Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2012., 23:21   #81
FANTASTIČNO! To je kratka verzija recenzije PES 13 za PC.

A sad slijedi nešto duža. Mislim da znam dosta o PES-u pošto ga igram od ISS-a tamo 98' ako me pamćenje služi. Od PES 6 se traži nešto što će vratiti najzagriženije PES igrače. I evo ga! Fenomenalna je igra.

Igrao sam demo nekih mjesec dana i čekao full igru. Neki će reći, ista je kao PES 12. OK, engine je isti, šta ste očekivali? Ali po gameplayu nije ista. On je jako usporen, to nekima ovdje smeta, vidim, ali ne razumijem zašto? Ako poželite fliper igru, tu je uvijek Fifa.

Gameplay je realan, svaku akciju morate planirati, svaki pokret, dodavanje... Gušt je ovo igrati. To vam govorim kao iskusan igrač PES-a, ujedno i igrač koji svake godine u isto vrijeme iskušava i Fifu. I svake godine isti scenarij - deinstall.

Udarci su dovedeni gotovo do savršenstva. Pogotovo ako koristite manual shot. Igra je jako balansirana, tako da ako uzmete, primjerice, Bilbao protiv Barcelone, možete se obraniti bez većih problema ako znate igrati.

Poanta je ne srljati. Obrana s dvaput x funkcionira odlično. Iako ne bi preporučio da se stalno koristi dvaput x jer lako možete napraviti penal. Svaki napad mora imati glavu i rep. Nema više "uzmi messija i šaraj", malo sutra. To su popravili.

Nakon 8 dana igranja:

GAMEPLAY 9-10 Najbolja stvar igre. Nevjerojatno su sredili gameplay. Igra je fluidna, kao i pokreti, akcije su nevjerojatne. Ako znate, zaista možete napraviti protivnika smiješnim (online). Uzmite Barcu i kratki pasevi čuda rade. Uzmite Real, igrajte na snagu ili solo s Ronaldom koji radi višak - čudo...

GRAFIKA - 8-10
Kako je igra bazirana na starom engineu, nije se nešto posebno mijenjala, ali vide se pomaci na bolje. Sljedeći PES dolazi s novim engineom.

GOLMANI 9-10. Žao mi je što nisam snimao jednu utakmicu online. Golmani su odlični. Naravno, imaju kikseve, kao i ovi u pravom životu, ali nema više bugova. Stvarno su ih sredili skoro do savršenstva. Plus je i uzimanje dodatka od Fife, a to je da golmani sad bacaju rukom loptu koliko jako napunite dodavanje. Tako se odlično razvija kontra.

LICENCE 8.5 - 10. Liga prvaka, Europska liga, reprezentacije, Copa Libertadores, Dinamo... Meni dovoljno. OK, transferi nisu još sređeni, bit će. Patch iz Konamija su najavili sredinom listopada. U njemu će biti sve.

ONLINE - 9.5 - 10. Čista perverzija. Zasad se može igrati samo ranking match s protivnikom kojeg ti kompjuter izabere, ali online igra je čudo. U 50-ak utakmica samo su tri bile s lagom. Ostalo glatko do j... Online je ono zašto sam kupio original i zašto ga kupujem svake godine. Prvih 6 utakmica - 5 poraza. A onda je krenulo. 18 utakmica zaredom dobio i evo sad izgubio jednu pa opet 3 zaredom krenuo. Igram uglavnom s Marseilleom, a ako protivnik izabere Barcu, ja uzmem Real, ako bira Real, ja Barcu.
Online izgleda stvarno realno. Kakvih sve akcija ima... čudo... Patch iz konamija u sredini listopada sredit će transfere, ali i community. Tako da će se moći kreirati i sobe i sve. JOŠ JEDNA BITNA STVAR - stara boljka PES-a online - CHEATERI. Mislim da su iskorijenjeni. Dvojica mi izašla, odmah meni pobjeda i bodovi. Konami je postrožio politiku prema njima i mislim da su konačno izašli na kraj s varalicama.

UKUPNA OCJENA 9-10.
S novim engineom i popravljenih par stvari .- PES će dobiti 10-tku.
Monday Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 00:37   #82
čini mi se da ima nas još od ISS-a 98 pa nam nije nešto. Čim ti čekaš konamijev patch sumnjiv si malo
nokiawar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 09:26   #83
igram i ja od ISS-a, pa mi je 13-ica odlična, ogroman napredak u odnosu na 12-icu (koja mi i nije baš sjela nešto posebno),

doduše, moram reći da igram isključivo 2 na 2 i da FIFU (još uvijek) nisam probao...
Akrap is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 09:56   #84
Quote:
nokiawar kaže: Pogledaj post
čini mi se da ima nas još od ISS-a 98 pa nam nije nešto. Čim ti čekaš konamijev patch sumnjiv si malo
He, he, patch donosi lobby, community i chat online. To mi fali. Zasad ima samo random match online i to je to. Zato čekam patch. S ovim engineom, ovo je vrh nogometne simulacije. Nema bolje i ne može biti bolje.

Sad ćemo vidjeti šta će donijeti sljedeća godina i taj famozni fox engine. No dotad će ovo biti i više nego dovoljno.

P.S. Patch i trasnfere čekam i da Sammira stavim u repku .
Monday Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 14:27   #85
Štekanje :(

Imam laptop ACER5552G
4GB DD3 RAM
2.2. DUAL CORE AMD
ATI MOBILITY RADEON 512
WINDOWS 7 64 BIT

Igrica mi šteka na low ? Jel zna možda neko soluciju šta bi trebao napraviti ??

Zadnje uređivanje strilkan : 28.09.2012. at 14:28. Reason: Greška
strilkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 14:59   #86
Hah ljude jebe to što se tek sad vidi tko je noob, a svi misle da znaju igrati, sad nema toga da držiš R1 i X i uzimaš loptu, jaka muda to mogu svi, ili uzmeš Messia i ideš ko lud, nema brate toga više. Igram još od ISS-a, također mi je PES 6 najdraži, ali to je zbog neke sentimentalnosti, ovo je realnost. Imate trening uvježbavajte, svi bi samo sjeli i igrali i bili vrhunski, treba malo truda, a tu će se to vidjeti.
__________________
"I'm proud of what I achieved there, but a life built on memories is not much of a life." - Eric Cantona

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 15:51   #87
ajde nije to baš tako. Vi normalno imate pravo da vam se svidi, nećete bit jedini. Ali nismo ni dica vidim da bi bili bezvezni fanboyevi. Nije to to, igra je krenila u smjeru fife, u biti i napravili su Fifu od ovoga, pola ljudi nakon par utakmica obriše. To je nekad za pes bilo nezamislivo. Pa meni je prijatelj prije 6-7 godina pobiga sa straže i doša doma odigrat 2 utakmice, i nazad na stražu u vojarnu.
Znate koliko je to velik prijestup, a sve radi PES-a.

Ima dobrih stvari, golmani na primjer. Opet se sve može dogodit šta je odlično, dok je fifa uvik bila nekako programirana na x slučajeva. U pesu doslovno svašta može bit.
Ali s druge strane masu toga ne valja, na primjer obrana koja je pušiona. Uvjerljivija je obrana Croatie Sesvete bila kad su namištali sve redom. Suigrači bauljaju bezveze, približe se pa odu baš kad trebaju pokrit. To ubija igru.
Na primjer, ja Liverpool, dolazi napadač, ja vodim Aggera i Škrtel do mene. Pratim sa svojim malo me cimne i taman dolazi Skrtelu koji odluta 5 koraka, baš izgleda ko pušten gol. Prebacivanje brzo na njega još više zbuni oba braniča koji ne znaju di bi. To je sranje.
Drugi veliki kiks je taj da su igrači sporiji od kompa. Ne znam kako je kad se igra 1 na 1, to nisam proba u ovom pesu, samo protiv kompa. Ne može se probit strana. Ok, može koji put ali nekako šugavo. A mali miljun situacija iz nogometa kad se krilo probije na brzinu, niks.
Ne ide, drži se sprint naravno, može i dva puta da gurne sebi u for ali ništa. Protivnik stiže uvik i blokira, napravi često i faul kojeg još češće ne sudi. To u RL nema šanse, ako bek zaspe ili ispadne a krilo dobije u for, pogotovo neko ko recimo Valencia nema šanse da će ga stić...

To su dvi stvari koje ubijaju igru, veliki propusti. OD manjih, suđenje ne valja ali to bi se dalo progledat. Dalje šta kod Konamija nervira, imaju takvu podršku i bazu fanova a kurca od toga ne koriste.
Npr. ljudi ima naprave priko 200 stadiona, oni svake godine guraju istih 17-18. Ajde ovaj put su napravili cilu španjolsku prvu ligu, šta je super. Oće reć ne tribaju se ni lomit puno, imaš gotovo od fanova samo da oćeš preuzet barem dio toga.
Drugo, lige uvik isto. Ajde znaju oni da ekipa sredi Bundesligu pa su napravili 2 lige od funny klubova, ali zašto to godinama ne mrda? Pa daj napravi do engleske 4 lige, to bi onda bila master liga. A u čemu je problem, da igra ima koji GB više? Neš ti, sad ima oko 6, pa nek ima 8-9...ništa za današnje standarde.
Nema veze šta licence nemaju ekipa to već sredi pa nema razlika. Još jedna stvar ovako po sjećanju, lani stave da možeš napravit stadion. Odlična fora, jednostavno za napravit i ubacit u igru. Bilo recimo 12-14 kombinacija za tribine. Ove godine opet uđeš u tu opciju, opet istih 14 opcija za tribinu. Pa šta rade cilu godinu, moraš ić naprid, daj sad još 5 vrsta tribine. Dogodine još 3.
Puno side na lovorikama, zato ih je fifa stigla po nekima i pristigla, šta je stvarno nezamislivo unatrag par godina.
nokiawar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 16:03   #88
igram pes otkad je poceo tamo ja mislim od 98 ali ovo sto izdaju zadnjih godina je uzas na ovom novom pesu su samo popravili dodavanje sve ostalo isto,jos kad igras protiv komjutra primaju se tako glupi golovi da nepovjerujes i ako mi je tesko piznati igraaso sfifu 13 demo i cini mi se dosta boljom od pesa..
fux is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 21:17   #89
Do sad sam odigrao 3 utakmice pa mogu reći neko svoje mišljenje onako dok sam još svjež.

Igra je poprilično ista kao i prošle godine, osim što se popravila u onim segmentima koji u prošloj verziji nisu valjali.
To su:
1. Kompov napad ili vlastita obrana. Prošle godine je to toliko frustriralo jer je komp bio nerealno jak; slalomi, driblinzi, minijature, ubacivanje u prostor... ma, živa ludost. Rijetko koju tekmu sam završavao bez primljenog gola pa taman da sam se i na trepavice postavio. Ali zato sam se bogme i navježbao na toj težini i sad mi je komp u ove tri tekme koje sam odigrao, opucao isto toliko puta po golu, a gol sam primio, naravno, iz slobodnjaka
2. Golmani. Čine mi se nekako pametnijima iako mi je još rano za suditi. Ako ništa drugo, primijetio sam da se dosta brže dižu s zemlje kada obrane živu loptu i brže ju šalju u kontru. Prošlih godina me to jednostavno frustriralo koliko su znali biti tromi.

Ono što nisu ispravili su nerealno precizni slobodnjaci kad komp puca i suci. Ali što se tiče suđenja, sviđa mi se nova finta koju sam skužio, a tiče se kada obrana digne ruku tražeći zaleđe. Prošle godine kada bi to vidjeli, uvijek smo znali da će i biti suđeno zaleđe. Ove godine to ipak nije tako. Dakle suci ne prihvaćaju signalizaciju igrača. Još što se tiče sudaca, glupo je i to što se s dva put stisnutim X može dobiti crveni karton

Od ovako još nekih negativnosti, ne sviđa mi se (kako je to već spomenuto ovdje) prevelika tromost same igre. Oke, ne mora to biti ni fliper, ali ipak za nijasnu brže bi taman bilo po mom guštu. Nisam baš proučavao, al možda se negdje i može narihtati brzina gameplaya.
Također, ne sviđaju mi se ni meniji u igrici. Vrte se ko na beskonačnoj traci i teško mi je potrefiti npr. "Exit"

Općenito gledano... prije nego li će izaći novi PES, rekao sam sam sebi, ako poprave obranu, tj. smanje jačinu kompovog napada, uspjeti će. To su i napravili. Međutim, isto tako, meni se čini da Konami to namjerno radi. Dakle, namjerno neki segment igre naprave jako loše (golmani, suci, zaleđa, obrana, penali...) i onda to nagodinu isprave i eto to je novi proizvod, nova igrica, nova zarada. A u biti je samo dorađena verzija prošle. Upravo iz tog razloga niti ne kupujem original, jer se ne smatram ovcom za šišanje
Johnny Depp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 21:19   #90
@Monday Morning

očito nismo igrali istu igricu,jer igrica je žešća katastrofa
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 21:43   #91
Johnyy Depp@, Igra je ista samo vizualno, gameplay je promijenjen skroz. Da, super je fora s ofsajdom, jednom pustio kontrole i dobio gol online. Svaka im čast na tome. Ne bih rekao da je igra troma, već realna. Ok, sporija je, ali meni odgovara. Ako tebi ne odgovara, možeš si namjestiti brzinu. Postoji u settingsima.

Mortiis@, igrali smo istu igru. No moraš znati igrati . Na forumima o PES-u preko 70 posto ljudi hvali igru. Moraš uzeti u obzir isti engine. Ne možeš očekivati revoluciju, već evoluciju. To su upravo i napravili.
Monday Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 22:24   #92
hoćeš reći da ne znam igrati?...ali općenito da ti odgovorim,nije stvar u tome jel netko zna igrati ili ne,i dali je igra teška ili ne (ali uvijek je bolje da je teža nego da je lakša)...problem je što neuživam ni najmanje u toj igri kako sam nekad znao,btw što se tiče foruma očito smo krive gledali jer sam ja naišao u 90% na žestoko pljuvanje i većinom se svi slažu da je FIFA 2 kata iznad PES-a..ali to neću komentirati dok neprobam,po gameplay videima od FIFE koji se mogu naći na Youtube,FIFA mi izgleda tako kako se i piše...ugl kad probam i to,javim se sa dojmovima...a što se tiče PES-a ne planiram ga nikad više upalit
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 22:55   #93
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
@Monday Morning

očito nismo igrali istu igricu,jer igrica je žešća katastrofa
slažem se, kao dugogodišnji fan PES-a ne mogu vjerovat da ću ovo reći ali PES je postao totalno sranje, FIFA im je pobjegla i to puno... otkako sam probao igrati FIFU 2012 pes mi je izlgedao toliko smješno i jadno da to nije za vjerovati...
ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 23:02   #94
Quote:
robi7007 kaže: Pogledaj post
Ima li netko što pametno za reći ?
Kupi novu grafičku
ibme74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 10:53   #95
Quote:
ibme74 kaže: Pogledaj post
Kupi novu grafičku

Ja se isto slažem da je PES sranje, igrivost mi nije nešto a kao najveću manu navodim što mi glupa igra ne prepoznaje grafičku
robi7007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 09:46   #96
robi 7007@, najveća mana je što ti glupa igra ne prepoznaje grafičku? I ovo spada u recenziju igre? O Bože dragi... Majstore, nije igrica kriva što si ostao u prošlom vremenu pa imaš grafičku iz 97'.

ibme74@, to je tvoje mišljenje. Fifa ne može pobjeći pes-u ni da ima četiri puta veći budžet, a ne samo dvaput veći. Jednostavno, radi se o gameplayu i guštu. Fifzika lopte, igrivivost. Može fifa biti ušminkana, imati da se trava odlama kad pucaš, da se igrači sudaraju super realno, ali nema igrivost.

Probao sam obje igre, kao i svake godine. I uvijek smeće od fife deinstaliram i kažem si kako sam glup šta sam uopće probao i dao im šansu.
Monday Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 10:50   #97
Ne znam zašto sa svakim novom PES-om u konamiju čačkaju stvari koje su bile dobre a ostavljaju loše ili dodaju još lošijih. Obrana je blaga katastrofa. Cijelo društvo igra PES još od ISS-a sa supernintenda, tako da smo svi podjednaki, u prošlom PESU, prosjek ukupnih golova po utakmici je bio oko 2 -3 gola, a ovo sada je bolesno. Utakmice završavaju sa po 10 ak golova. gotov se je nemoguće obranit od dodavanja u for sa svoje polovice terena.
Ne sjećam se ikad da se moglo nadavat ovoliko golova, od 40ak utakmica ni jedna nije bila 0-0 što je pomalo žalosno

Nakon 2 utakmice skužili smo šemu iz koje se može zabiti s bilo kojeg mjesta na protivničkoj strani (sa nekih 30-40 % uspješnosti)
Ovaj gol sam ja osobno zabio i okačio sinoć na you tube:
http://www.youtube.com/watch?v=Rfda2eTLVCc&feature=plcp
__________________
Grunf: ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, ko ne vrijedi ne leti
daniyel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:02   #98
@Monday Morning ti si na ozbiljnim drogama ako tvrdiš to što si namljeo po toj svojoj recenziji. Pričaš da se lako branit??? Ja i ti očito ne igramo istu igru, kako može biti dobra obrana ako utakmice završavaju 6 -4, 5-5 , 5-4 i sl. Iz aviona se vidi da nešto ne valja s igrom, a pogotovo AI-em obrambenih igrača
__________________
Grunf: ko vrijedi leti, ko leti vrijedi, ko ne vrijedi ne leti
daniyel is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:52   #99
Dečki, kakvo padanje golova? Kakva kiša golova? Očito ne znate igrati obranu. To mi je jedino logičko objašnjenje. Nakon 60-ak utakmica ONLINE, prosječno primam gol po utakmici.

Sustav obrane je promijenjen. I treba se znati postaviti. Zaboravite srljanje na napadača i onda x i uzimanje lopte. Malo sutra. Pustite komp da odrađuje obranu držanjem presinga, a vi s drugim igračem duplirate. Ili se povlačiti kad napada i u pravom trenutku dva x.

Obrana je čudo, ako je znate igrati.

daniyel@, idemo odigrati tri utakmice. Uzmi koga god želiš, ja ću Olympique Marseille. Ako u te tri utakmice od tebe primim više od tri gola pokrit ću se preko glave i priznati da sam na drogama. Eto.

P.S. ovaj gol koji si zabio. To zaboravi online. Svaki normalan igrač pomaknut će ti obranu i završit ćeš u ofsajdu. Šta ti ovo na amateur dereš ili?
Monday Morning is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2012., 11:55   #100
@Monday Morning

prijatelju ti si na nekim teškim drogama,daj i meni malo toga
PES je opet teško smeće kao i zadnjih godina,i teška srca moram reći da sam se ostavio njega zauvijek iako sam mladost proveo na njemu,ali FIFA ga je u prošlom serijalu nadmašila,a sada je čak za 3 koplja iznad po svemu.
90% ljudi je obrisalo PES nakon jedne jebene utakmice,to ti ipak dosta govori,a ti i dalje živi u tom svom nekom malom svijetu i budi jedini lik na internetu koji i dalje hvali PES,živio ti meni i polakše sa drogom
__________________
Mannheim
Justin Credible is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.