Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2012., 11:09   #41
frendica ti je u pravu!
trogir31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 11:15   #42
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Razumijem svakoga kome je teško povjerovati u takve stvari.


Nigdje nisam napisao da ne vjerujem da su ti prijatelji sposobni raditi to što tvrdiš. Napisah da sam i ja imao slična iskustva i da to nema nikakve veze sa trećim okom.

Ma frendica ti piše gluposti, podsvjesni sadržaji nemaju veze s trećim okom već sa psihologijom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes

Zadnje uređivanje Bat Kol : 30.05.2012. at 12:58.
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:33   #43
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Dajte vi koji znate način napišite kako se otvara treće oko. Svi samo piskaraju kao da znaju puno o tome, a nitko neće ništa korisno i konkretno napisat.
hahahaha
ak si zaboravila ovo je fourm.hr pun trollova a jedan od njih je i zoki89
Kladim se da ni nezna objasnit na sebi poziciju treceg oka gdje se nalazi a kamoli o otvaranju istog
scootertechno is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 14:24   #44
Al to mi je fascinantno. I takve su većina tema na ovom forumu. Svi pišu kilometarske postove o nekoj temi ko da znaju apsolutno sve, a rijetko tko će napisat nešto konkretno i korisno. Čak i kad ih direktno pitaš, uvijek zaobiđu odgovor i piskaraju nešto deseto.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 14:56   #45
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Dajte vi koji znate način napišite kako se otvara treće oko. Svi samo piskaraju kao da znaju puno o tome, a nitko neće ništa korisno i konkretno napisat.
Oprosti. Pratim više tema na forumu, pa nisam odmah vidio da netko traži tehnike za otvaranje trećeg oka.

Možete pogledati temu foruma Ohalu Rad na Čakrama i Kundalini. Tu se nalaze tehnike, rasprave i iskustva ljudi u otvaranju trećeg oka.

Preporučam taj forum jer se fokusira na osobna iskustva, a ne samo na teoriju kao večina foruma.


Quote:
ak si zaboravila ovo je fourm.hr pun trollova a jedan od njih je i zoki89
Kladim se da ni nezna objasnit na sebi poziciju treceg oka gdje se nalazi a kamoli o otvaranju istog
Nemam razloga nikome ovdje lagati. Samo želim s ljudima dijeliti iskustva i znanja. Ti vjeruj u što god želiš.

Zadnje uređivanje zoki89 : 26.05.2012. at 15:05.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 16:01   #46
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Razumijem svakoga kome je teško povjerovati u takve stvari. Ne tražim od nikoga da vjeruje mojim riječima, već da sam istraži svoje mogućnosti. Moj je cilj razmjena znanja i iskustva.


Ja sam nedavno doživio oblik telepatije, te znam iz iskustva da je ona stvarna. Ipak, ne znam da li je to posljedica toga što povremeno osječam svoje treće oko, pa to do sada nisam niti navodio ovdje.

Znam samo da sve jasnije vidim aure od kada jače osječam svoje treće oko.


Kaže frendica da imati potpuno otvoreno treće oko može biti jako teško. Lakše ga je otvoriti, nego održati otvorenim. Rekla je da je njoj to prvi puta uspjelo relativno lako, ali da su joj na površinu izletjeli svi njezini podsvjesni strahovi. Prema njoj tada osječaš sve znatno jače. Svaki tvoj neriješni strah ili problem izaziva jako neugodan osječaj.

Također mi je spomenula da nije isto otvoriti treće oko i naučiti ga koristiti. Mislim da je tu u pravu, jer aure i energiju obično vidim samo kada to želim. Samo ponekada mi se to dogodi spontano.
Zna li itko od učesnika na ovoj temi, što je to, "treće oko"?

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 17:56   #47
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Zna li itko od učesnika na ovoj temi, što je to, "treće oko"?

1. Znanstvena definicija
http://bs.wikipedia.org/wiki/Epifiza
Epifiza ili pinealna žlijezda (lat. Glandula pinealis) je mala endokrina žlijezda u mozgu, locirana između moždanih hemisfera. Kod čovjeka ova žlijezda je veličine zrna graška. Epifiza luči melatonin koji reguliše budnost i spavanje. Kod životinja melotonin je zadužen za funkciju polnog nagona, ponašanje, rast krzna, kamuflažu i zimski san. Glavne ćelije u epifizi koje luče hormon se zovu pinealociti.


2. Ćirubućiriba-asta definicija
http://2012-transformacijasvijesti.c...da-i-samanizam

Pinealna žlijezda je zrnasta i u obliku borovog češera smještena na vrhu trećeg klijetka mozga, direktno iza korijena nosa (čakra – treće oko)i pluta u malom jezeru cerebrospinalnog likvora.

Pinealna žlijezda dugo se povezivala s Ezoterijskim znanjima u vezi duhovnih, metafizičkih koncepata o svijesti i sebstvu. René Descartes koji je posvetio mnogo vremena izučavanju pinealne žlijezde nazvao ju je „Sjedištem duše“. Vjerovao je kako ona predstavlja poveznicu između intelekta i tijela.

Pinealna žlijezda je zrnasta i u obliku borovog češera smještena na vrhu trećeg klijetka mozga, direktno iza korijena nosa (čakra – treće oko)i pluta u malom jezeru cerebrospinalnog likvora.

Ona je biološki sat našeg tijela i prozvana je prozorima uma s obzirom da duž cijele dužine strukture mozga graniči s trećim i četvrtim klijetkom mozga; nema krvnu barijeru. Umjesto toga oslanja se na konstantnu opskrbu krvi putem iznimno bogate vaskularne mreže. Mnogo godina smatrana je suvišnom kao što je crvuljak ali ova teorija strogo dovedena u pitanje jer u beskonačnoj mudrost našeg tijela pinealna žlijezda opskrbljuje se najboljom krvlju, kisikom i miksom hranjivih sastojaka drugačijih od onih koje primaju naši bubrezi!

Ponaša se kao primajući mehanizam sposoban za nadgledanje elektro-magnetnih polja i pomaže poravnanju tijela u prostoru. Sa svojim centralnim hormonom, MELATONOM, pinealka ne samo da regulira cikluse
.........................
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 18:03   #48
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Al to mi je fascinantno. I takve su većina tema na ovom forumu. Svi pišu kilometarske postove o nekoj temi ko da znaju apsolutno sve, a rijetko tko će napisat nešto konkretno i korisno. Čak i kad ih direktno pitaš, uvijek zaobiđu odgovor i piskaraju nešto deseto.
Ja sam ovdje napisao nešto konkretno. A da li je korisno , procijenite sami.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=350334&page=8
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 18:25   #49
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Zna li itko od učesnika na ovoj temi, što je to, "treće oko"?

Znam ono što sam pročitao. Nit sam ga vidio u živo nit na djelu.

A šta ti kažeš, o čemu se radi?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 18:49   #50
Ima li netko od forumaša potpuno otvoreno treće oko ? Cijenio bih još nečija iskustva prije nego to sam doživim.
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 22:54   #51
Quote:
zoki89 kaže: Pogledaj post
Ima li netko od forumaša potpuno otvoreno treće oko ? Cijenio bih još nečija iskustva prije nego to sam doživim.
čuj navodno ti to i nije baš neš pametno pogotovo ak nisi psihički spreman za to. tak sam čula :P
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 23:09   #52
Quote:
Čuj navodno ti to i nije baš neš pametno pogotovo ak nisi psihički spreman za to. tak sam čula :P
Da, znam to. Spreman sam.

Ipak, hvala za upozorenje
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 13:24   #53
Zasto se ljudi vecinom pale na otvaranje treceg oka, a ne na primer na otvaranju srcane, grlene, ili temene cakre ?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 13:48   #54
Ja se "palim" na sve čakre, i cilj mi je otvorit sve čakre redom po redom, a tek potom treće oko ić otvarat.
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 15:31   #55
Zapravo "treće oko" (vidi sliku) u spiritualnim učenjima poznato kao 6. čakra (Ajna) je locirano u području korijena nosa - dakle uz hipofizu a ne epifizu.




hipofiza
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 15:58   #56
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Znam ono što sam pročitao. Nit sam ga vidio u živo nit na djelu.

A šta ti kažeš, o čemu se radi?
Radi se o tome da trebaš prestati odgovore tražiti u knjigama, koje su očigledno pisali oni koji pojma o suštini nemaju, jer i moja su iskustva (s knjigama) istovjetna.

Do onoga što se ovdje naziva "otvaranje trećeg oka", dolazi se samo meditacijom. Dugotrajnom i dubokom meditacijom!

U detaljno pojašnjavanje ne ulazim, jer princip podučavanja izričito nalaže samo ukazivanje na "put", a do cilj svatko mora doći sam.



Quote:
Dragan kaže: Pogledaj post
Zasto se ljudi vecinom pale na otvaranje treceg oka, a ne na primer na otvaranju srcane, grlene, ili temene cakre ?
Pravo pitanje!

Očigledno, štivo iz kojega su o tome čitali ili nisu razumjeli ili, kao što to najčešće jest, nisu ni imali što razumjeti.

Kada bi se iz onoga što se preko tezge ili posredstvom raznoraznih klipana (koji se predstavljaju kao gurui) prodaje moglo učiti, onda bi i oni "pravi" to na taj način činili. Bez učitelja! No gdje su oni koji su u tome bez gurua ( učitelja)uspjeli?

__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !

Zadnje uređivanje Bat Kol : 30.05.2012. at 13:02.
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 20:36   #57
ja sam znam da kad vidim stvari da me podrucje treceg oka zna bolit za poludit ...
hamstercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 08:13   #58
Quote:
Deus kaže: Pogledaj post
Radi se o tome da trebaš prestati odgovore tražiti u knjigama, koje su očigledno pisali oni koji pojma o suštini nemaju, jer i moja su iskustva (s knjigama) istovjetna.

Do onoga što se ovdje naziva "otvaranje trećeg oka", dolazi se samo meditacijom. Dugotrajnom i dubokom meditacijom!

U detaljno pojašnjavanje ne ulazim, jer princip podučavanja izričito nalaže samo ukazivanje na "put", a do cilj svatko mora doći sam.

Ok, priznajem da znam o tome samo ono što sam pročitao. Po ovome što si napisao tvrdiš da si ti otvorio treće oko.

Ne zanima me detaljno pojašnjavanje već koje su posljedice otvaranja trećeg oka?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 13:25   #59
Nema "posljedica", već mogućnosti i moći:

-gledanje entiteta iz 4. denziteta (duhovi, demoni, vanzemaljci)
-može se viditi puno slojeva aure i to u brzom roku
-puno energije
-malo umora
-netreba puno sna
-netreba puno hrane i vode (ovo točno odgovara indijskim guruima, koji su znali po koji tjedan biti bez hrane i vode)
Alsam Lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 14:23   #60
Quote:
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Ok, priznajem da znam o tome samo ono što sam pročitao. Po ovome što si napisao tvrdiš da si ti otvorio treće oko.
Iako sam koristio izraz, "znanje", ni na kraj pameti mi nije bilo ni tvoje ni bilo čije znanje o "trećem oku". Ono što kao općeuvriježeno nazivamo znanjem, zapravo je uređeni niz ili naprosto, jedna kaotična gomila informacija vezana za našu memoriju. Mi smo u tom i takvom sustavu samo medij koji na podražaj (pitanje) te informacije podastire...

U duhovnosti fundus konvencionalnog znanja više je breme koje treba odbaciti no što je osnova za bilo kakvo čvrsto uporište.

Quote:
Ne zanima me detaljno pojašnjavanje već koje su posljedice otvaranja trećeg oka?
Na duhovnosti (tema, "Meditacija") sam pokušao potaknuti dublju raspravu, ali nije išlo. Spomenuo sam tamo, da je telekineza popratna pojava inicijacije, kao posljedice dosezanja određene razine...

Vidovitost je također popratna pojava na višim razinama, ali je meditant u načelu (ne smije) ne želi koristiti.
__________________
Istom,kad otvorimo treće oko spoznajemo što je laž !
Deus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.