Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2010., 14:37   #41
pa usb i jest najčešće sučelje na prijenosnim diskovima. a "sporo" je relativan pojam. i svi usb stickovi su usb pa nisu baš tako spori. taj koji ti je rekao da je usb spor je vjerojatno nekad bio u situaciji bekapirati cijeli disk odjednom a to - istina - traje... no ne bih se s tim opterećivao.

jedino ako ti lap ima e-sata sučelje, onda možeš razmišljati i o disku s tim sučeljem koje je znatno brže, no ako nema, onda si svakako osuđena na usb jer drugo ni nemaš...

a što se tiče laka za nokte, predlažem da pogledaš solidne verbatimove diskove među kojima možeš naći i tak egzotične boje kao pink ili eukaliptus zelenu pa da probaš uskladiti modne detalje... no, pripazi malo i na boju laptopa, nisu samo nokti bitni...

a ovdje možeš naći i druge trgovine i cijene ali i veću paletu boja...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 18:29   #42
Hvala, Taipan, pogledat ću te diskove u bojama, makar baš ne garantiram da ću kupit neki da mi se komp ne uvrijedi, naime, mali je lenovo thinkpad... a znamo kako ti izgledaju...

Imam eSATA. Naravno da imam. Jbt. Ja sve imam. Samo pameti fali.
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 21:02   #43
pa onda može i neki decento crni povećeg kapaciteta, e-sata model...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 12:25   #44
haha, može crni!

preporučuješ mi verbatim? nisam baš doma s proizvođačima tih stvari, treba vremena dok čovjek skuži da najreklamiranije nije i najbolje... negdje sam našla da je seagate dobra firma, ali nemam pojma, malo mi se čine skupi, doduše.

p.s. čitala sam na forumima kako ljudi kupuju mašine koje koštaju više od prosječne plaće po boji. informatički forumi su puni reklamacija na te marke, ali to nema veze. zato se volim zezat na tu foru.
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 13:06   #45
nije pravilo... eto, dell-ovi prijenosnici su bili prvi u bojama i s uzorcima pa su bili sasvim dobri... sad je lenovo pofarbao svoje... to ovisi o platformi, seriji, konstrukcijskim rješenjima.... ali u pravilu skuplje je bolje bez obzira na boju...

da, verbatim je okej, to je firma koja se kvalitetno bavi raznoraznim medijima još od doba 5.25" disketa... oni ne rade diskove već u kućišta stavljaju provjerene diskove: western digital, seagate, hitachi... no ne mora biti verbatim, dobri su i ovi koje nabrojah + samsung. jednako dobri, nema tu neke velike razlike. jedino na što treba obratiti pozornost je jamstvo - ako netko slučajno daje dulje jamstvo a odgovara po izgledu, sučelju, kapacitetu i cijeni - onda uzmi taj. ja sam verbatim stvarno predložio zbog toga što jedini farba diskove a ljudima je već dopizdila onda generički siva/bež i crna - kao da je velika mudrost ofarbati nešto u neku življu boju...

evo, ovdje možeš pogledati i druga rješenja, tu bi cijene trebale biti najpristojnije, a za ukupnu ponudu koristi nabavu, imaš dobar search engine i već priređene filtere pa si možeš fino iskonfigurirati što ti treba...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 13:32   #46
Fala!

(Na Dell su se najviše žalili baš kad sam ja kupovala laptop... I na HP.)

Naravno da je skuplje općenito bolje, ali ako idem svaki dan samo po salatu i kruh u market, treba li mi za to baš Ferrari ili će biti dobar i Fiat? Kužiš, moj strojček nije tu da bih se hvalila babama u ulici kako ja imam marku, one to ionako ne kuže. Mali se zove Pero, radi ko veliki i meni je dobar. I stalno viče na mene da napravim backup.

Puno mi pomaže ovaj tvoj link, našla sam čak nekoliko modela koji mi pašu. Fala još jednom!
black.dahlia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 14:43   #47
Mali Pero... cute...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 13:25   #48
eksterni hard disk

molim pomoc - treba mi eksterni hard od 320 ili 500gb, pa me zanima koja je najbolja, tj. najkvalitetnija marka, i je li bolje uzeti onaj s usb-om za napajanje ili s utičnicom?
hvala!
bostonbay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 13:26   #49
eksterni hard disk

molim pomoc - treba mi eksterni hard od 320 ili 500gb, pa me zanima koja je najbolja, tj. najkvalitetnija marka, i je li bolje uzeti onaj s usb-om za napajanje ili s utičnicom?
hvala!
bostonbay is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:07   #50
sto put aisto pitanje pa sto puta isti odgovor. LINK
jedan je bolji dizajnom i malo brži a razlike su zanemarive. i to su najboji 2,5' inčni za te pare.
ergo, uzmi s usb napajanjem ako ti je potrebna mobilnost.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:09   #51
Ako ga ne kanis prenositi nego ce ti stalno biti na stolu uz komp, onda je jeftnije uzeti 3,5" verziju (usb za podatke i cigla za napajanje).
Ako zelis nesto prenosivo, onda 2,5" (oni se napajaju preko USBa svi)
WD Elements 320GB, WD Elements 500GB
Koliko sad gledam ponude, 3,5" se vec teze nadju u tim kapacitetima (WD Elements Desktop 1TB je najjeftniji u ADM-u)
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:12   #52
dok god uzimaš provjerena i poznata imena, svejedno je kojeg uzmeš, ne postoji najkvalitetniji...

a jedna ili dvije utičnice, također svejedno. onaj s jednom je predviđen da radi s jednom, onaj s dvije je predviđen da radi s dvije... ako želiš brži prijenos podataka onda gledaj diskove sa e-sata sučeljem, naravno, uz uvjet da isto imaš i na kompu...

pogledaj si ovu temu, tu imaš raspravu i prijedloge: https://www.forum.hr/showthread.php?t=589077
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 22.11.2010. at 14:18.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 14:26   #53
opet lumen koji postavlja isto pitanje na više mjesta.... ah...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 09:51   #54
Dali se može eksterni disk od 500 gb formatirati u jednu particiju FAT32 i drugu NTFS? PS3 za sada čita samo fat32 pa me zanima radi tehničkih mogućnosti,te koja smije biti najveća veličina Fat 32 particije?
bronz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:05   #55
S obzirom da sam laik a zanima me kupnja externog HDD molija bi ako neko moze rastumacit pojmove rpm (broj okretaja cega?), SATA (vrsta prikljucka?) itd odnosno sve ono sta cini razliku izmedju pojedinih modela i na sta triba obratit paznju?

Fala najlipsa
anja_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 11:06   #56
reci što želiš pa će ti stručnjaci (nisam ja ) ovdje dat najbolji izbor bez da se mučiš i učiš pojmove koji ti neće zatrebat nikad više u životu
a ako baš želiš obrazovanje, sumnjam da neko ima vremena sad prepisivat i pisat ono što postoji na googleu.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 13:19   #57
Quote:
anja_st kaže: Pogledaj post
S obzirom da sam laik a zanima me kupnja externog HDD molija bi ako neko moze rastumacit pojmove rpm (broj okretaja cega?), SATA (vrsta prikljucka?) itd odnosno sve ono sta cini razliku izmedju pojedinih modela i na sta triba obratit paznju?

Fala najlipsa
Preporuka za:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.520.135

Mal, brz, tih, pristojan kapacitet a u isto vrijeme je i lijep (za razliku od WD plastičnih kutijetina). Samo što kužim da sam kupio zadnjeg u linksu
Svejedno, ako ga nađeš negdje - obavezno kupi.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:32   #58
Quote:
kico_888 kaže: Pogledaj post
a koju marku uzeti?
western digital po meni najbolji...iman ga i ja od 1 GB...odlicno radi...
__________________
"Everybody lies!"
enzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 02:36   #59
Quote:
enzer kaže: Pogledaj post
western digital po meni najbolji...iman ga i ja od 1 GB...odlicno radi...
WD se malo previše grije.
Read & write
1. WD MyBook Essential Edition: WDC WD5000AAJS-32YFA0 60 °C (140 °F)
vs
2. Samsung Story 1.5 Tb: SAMSUNG HD502HJ 32 °C (90 °F)

Evo to ti je test tijekom 24 satnog read& write-a.

USB sučelje je usko grlo, a oba su reltivno brza (koliko im USB 2.0 dozvoljava).
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:21   #60
PQI H551 ili A-DATA

Molim Vas da li je netko imao iskustva sa navedenim brandom. Imam kupon na 500 kn baš u Technomaxu a htio bi uzeti externi hard.
Hvala na pomoći
alizee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.