Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2010., 01:37   #1
Aktivirani zeolit

Malo sam surfao po netu i naisao na taj cudesni lijek, aktivirani zeolit. Kako tamo pise, nema koju bolest ne lijeci. Zanima me da li je netko mozda koristio ili koristi taj super ljekoviti mineral, i naravno misljenje?
bonano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 11:48   #2
Question iskustva ?

Nije moguće da nitko nije isprobao zelit ?
Razmišljam o tome da ga nabavim za sebe, ali ne znam ima li koristi od njega.U biti, koliko sam shvatio puder od nekih stjena..
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 12:39   #3
Nekada se prodavao pod imenom Megamin (tvornica u Osijeku je propala), ali danas ima vrlo sličnih preparata. Preparat je dobar, ali ako hoćeš išta ozbiljnije izliječiti, moraš ga piti jako puno. Cijena nije mala.
Arsen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 13:30   #4
da..mjesečno minimalno 50 eura...ali ono minimalno kao doza i cijena/ima ih više na tržištu...austrijski...mađarski..
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:05   #5
Ako je prah onda dobro a ako dobijete kao kuglice onda smrviti. Bez dodavanja vode i bilo kakvog vlazenja staviti u cistu i suhu staklenu bocu. Skoro do vrha napuniti - da nebi bilo puno zraka koji ima vlage u sebi i dobro! zacepiti. Staviti tu bocu u zamrzivac (bas pravo duboko smrzavanje).
Odmrznuti i koristiti nakon par dana.
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 12:10   #6
Quote:
skip-e kaže: Pogledaj post
Ako je prah onda dobro a ako dobijete kao kuglice onda smrviti. Bez dodavanja vode i bilo kakvog vlazenja staviti u cistu i suhu staklenu bocu. Skoro do vrha napuniti - da nebi bilo puno zraka koji ima vlage u sebi i dobro! zacepiti. Staviti tu bocu u zamrzivac (bas pravo duboko smrzavanje).
Odmrznuti i koristiti nakon par dana.
Ma o čemu ti to ?
ni ziv ni mrtav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 12:50   #7
Quote:
ni ziv ni mrtav kaže: Pogledaj post
Ma o čemu ti to ?
O pripremi zeolitha prije upotrebe!
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 17:35   #8
o čemu ???

Quote:
skip-e kaže: Pogledaj post
O pripremi zeolitha prije upotrebe!
a o kojem je to zeolitu riječ ??? austrijski je u prahu !
lucadva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2010., 21:09   #9
Quote:
lucadva kaže: Pogledaj post
a o kojem je to zeolitu riječ ??? austrijski je u prahu !
Ako je u prahu onda u redu. procitajte moj prvi post. Zeolith se salje u i obliku kuglica od oko 5mm.
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 22:10   #10
Pogledajte malo bna ovaj link:
http://www.plemic-komerc.com/index.php

tu imate proizvod od jezgri kajsija i šljiva, koja u sebi sadrže vitamin B12. Dosta je jeftino i lako se naruči putem weba. Imate podrobno opisano šta se s time riješava. doktor Slavko radosavljević se osvrnuo i na ovo pa je napisao slijedeće:

JEZGRE SLJIVA, KAJSIJA.... POMAZU U BORBI PROTIV KANCERA

Postovana gospodo,

zelim da Vas upoznam da se jezgra iz kostica sljiva, kajsija i drugih mogu efektno iskoristiti kao prirodni medikament u borbi protiv kancera. Pogotovu, kada najnoviji podaci navode, da se svake godine u svetu,otkriju novih, oko 3.000.000 bolesnika sa ovom opakom bolescu.

Zato usmerimo sve snage i znanja u borbi protiv ovog zla.

U jezgrima kostice kajsije, sljive i drugih nalazi se vitamin B17.Odnosno, najveca koncentracija B17 vitamina je u gorkim bademima, u jezgrima kostica jabuke, kajsije, nektarine, kruske, sljive, tresnje, limuna, kupina, malina, jagoda i drugih.

Nacin delovanja:

U molekulu vitamina B17 nalaze se dve jedinice secera, jedna cijanida i jedna benzadelhida, koji se u ljudskom organizmu oslobadja samo na mestu gde se nalazi maligna celija. Malignoj celiji je secer neophodan za rast i odrzavanje. Maligna celija je bogata enzimom betaglikozidazom u spoju sa cijanidom i benzadelhidom iz jezgra stvara vrlo otrovno jedinjenje hidrocijanid (HCN). Tako se celija raka truje i unistava.
Enzim betaglikozidazon se u ostalim, zdravim, celijama tela nalazi u izuzetno malim kolicinama, pa prakticno ne dolazi do trovanja zdravih celija organizma.

UKRATKO
Rak voli šecer, a cijanid u JEZGRU koštice ( kajsije, sljive, jabuke i dr.) je okružen šecerom. Rak jede šecer i truje se cijanidom. Zato je jako važno da se celije raka navedu da jedu samo šecer sa cijanidom.

Unošenje svakog drugog šecera u organizam za vreme lecenja treba eliminisati.

Dnevna kolicina upotrebe:
Na svakih 2,5 kgr sopstvene tezine po jedno jezgro
Prvo, izmerite sopstvenu telesnu tezinu, potom je podelite sa 2,5 dobicete dnevnu potrebu jezgara. U proseku iznosi oko 30 jezgara dnevno
Svako jezgro u ustima dobro sazvakati i natopiti pljuvackom u ustima potom to progutati.

Namena je, prvenstveno, obolelim od ove opake bolesti a potom prevencijom da do oboljenja ne dodje.

Kompanija PLEMIC-KOMERC iz Osecine otpocela je proizvodnju i prodaju jezgara u savremenom pakovanju

Kompanija je dobila potreban sertifikat kompetentne medicinske ustanove
U jednoj kutiji je 100 grama jezgara ili oko 400 kom.
Cena kutije sa jezgrima je 200 din. ( 2,4 E)

Vlasnik I direktor firme je gospodin Branko Milovanovic
Telefon 381 11 2504907 ili 381 14 52 177 ili 063/ 375 255
E-mail: [email protected]
www.plemic-komerc.com
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 20:26   #11
Quote:
bonano kaže: Pogledaj post
Malo sam surfao po netu i naisao na taj cudesni lijek, aktivirani zeolit. Kako tamo pise, nema koju bolest ne lijeci. Zanima me da li je netko mozda koristio ili koristi taj super ljekoviti mineral, i naravno misljenje?
Evo ja koristim od Nove godine, ali ti si vjerojatno naišao na PANACEO
ne koristim njihov jer ga mješjau s dolomitom a i nemaju dovoljno mikroelemenata, ja koristim NEUROSAN već 8-mi mjesec i super mi je, svima preporučam
E sada vidim ove kuglice, to je grozno. ZEOLIT se pije isklučivo u prahu, iučije se malo vode i popije, to je to. Zeolit mora biti pročišćeni i mikronizirani, ove kuglice se koriste u poljoprivredi i stočarstvu, nemojte to piti, samo u prahu, taj je najdelotvorniji. Panaceov je preskup za redovnu upotrebu, kapsule nemojte nikako piti, to je prodaja magle, ovaj kojeg ja pijem ima garantiranu kvalitetu,propizvodi se već 30 godina i ima prihvatljivu cijenu, tako da se može trošiti 3-5 mjeseci koliko treba, ako malo popiješ od toga nemaš ništa.

Zadnje uređivanje alulinda1 : 22.08.2010. at 20:31.
alulinda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:26   #12
Quote:
alulinda1 kaže: Pogledaj post
Evo ja koristim od Nove godine, ali ti si vjerojatno naišao na PANACEO
ne koristim njihov jer ga mješjau s dolomitom a i nemaju dovoljno mikroelemenata, ja koristim NEUROSAN već 8-mi mjesec i super mi je, svima preporučam
E sada vidim ove kuglice, to je grozno. ZEOLIT se pije isklučivo u prahu, iučije se malo vode i popije, to je to. Zeolit mora biti pročišćeni i mikronizirani, ove kuglice se koriste u poljoprivredi i stočarstvu, nemojte to piti, samo u prahu, taj je najdelotvorniji. Panaceov je preskup za redovnu upotrebu, kapsule nemojte nikako piti, to je prodaja magle, ovaj kojeg ja pijem ima garantiranu kvalitetu,propizvodi se već 30 godina i ima prihvatljivu cijenu, tako da se može trošiti 3-5 mjeseci koliko treba, ako malo popiješ od toga nemaš ništa.
Možeš li ti malo podrobnije napisati čemu sve služi taj zeolit koji ti koristiš npr ?
Naišla sam na firmu koja ima hrpu proizvoda na bazi zeolita ; al svaki posebno s drugačijim dodacima i koriste se za skupove različitih boljki . Zaista ih je nabrojanao dosta. Cijena nije baš mala.
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:39   #13
Ne znam na koga si naišla, ali svakojaki biljni dodaci su apsolutno zeolitu nepotrebni, pa da još u kapsulama, pa da piješ bzbroj kapsula dnevno, pa posebno za ovo posebno za ono.

Ja pijem Neurosan-prirodni zeolit u prah, ljudi zapatiite da se treba piti isključivo prah, prah i prah jer on ima najveću aktivnu površinu, to si svatko razmuti u malo vode i popije.
MOj sadrži i puno rijetkih elemenata kao V, B, LI, Mn, Se, Zn itd. koji između ostaloga reguliraju hormone, žljizde, dakle finu biokemiju u organizmu. Ovaj ima daleko najbolji sastav od svih zeolita na tržištu i jeftiniji je samo zeto jer proizvođači imaju svoje rudnike, nekupuju ga za razliku od drugih, tako za Megamin Zeolit kupuju iz Srbije, austrijski Panaceo zeolit kupuje iz Slovačke a mađarski proizvođač ne kupuje sirovinu, jer ima svoju, zato je taj oko dva puta jefiniji, pa je financijski cijena OK.
ako želiš pročitati više o principu djelovanja odi na:
www.valueadded-bestresults.com
alulinda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:44   #14
E, zaboravila sam napisati cijenu, Neurosan košta 290 kuna za 250 g (to je za mjesec dana) a austrijski od Panaceo košta 100 g 250 kuna a ni sastav mu nije baš neki (umješavaju dolomit koji je jeftin) a i nemaju rijetke elemente koji su bitni, kod svakoga a pogotovo kod žena.
Svi zeoliti su predviđeni za cijeli raspon bolesti ali ne svi u tome i uspiju. Ja sam sa Neurosanom riješila sve svoje probleme (i moje frendice, pa njihove kolegice i tako..).

Budem sutra više prepisala sa letka, idemo pajkiti pomalo.

Zadnje uređivanje alulinda1 : 22.08.2010. at 21:59.
alulinda1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 09:21   #15
A to ti prodaješ, alulinda, ili tvoja firma?
I tko na kraju proizvodi taj Neurosan?
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2010., 17:33   #16
u pet shopu je jeftiniji

http://www.lith.cz/grap/zeolit_baleni_v_1.jpg
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 01:32   #17
na tren sam se zamislila,dok nisam vidjela da je pijesak ;a znaš li koja je cijena ovog kad je već tu ?
yin yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 22:53   #18
Moj otac koristi zeolit prašak od proizvođača i lijek se zove branco77 ili tako nekako - ima ga uz sebe godinama i drugima daje koji ga hvale. Našla sam na netu što i sami možete vidjeti:


What is zeolite?
Zeolite is natural alumosilicate which is largely applicable in various branches of industry. There are various kinds of zeolite. je prirodni alumo-silikat koji ima veliku primenu u različitim granama industrije. Postoji više vrsta zeolita. In case of Aqua Dea device, zeolite is specially modified at the Institute for Technology of Nuclear and Other Raw Materials in Belgrade (unique concept in the world).
Active coal is the necessary filling of every water device of any manufacturer.
What is the role of active coal?
Coal is activated during special process of heating that creates thousands of pores over the substance surface. After the process of activation is over, the coal occupies large surface of sponge-like porous structure.
Combination of these substances produce a unique conception of filter filling, thus making Aqua Dea the most powerful device in relation to small home-use systems.
Filter pad life expectancy is 2.000 – 3.000 litres, depending on the level of pollution of raw water. On average, it refers to 8-10 months of its use by family of four.
Filter pad is easily irreplaceable. Used filter pad is thrown away and is not detrimental for the environment!
The device is easily adaptable in any kind of water fitting (taps). Quick and simple installation is performed according to the manual!
Aqua Dea are made of highly resistant ABS plastic used in production of foodstuffs. ∆ top

Certifies
Our devices are attested by INSTITUTE OF PUBLIC HEALTH OF SERBIA – „DR MILAN JOVANOVIĆ – BATUT“ from Belgrade and possess the usage license.
iz Beograda i poseduju upotrebnu dozvolu.
Quality control of installed materials is performed by Institute for Technology of Nuclear and Other Raw Materials in Belgrade.
The project of development of drinking water filters is partly supported by the Serbian Government. Devices Aqua Dea and Eco Filter are the product of long-term cooperation of Institute for Technology of Nuclear and Other Raw Materials from Belgrade and progress expert team of Nives company. In accordance with that we can annoounce the production of new sophisticated automatized system of water filters for home use.
We would like to focus the attention of the public at the fact that the end product of our devices is not distilled (demineralized) drinking water. Therefore, our devices are not, as most devices are, based on the principle of reversible osmosis – they are produced of 100% natural raw materials which do not affect essential water mineralization.
In our opinion, that stands for our advantage and we hope that our potential users will realize the importance of above-mentioned facts.
We tend to spread our latest system to the most endangered tropic regions of the planet Earth, where the problem of polluted water is at the very high level



TABLETE SA ČISTIM ZEOLITOM

Prirodni zeolit – Vulkansko srce – Kamen života
Poreklo i sastav : Prirodni zeolit nastaje hidrotermalnom transformacijom vulkanskog
stakla (hlađenjem lave u morskoj vodi). Takvo poreklo obezbeđuje mu bogat i raznovrstan
mineralni sastav u kome preovlađuju silikati i aluminijum, kao i dosta K, Na, Fe i Mn.
Međutim najinteresantnija je kristalna struktura zeolita, koja izgleda kao sunđer sa
šupljinama različitog promera. Šupljine su veličine jednog molekula.
Zahvaljujući takvoj strukturi može da apsorbuje razna jedinjenja i deluje kao jonoizmenjivač.
Šupljine sadrže jone natrijuma i kalijuma, koji se jedine sa toksinima i apsorbuju unutar kristala.
Ova svojstva omogućavaju promenu strukture toksina, pa su završni poizvodi 100 % prirodni,
100 % netoksični i potpuno bezbedni za ljudsku upotrebu.
Zato je od strane FDA (Federalna agencija za hranu i lekove USA) dobio oznaku GRAS
(generalno priznato kao bezbedno)
Najvažnija svojstva : - helirajuće i detoksikativno dejstvo zeolita omogućava uklanjanje teških metala,
pesticida i drugih toksina iz organizma, što se naročito odražava na bolje funkcionisanje nervnog sistema,
čak i kod osoba koje boluju od Alchajmerove bolesti, autizma ili demencije - 40% zeolita vezuje toksine
u gastrointestinalnom traktu, a 60% u krvotoku i to na ćelijskom nivou.
Neutralisani i izmenjeni toksini se 100% izbacuju iz organizma. - povećava aktivnost glukuronidaze u jetri,
enzima koji vezuje ksenoestrogene i druge toksine koji se odstranjuju preko urina, a može da ukloni čak
i alfatoksin (ovo dejstvo se snažno ispoljava u vidu poboljšanja metabolizma i hormonskih funkcija)
- blokira virusnu replikaciju tako što apsorbuje viralne partikule u mikronske agregate.
Ovaj efekat je dokazan kod koksaki virusa, adeno i herpes virusa ( recimo u slučaju herpes zostera
smanjenje bola nastupa već posle par dana)
-snažan je antioksidant, dobro hvata slobodne radikale i vezuje ih u kompleksne strukture,
na taj način ih inaktivira i eliminiše iz organizma, štiteći ga na taj način od preranog starenja,
što se posebno odražava na nervni, kardiovaskularni i hormonski sistem - normalizuje pH između 7,35 i 7,45,
što je optimalno za efikasnu odbranu nervnih i ćelija imunološkog sistema ( pH od 7,34 je biohemijski
preduslov za malignu deobu ćelija, a takođe u kiseloj sredini slabe moždane ćelije, menja se njihova
biohemija i stvaraju pogodni uslovi za razvoj depresije, anksioznosti, demencije pa i raznih oblika psihoza.
- čisteći organizam, povećava efikasnost ćelija u stvaranju energije (na nivou mitohondrija i ATP)
što podiže energetski nivo organizma, poboljšava metabolizam i regeneraciju svih tkiva
- inaktivira i transformiše radioaktivni Cs i Sr u tkivima (dokazano posle Černobila)
- ima hipoalergeni efekat, smanjuje moć alergena iz hrane, pića i uopšte okruženja, neutrališe alergene pre
nego što imunološki sistem počne da reaguje na njih, dovodi do vidljivog smanjenja tegoba prouzrokovanih
polenom, nutritivnim alergenima i medijatorima koji se javljaju u organizmu za vreme akutnih faza migrene,
astme ili artritisa. - redukuje refluks želudačne kiseline tako što oslobađa protone u digestivni trakt i neutrališe
nirozamine iz hrane, zahvaljujući čemu igra značajnu ulogu u prevenciji kancera.
- podiže nivo serotonina u mozgu, doprinoseći boljem raspoloženju i smanjenju depresivnosti.
- snižava nivo glukoze u krvi kod ekstremno povišenog šećera.
- smanjuje tegobe kod osoba koje konzumiraju narkotike, nikotin, alkohol ili dugo koriste jake lekove,
naročito sedative, kortikosteroide i barbiturate.
Vrši detoksikaciju organizma i smanjuje stepen zavisnosti i tegoba kod apstinencijalnog sindroma.
Način primene : Zeolit treba da se pije sa većom količinom vode jer ima prirodnu sklonost da apsorbuje vodu.
Ne treba ga koristiti za vreme upotrebe lekova sa teškim metalima kao što su litijum i platina. Aktivan je u
organizmu 5-7 časova posle konzumiranja.
Pakovanje 150 tableta. Neto težina 30g. Svaka tableta sadrži 150mg čistog zeolita i 50mg biljnih vlakana.
Kontrolu zdravstvene ispravnosti izvršio Institut za Javno Zdravlje Niš, Centar za higijenu i humanu ekologiju Br N-140

Otac tvrdi da je taj lijek neutralizirao multipla sklerozu kod njemu znane osobe...

Zadnje uređivanje komar : 20.10.2010. at 23:03.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 23:00   #19
Zeolit – čudo koje nam dolazi iz prirode

Suha gradnja -Razvitak suvremenog proizvoda prije svega se temelji na činjenici da se jezgri tog proizvoda u samom početku proizvodnje dodaju određeni aditivi. Knaufu Cleaneo kao aditiv dodaje se kamena komponenta mineralnog i vulkanskog porijekla: zeolit.

Do sada je dokazano da Knauf Cleaneo ploče smanjuju odnosno razgrađuju sljedeće:

- Dim cigareta (oslobođeni formaldehid, acetal-dehid i ocatnu kiselinu)
- Mirise oslobođene iz tepiha s poda i madraca
- Miris ribe (trietilamin)
- Miris fekalija (amonijak)
- Formaldehid (namještaj, boje, sredstva za čišćenje i slično)
- Benzol (ispušni plinovi automobila, boje, lakovi i slično)
- Aromatični ugljikovodici (otopine, tiskarski proizvodi, goriva, sredstva za čišćenje i slično)
- Klor-ugljikovodici (sredstva za čišćenje tekstila, plinovi, sredstva za čišćenje i slično)

Strujanjem zraka u prostoru (na primjer kao posljedica rada ventilatora, klima uređaja i slično) moguće je dodatno ubrzati razgradnju štetnih tvari.

Koliko će razgradnja štetnih tvari uistinu trajati zavisi od sljedećih faktora:

- koncentracije štetnih tvari,
- konstrukcije ploča,
- zaštitnog sloja na ploči i strujanja zraka.

komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 23:23   #20
Quote:
barmen jitro kaže: Pogledaj post
Pogledajte malo bna ovaj link:
http://www.plemic-komerc.com/index.php

tu imate proizvod od jezgri kajsija i šljiva, koja u sebi sadrže vitamin B12. Dosta je jeftino i lako se naruči putem weba. Imate podrobno opisano šta se s time riješava. doktor Slavko radosavljević se osvrnuo i na ovo pa je napisao slijedeće:

JEZGRE SLJIVA, KAJSIJA.... POMAZU U BORBI PROTIV KANCERA

Postovana gospodo,

zelim da Vas upoznam da se jezgra iz kostica sljiva, kajsija i drugih mogu efektno iskoristiti kao prirodni medikament u borbi protiv kancera. Pogotovu, kada najnoviji podaci navode, da se svake godine u svetu,otkriju novih, oko 3.000.000 bolesnika sa ovom opakom bolescu.

Zato usmerimo sve snage i znanja u borbi protiv ovog zla.
Da, slažem se! Sve je stvar vjere. Imala sam karcinom i nakon operacije davala sam si godinu i pol dana injekcije iscador - za uništenje kancerogenih stanica u organizmu. Željela sam se zaštititi i ne dozvoliti da me opet napadne. Kupovala sam lijek u Austriji. Dvanaest godina i više nakon nemilog događaja ja sam zdrava:

http://www.skibyusa.com/index.php?op...:vk&Itemid=108

a danas ima i na netu o tome. Od tada do danas čisto intuitivno, ali redovito jedem koštice od marelica, šljiva i jabuka Sad vidim i zašto!

Lijepi pozdrav!
komar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:48.