Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2010., 22:27   #81
kašlješ li kontinuirano ili sa prekidima?

sirup islandskog lišaja (ako si na njega mislio) služi za iskašljavanje, a tvoj je kašalj suh, pa sumnjam da je bilo neke koristi. kao i fluimukan koji si pio jer on "razbija" sluz da je lakše iskašlješ. dakle - ne znam zašto si to pio

anyway, čudno mi je da još nisi obavio spirometriju.

testovi za alergiju ne moraju biti 100% pouzdani. možda udišeš neko sranje na koje nisi bio testiran.

možda problem uopće nije u plućima.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 22:41   #82
ma ne kašljem stalno.,mislim kad spavam onda nema kašljanja.,ne gnjavi me to ono kao da sam totalno bolestan ali onak kašljem malo pomalo.,fluimukan sma pio jer sam baš htio vidit oce mi sta pomoc a bisolex je ocito js gori pa ga ni nisam kupovao.,eh da bas sam mislio na spirometriju.,to je doktorica rekla na to cu mislim morat ic.,a mozes li mi objasnit sto je to uopce??
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:01   #83
Quote:
mp3david kaže: Pogledaj post
ma ne kašljem stalno.,mislim kad spavam onda nema kašljanja.,ne gnjavi me to ono kao da sam totalno bolestan ali onak kašljem malo pomalo.,fluimukan sma pio jer sam baš htio vidit oce mi sta pomoc a bisolex je ocito js gori pa ga ni nisam kupovao.,eh da bas sam mislio na spirometriju.,to je doktorica rekla na to cu mislim morat ic.,a mozes li mi objasnit sto je to uopce??
nisam mislio stalno tokom dana, već kontinuirano danima i mjesecima

pušiš li?

spirometrijom se mjere funkcije pluća, odnosno volumen i kapacitet.

ne znam kako stojiš s engleskim, ali wiki ima dobar text: http://en.wikipedia.org/wiki/Spirometry

a ovdje ima i nešto na hrvatskom: http://docs.google.com/viewer?a=v&q=...qu4-uRurfY0zvw
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 23:45   #84
ne pušim.,ali to s kašljanjem kao šta sam rekao to kašljanje je počelo prošle godine u 9 mjesecu.,a samo od sebe nikako da prođe.,u četvrtak idem kod doktora pa ću vidjeti što će biti ovaj put
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 10:19   #85
ja sam izgleda tek početnik: kašljem oko dva mjeseca
doktorica me je poslala i na rengen pluća i spirometriju
dobila sam alkaloidove tablete cefixim i seretide diskus
moram za deset dana na kontrolu
ima jako puno ljudi koji imaju nekakav oblik gripe/viroze štoli
počinje klasikom 37,1 temperaturom, malaksalost i kašalj
onda kao prođe pa opet ispočetka ali i upala pluća
rekla mi je dokica da je razgovarala sa virusologom i da to nije bezazleno
pa ga znaj kaj im to znači
za sad se samo raspadam od kašlja
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 14:23   #86
a neznam vidjet ću šta će mi reći kad budem sutra išao.,a jesu li ti te tablete išta pomogle.,inače ja nejkašljem baš ono totalno da mi grlo promukne nego ono dok kašljem ali malo pomalo kašljucanjee.,nekad mi je došlo da skoro i ne kašljem pa onda počnem mal jače kašljat i tak to.,tak da neam pojma u čemu ja stvar.,al stvarno da mi godinu dana samo od sebe ništa nije prošlo to neznam šta bi moglo biti.,nesjećam s eda sam imao temperatutu i malksalost nego jednostavno mi je to počelo u jesen prošle godine ono polako....
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 15:02   #87
Ja kašljem već neke dvije godine sigurno, možda i duže....najčešće nakon jela, kao da trebam nešto iskašljat, kao da mi se nataloži u grlu od hrane i sline, ne znam ni ja sama. Ovdje sam pisala još o problemu sa grlom: https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post29238025, https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post29427555, tad sam par puta imala i neku blagu temp, do 37,2. Zadnjih tjedan-dva stalno nešto hračkam, stoji negdje napola, više ne znam jel iz grla, sinusa il otkud i grlo me iritiralo i bolilo. Jednu večer mi je već bilo toliko slabo od tog kašljanja, iskašljavanja, gutanja, da sam mislila da ću se i par puta mi je puls skočio do 125, 130. Evo baš jutros sam opet imala osjećaj da nemam zraka, skoro mi se zamračilo pred očima koliko sam kašljala i pokušavala dublje disat. Bila sam kod doktorice da mi napokon da uputnicu za bris grla i otorinolaringologa, iako ona ne vidi ništa čudno. Trebala bi otić i na izdisajni test za helicobacter pylori....mahh, svašta !!!
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 21:40   #88
Quote:
mp3david kaže: Pogledaj post
a neznam vidjet ću šta će mi reći kad budem sutra išao.,a jesu li ti te tablete išta pomogle.,inače ja nejkašljem baš ono totalno da mi grlo promukne nego ono dok kašljem ali malo pomalo kašljucanjee.,nekad mi je došlo da skoro i ne kašljem pa onda počnem mal jače kašljat i tak to.,tak da neam pojma u čemu ja stvar.,al stvarno da mi godinu dana samo od sebe ništa nije prošlo to neznam šta bi moglo biti.,nesjećam s eda sam imao temperatutu i malksalost nego jednostavno mi je to počelo u jesen prošle godine ono polako....
onda to nije ni slično mojem kašlju
pogledaj malo ovo možda pomogne

http://healthcaretips.psyphil.com/su...home-lijekova/
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:03   #89
išao sam na spirometriju nije bilo baš super ali je u redu ništa jako strašno.,dobio neke tablete moram ić još vadit krv sutra i doć na kontrolu za 3 tjedna... :/
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:39   #90
Quote:
mp3david kaže: Pogledaj post
išao sam na spirometriju nije bilo baš super ali je u redu ništa jako strašno.,dobio neke tablete moram ić još vadit krv sutra i doć na kontrolu za 3 tjedna... :/
kako misliš da nije bilo super? kakve tablete si dobio? što su ti rekli?
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 20:23   #91
Što ti je rečeno nakon spirometrije. Jeli imaš otežano disanje u donjem dijelu pluća?
Zbog čega su ti dane tablete?

Inače, nekad je dobro i ponoviti testove na alergiju, a probaj vidit jel imaš nešto u kući, tj. u sobi ili gdje već boraviš što bi ti moglo smetati.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 00:18   #92
Ja sam danas bila kod otorinolaringologa...isto me pitao jesam radila testove na alergene....ja samo znam da sam alergična na pelud u 5.mj. i to od malena...za ostalo neznam. A morat ću i radit bris grla, da budem sigurna na čemu sam. Prepisao mi je neki sprej i tablete, ne mogu skužit zbog šrakopisa, al to ću tek nakon što obavim taj bris...pošto više nisam sigurna šta bi moglo bit, i sa čim je to sve povezano.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 02:01   #93
nakon spirometrije.,pa rekao je da nije ništa ozbiljno i da to nije ništa nakon čega bih ja trebao ići u bolnicu i slično.,oni postoci uviđeni spirometrijom su malo smanjeni .,ali ništa pretjerano.,dao mi je teblete SINGULAR 10mg to je nešto za dišne puteve.,ali pijem ih skoro 2 tjedna nit mi je gore a nit mi je bolje.,ja uopće nema pojma što se meni događa.,nisam alergičan na ništ.,krv je bila u redu.,prošao sam spirometriju.,na plućima nema ništa.,nepušim.,pijenje čaja nije pomoglo kao ni inhaliranje udisanje pare od čaja kamilice ...mislim zbilja nema pojma što će biti kad za 2 tjedna budem išo na kontrolu.,jbt..zbog čega kašljem ja stvarno neznam.,samo kašljucam šta da radim već ...
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 12:10   #94
Quote:
mp3david kaže: Pogledaj post
nakon spirometrije.,pa rekao je da nije ništa ozbiljno i da to nije ništa nakon čega bih ja trebao ići u bolnicu i slično.,oni postoci uviđeni spirometrijom su malo smanjeni .,ali ništa pretjerano.,dao mi je teblete SINGULAR 10mg to je nešto za dišne puteve.,ali pijem ih skoro 2 tjedna nit mi je gore a nit mi je bolje.,ja uopće nema pojma što se meni događa.,nisam alergičan na ništ.,krv je bila u redu.,prošao sam spirometriju.,na plućima nema ništa.,nepušim.,pijenje čaja nije pomoglo kao ni inhaliranje udisanje pare od čaja kamilice ...mislim zbilja nema pojma što će biti kad za 2 tjedna budem išo na kontrolu.,jbt..zbog čega kašljem ja stvarno neznam.,samo kašljucam šta da radim već ...
a dali si možda provjeravao srce??naime od smanjene funkcije srca moguči problemi sa plučnim arterijama pa samim time i kašljanje...govorim iz vlastitog iskustva
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 00:09   #95
Quote:
mp3david kaže: Pogledaj post
...mislim zbilja nema pojma što će biti kad za 2 tjedna budem išo na kontrolu.,jbt..zbog čega kašljem ja stvarno neznam.,samo kašljucam šta da radim već ...
Meni bilo jako slično, isto prošla spirometriju, slikali mi pluća, sinuse, testove na alergiju - više puta, non-stop kašljucala, ali znala sam da je to od sinusa - prošla sam bila poprilično gadan period, bila sam i na injekcijama. Satrali su me bili poprilično da ne govorim kakav mi je imunitet bio.

Sad si me sjetio na moju kolegicu, onda kaže da odmah osjeti kad uđe u neku prostoriju hoće li kašljucati nakon toga ili ne, a testovi za alergiju - sve super. Eto, tko zna, vjerojatno postoji nešto što joj smeta, pa tako i tebi. Možda jedino da obaviš još neke pretrage i da ponoviš test.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 12:37   #96
Srce nisam provjeravao.,barem me za to doktorica nije još uputila.,a sad možda i je da mi nešto smeta ali ja neznam šta jer ja kašljem gdje god bio vani ili unutra.,ma neznam.,gubim nadu da će mi to ikad već proći...a stvarno me već živcira taj kašalj...
mp3david is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 14:04   #97
Quote:
mp3david kaže: Pogledaj post
Srce nisam provjeravao.,barem me za to doktorica nije još uputila.,a sad možda i je da mi nešto smeta ali ja neznam šta jer ja kašljem gdje god bio vani ili unutra.,ma neznam.,gubim nadu da će mi to ikad već proći...a stvarno me već živcira taj kašalj...
nedavno sam čitala jedan post od dr.richtera na cybermedu, ugl- on tvrdi da ako se kašlje isključivo dok si budan da je to na psihičkoj bazi
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 18:46   #98
E taj doktor nije u pravu!
Neću sad opisivati moj slučaj jer bi bilo predugačko, ali godinu dana sam dosta gadno kašljala. Pronalazili su meni razne bolesti s kojima se povezivao taj kašalj, ali kako koju izliječe on se malo smiri pa opet počme.
Da, kad bih se uzrujavala to je obično pogoršalo stanje, ali ga nije izazvalo.
A kolegici koja se godinama liječila na plućnom zbog kašlja sad misle ( nisam s njom o tome razgovarala pa ne znam detalje ) da uopće nema veze s plućima već s jednjakom ili čak kralježnicom.
Dok sam ja kašljucala pred medicinskim sestrama, one su se sjetile kako je isto tako bilo njegovom kolegi dok nije operirao štitnjaču ( ja znam da kod mene nije to u pitanju jer kontroliram štitnjaču iz drugih razloga ).
Dakle, može to biti svašta, a uobičajeno je pripisati psihi sve čemu liječnici ne znaju ( ili nisu dovoljno zainteresirani ) otkriti uzrok.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 19:13   #99
ja znam sto ti je

ja kasljem vec 10-11 godina, bilo je neke 2 ili 3 godine kad nisam uopce, ali uglavnom kasalj je tu.
ovako, prestanem u kasno proljece i javi mi se odmah nakon sto prebolim nekakvu prehladu, a to je negdje u 9. ili 10. mjesecu i onda to traje kao sto rekoh do kasnog proljeca.
svi nalazi mrak!! krv - a valjda da je dam nekom sa nekom teskom bolestinom, valjda bi ga izlijecio, alergican - nisam na nista, spirometrija - rekla je teta da bi mogao ronit na dah k'o veliki...i sad dolazimo do onog - SINUSI (ne znam zasto je Svevisnji imao potrebu ugradit to u nasa tijela ) - rekla mi je doktorica da mi se sinusi nadraze kad je hladnije i da se taj kasalj ne mora javit isti taj dan kad je hladno, nego i koji dan kasnije, znaci - hladnoca ti nadrauti sinuse i zbog toga ti dolazi do tog glupog kaslja
i ono najbitnije i najzalosnije je da mi je rekla da za to nema lijeka, nego da si pokrijem usta sa salom kad je vani hladnije - predivno sto ne?
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:46   #100
Pa to obično i zna biti uzrok, no koliko sam ja shvatila, on s tim nema problema.
Upravo s tim ja imam problema, a najgore mi je kad legnem u ležeći položaj, kad je vani bura, a unutra topao i suh zrak.
Dobijem pravi napadaj kašlja usred noći pa sam sljedeći dan ko zombi na poslu. I da kašljucam isto tako povremeno da toga više nisam ni svjesna, kao da imam podstanara kojeg ni ne primjećujem.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.