Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Računalna periferija

Računalna periferija Monitori, printeri...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 22:51   #81
Hard+ladica je nekad bilo isplativo, no vec u zadnjih par godina je puno isplatljivije kupiti gotovi eksterni disk.
Ja bih preporucio WD Elements Portable 500GB. Radi preko standarnog USB 2.0 sucelja, ne zahtjeva dodatno napajanje i dobre je kvalitete.
Brzina prijenosa je sasvim pristojna (brze neces dobiti posto je brzina samog USB-a najvece ogranicenje - ali nemoj to shvatiti kao da je disk spor. nije ), a za 500 kn mislim da nema isplatljivije kupnje. Za veci kapacitet bi morao dati osjetno vise novca ili se zadovoljiti sa velikim 3,5" eksternim diskovima koji zahtjevaju i dodatno napajanje.
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 02:14   #82
Puno hvala na odgovoru! No, ako smijem pitati, po čemu je puno isplativije kupiti gotovi eksterni disk? Zar je razlika u cijeni tako malena? I svakako, niti ne želim disk koji treba dodatno napajanje, to mi je nepraktično. Hoće li mi recimo biti problem s ovog tvog kojeg si dao na preporuku, učitavati glazbu i filmove? Hoću li moći danima držati ga priključenog na laptop i s njega slušati glazbu itd.? Da li se to uopće radi s vanjskim diskovima?
Mjuzik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 11:14   #83
Razlika u cijeni je zapravo na strani gotovih eksternih diskova. Kupnja diska + kucista je skuplja nego kad kupis gotov eksterni disk
Evo za usporedbu, 500 GB disk + kuciste po izboru i vec te kosta vise od gotovog rjesenja
Nemas problema sa navedenim, imam nekoliko takvih diskova spojenih na svoj server i nemam problema s brzinom spajanja. A u pogonu su vec dugo (komp se nikad ne gasi ako ne mora )
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 19:59   #84
Znači ovo je najoptimalniji izbor za tu cijenu? OVO
Još sad kad bih znao kako se naručuje s tog sajta... :/
Mjuzik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 20:06   #85
dodaj u (košaricu)
odes gore na blagajna i sibaj..
moras se registrirat prvo naravno
http://www.adm.hr/login.php
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 23:05   #86
Externi WD preporučam, interni diskovi općenito - čim manji kapacitet - npr 250gb. Zašto? Prednosti su mnoge za uzimanje eksternog - dok vam ne treba isključite ga pa ne vrti. I ne treba gledat na 200-400kn, podaci koje stavljate gore su vrijedniji. I bez obzira na sve, uvijek treba raditi back up - nikad se ne zna.
Teica-Photo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 03:17   #87
Quote:
Rebbit kaže: Pogledaj post
dodaj u (košaricu)
odes gore na blagajna i sibaj..
moras se registrirat prvo naravno
http://www.adm.hr/login.php
A način plaćanja? Jer ne da mi se davat pare još i na dostavu. Tamo su nešto naveli da se može doći na neku od njihovih lokacija ali ne piše gdje je to. Ma mislim da ću ih zvati u ponedjeljak, tako je najbolje.

Mjuzik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 03:22   #88
gotovina, kartice sve, pise ti sve na stranici, samo malo pogledaj....
sve ti pise sam si ti lijen citat...

http://www.adm.hr/payment.php?osCsid...ee332a57ae4fee

http://www.adm.hr/contact_us.php
Jordanovac 42
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 10:52   #89
Imam problem sa externim MyBook Essential 500 gb (usb 2.0.) i (vjerojatno) matičnom pločom Asrock A783GMH/128M. Gubi mi se disk, pa se ponovo pojavi...i tako u nedogled. Disk oke radi na drugoj konfiguraciji gdje je MB Gigabyte. Evo pretražio sam ostale forume i još nitko nije našao riješenje. Ima li tko da je riješio ovaj problem????
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 23:46   #90
Našao problem:
http://www.gamingmasters.co.uk/threa...und-halp.4309/
Riješio ovako:
http://carltonbale.com/western-digit...ving-the-drive

USB kontroler u kućištu HDD-a otišao ka Duhu sa sjekirom. Sad više nije externi HDD
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 19:29   #91
Bok! Razmišljam o kupovini vanjskog diska ne manjeg kapaciteta od 500GB jer imam već jednog od 320. Ono što me zanima je koliko su pouzdani diskovi od 1TB-a jer me nekako strah da što je veća memorija da je veća vjerojatnost da diske "ode"(navodno je tako kod memorijske kartice za fotoaparat). Ovaj prvi disk je Seagateov i do sada nisam imala problema s njim.I koju marku je najbolje uzeti? Slobodno mi predložite i konkretan model. Unaprijed hvala.
Scrambled is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 19:51   #92
Kapacitet nema veze sa sansom da rikne. Vise ima veze sa brzinom diska - a to je kod eksternih diskova redovito 5400.
Najvise utjecaja ima postupanje s njime. Disk koji ne stoji na ravnom i stabilnom mjestu dok se koristi, tesko da ce zivjeti jednako dugo kao onaj koji radi "na miru".

Naravno, veci disk u slucaju kvara moze ponjeti sa sobom vecu kolicinu podataka, ali to je ocito i neizbjezno.
Kakav disk trebas? Mali prenosivi (samo sa usb prikljuckom) ili veci kojeg ne mislis micati (sa ciglom za napajanje)? (ovi koje sam linkao su i moje preporuke )
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 09:14   #93
Ja bih samo dodao u kategoriji 2.5'' prenosivi(jih) ipak bolji izbor al od 500 GB. daklem, elements portable.

ovi 1TB 2,5'' su prenapuhane cijene. još.

za elements desktop, two thumbps up. s tim da bi dodao još stotinu kuna i uzeo dodatnih pola giga.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 18:47   #94
Ima neke logike, mislim na ovaj dio oko memorije, tj. brzine... A što se tiče tretiranja, pazim na to da bude na ravnom i da ga ne zeznem vl. krivicom.

Pa ako bih uzimala od 1tb, ne bih ga nosila uvijek i svuda sa sobom tako da bi mogao proći i ovaj drugi "cigla" prijedlog i imam onaj od 320gb tako da bi taj bio putni.

Hvala vam na pomoći i prijedlozima, uzet ću ih u obzir...
Scrambled is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 21:14   #95
mene kod cigle nerviraju kabeli, ionako ih imam previše. a nemam ni dovoljno utikača za struju
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 17:22   #96
Zasto trebam formatirati vanjski Hard Disc??
Schwarz318 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 17:51   #97
Jer se prije formatiranja ne moze koristiti?
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 21:25   #98
Quote:
aardwark kaže: Pogledaj post
Jer se prije formatiranja ne moze koristiti?
Al ja sam ga koristio i prije formatiranja. Sta se moze desit ak ga ne formatiram??
Schwarz318 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2011., 23:18   #99
Pa ako postoji file system (posto ga neki proizvodjaci formatiraju jos u tvornici) onda ne moras formatirati.
__________________
"Beneath this mask there is more than flesh. Beneath this mask there is an idea, Mr. Creedy, and ideas are bulletproof."
Jeftina napajanja? | PSU Calculator
aardwark is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 17:02   #100
Imam ovaj External HDD Elements Portable 500GB i zanima me, može li to čudo ostat uključeno u komp i tako stajat i preko noći?
Da li mu to šteti nekako i da li je bolje da ga iskopčam? Jer meni taj disk služi da inače, preko dana, mjuzu učitavam s njega.
Ima lampicu koja žmiga dok je god uključen u komp...
Mjuzik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:51.