Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2011., 17:32   #1
Moguć prijelom gležnja - šepanje

Sin od 7 godina je prije 17 dana, točnije 12.12. u školi za vrijeme odmora izokrenuo nogu.
Ja sam ga htjela odvesti dr da pogleda, ali me je suprug uvjeracvao da pretjerujem, da samo napišemo odgodu za tjelesni i neka dalje ide u školu.
Noga ga je bolila, gležanj je naotekao, ali nije poplavio, te zbog toga je počeo šepati.
Nakon 2 tjedna bol je već potpuno nestala, a on i dalje šepa. Kad ga pitamo zašto šepa kad ga ne boli, on ne zna.
Zato smo ga ipak u ponedjeljak 26.12. odveli u Klaićevu, gdje su mu napravili RTg i dr je napisao suspektna infrakcija maleola fibule
Dg. Distorsio art RC I. dex a. D XIV
i stavili mu longetu uz uputu da miruje s podignutom nogom i sutra idemo na kontrolu.
Ni njemu nije jasno zašto šepa ako ga ne boli, ali kod djece se ne zna ( znaju nastaviti šepati, valjda automatski).
Ima li netko slična iskustva?
Za tjedan dana bi trebali na skijanje i baš me zanim što ce dr. sutra reći
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2012., 15:20   #2
Dobio gips na još 2 tjedna. Nije lom, nego piše dijastaza maleola fibule. Zna li netko što je to?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 21:56   #3
Sinu skinuli gips, napisali zadovoljavajući položaj ulomaka i dostatan kalus, ali on i dalje šepa i to me već izluđuje. Kao da je zaboravio hoda,. Vuče malo jednu malo drugu nogu, ne kvrči koljeno..
Preporučena je fizikalna terapija,
Ima li tko iskustva sa šepanjem kod djece?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.