Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2015., 14:53   #1301
Pozdrav, da li neko zna koje su cene vrtica u Kataru?
danimiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 16:28   #1302
Quote:
danimiro kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da li neko zna koje su cene vrtica u Kataru?
zavisi kojeg i gdje.. uglavnom su puni nema mjesta i pakao je dobiti dobar.

naravno onda se molis da je po pravilima da ne zavrse ko ovi:

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...l-inferno.html
MaliMisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2015., 11:22   #1303
Pretpostavila sam da je tako, verovatno slicno kao i sa skolama. Ali eto interesuje me otprilike koliko moze da kosta neki pristojan vrtic posto nemam ni najmanju predstavu
danimiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2015., 10:58   #1304
Smile

pozdrav svima

Prelistao sam sve ovde, ali ne nadjoh ono sto me zanima... pa sam odlucio da se regam na forum.

Naime, po zanimanju sam CNC Setup/Programer (obrada metala numericki kontrolisanim masinama), sa 8 - 10 godina iskustva, i zanima me, da li neko poznaje neku firmu koja nudi poslove ovog tipa u Kataru.

Neki link... ili slicno... zahvaljujem u naprijed.
BH aLieN is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 04:39   #1305
Quote:
BH aLieN kaže: Pogledaj post
pozdrav svima

Prelistao sam sve ovde, ali ne nadjoh ono sto me zanima... pa sam odlucio da se regam na forum.

Naime, po zanimanju sam CNC Setup/Programer (obrada metala numericki kontrolisanim masinama), sa 8 - 10 godina iskustva, i zanima me, da li neko poznaje neku firmu koja nudi poslove ovog tipa u Kataru.

Neki link... ili slicno... zahvaljujem u naprijed.
upises na google "cnc engineering doha" i nadjes odmah sve sto trebas...ima cak i oglasa za posao koji odovaraju tvom iskustvu...treci link po redu....prva stranica minimalno 10ak firmi i to par sa oglasima za posao...sve to na prvoj strani ;0 SRETNO!!

ne znam zasto ljudi ne koriste google?
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 16:59   #1306
ima li neko ko moze nesto vise da mi kaze o firmi C.T.B.A...traze radnike za rad u Katru,da li je neko isao sa ovom firmom negde vani na rad..kakva su iskustva..graditeljsvom se bavim vise godina,
pomoravac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 16:05   #1307
prevara

Quote:
pomoravac kaže: Pogledaj post
ima li neko ko moze nesto vise da mi kaze o firmi C.T.B.A...traze radnike za rad u Katru,da li je neko isao sa ovom firmom negde vani na rad..kakva su iskustva..graditeljsvom se bavim vise godina,
ako procitas nekoliko stranica prije, imas informacije!

CTBA je cista prevara!

Vlasnik firme zaposljava ljude iz cijele bivse drzave i obecava svasta!

A onda sok kada se sleti u Qatar,kasni placa i ostale stvari!

zaobidji tu firmu u sirokom luku!

Sretno sa baustelom na ME!!
Perilica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 09:45   #1308
Bok,jeli nekome poznato zapošljava li neka kompanija inženjere naftnog rudarstva bez iskustva?
bigsteve is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 20:11   #1309
posao fitnes u Qataru

Pozdrav, treba mi pomoć. Ćerka je dobila posao stjuardese u Qatarskoj avio kompaniji, a nedavno se venčala. Naravno i mužić bi išao tamo, i sad je prioritet da nadje posao. Kakve su mu šanse po vašem mišljenju. Završio me fakultet sporta i fizičkog vaspitanja, Master, sertifikovani TRX trener, sertifikovani Les Mills, instruktor u nekoliko programa BodyPump, RPM, CXWORX, Bodycombat, Bodi step... Takođe je bio košarkaški trener mladjih kategorija.
POMAGAJTE
Olgaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 15:17   #1310
Quote:
Olgaj kaže: Pogledaj post
Ćerka je dobila posao stjuardese u Qatarskoj avio kompaniji, a nedavno se venčala.
cek cek, u kojrm trenutku se vjencala? jel firma zna? ako nezna najebace, ako zna onda okej. qatarairways obicno ne zaposljava ozenjene stjuardese..

sto se tice muzica ako ne nace sam posao i sponzora moze se fuckat. posao ce najbolje naci ako se gleda job boards..
MaliMisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 16:15   #1311
sigurnost u Kataru u jeku novih nestabilnosti na Bliskom istoku

Ja sam ovdje evo vec 2 godine skoro,i moram priznati da je zemlja do sada bila i vise nego sigurna.
Zanima me,pogotovo nakon nedavnih dogadjaja u Egiptu,koliko je Katar sam po sebi sigurna zona,odnosno,koje su sanse (da li iste uopce postoje) da se nasilje iz Jemena,SA i sa sjevera (Iraq,Sirija,itd) jednog dana prelije i u Katar.
Pratim dosta politicka zbivanja,pogotov u Zaljevu,i dobro sam upucen u odnose SA i Katara,kao i u odnose sa Bahreinom i UAE.
Kolike su sanse da nasilje prelije i u Katar,ja osobno smatram da su sanse iznimno malene i da je Katar sigurna zemlja sto se tice nekih teror.napada i slicno.
Koje je vase misljenje o tome,pogotovo vas koji ste tu vec neko vrijeme kao i ja?
optiplexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 08:16   #1312
Quote:
optiplexx kaže: Pogledaj post
Koje je vase misljenje o tome,pogotovo vas koji ste tu vec neko vrijeme kao i ja?
ovo nije politicki dio foruma ali ajde, sanse su i vise nego minimalisticke. Naravno posto je ovo Bliski Istok, nikad neznas.

MaliMisko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:27   #1313
Quote:
MaliMisko kaže: Pogledaj post
cek cek, u kojrm trenutku se vjencala? jel firma zna? ako nezna najebace, ako zna onda okej. qatarairways obicno ne zaposljava ozenjene stjuardese..

sto se tice muzica ako ne nace sam posao i sponzora moze se fuckat. posao ce najbolje naci ako se gleda job boards..
Venčala se par dana nakon što su joj tražili da uradi medicinski, i što se toga tiče sve je u redu. Neće najebat. Jedino što se mora pomiriti sa tim da ga neće videti dva meseca.
Olgaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2015., 21:50   #1314
nesto se valja iza brda

sve vise domacih kupuje kuce i stanove izvan bliskog istoka...kazu da se pripremaju za bjeg odavde jer uskoro ocekuju nemire/rat? probleme?

meni kao strancu su savjetovali da svu ustedjevinu prebacim dalje iz regije...to im direktno savjetuju njihovi financijski savjetnici koji upravljaju njihovim milijunima...


nemam namjeru sirit nikakvu paniku ali je cinjenica da ovdje mediji imaju strahovitu cenzuru...totalno smo izolirani...

prije 4 tjedna su na poslu poceli pregledat prtljaznik svim zaposlenim prilikom ulaza u podzemnu garazu...


zanimljiva vremena su ispred nas...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2015., 20:46   #1315
Nadam se da će se sve smiriti prije reda...i da novi svjetski rat nećemo gledati...
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 13:27   #1316
Quote:
optiplexx kaže: Pogledaj post
Ja sam ovdje evo vec 2 godine skoro,i moram priznati da je zemlja do sada bila i vise nego sigurna.
Zanima me,pogotovo nakon nedavnih dogadjaja u Egiptu,koliko je Katar sam po sebi sigurna zona,odnosno,koje su sanse (da li iste uopce postoje) da se nasilje iz Jemena,SA i sa sjevera (Iraq,Sirija,itd) jednog dana prelije i u Katar.
Pratim dosta politicka zbivanja,pogotov u Zaljevu,i dobro sam upucen u odnose SA i Katara,kao i u odnose sa Bahreinom i UAE.
Kolike su sanse da nasilje prelije i u Katar,ja osobno smatram da su sanse iznimno malene i da je Katar sigurna zemlja sto se tice nekih teror.napada i slicno.
Koje je vase misljenje o tome,pogotovo vas koji ste tu vec neko vrijeme kao i ja?
pogledaj moj post od prije 2 dana na ovoj temi...uglavnom katarci na poslu (visoko obrazovani i bogati (milijunasi) me u zadnjih mjesec dana vrlo cesto ispituju za gradove u Bosni..zanima ih velicina grada...sigurnost...muslimanski ili republika srspka i slicno...znaju da sam iz hrvatske...

u zadnjih 6 mjeseci znam iz price dosta katarca koji su kupili kuce u USA, Kanada i Turska...ali nisam to povezivao kao neki znak za nesigurnost...mislio sam da to stalno rade...ulazu po svijetu itd...ali sad u zadnjih mjesec dana bas 4 slucaja da kupuju u Bosni??? to mi je bas bilo onako upadljivo i pitao sam zasto? kazu pripremaju se na najgore...ocito smatraju da dolaskom zime i padom temperature postoji mogucnost invazije kopnenim putem kroz pustinju...
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2015., 12:25   #1317
Quote:
istojano kaže: Pogledaj post
pogledaj moj post od prije 2 dana na ovoj temi...uglavnom katarci na poslu (visoko obrazovani i bogati (milijunasi) me u zadnjih mjesec dana vrlo cesto ispituju za gradove u Bosni..zanima ih velicina grada...sigurnost...muslimanski ili republika srspka i slicno...znaju da sam iz hrvatske...

u zadnjih 6 mjeseci znam iz price dosta katarca koji su kupili kuce u USA, Kanada i Turska...ali nisam to povezivao kao neki znak za nesigurnost...mislio sam da to stalno rade...ulazu po svijetu itd...ali sad u zadnjih mjesec dana bas 4 slucaja da kupuju u Bosni??? to mi je bas bilo onako upadljivo i pitao sam zasto? kazu pripremaju se na najgore...ocito smatraju da dolaskom zime i padom temperature postoji mogucnost invazije kopnenim putem kroz pustinju...
Kao sto rekoh,ovo je BI,i sa njima zbilja nikada neznas.Nemora doci do nekakvog klasicnog rata,ustvari,sumnjam da ce doci do istoga jer ne vidim niti jednu vanjsku prijetnju za katar,osim jemena naravno,ali oni su predaleko (nadam se).Mislim da im taj sukob dolje i uplitanje u isti stvarno nije trebao.
Jedina prijetnja moze doci od strane SA,sad kada je novi kralj na vlasti,ali neznam koji je njegov stav prema kataru.
Ionako su svi emirati protektorati amera,i nitko nesmije nista dok oni nedaju zeleno svijetlo.E sad,da li im je u interesu rasplamsavanje sukoba po citavom Zaljevu,ili bi im to bio nepotreban trosak,to mi neznamo.
Zna se da i SA i Iran imaju pretenzije prema Perzijskom zaljevu,i oboje zele potpunu vlast na obali,a s obzirom da su Iranu skinute sankcije,oni ponovno postaju igraci u cijeloj toj prici.
Takodjer,izmedju katara i UAE/Bahreina ne cvjetaju ruze,ali mi se njihov sukob ipak cini kao nerealna opcija.
Ja nekako najrealniju prijetnju vidim u vidu teroristickih napada,do sada ih nije bilo,znamo i zasto,ali pojavom novih organizacija svasta je moguce,a i jemenci su zeljni osvete nakon sto se katar pridruzio koaliciji koja sad ratuje dolje.
Predlazem vam da odete na pdf politika n atemu o jemenu,tamo ima dosta informacija kojih nema u medijima,jer hrvatski to uopce ne prenose.

Ja sam vec savjetovao nekim svojim kolegama da zenu i djecu ipak vrate doma na neko vrijeme,dok se cijela situacija na BI ne smiri,ali oni samo odmahuju rukom (podsjeca me na 1989 kada je jedan moj susjed trubio svaki dan da ce biti rata i svi su ga ismijavali.Za dvije godine vise nikom nije bilo do smijeha).

Ja se nadam da je sve ovo nepotrebna paranoja i da nema mjesta panici,ali me recentna zbivanja u regiji nekako obeshrabruju u mojem optimizmu.
U najgorem slucaju morat cemo bjezat,katar nije velika zemlja,i u stvarnom slucaju vojne invazije,pitanje je koliko bi vremena imali za bijeg (jer bi prvo bjezali svi povlasteni,a mi tek pred kraj, ali prije indijaca i filipinaca i sl.).

Kao sto rekoh,nadam se da nista od toga nece biti i da cemo nastaviti zaradjivat nofce dok svi ne ispunimo svoje ciljeve zbog kojih smo i dosli.
Ali uvijek moramo imat na pameti da je ovo Bliski istok,i jedna mala iskrica je dovoljna da sve krene po zlu.
optiplexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 23:48   #1318
Nema baš direktno veze sa dijasporom, ali ima li u toj jadnoj Dohi išta zelenila? Iz aviona vidio par palmi a ostalo sama pustinjetina... Nije da sam očekivao Amazonu, al ono... Još sve okolo ravno, ajme ajme... Imam osjećaj da bih bio u teškoj depresiji za par dana.
Hayden05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 23:52   #1319
Question

Pozdrav ekipa, nova sam na forumu . Ovako, zanima me sledeca stvar. Muz je dobio ponudu za posao u Kataru, u firmi Qatar petroleum, obavio je telefonski intervju, isao je tao na dva dana ljekarski i tehnicki dio intevjua obavlje, rekli su mu javiti u roku od 7 dana da li je prosao ili ne..E sada, radio bi u ljudskim resursima,nesto vezano za regrutaciju, ne mogu se tacno sjetiti naziva pozicije na engleskom, uglavnom plata bi mu bila 6 000 dolara, s tim da mu oni placaju stan koji on sam mora naci 55000 katarskih rijala godisnje, obdaniste i kamaru jos nekih stvari...E sadamene zanima, koliko se krecu tamo stanovi, da li bi se mi mogi uklopiti u tu sumu koju oni izdvajaju za rentanje stana? I da li bi se njemu uopste isplatilo voditi mene i dijete za tu platu? Ako neko zna, molim vas da mi odgovri, bas me zanima ..Pozdrav
Jaca007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 18:29   #1320
https://olx.qa/en/doha/property-for-...earch/?city=20
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.