Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2008., 02:36   #201
Odrastanje komičara (J.Gardell)
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 22:15   #202
The Tortilla Curtain, T.C.Boyle

baš mi je bila tužna, jedan kratki dio života sam provela u južnoj Kaliforniji, pa su mi se pred očima još jasnije vrtjeli likovi iz knjige

upravo se snima film
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 01:32   #203
miro gavran - klara

ridala sam ko kišna godina čitajući je
__________________
...And there's a man lying down with a blade somewhere
With the same tattoos as me
And I love him, I love him, I love him, I love him, I love him...
Sin skinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2008., 16:42   #204
Quote:
Sin skinner kaže: Pogledaj post
miro gavran - klara

ridala sam ko kišna godina čitajući je
šta tu ima tužno
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 15:07   #205
pa meni je otac goriot tužna knjiga.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 00:03   #206
Najtužnija knjiga

Mostovi okruga Madison.
__________________
Lone rider rides alone!
lone rider is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 00:24   #207
Blanka Dovjak - Matković: Zagrebačka priča ( osnovnjak , uf, samo umiranje..pretužno za lektiru )
ivuschka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 06:42   #208
cmizdrim na svaku drugu knjigu, ali poslije "sto godina samoće" (kad sam prvi put čitala) ostao mi je takav osjećaj osamljenosti da je to bilo strašno...već sam se zapitala imam li križ od pepela na čelu... cijela ta priča, taj stil, uživala sam i poslije svake smrti bila sam skoro potresena...

prašnjavi bajami, zlaćani daždevnjaci, krvavi ljiljani, narančasti zvižduci, žuti leptiri..

baš mi je gorak osjećaj danima poslije ostao u srcu.. eto, nedavno sam opet čitala, i sad kad se prisjećam..tužna, melankolična, bolna...

vertigo_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2008., 06:55   #209
i da, ni proštajno pismo G.G. Marqueza nije neka veselica..

Zaljubljen u ljubav

a što se tiče dječjih lektira, fakat nisu za djecu, sve su neke tužne, pogotovo bajke andersenove, puškinove, srećom pa naša ivana nije toliko pesimistična... oda divlji konj već spominjan, srna i alkar, začuđeni svatovi, prosjak luka, i još puno takvih...grozno...
djeci treba dat nešto veselo i nerealno, npr. miro gavran- ljubičasti planet, itd.

vertigo_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 20:39   #210
Najtužnija mi je: Sadako hoće živjetiTako mi je tužno bilo za čitati tu knjigu,a i ipak se radi o atomskoj bombi bačenoj na Hirošimu,pa... Stvarno volim ovu knjigu!!
Meandme is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 14:37   #211
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
sad čitala Dnevnik jedne narkomanke i ne prestajem plakati.tako mi je žao te djevojke! tako se lako bilo uživjeti u taj lik jer je bila tako jednostavna pri kraju dnevnika puna života i želje za oporavkom.šta se desilo?!
ta djevojka je umrla od predoziranja.. njeni roditelji su nakon njene smrti objavili taj dnevnik ...
delilah- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 17:50   #212
Quote:
Carlita kaže: Pogledaj post
definitivo Duuuuuunja u kovčeguuuuuu, moja naj naj naj naj naj naj draža knjigaaaaa (a usto sam i Vrličanka) mislim da otprilike znam di su živjeli, a i znam gdje su ostavljali pisma.... obožavam tu knjiguuuu
pa zato ti valjda i je najdraža. ne mogu ništa reć, i meni je draga, ali puno su mi bolje Begovićeve drame - Pustolov pred vratima, Bez trećega, Amerikanska jahta u splitskoj luci... to mi je bila i tema maturalnog rada.
btw, ja sam iz Vinalića.
Serenità is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 20:59   #213
Junaci Pavlove Ulice
kserkso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 23:50   #214
Franz Kafka - Pisma Mileni
__________________
Bookaleta
Knjiga za plažu
davors is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 03:40   #215
Ivan Ićan Ramljak- Povratnik
Jako tužna knjiga, ali s happy endom
Martx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 19:19   #216
hm...

Najvjerovatnije G.G. Kay i Tigana

a od ostalih kad se sjetim nakad davno "Zabranjena vrata" od Krilića(ne znam zašto mi ostavlja dojam da me nekad davno rastužila), a od navedenih definitivno "Sadako hoće živjeti" i "Ljubavna priča"
pretender is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 02:40   #217
stepski vuk, uvod amo reć |prekpreksinoć| :

>> ..odgajali ga...u onom smislu da je ''slamanje volje'' temelj odgoja.
to uništavanje osobnosti i slamanje volje kod ovog učenika eto nije uspjelo, za to je bio odveć jak i tvrd, odveć ponosan i duhovan.
umjesto da unište njegovu osobnost uspjeli su ga naučiti da mrzi sam sebe.
protiv sebe sama, protiv toga nedužnog i plemenitog objekta cijeloga je života tako usmjeravao svu genijalnost svoje mašte, svu snagu svoje misaone sposobnosti. u tomu je, unatoč svemu, bio posvema krist i posvema mučenik, jer je svaki oštrinu, svaku kritiku, svaku zlobu i svaku mržnju, za koju je bio sposoban, ponajprije i nadasve iskaljivao na samome sebi.
što se tiče drugih, što se tiče okoline, ustrajno je na najjunačkiji i najozbiljniji način pokušavao da ih voli, da spram njih bude pravedan i ne nanosi im bol, jer mu je ''ljubi bližnjega svoga'' bilo isto tako duboko ucijepljeno kao i mržnja spram sebe, pa je cijeli njegov život bio primjer za to kako je bez ljubavi spram sebe nemoguća i ljubav spram bližnjih, kako je mržnja spram sebe sama isto tako, te na kraju proizvodi jednako jezivu izoliranost i očajanje kao i žarki egoizam. <<

za svakog ko dobro razumije hessea, ovo je njegov depresivni dio duše - utjelovljen u ovaj lik.
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 02:44   #218
Quote:
kserkso kaže: Pogledaj post
Junaci Pavlove Ulice
uf, naravno, kako san ridala nad beživotnim tijelom ernesta nemečeka.

da, stepskog vuka sam tek na početku, ali sam slučajno otvorila na ''harryijevo smaknuće'' - tako da ako vam se reve
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:15   #219
Da malko oživim ovaj topic sa još jednim tugaljivim naslovom

Slavko Kolar - Breza

Pročitao nekoliko puta i uvijek mi se zacakle oči
Krovopokrivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 19:40   #220
G.G. Kay, Tigana -- ne znam bas da li sam plakala, ali mi je kraj bio bas tuzan.
a druga knjiga, koja me toliko pogodila, da sam par dana samo o njoj mogla razmisljati je definitivno
Homeric, Mongolski vuk - roman o Džingis-kanu
Zora is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.