Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2012., 20:13   #5761
Quote:
Nananan kaže: Pogledaj post
Što god odgovorila na ovo naći će se netko tko će me popljuvati i nastaviti se do prekosutra.. Imam jake i čvrste argumente za tu želju! Mogu na PM ako želiš?
Nisam mislila da će me netko krivo shvatiti, ali stvarno nisam mislila ništa loše. Pitala sam iz znatiželje jer, ako te nisam s nekim pobrkala, napisala si da imaš ekonomski faks pa sam odmah pomislila da imaš šanse za puno bolji posao, pogotovo ako si spremna na daljnje školovanje. Mislim, s obzirom na stanje u državi gdje se svi trgaju za svaku kunu, mislim da je od državnih firmi prosvjeta najgori izbor, što se tiče plaće, jel. A nemaš baš ni mogućnosti napredovanja, bar ne onih s kojima bi ti plaća vrtoglavo rasla, kao, npr. u vojsci. Iz moje obitelji imam dosta njih u državnim firmama, pa zato dajem primjer. Med. sestra samo sa srednjom školom ima veću plaću od mene, i to puno veću. Istina da radi noćne i šta sve ne, ali kaže da to voli. Ja se ne žalim, obožavam svoj posao i ne bi ga mijenjala jer ga baš uživam raditi i ako je to tvoj razlog, svaka čast. Samo sam htjela istaknuti da, ako već imaš mogućnost birati, imaš i boljih opcija.

I za sve ostale koji bi u prosvjetu - traže se matematičari! I da, možete se zaposliti u školi s, npr., PMF-om, ali ste dužni u roku godine dana položiti pedagoške predmete, onda god. dana stažirati i položiti državni ispit. Tako da, ako netko već ide na neko doškolavanje, pokušajte si odmah riješiti te ped. predmete jer vas ionako to čeka tako da što prije krenete sa stažom i riješite državni.
curlcontour is offline  
Old 30.01.2012., 20:14   #5762
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Ne, samo polažeđ državnu maturu, ona se sad prizna kao prijemni ispit. Jedino ako fakultet ima još neka dodatna testiranja, onda moraš i njih obaviti. Ako već želiš u prosvjetu, studiraj matematiku, matematičara uvijek fali
A čini mi se da geografija (moja neprežaljena ljubav), biologija i kemija također ne bi bili loš izbor.
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?
M&Ms is offline  
Old 30.01.2012., 20:48   #5763
Quote:
Nananan kaže: Pogledaj post
Sorry ako Vas moj natpis bode u oči, ali to je nešto što ja želim! I ne znam kakve veze ima moja želja s namještenim najtečajima?
Nema potrebe za persiranjem iako je moj post bio malo, ali opravdano, ciničan. Ne smatram da postoji radno mjesto s nečijim imenom unaprijed ugraviranim osim u korupcijskim društvima poput našeg. Stoga morate shvatiti moju reakciju jer izraz pod svaku cijenu za mene implicira korumpirani način dolaska do posla.
Smeta me kad netko gaji određene predrasude prema određenim poslovima bilo one negativne ili pozitivne, a bez radnog iskustva na istim. Rad u školi nije med i mlijeko, plaća nije stimulativna s obzirom na visoku stručnu spremu, shodno tome autoritet ne može biti na visini jer se u ovom društvu sve mjeri novcem. Šanse za nekakvo napredovanje učitelja nastavnika za mene realno ne postoje, osim ukoliko netko želi biti mentor, iako nema nikakvog bitnijeg materijalnog poticaja za takvo napredovanje, samo dodatne obaveze, ili napredovanje na relaciji učitelj/nastavnik - ravnatelj.
Također ne vidim smisla da se radno sposobna osoba stručnih kompetencija ne bori jednako i za poslove u privatnim sektoru. Znam koje su prednosti i mane privatnog sektora i javnog sektora budući da pomalo djelujem na oba polja.
Ekonomija zaista pruža mogućnost rada u širokom gospodarskom području, a nekako sam mišljenja da bi i nastavnici/učitelji trebali imati određenog iskustva iz privatnog područja jer djeluju na odgoj mladih i njihovu pripremu na tržište rada.
Pod svaku cijenu doći na posao ne. Nek se objavi natječaj pa nek se kandidati ravnopravno bore za posao. Zar to nije smisao demokracije?
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Old 31.01.2012., 06:43   #5764
Quote:
curlcontour kaže: Pogledaj post
Nisam mislila da će me netko krivo shvatiti, ali stvarno nisam mislila ništa loše. Pitala sam iz znatiželje jer, ako te nisam s nekim pobrkala, napisala si da imaš ekonomski faks pa sam odmah pomislila da imaš šanse za puno bolji posao, pogotovo ako si spremna na daljnje školovanje. Mislim, s obzirom na stanje u državi gdje se svi trgaju za svaku kunu, mislim da je od državnih firmi prosvjeta najgori izbor, što se tiče plaće, jel. A nemaš baš ni mogućnosti napredovanja, bar ne onih s kojima bi ti plaća vrtoglavo rasla, kao, npr. u vojsci. Iz moje obitelji imam dosta njih u državnim firmama, pa zato dajem primjer. Med. sestra samo sa srednjom školom ima veću plaću od mene, i to puno veću. Istina da radi noćne i šta sve ne, ali kaže da to voli. Ja se ne žalim, obožavam svoj posao i ne bi ga mijenjala jer ga baš uživam raditi i ako je to tvoj razlog, svaka čast. Samo sam htjela istaknuti da, ako već imaš mogućnost birati, imaš i boljih opcija.

I za sve ostale koji bi u prosvjetu - traže se matematičari! I da, možete se zaposliti u školi s, npr., PMF-om, ali ste dužni u roku godine dana položiti pedagoške predmete, onda god. dana stažirati i položiti državni ispit. Tako da, ako netko već ide na neko doškolavanje, pokušajte si odmah riješiti te ped. predmete jer vas ionako to čeka tako da što prije krenete sa stažom i riješite državni.
Znam da nisi mislila ništa loše, ne mislim ni ja nikada ništa loše, samo tražim nekog tko će me možda utješiti ili dati neki savjet jer sam u takvoj situaciji da sam očajna! Ali redovito me se napadne ovdje u smislu da ponižavam prosvjetare ili govorim da su neradnici i sl. Ali to mi nikako nije namjera! Volim djecu, volim rad s djecom, a prije svega volim slobodno vrijeme koje bi mogla provesti sa obitelji. Nisam imala tu sreću i mogućnost da studiram na filozofskom ili učiteljskom i sada me to pati. Možda bih ja i voljela svoj posao da imam normalno radno vrijeme i normalne uvjete i malo bolju plaću. Ne znam. Samo sam htjela reći da vam zavidim.
Nananan is offline  
Old 31.01.2012., 06:48   #5765
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Nema potrebe za persiranjem iako je moj post bio malo, ali opravdano, ciničan. Ne smatram da postoji radno mjesto s nečijim imenom unaprijed ugraviranim osim u korupcijskim društvima poput našeg. Stoga morate shvatiti moju reakciju jer izraz pod svaku cijenu za mene implicira korumpirani način dolaska do posla.
Smeta me kad netko gaji određene predrasude prema određenim poslovima bilo one negativne ili pozitivne, a bez radnog iskustva na istim. Rad u školi nije med i mlijeko, plaća nije stimulativna s obzirom na visoku stručnu spremu, shodno tome autoritet ne može biti na visini jer se u ovom društvu sve mjeri novcem. Šanse za nekakvo napredovanje učitelja nastavnika za mene realno ne postoje, osim ukoliko netko želi biti mentor, iako nema nikakvog bitnijeg materijalnog poticaja za takvo napredovanje, samo dodatne obaveze, ili napredovanje na relaciji učitelj/nastavnik - ravnatelj.
Također ne vidim smisla da se radno sposobna osoba stručnih kompetencija ne bori jednako i za poslove u privatnim sektoru. Znam koje su prednosti i mane privatnog sektora i javnog sektora budući da pomalo djelujem na oba polja.
Ekonomija zaista pruža mogućnost rada u širokom gospodarskom području, a nekako sam mišljenja da bi i nastavnici/učitelji trebali imati određenog iskustva iz privatnog područja jer djeluju na odgoj mladih i njihovu pripremu na tržište rada.
Pod svaku cijenu doći na posao ne. Nek se objavi natječaj pa nek se kandidati ravnopravno bore za posao. Zar to nije smisao demokracije?
Ispričavam se još jednom jer zbilja mi nije taj natpis trebao ali tako sam se u tom trenutku osjećala. Isto tako, znam da rad u školi nije med i mlijeko, okružena sam djecom stalno jer imam jako veliku obitelj, pa mi nekad svi idu na živce, a moji su! S druge strane, kako si rekao, u prosvjeti ne možeš napredovati! Ja ni ne želim napredovati! Meni je plaća trenutno puno manja nego u prosvjeti, a radim 10-12 sati na dan. A kad bih htjela napredovati, mislim da bih mogla i spavati u firmi, za možda 6000 kn! Meni je, kao jednoj ženi sasvim dovoljno 5000 kn, s tim da imam 4 sata rada u školi i možda sat ili dva još kod kuće. Naspram mog posla i moje plaće - raj na zemlji!
Nananan is offline  
Old 31.01.2012., 10:00   #5766
Predavač knjigovodstva na učilištu, ug. o djelu, 10h tjedno, kolika bi to trebala biti plaća???
Anita2507 is offline  
Old 31.01.2012., 12:02   #5767
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
I - jel vam rastu plaće??
50ak kn.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 31.01.2012., 15:36   #5768
Op, gle ti love! :trljaruke:
Taman da si kupim par flomastera u boji za whiteboard i malo papira za kopiranje. Ionako toga više do kraja godine ne vjerujem da ću dobiti, a 500 papira na 120ak učenika bi mi kao trebalo trajati do kraja nastavne godine.
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?
M&Ms is offline  
Old 31.01.2012., 15:49   #5769
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
50ak kn.
Nadam se da ste si sami računali plaće, ili da su vam izračunali u računovodstvu, jer ja već par dana trubim (ne radim u školi, ali svejedno) da će plaće padati... i tek mi danas moja cura u računovodstvu to i potvrdi... naravno, ne samo meni nego svima... ne znam jedino da li oni s olakšicom tipa djeca tu spadaju (nisam računala jer ja ne spadam u to)... ali nije teško izračunati... samo ne vjerujete onome što su vam rekli na TV-u....
Uglavnom, ako imate neto plaću oko 6000kn, nemate djecu, prirez 10% - plaća će vam pasti za oko 90kn.
Provjerite slobodno!
sagena is offline  
Old 31.01.2012., 22:36   #5770
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
100km je granica,čini mi se.
nisam sigurna za točnost ovog podatka.
kolegica putuje 130 km u jednom smjeru.
volim čokoladu is offline  
Old 01.02.2012., 13:26   #5771
VŠS vs. VSS

Tko ima prednost pri zapošljavanju? Danas sam dobio odbijenicu, zaposlena je osoba sa VŠS, na određeno, zamjena. Znam da je prošle godine inspekcija poništila jednu odluku ravnatelja i Školskog odbora jer je zaposlena osoba koja je imala VŠS. Evo i taj članak kad je zaposlena. Pa ako sam u pravu, trebam li prvo nazvati školu ili inspekciju?
http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=142530
perinjo is offline  
Old 01.02.2012., 17:53   #5772
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Uglavnom, ako imate neto plaću oko 6000kn
nemam.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 01.02.2012., 20:01   #5773
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Tko ima prednost pri zapošljavanju? Danas sam dobio odbijenicu, zaposlena je osoba sa VŠS, na određeno, zamjena. Znam da je prošle godine inspekcija poništila jednu odluku ravnatelja i Školskog odbora jer je zaposlena osoba koja je imala VŠS. Evo i taj članak kad je zaposlena. Pa ako sam u pravu, trebam li prvo nazvati školu ili inspekciju?
http://www.glas-slavonije.hr/vijest....VIJESTI=142530
VSS UVIJEK ima prednost pred VŠS.
Možeš probat sa školom, al oni su svoje rekli, tako da ....
marek45 is offline  
Old 02.02.2012., 20:48   #5774
MOze li mi netko rec, kolika vam je placa u srednjoj skoli sa 20 radnih sati tjedno? (18 - puno radno vrijeme i 2 honorarno)?
hvala
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Old 03.02.2012., 11:10   #5775
Jel se javio tko u D.Selu za prof.ekon.grupe predmeta???
Anita2507 is offline  
Old 03.02.2012., 14:40   #5776
MOlim vas info oko place... pliz... nemam polozenu pedagosku skupinu predmeta
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Old 03.02.2012., 22:13   #5777
Quote:
Mr.Air kaže: Pogledaj post
MOze li mi netko rec, kolika vam je placa u srednjoj skoli sa 20 radnih sati tjedno? (18 - puno radno vrijeme i 2 honorarno)?
hvala
Quote:
Mr.Air kaže: Pogledaj post
MOlim vas info oko place... pliz... nemam polozenu pedagosku skupinu predmeta
mislim da je puno radno vrijeme za pripravnika 20 sati.

uglavnom, puna norma za vss bez položenog stručnog je oko 4 400 kn.
volim čokoladu is offline  
Old 05.02.2012., 10:39   #5778
pozdrav,
da li netko zna koliko se puta može polagati stručni ispit,tj.što se dogodi ako ne položim iz drugog pokušaja?
plašljiva is offline  
Old 05.02.2012., 10:54   #5779
Da li se placa stogod poveca nakon polozenog PPI tecaja?
Liddy is offline  
Old 05.02.2012., 10:59   #5780
Quote:
plašljiva kaže: Pogledaj post
pozdrav,
da li netko zna koliko se puta može polagati stručni ispit,tj.što se dogodi ako ne položim iz drugog pokušaja?
znam ja - ideš opet.
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:33.