Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2010., 23:09   #21
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
ovak, naumila sam radit tijesto za lazanje doma

da li ga moram obavezno skuhat, ili mogu samo složiti i zapeći u pećnici uz prethodno 2 sata da stoji u tom saftu?
Ja skuham (cca. 2 minute u kipućoj vodi), jer uvijek napravim više tijesta nego što mi treba za jedan obrok pa kasnije zaledim višak
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 10:13   #22
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Ja skuham (cca. 2 minute u kipućoj vodi), jer uvijek napravim više tijesta nego što mi treba za jedan obrok pa kasnije zaledim višak
moraju li biti kuhane da bi ih zaledila?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:04   #23
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
moraju li biti kuhane da bi ih zaledila?
Vjerojatno ne moraju (pa i njoki se zamrzavaju sirovi). Kad već kuham, skuham odmah sve, tako da zaleđene kad odledim samo slažem i stavim peći.


Baš bih mogla ovaj tjedan napraviti lazanje
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:36   #24
Quote:
*MiNa* kaže: Pogledaj post
Trebam pomoć!
Molila bih recept za tijesto za lazanje
Imaš ih raznih, već su ti neki rekli, ali možeš uvijek varati. Npr. palačinke .


Ja sam više puta napravila različite vrste lazanja od palačinki (kad mi se nije dalo valjati tijesto )i sve je isto - samo su šećer i ostali "mirisi" off. Malo više jaja da budu žilavije i to je to. Kad su se ispekle, razlike nigdje. Puno brže, jednostavnije i stvarno predobro bude. Probaj
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 15:47   #25
Quote:
ta.ja kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ne moraju (pa i njoki se zamrzavaju sirovi). Kad već kuham, skuham odmah sve, tako da zaleđene kad odledim samo slažem i stavim peći.
ja ih uopće ne kuham prije slaganja.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 20:01   #26
Tako je pisalo u receptu po kojem sam radila i nastavila sam tako i dalje. Lazanje fine, a to je najbitnije. Je**š jednu padelu viška za pranje i 20ak minuta više što potrošim
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 00:01   #27
@Talo - thx ja prokuham i kad lazanje radim ali mi zna pucat/parat se pa neznam jel bi uspjela zarolat nista, nego probat
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 08:31   #28
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
@Talo - thx ja prokuham i kad lazanje radim ali mi zna pucat/parat se pa neznam jel bi uspjela zarolat nista, nego probat
Ja ih za lazanje nikada ne prokuham, nego ih samo dobro nasaftam umakom

Ako te zanima ovo je recept. Neke jesam a neke nisma močila u hladnoj vodi i kuhala sam po tri kore
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 09:07   #29
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
@Talo - thx ja prokuham i kad lazanje radim ali mi zna pucat/parat se pa neznam jel bi uspjela zarolat nista, nego probat
lasagne ako su kupovne,nije potrebno kuhati.
Ako se tijesto rola dovoljno je pločice staviti kratko na paru.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 10:11   #30
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
lasagne ako su kupovne,nije potrebno kuhati.
Ako se tijesto rola dovoljno je pločice staviti kratko na paru.
Super, idući puta ih parim...hvala na info
Talo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 21:08   #31
na placu se mogu kupiti svjeze kore za lazanje, pa se ne moraju ni kuvat ni parit
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 21:10   #32
ja kad ne skuham (minutu-dvije) kupovne kore za lazanje onda mi ostanu pretvrde, a umaka stavim normalno kolicinski
ovaj parmidjano cu probat ako uspijem zarolat
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 08:00   #33
Quote:
Lola kaže: Pogledaj post
na placu se mogu kupiti svjeze kore za lazanje, pa se ne moraju ni kuvat ni parit
Kupovne suhe kore nije potrebno ni kuhati ni pariti,dovoljno je normalno složiti lasagne.Meni uvijek budu mekane i sočne.Slažem ih drito iz kutije.
Ove s placa su mi "prekeljave",raskuhaju se i puste previše škroba.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:21   #34
U Lidlu imaju dobre svježe kore za lasagnje. A što se tiče suhih, mislim da nisu sve iste - neke treba prethodno prokuhati, ako na kutiji nemaju oznaku da to nije potrebno (No Precooking). I te suhe (bez prethodnog kuhanja) također kupujem u Lidlu, tamo su mi najpovoljnije i zadovoljna sam s njima.
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:47   #35
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
U Lidlu imaju dobre svježe kore za lasagnje. A što se tiče suhih, mislim da nisu sve iste - neke treba prethodno prokuhati, ako na kutiji nemaju oznaku da to nije potrebno (No Precooking). I te suhe (bez prethodnog kuhanja) također kupujem u Lidlu, tamo su mi najpovoljnije i zadovoljna sam s njima.
Dobro je Dlapek rekla...ne trebaš prokuhavati njedne kore za lasagne.
Ja kupujem recimo i te iz lidla i koristim ih nekuhane....fora je u tome da umak bude dosta tečan i kad zaliješ umakom i bešamelom poklopiš sve to alu folijom i to se sve ukuha u lazanjama tako da ne treba ih kuhati

Ja čak znam uzeti neke debele Paradiso lasagne koje također koristim onako nekuhane i one se skuhaju, a kamoli neće one tanke Lidlove ili Barilline.

Tko želi gubit vrijeme i kuhati ih nek izvoli....
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:05   #36
Na tim suhim iz Lidla i piše da ih nije potrebno predkuhati. Ali dok još nisam znala za tu razliku desilo mi se da kupim obične kore i lasagnje su bile prilično hrskave .
A što se tiče količine umaka i bešamela, ja ne volim da mi sve pliva u tome i da moram vaditi žlicom iz tepsije. I ne poklapam folijom kad ih pečem, stavim ih u ugrijanu pećnicu na 200C i pečem oko pola sata - 40 minuta, dok sir na vrhu ne pozlati.
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:20   #37
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Na tim suhim iz Lidla i piše da ih nije potrebno predkuhati. Ali dok još nisam znala za tu razliku desilo mi se da kupim obične kore i lasagnje su bile prilično B]hrskave .[/B]A što se tiče količine umaka i bešamela, ja ne volim da mi sve pliva u tome i da moram vaditi žlicom iz tepsije. I ne poklapam folijom kad ih pečem, stavim ih u ugrijanu pećnicu na 200C i pečem oko pola sata - 40 minuta, dok sir na vrhu ne pozlati.

Koje su to?
A ne treba ništa plivati,doista.
Na dno se stavi red umaka i krene sa slaganjem.Lasagne pokrijem samo nekoliko minuta da se lakše zagriju.
Bešamel na vrhu je uvijek lijepo rumen,lasagne sočne i ne treba ih vaditi žlicom,fino se režu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:39   #38
Kad sam spomenula obične, mislila sam na one koje nemaju oznaku No precooking, čak štoviše na ambalaži piše da ih treba prethodno kuhati, pariti, štoveć. Mislim da su bile Zara.
A što se tiče "plivanja" u umaku, to je više bio odgovor @dalcosters...
Uglavnom, moje je iskustvo takvo kao što sam opisala, od tada pazim koje kupujem - uglavnom svježe u Lidlu, kad su na akciji, ili njihove suhe koje su mi vrlo dobre. Mislim da su marka Combino ili tak nekak...
ifigenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:43   #39
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
A što se tiče količine umaka i bešamela, ja ne volim da mi sve pliva u tome i da moram vaditi žlicom iz tepsije. I ne poklapam folijom kad ih pečem, stavim ih u ugrijanu pećnicu na 200C i pečem oko pola sata - 40 minuta, dok sir na vrhu ne pozlati.
Pa kad ne kuhaš lasagne ni ne pliva jer one upiju tekućinu. Ja isto nikad unaprijed ne kuham lasagne ni cannellone, ni one na kojima piše da ih treba.
__________________
the workers are going home
Ponor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 12:52   #40
Quote:
ifigenija kaže: Pogledaj post
Kad sam spomenula obične, mislila sam na one koje nemaju oznaku No precooking, čak štoviše na ambalaži piše da ih treba prethodno kuhati, pariti, štoveć. Mislim da su bile Zara.
A što se tiče "plivanja" u umaku, to je više bio odgovor @dalcosters...
Uglavnom, moje je iskustvo takvo kao što sam opisala, od tada pazim koje kupujem - uglavnom svježe u Lidlu, kad su na akciji, ili njihove suhe koje su mi vrlo dobre. Mislim da su marka Combino ili tak nekak...
Barilla,Ponte,a čini mi se i Zara u crvenoj ambalaži ne treba kuhati.
Zapravo se ne sjećam da sam ikad kupila suhu tjesteninu za lasagne koju je trebalo kuhati.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.