA ZA RAZGOVOR SA DOBROM PRIJATELJICOM KOJA TI STVARNO ČINI DOBRO I ŽELI DOBRO. PROŠEĆI PRIRODOM RAZMIŠLJEJUĆI POZITIVNO O STVARIMA OKO SEBE , ČITAJ O STVARIMA KOJE TE ZAINTERESIRAJU . PROBUDI ŽIVOT U SEBI .ZNANJEM.POMOGNI NEKOME U NEVOLJI . OSJETI SE KORISNOM .POKUŠAJ SE ZALJUBITI MAKAR NA JEDAN DAN, DOZVOLI SI TO . UPOZNAJ NOVE PRIJATELJE , POSVAĐAJ SE SA NEKIM... RECI ONO ŠTO NISI U PROŠLOSTI NEKOME MOGLA OTVORENO REĆI.UĆINI NEŠTO ZA SEBE ŠTO ODAVNO NISI. KUPI SI NEKU SITNICU KOJA ĆE TE RAZVESELITI. [COLOR="Yellow"]BRINI SE ZA SEBE , VOLI SE , MAZI SE
ALI SVAKAKO NAJPRIJE AUTOSUGESTIJOM UNESI U SEBE MIR , SMIRENOST I LJUBAV. NAČI ČEŠ KNJIGU U SVAKOJ KNJIŽNICI. MENE JE TO SPASILO IZ TEŠKE SITUACIJE.ŽELIM TI SVE NAJLJEPŠE I DRŽI SE.OVO TVOJE TRAŽENJE POMOĆI JE JEDAN VELIKI KORAK.POZITIVAN, SAMO NAPRIJED.SVOM SNAGOM!!!
ZAUVIJEK is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.09.2008., 20:12   #10
ja sebe volim bez obzira na sve... moš mislit
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:26   #11
Quote:
Miss Dee kaže: Pogledaj post
ali sam jednu stvar naučila i nje se čvrsto držim- da bi te itko drugi mogao voljeti, prvo moraš voljeti samu sebe! To i ne bi trebalo biti tako teško, vjerujem da ima puno razloga koji te čine vrijednom ljubavi.
to je apsolutno netočno.
ono što osoba osjeća unutar sebe nema veze sa osjećajima objektivnih promatrača niti ima veze sa okolinom koja okružuje tu osobu.
svašta...

kad bi moja vlastita ljubav prema samoj sebi utjecala na to koliko me osoba voli... pa niti jednog prijatelja ne bih imala...
ovako u 3 ujutro kad me strefi trenutak očaja mogu nazvati većinu njih da porazgovaramo. isto kao i oni mene.

mislim. bože...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:44   #12
jep .. baš tako
netko se može voljet koliko hoće
a meni će i dalje bit antipatičan
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 21:48   #13
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
jep .. baš tako
netko se može voljet koliko hoće
a meni će i dalje bit antipatičan
pa eto. može i u tom smjeru

ja sam misla kako postoje ljudi koji sami sebe preziru...a mnoštvo ljudi oko njih ih obožava i sve bi učinili za tu osobu...
samo ta osoba ne vidi svoje vrijednosti...pa makar ju svakog dana netko uvjerava u njih....

a to što kažeš...isto tako..suprotna situacija..ima ljudi koji obožavaju sebe i sasvim jasno to pokazuju..na kraju nemaju niti jednog prijatelja jer im je ta ljubav prema samima sebi predaleko otišla..u neki ..egoizam..egocentrizam teški....
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:03   #14
death of art i oblak..kad ste već tako čvrsto uvjereni u stavove koje iznosite, aj mi onda razjasnite svoje viđenje o pitanjima koja mi se nameću nakon čitanja vaših postova... kako osoba koja ne voli sebe može osjetit šta znači posjedovat kvalitete i pronalazit ih u drugima kad ih sama u sebi ne nalazi? e,a ako je takva situacija, kako uopće može voljet nekog? kako može davati ljubav? a znamo da ako ljubav ne daješ nećeš ju ni primat. ipak je ljubav "nešto" za što se nikako ne može reć da je bezuvjetno. barem ne u pogledu romantičnih i prijateljskih odnosa s ljudima.
Raspberry Swirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:16   #15
ma ko kaže da sam ja čvrsto uvjerena u svoj stav!?
gle... to ti je much complicated
treba se voljeti... of course
i naravno da ljudi inače lakše padnu na samopouzdane osobe
sa zdravom i izgrađenom psihom
al ima i slučajeva kad je neko kak je death-of-art rekla egocentričan i uglavnom antipatičan
kak objašnjavaš tu ljubav prema sebi... na koju ostali ostaju hladni
koja je zapravo definicija ljubavi prema sebi???

anyway... ovo nije bio cilj teme
nego neko zajedničko usmjeravanje na to da naučimo voljeti sebe...
ja si recimo sve opraštam jer mislim
da sam samo ljudsko biće
i da nemrem bit savršena
hehe
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:25   #16
Quote:
Raspberry Swirl kaže: Pogledaj post
death of art i oblak..kad ste već tako čvrsto uvjereni u stavove koje iznosite, aj mi onda razjasnite svoje viđenje o pitanjima koja mi se nameću nakon čitanja vaših postova... kako osoba koja ne voli sebe može osjetit šta znači posjedovat kvalitete i pronalazit ih u drugima kad ih sama u sebi ne nalazi? e,a ako je takva situacija, kako uopće može voljet nekog? kako može davati ljubav? a znamo da ako ljubav ne daješ nećeš ju ni primat. ipak je ljubav "nešto" za što se nikako ne može reć da je bezuvjetno. barem ne u pogledu romantičnih i prijateljskih odnosa s ljudima.
to je vrlo lako objasniti.
naime, čovjeku je najteže biti objektivan u vezi sebe i svojih osobina...
dok to nije slučaj dok promišljaš o drugima.

znaš i onu izreku da su svakome njegovi problemi najteži...

ja, naime, mogu biti u istoj situaciji kao i moja prijateljica...
sebe ću smatrati dnom dna i imati enorman broj kompleksa zbog toga što mi se dogodilo...
a za nju ću reći (makar se radi o istoj stvari praktički):
"pa zašto bi ona bila kriva za to što joj se dogodilo?"..

konkretna situacija..
sebe ću recimo mrziti zato jer su mi u djetinjstvu nabili osjećaj krivnje radi nečega za što sam ja niti kriva niti dužna.
pa makar ja to racionalizirala i shvatila da ja zbilja ništa nisam kriva... i dalje će me osjećaj krivnje progoniti i mrzit ću sebe zbog toga... nikad prema sebi neću osjećati dovoljnu dozu ljubavi jer sam odgojena da osjećam da ne zaslužujem biti voljena od nikoga pa niti od sebe.

a dođe mi li druga osoba...sa istom stvari... i počne mi se jadati... kako ima kompleks manje vrijednosti upravo zbog iste stvari zbog koje ja imam svoj kompleks manje vrijednosti...vrlo vjerojatno je da ću joj reći da joj je osjećaj krivnje i manje vrijednosti nametnut te da ona definitivno nebi trebala snositi nikakvu odgovornost za to.

onako. dublje razmišljaš. shvatit ćeš s vremenom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:42   #17

Jedan od mogućih putova:Samopouzdanje dobijaš kad odustaneš od pozicije objekta i razmišljanja o tome kakav si odraz u tuđim očima.Usmjeri se na sebe i svoje čiste životne snage.Imaš u sebi upravo onoliko koliko ti treba,ni manje ni više...
Probaj ne disati.Pa onda osvijesti žudnju tvog vlastitog tijela koje želi instinktivno živjeti.U toj snazi krije se rješenje.Samopouzdanje je samo riječ,konstrukt uma koji nas uvijek vara i krade...Voli bližnje,ali ti si ipak najvažnija.Nema tu kompromisa.
eternis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:57   #18
@ oblak - sve ok. sam velim, egocentrizam je nesto sto nije u granicama normale i zdravoga i cesto je zasnovan na krivoj percepciji sebe odnosno nesposobnosti poimanja vlastitih mana i precjenjivanja sebe, to baš u neku ruku i nema veze s ljubavi prema sebi, to je druga tema...

@death-of-art - što se to točno ima svaćat s vremenom? činjenica jest da čovjek ne može biti apsolutno objektivan prema sebi a bogme ni prema drugima. al ovisno o sposobnosti racionalizacije pojedinca i razini svijesti koju nosi o svijetu i ljudima, može se dovesti do te razine da postane svjestan svojih mana i nedostataka kolko i dobrih osobina (to jest tesko postići jer zahtjeva imunitet od povrjeđivanja vlastitog ega). a ako je uz to čvrsta osoba i osoba od principa, neće te iste mane tolerirat ni bližnjima. i to je to. a sad, ovo s odgojem i nabijanjem krivice, i kolko to zapravo može iskriviti sliku o sebi i narušit samopouzdanje, jednom rječju utjecat na tebe, mislim da to također ovisi od pojedinca do pojedinca.
Raspberry Swirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 00:14   #19
Quote:
Raspberry Swirl kaže: Pogledaj post
@ oblak - sve ok. sam velim, egocentrizam je nesto sto nije u granicama normale i zdravoga i cesto je zasnovan na krivoj percepciji sebe odnosno nesposobnosti poimanja vlastitih mana i precjenjivanja sebe, to baš u neku ruku i nema veze s ljubavi prema sebi, to je druga tema...

@death-of-art - što se to točno ima svaćat s vremenom? činjenica jest da čovjek ne može biti apsolutno objektivan prema sebi a bogme ni prema drugima. al ovisno o sposobnosti racionalizacije pojedinca i razini svijesti koju nosi o svijetu i ljudima, može se dovesti do te razine da postane svjestan svojih mana i nedostataka kolko i dobrih osobina (to jest tesko postići jer zahtjeva imunitet od povrjeđivanja vlastitog ega). a ako je uz to čvrsta osoba i osoba od principa, neće te iste mane tolerirat ni bližnjima. i to je to. a sad, ovo s odgojem i nabijanjem krivice, i kolko to zapravo može iskriviti sliku o sebi i narušit samopouzdanje, jednom rječju utjecat na tebe, mislim da to također ovisi od pojedinca do pojedinca.
1. nisam rekla da je čovjek lišen svake subjektivnosti u vezi drugih... već da je činjenica da je lakše biti objektivan u vezi drugih i njihovih problema nego u vezi sebe i svojih vlastitih problema.

2. nisam niti rekla da nije moguće dovesti sebe do svijesti u kojoj shvaćaš svoje vrijednosti, svoje vrline i svoje mane ... već sam samo... kao što rekoh ... opravdavala svoj stav... zašto mislim da je moguće kod drugih cijeniti neke vrline...a kad sebe ih ne uočavati uopće...

3.. utjecaj okoline na dijete koje se nije u stanju izboriti za sebe i svoje stajalište... trenutno nije tema niti rasprava pa nije niti bitno...
spomenula sam samu usputnu hipotetsku situaciju.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 00:50   #20
ma nije stvar u objektivnosti; čovjek vrlo lako može registrirat što sam loše radi i što ne valja s njim. jedini je problem u tome koliku snagu ima da se suoči s tim i da si to prizna. to je u biti ono što je najteže. ne tolerirat vlastite greške i mane koje, naglašavam, možeš mjenjat (a teoretski možeš gotovo sve). i kad zbilja znaš što ne valja i što nije u redu, i ako znaš i želiš djelovati progresivno, upravo ćeš se truditi mjenjat sebe na bolje. za boljitak sebe i drugih. to je ono što se naziva rad na sebi i što je ljudima na ljestvici prioriteta dosta nisko.
a sto se konketno tvog slucaja tiče, naravno da nije u redu da sudiš kako neko krivicu zapravo ne treba snosit samo zato što se našao u sličnoj situaciji ko i ti koja si u biti bila nedužna. sve ovisi koliko si se spremna logično ponašati i nositi s vlastitim traumama. al dobro, ovo je sad manje više offtopic, odnosno, nećemo više o tebi
Raspberry Swirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.