Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2012., 04:30   #1
Kupnja foto opreme u inozemstvu i preko interneta

Pozdrav,

zanima me da li je neko kupovao u Austriji, jer prolazim tuda na putu za Njemacku, pa ako ima neko da pomogne gdje je najbolje kupiti?
boskop is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 06:36   #2
Koliko mi je poznato Austrija nije neka bezcarinska zona. Ak si u Njemackoj bolje ti je tamo kupit vec zbog garancije.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2012., 19:58   #3
Pa valjda su jeftiniji aparati tamo, tako bar kazu.
boskop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 20:13   #4
Ajde ljudi pomoc!!
boskop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2012., 22:19   #5
Quote:
boskop kaže: Pogledaj post
Ajde ljudi pomoc!!
Ako znaš koji ćeš model kupiti, onda imaš fino internet i u ukucaj u google model fotića, zatim grad kroz koji prolaziš i na stranom jeziku upiši trgovina.
Izbacit će ti liste web stranica tih trgovina u tom gradu i cijene skup s adresama i to je to.
I tako napravi za obije zemlje Austriju i Njemačku i onda ćeš vidjeti dali ima uopće kakve razlike u cijeni između tih zemalja.
Mada mislim da nema neke razlike u cijeni ili je skroz zanemariva računajući na dodatne troškove prijevoza do tih trgovina.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 10:30   #6
Quote:
boskop kaže: Pogledaj post
Pa valjda su jeftiniji aparati tamo, tako bar kazu.
Cesto sam u Austriji, a foto opremu kupujem u Njemackoj (ne zbog garancije. Garancija više nije što je nekad bila), nego zbog (veće konkurencije) vece/bolje mogućnost uspoređivanja cijena. No, uvijek postoji mogućnost da na nečemu uštedim.

U Austriji nije jeftinije i nije skuplje.

Zadnje uređivanje Frodo. : 18.08.2012. at 10:35.
Frodo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 18:42   #7
Quote:
Frodo. kaže: Pogledaj post
Cesto sam u Austriji, a foto opremu kupujem u Njemackoj (ne zbog garancije. Garancija više nije što je nekad bila), nego zbog (veće konkurencije) vece/bolje mogućnost uspoređivanja cijena. No, uvijek postoji mogućnost da na nečemu uštedim.

U Austriji nije jeftinije i nije skuplje.
Konkretno me zanima onda Minhen, koju radnju predlazes?
boskop is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 18:56   #8
Mozda je najpoznatija foto trgovina: foto-video-sauter (u Münchenu). Tu sam bio vise puta. Takodjer mozes obici trgovinu: der Fotostore am Isartor. I jos koju.

Ja svoju opremu kupujem na internetu. U foto trgovini ne mogu dobiti onu cijenu koju trazim/zelim.
Frodo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 12:00   #9
boskop,

Nikon D7000 kosta 899 eura u trgovini foto-video-sauter (München). Samo kuciste. Na interentu/online Fotoshop Nikon D7000 Body trenutno mogu naci po cijeni 751,86 EUR + 12,50 EUR postarina. Ukupno: 764,36 EUR. Razlika je u 134,64 EUR. No, valja spomenuti da ova povoljna cijena valja kao import-cijena (iz Engleske) samo za Austriju, Njemacku i Svicarsku.
Frodo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 23:11   #10
Quote:
boskop kaže: Pogledaj post
Konkretno me zanima onda Minhen, koju radnju predlazes?
Pogledaj Media Markt i Saturn. Redove cijene nisu puno niže od naših ali uvijek se nađe nešto povoljno na akciji.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 14:53   #11
A koja je varijanta sa povracajem pdv-a, neko imao iskustva?
boskop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 19:19   #12
PDV u Njemačkoj je 19 %. Za povrat PDV-a, nazovi svoju Carinsku upravu. Carinske tarife razlikuju se od zemlje do zemlje.
Frodo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 23:13   #13
Quote:
boskop kaže: Pogledaj post
A koja je varijanta sa povracajem pdv-a, neko imao iskustva?
Kakva varijanta, Jel kupujes za njemacku ili za hrvatsku?
Ak mislis nosit kameru u hrvatsku, onda trazis kod placanja da ti prodavac ispuni formular "tax free" kojeg das potvrdit na carini kad izlazis iz EU.
Obicno ti je u EU PDV oko 20% od kojeg u vecini slucaja mozes izvuc 2/3 a 1/3 obicno uzima onaj koji ti isplacuje(sad ko u HR-u to obavlja ja nebi znao rec). Samo ak ides direkno u ducan, pod uvijetom da oni to i obavljaju onda mozes dobit cijeli povrat.
__________________
Albert Einstein:
"Zdrav razum je gomila predrasuda, stečenih do 18 godine zivota."
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 22:22   #14
Htjela bih kupiti aparat u Frankfurtu, ima li netko preporuku za dućan? Guglala sam, ali niš korisno nisam našla.
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 09:56   #15
U Frankfurtu najprije pogledaj Media Markt, Saturn... aparat je nesto malo jeftiniji nego u ducanu. Guglaj Saturn in Frankfurt am Main.
Frodo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 10:37   #16
Ako si vec u Austriji ,nije bas najmudrije kupovati u Saturnu ili Mediamarktu..

Najbolje je zeljeni artikal potraziti na www.geizhals.at ..Geizhals=skrtica

Tu je veliki izbor malih shopova rasutih po cijeloj Austriji.Moguce je naruciti online,nisam siguran da li salju robu u HR,ali ako si vec u Austriji mozes osobno doci i podici naruceno.

Postoji i njemacka,poljska,britanska inacica ove stranice..
Maskka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 11:53   #17
Evo jedna usporedba cijene Nikon D7000 kao informacija

1) U foto ducanu foto-video-sauter Nikon D7000 dodje 899 € (München).
2) U Saturnu Nikon D7000 dodje 849 € (München)
3) Online posrednik geizhals.at trenutno najjeftiniji Nikon D7000 dodje 839 € (bez postarine), lokacija, Graz. Dakle, samo 10 € jeftinije nego u Saturnu, u Münchenu.

Kao sto kaze Maskka, moze se osobno doci i podici naruceno, ali ne u svakom online ducanu. Sve sto se naruci, obicno se unaprijed plati. Takodjer vecina online ducana nemaju foto opremu na lageru.

U spomenutom primjeru, ni najjeftiniji Nikon D7000 ne mozemo dobiti po cijeni 839 € ako ne prolazimo/zivimo u Grazu. Naime, online ducan ima svoju lokaciju (preuzimanje) u Grazu.

Sad uzmimo u obzir da putujem iz Zagreba ili Ljubljana za Salzburg ili München, onda idemo (preko Ljubljane), Jesenice/Villach, prema Salzburgu. A Graz mi je tu potpuno na suprotnoj strani, nije na putu. Tako ne mogu profitirati od povoljne cijeni u Grazu.

U Saturnu (Austrija) za Nikon D7000 cijena je 879 €.
Frodo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 02:53   #18
Ja bas ne razumijem Njemacki, pa mi nije jasno, da li ja mogu da podjem u Saturn u Austriji ili Njemackoj i da kupim aparat ili moram prvo da ga narucim?
Konkretno najvise bi mi odgovaralo da nadjem radjnju u Minhenu, jer cu tamo da budem par dana.
boskop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 16:24   #19
U Saturnu nije potrebno nikakvo prethodno narucivanje. Aparati se mogu isprobati u trgovini, isto kao i objektivi. To ti je velika prednost naspram online ducana.
Frodo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 14:14   #20
Frodo. hvala ti.

Poslala sam tatu u izvidnicu pa ćemo vidjeti gdje će biti povoljnije.
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.