Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2015., 17:55   #2621
A čuj, možda te je tako samo potrefilo, i majstor koji ti je radio trebao ti je reči koju pametnu, možda preporučiti pločice, izabrati marku fuge...
Ja sam muško i radio sam keramiku 12 godina. Još tu i tamo uzmem nešto, više učinim uslugu ali generalno izbjegavam...previše se cijenim da bi me netko jebao u glavu, radim druge stvari, nevažno.
Uglavnom, uzimao sam i sebi 2-3 puta tamo, i nekim strankama. Naravno nikad problema da treba vračati jer izračunam da ostane par pločica od svake. Ljepila uzimam drugdje koja smatram kvalitetna, fugu uzimam drugdje ona koja mi se pokazala najbolja i najlakša za raditi tako da ne mogu mi uvaliti.
Možda je samo tu naše iskustvo različito, ja imam sliku u glavi i znam točno šta želim, dok netko tko je manje ili nije u tomu...zna nešto manje. A trgovci ko trgovci.
I mene kod njih živcira naručivanje i neimanje lagera ali ponekad se vratim njima jer imaju nešto šta nema nigdje a za dobru cijenu, zato sam i napisao da im je dobar izbor pa nek onaj tko je pitao razmatra šta če i gdje če. Zahtjeva biti malo oprezniji kad se uzima tamo i ništa više.
Više sranja sam doživio u drugim trgovinama.
Eto
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 18:32   #2622
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
A čuj, možda te je tako samo potrefilo, i majstor koji ti je radio trebao ti je reči koju pametnu, možda preporučiti pločice, izabrati marku fuge...
Ja sam muško i radio sam keramiku 12 godina. Još tu i tamo uzmem nešto, više učinim uslugu ali generalno izbjegavam...previše se cijenim da bi me netko jebao u glavu, radim druge stvari, nevažno.
Uglavnom, uzimao sam i sebi 2-3 puta tamo, i nekim strankama. Naravno nikad problema da treba vračati jer izračunam da ostane par pločica od svake. Ljepila uzimam drugdje koja smatram kvalitetna, fugu uzimam drugdje ona koja mi se pokazala najbolja i najlakša za raditi tako da ne mogu mi uvaliti.
Možda je samo tu naše iskustvo različito, ja imam sliku u glavi i znam točno šta želim, dok netko tko je manje ili nije u tomu...zna nešto manje. A trgovci ko trgovci.
I mene kod njih živcira naručivanje i neimanje lagera ali ponekad se vratim njima jer imaju nešto šta nema nigdje a za dobru cijenu, zato sam i napisao da im je dobar izbor pa nek onaj tko je pitao razmatra šta če i gdje če. Zahtjeva biti malo oprezniji kad se uzima tamo i ništa više.
Više sranja sam doživio u drugim trgovinama.
Eto
istina je to sve. a oko Bozica imaju popuste, mislim da smo i uzeli tu negdje oko Bozica i cijena je bila dobra. Inace su iste bile dosta skuplje, a i prodaju kao i svi one na lageru jeftinije. no sokirali smo se da ne uzimaju natrag, a neki tamo ducancic uzima sto god zelis vratit: ljepilo, plocice, lajsne..i naravno kao i Feroterm sve moraju narucivati u Italiji. Samo da, trebao bi keramicar dat koji savjet. Mi smo sa svojim bili poprilicno razocarani, cak nam je bio i preporucen, radio je kuhinju valjda 3 mjeseca, a bio je bolestan valjda itd itd...oteglo se u nedogled i vrstu plocica nije poznavao. sve o svemu lose iskustvo sve skupa.
a da, kod feroterma mi je upalo u oci da su sve izlozene plocice koje su prodavali bile istog formata, nije bilo bas izbora nekog drugog formata, sad su valjda u modi one ogromne plocice, kao da svatko ima 100m2 stana i 20 m2 kupaonicu ...ne znam kakva je ponuda sada.

Zadnje uređivanje iskljucivo123 : 28.12.2015. at 18:42.
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 12:28   #2623
Quote:
sad su valjda u modi one ogromne plocice
Da, iziritirala me teta nekidan koja radi tamo s forsiranjem velikih pločica preko 70cm dužine a WC je 180x180. Može ona trubiti koliko hoče da je to sad IN ali ne ide sve svugdje.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:11   #2624
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Da, iziritirala me teta nekidan koja radi tamo s forsiranjem velikih pločica preko 70cm dužine a WC je 180x180. Može ona trubiti koliko hoče da je to sad IN ali ne ide sve svugdje.
lol 180x180 haha. te plocice su preogromne za takav prostor.
imas one subway 10x20 a i 10x30 ili cak 10x10 su super za tako mali wc. ima u Spini narucit.
Evo ja opet nesto renoviram, pa gledam keramiku...
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 23:15   #2625
Ima tko kakvih iskustava sa keramikaoutlet.si?
Cigla is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2015., 21:53   #2626
Pozdrav!

Da li netko ima iskustva sa pločicama 3. odnosno "C" klase.
Gledao sam prije par dana gres pločice u kreivi dimenzija 60x30 C klase po cijeni od 70kn.... U više dućana su mi rekli da uz veće fuge se postave bes problema (zbog mogućih odstupanja dimenzija i linija) i kažu da se odprilike uzme 20% više.... da može biti otkrhnut rub-ćošak ale ak se skombinira i napravi dobar raspored da nema nekih problema s tim sitnijim oštećenjima ili neka točkica na glazuru.

e sad pošto priče prodavača uvijek uzimam s rezervom da li uzeti recimo 35% il više pločica ili bolje tražiti onda pločice malo skuplje tj I klasu..... Imam manje prostorije 4-5m2 za popločit..

Što očekivati od 3 odnosno "C"klase ? iskustva?
fangio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 09:05   #2627
...negdje je prolazilo i ispod 20%, a prošle godine sam imao slučaj da mi je na terasi od 90 m2 bilo 50% škarta-kaj da velim....pola postavljenog nije bilo za skidati a nove sam čekao skoro 2 mjeseca.Za tvoju kvadraturu je najbolje uzeti skuplju pločicu i igraš na sigurno....
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 15:48   #2628
Quote:
fangio kaže: Pogledaj post

Što očekivati od 3 odnosno "C"klase ? iskustva?
Ako ti otvoreno kažu da može biti oštečenih...želiš li stvarno dati 70kn za to?
Jer 70kn nije malo za škart robu a u toj cijeni sigurno možeš nači nešto puno bolje.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2016., 21:43   #2629
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Ako ti otvoreno kažu da može biti oštečenih...želiš li stvarno dati 70kn za to?
Jer 70kn nije malo za škart robu a u toj cijeni sigurno možeš nači nešto puno bolje.
Pa ak je do 30% loših bi uzeo al ko će ga znat..... jedino uzet jednu kutiju za probu pa vidjeti što će se dobit
Stvar je u tome što nemogu pronaći nijansu u tom cjenovnom (70-100kn) rangu tj prva klasa tih pločica je troduplo skuplja....
fangio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 10:25   #2630
Ok, ali ja bi na tvom mjestu sve iz paketa prekontrolirao, zna se koliko ih ima u paketu i onda sastavio "zdravi" paket, izbacio sve oštećene. Inzistiraj na tome ja sam znao bez pardona to napraviti pa ako cvile jednostavno ih zaobiđi. Neka sebi doma stavljaju oštećene. Jednu oštečenu u paketu možeš iskoristiti ili za do zida ili za coklu ali sve dalje od toga je uvaljivanje loše robe robe.
Radiš jednom, novac je da se troši a ako se več troši onda treba biti zadovoljan s onim šta se dobije za novac! Pusti njihove trgovačke priče.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 17:23   #2631
evo pogledao sam paket.... u njemu ima 13 pločica i od toga na 3 je na rubu točkica na glazuri tj okrhnuće promjera 1mm (što će se u rezanju za početak i kraj odrezat).... to ispada nekih 23% škarta... i ak se skombinira moglo bi proći...
fangio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2016., 21:47   #2632
Quote:
iskljucivo123 kaže: Pogledaj post
Netko je pitao za gres parket keramika, to se sad vec moze svugdje kupit. No treba dobar keramicar za to postavit, Neke od tih su dosta duge, i mogu biti krive ako su losije, pa treba stvarno dobar keramicar. Neki keramicari, kao nas! hm! to nikad ranije nije postavljao, to se vidjelo, a rekao je: a nema problema, jesam ja to vec postavljao! ....
itd..itd... u svakom slucaju bolje kupit malo krace, nego duze, jer su lakse za postaviti. I!!!! ne bez fuge! Ne ide bez fuge!
Pri postavljanju keramike pogotova ako su velika, ako je odnos formata 1:4 ili slične moraju se koristiti natezači keramike jer su u pravilu skoro sve krive.

Čak su i one od 1:2 primjer 30x60 dosta loše i za njih da bi dobio kvalitet postave koji se traži bez natezača jako je teško postaviti.

Problem je u tome što danas ima svakakvih majstora pa tako i keramičara i kvaliteta se uvijek mora platiti bez obzira bilo to keramika, ljepilo ili rad.
U pravila stranka kupuje i keramiku i materijal za rad.

Danas bi svaki keramičar morao koristiti ovaj sistem kao dole na slikama.

BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 18:32   #2633
Probao sam s tim raditi i nisam oduševljen. Nije ni keramičar kojeg poznam. U teoriji izgleda super, ali u praksi teže ide. Možda treba naučiti i s tim raditi.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2016., 19:34   #2634
Praktično je, jednostavno i zahvalno i siguran rad bez naknadnih reklamacija ja svu keramiku radim sa natezačima pa skoro bez obzira na format keramike.
A danas se manje više sve radi sa velikim formatima keramike a zidovi i estrihi su katastrofa malo tko od majstora koristi laser za nivelaciju estriha.

Kad stranka traži da se radi pod laserom zna biti i ljepila preko 1 cm sve to usporava rad i veći troškovi za materijal kao na sliki dole.

BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 13:20   #2635
Ti klinovi jednu pločicu dižu jednu suštaju da ih izjednače. Ja sam ih kupio činila mi se super stvar. Probao sam s njima raditi ratificirane pločice 60x60 i nije bilo baš jednostavno. Ako se dobro zalijepi pločica za ljepilo teško ju klin podiže gore da bi je izravnao sa susjednom.
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 20:55   #2636
.

Quote:
sime kaže: Pogledaj post
Ti klinovi jednu pločicu dižu jednu suštaju da ih izjednače. Ja sam ih kupio činila mi se super stvar. Probao sam s njima raditi ratificirane pločice 60x60 i nije bilo baš jednostavno. Ako se dobro zalijepi pločica za ljepilo teško ju klin podiže gore da bi je izravnao sa susjednom.
Očito je da nemaš iskustva rada sa klinovima.
Klinovi dižu jednu i drugu pločicu i na taj ih način niveliraju.
Super stvar, pogotovo za veliko formatnu keramiku.
Sa klinovima se dobiva na kvalitet i brzini.
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 21:09   #2637
.





Polaganje pločica formata 240 x 120



Kombinirana postava pločica formata :

90 x 90
60 x 30
45 x 90
60 x 60

__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 15:45   #2638
Quote:
keramičar kaže: Pogledaj post
http://i65.tinypic.com/30tkoew.jpg
da li si ti postavljao te pločice, ako jesi koje su ovo pločice i di ih ima za nabavit?

Hvala.

Zadnje uređivanje City : 13.01.2016. at 21:09.
SuhiJr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 21:31   #2639
.

Sve plocice sam ja radio.
Sry, ali ne vidim za koje se plocice interesiras.
Molio bi te da mi kazes koja slika ?
__________________
...
keramičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 22:06   #2640
Ako se dobro sjećam ,mislim da sam vidjela da su u pitanju ove sa prve slike...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:21.