Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 11:06   #41
da sam i ja znao pre 5 godina danas mi nebi jos titrali misici
svakom na ovom forumu savetujem da izbegava paniku sto je vise moguce jer je ona najveci uzrok dugog trajanja fascikulacije
Apsolutno ne poricem pregled lekara neurologa itako to ali jednom treba svatiti da titranje misica dolazi od malih milion razloga nije u pitanju ASL i nemora biti bilo kakva bolest.Ako se nekome stres izrazava kao neuroza zeludca ili neka druga vrsta simptoma nama se izrazava na misicima, meni na listovima drugom butinama licu i tako to
Pozdrav
Formingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:03   #42
Bila sam kod svog studentskog doktora
neuropsihijtra... i zena mi je samo pregledala misice tela
i kaze stres i prepisala lek...mada od tog leka moji simptomi nisu potpuno nestali... jedino sad da odem kod privatnika
ana6888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:22   #43
Quote:
Formingus kaže: Pogledaj post
da sam i ja znao pre 5 godina danas mi nebi jos titrali misici
svakom na ovom forumu savetujem da izbegava paniku sto je vise moguce jer je ona najveci uzrok dugog trajanja fascikulacije
Apsolutno ne poricem pregled lekara neurologa itako to ali jednom treba svatiti da titranje misica dolazi od malih milion razloga nije u pitanju ASL i nemora biti bilo kakva bolest.Ako se nekome stres izrazava kao neuroza zeludca ili neka druga vrsta simptoma nama se izrazava na misicima, meni na listovima drugom butinama licu i tako to
Pozdrav
Pametno zboriš. Nama su mišići "ispušni ventili za stres"
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 17:39   #44
Quote:
ana6888 kaže: Pogledaj post
Bila sam kod svog studentskog doktora
neuropsihijtra... i zena mi je samo pregledala misice tela
i kaze stres i prepisala lek...mada od tog leka moji simptomi nisu potpuno nestali... jedino sad da odem kod privatnika
Dovoljan je i osnovni neurološki pregled da bi se sa sigurnošću odbacio ALS. U trenutku kada mišići fascikuliraju, ukoliko je ALS prisutan, onda više nema ni mišićne snage. Fascikulacija kod ALS-a je rezultat propadanja mišića. Fascikulacije dolaze kada je bolest (ALS) već uznapredovala. A za odbacivanje dijagnoze ALS-a dovoljno je provjeriti finu motoriku, bulbarne mišiće i osnovnu snagu u ekstremitetima. U praksi je to "hod po prstima i petama" i još nekoliko radnji. Naravno da se doktori neće sa ovim složiti no oni moraju kod ALS dijagnostike biti 100% sigurni. Pa ne mogu pacijentu kazati da ima ALS da bi se za par dana predomislili a pacijent za to vrijeme učini suicid ili rasproda imovinu...
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2010., 23:50   #45
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Pametno zboriš. Nama su mišići "ispušni ventili za stres"
Jeste Istina je ali nije problem u tome problem je da ti kao kako da kazem iskusniji sto se tice ovoga da das predlog optimizam i sve ostalo sto se tice toga.
Jednostavno leka mora biti mora mora i mora

Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Dovoljan je i osnovni neurološki pregled da bi se sa sigurnošću odbacio ALS. U trenutku kada mišići fascikuliraju, ukoliko je ALS prisutan, onda više nema ni mišićne snage. Fascikulacija kod ALS-a je rezultat propadanja mišića. Fascikulacije dolaze kada je bolest (ALS) već uznapredovala. A za odbacivanje dijagnoze ALS-a dovoljno je provjeriti finu motoriku, bulbarne mišiće i osnovnu snagu u ekstremitetima. U praksi je to "hod po prstima i petama" i još nekoliko radnji. Naravno da se doktori neće sa ovim složiti no oni moraju kod ALS dijagnostike biti 100% sigurni. Pa ne mogu pacijentu kazati da ima ALS da bi se za par dana predomislili a pacijent za to vrijeme učini suicid ili rasproda imovinu...

ASL BFS Ili kompletna abeceda jednog dana cemo svi umreti zasto da se brinemo kad nezanamo sta ce biti posle 5 minuta a ne posle 10 godine.Govorim ovako posto sam ja napravio kobnu gresku i nezelim ni dusmanu ovo kroz sto ja prolazim a ne ostalima.Tako da ljudi mozak je najlepsa stvar sto nam je poklonjena ali ako ga pogresno koristimo ko sto sam ga ja koristio panicio i bla bla bla onda zna da razara


Jos jednom zelim da naglasim procito sam na tom forumu sa bfs i asl


znaci

# Koji su simptomi?

Ovo stanje predstavlja hiper podražljivost i neuromuskularni sustav.

Uobičajeni simptomi su česte BFS mišića (fasciculations ili fascics), generalizirani umor, "iglama" senzacija, migrirajući ukočenost, grčeve mišića i / ili grčeve u pogođenim područjima (obično noge i telad), bolovi u mišićima i ukočenost vježbe netolerancije, glavobolje, i svrbež.

Klinički neki pacijenti imaju blage povećava u kreatin kinaze. Biopsija mišića može pokazati blagi neurogene promjene. Electrodiagnostic studije pokazuju perifernih živaca hyperexcitability.

Često simptomi će se pogoršati tijekom noći ili tijekom razdoblja bolesti ili virusne infekcije, stres, ili overexertion.

Mnogi ljudi sa iskustvom ovi simptomi straha mogu imati ALS ili MS. Jednostavan klinički pravilo je da u opuštenoj fasciculations mišića se nikada indikativni ili motorni sustav osim ako ne postoji bolest povezana slabost, atrofija, ili refleks promijeniti.


Znaci razumno je da ja nemam ni grceve ni slabost niiti te igle ni ukocenje ni bolove ma nista aliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ipak imam ja to titranje vec 5 godina i jace tako da ostaje da sam ja tu boles sam sebi nagomilao u glavi jer bilo koja bolest da je bila u pitanju za 5 god bi napredovala bez ikakvog iskljucka ali eto mene i dan danas se borim i povremeno kazem sebi kad je moja prijateljica sinula tu bolest za 6 meseci posle 5 godina zasto nebi mogli i mi

Quote:
ana6888 kaže: Pogledaj post
Bila sam kod svog studentskog doktora
neuropsihijtra... i zena mi je samo pregledala misice tela
i kaze stres i prepisala lek...mada od tog leka moji simptomi nisu potpuno nestali... jedino sad da odem kod privatnika
I Nece Nestati posto im je trebalo dugo vreme da se sastave samo budi strpljiva odbaci svaku mogucu sumnju i procice veruj mi ana samo nemoj da panicis ako ti je neurolog otstranio asl onda pusti brigu na veselje i videces promene lekovi su tu da poguraju malo ali to je sve do tebe
Formingus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 15:21   #46
Tako je.... Nitko od nas nema ALS. Da li postoji lijek? Pa nema univerzalnog već pobolljšanje općeg statusa organizma; eliminiranje umora, povećanje minerala i elektrolita uz dodatak kompleksa B vitamina. Možda "upali". Kod mene je stupanj fascikulacija drastično smanjen no na listovima se uvijek osjećaju. Uopće se ne obazirem na to. I dalje tvrdim da svi trebate unositi u svoj organizam više magnezija. Sigurno će vam koristiti posebno u doba "proljetnog umora". Magnezij sa sigurnošću eliminira grčeve uzrokovane poremećajem a zapravo pomanjkanjem unosa elektrolita.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 14:35   #47
Meni pomaže mineralna voda - ne mora biti samo magnezij, može biti i nedostatak kalija (jedite banane ljudi ) natrija ili kalicja također. Njih ima u mineralnoj vodi.
Inače, ja se već dvije godine trzam i nije bilo samo trzanje - mravinanje, tu i tamo pokoji grč, tremor, parestezije svih vrsta. Sad mi je tjedan dana bio napet mišić lijevo lista, kao neki pritisak u njemu, trenutno mi titra kapak.
Čini mi se da se kod mene mišići ne opuštaju kako spada tj. znam se rastegnuti pa nakon toga uslijede fascikulacije - onako par njih, ne stalno. Ili nakon puno hodanja - stopala i listovi.
__________________
''Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards''
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 20:39   #48
Tako je. Zapravo si me podsjetio da naglasim važnost konzumacije barem 2 banane dnevno. Da li si primjetio razliku između mineralne vode sa i bez CO2? Negdje sam pročitao da je ona bez ugljičnog dioksida zdravija. To mi je i logično. Zapravo voda, obilna konzumacija, je prilično dobra preventiva za svakojake poremećaje, umor i ostala stanja.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 23:03   #49
Quote:
megatronman kaže: Pogledaj post
Tako je. Zapravo si me podsjetio da naglasim važnost konzumacije barem 2 banane dnevno. Da li si primjetio razliku između mineralne vode sa i bez CO2? Negdje sam pročitao da je ona bez ugljičnog dioksida zdravija. To mi je i logično. Zapravo voda, obilna konzumacija, je prilično dobra preventiva za svakojake poremećaje, umor i ostala stanja.
to sam točno htio reci! Voda je izuzetno važna za normalan rad misica i to bas misicnih vlakana. Trebalo bi bar dvije čaše vode dnevno popiti, a kod mene je znalo biti dana jad sam popio salicu čaja ujutro i drugu navečer i to je bio savmoj unos tekucine ( uz hranu). Btw, posto je ljeto, malo sam promatrao ljude i kod svih sam primijeti povremeni trzaj, nisu ga ni bili svjesni iako se vrlo jasno vidio. Znam, nisam normalan...
__________________
''Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards''
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 16:04   #50
Pozdrav
Novi sam na forumu pa bi mi svako objašnjenje dobrodošlo.
Naime od prije sedam dana imam titranje mišića na listovima nogu koje je vidljivo golim okom.Nekad ih i osjetim i vidim,a nekad samo osjetim.Ne prave mi zasada nikakve probleme sem naravno psihičkih.Pogotovo kad guglaš na tu temu samo se spominje ALS.Znači drugih problema nemam,normalno hodam veće relacije,vozim bicikl i igram fudbal rekreativno.Molim za Vaša mišljenja.Zbog želuca koristim Donat Mg pa mislim da problema sa magnezijem nemam.
lav leo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 11:58   #51
U principu, barem u mom slučaju, magnezij mi je pomogao da nemam spazme (grčeve) uslijed nedostatka elektrolita no nije uklonio titranje (fascikulacije).
I ja sada dok ti ovo pričam osjećam (a mogu ih i vidjeti kada bih zavrnuo nogavice) na nogama kako mišići titraju. To je već šesta godina a evo sada imam 54 godine i jutros sam istrčao 2 kilometra. NEMA TEORIJE DA BIH (BISMO) MOGLI IMATI BILO KAKVU FIZIČKU AKTIVNOST DA IMAMO NEUROMUSKULARNU BOLEST. Ni ti ni ja nemamo ALS ali možemo nagađati što imamo. Zašto se sve to sa fascikulacijama i grčevima meni desilo u 47 godini, nemam pojma. Savjet: ne obraćaj pažnju na te fenomene i ne idi na Google.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2010., 17:50   #52
Meni oko ovih problema definitivno ništa nije pomoglo. Za to nisam znao do svoje 16 godine, onda je počelo oko očiju pa prestalo ali se zato generaliziralo na cijelo tijelo. Traje već evo 17.-tu godinu s periodima poboljšanja i pogoršanja, te tako u krug. Nikada nije prestalo i ništa ne djeluje. U međuvremenu sam počeo i prestao pušiti, bio pa prestao biti vegetarijanac, intenzivno vježbao, pa prestao, jeo zdravo pa nezdravo, pio i ne pio vitamine itd. Ništa :-)
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 21:54   #53
Te fascikulacije su definitivno od stresa, naime ja bolujem od MS-a već 8 godina i na početku tj nakon dijagnoze kada sam bio psihički sjeb.n imao sam ih užasno mnogo i često ,a naročito po listovima nogu, kada sam se smirio iste su nestale ,a evo sada su se opet pojavile pošto sam opet u nekakvom psihičkom opterećenju.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 23:24   #54
Faro:
Da da tako nekako i ja mislim. Tebi 17 godina, meni 6 godina. Treba sve to zaboraviti. Pada mi na pamet da nije od previše konzumiranja šećera. Ja ne mogu bez slatkog. Poludit ću ako moram slatkiše maknuti iz prehrane.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 21:46   #55
Povezuju ih i sa kroničnim orovanjem organofosfatima kojih ima -tan ta ra dan - u pesticidima. Moram li spominjati koliko često npr. špricaju jabuke? Na stranu sad s titrajima, u zadnje vrijeme mi se čini da svi imaju problema sa želucem - jebiga, hranimo se hranom koja je otrovna. Milijardu i jedna stvar može biti u pitanju što se fascikulacija (mrzim tu riječ) tiče...
__________________
''Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards''
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 21:51   #56
Quote:
lav leo kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Novi sam na forumu pa bi mi svako objašnjenje dobrodošlo.
Naime od prije sedam dana imam titranje mišića na listovima nogu koje je vidljivo golim okom.Nekad ih i osjetim i vidim,a nekad samo osjetim.Ne prave mi zasada nikakve probleme sem naravno psihičkih.Pogotovo kad guglaš na tu temu samo se spominje ALS.Znači drugih problema nemam,normalno hodam veće relacije,vozim bicikl i igram fudbal rekreativno.Molim za Vaša mišljenja.Zbog želuca koristim Donat Mg pa mislim da problema sa magnezijem nemam.
Učini si uslugu i okani se dr. Google-a jer ćeš upast u bolest i to psihičku. Vjeruj mi, mene je više koštalo samodijagnosticiranje nego sami titraji. Neće ti ni raditi nikakve probleme osim što smeta jer, na kraju krajeva, nikom nije ugodan osjećaj kao da ga nešto štipa.
Ima velikih šansi da će ti to brzo proći, a možda i neće. U svakom slučaju, kod mene nema mišića koji nije odlučio imati svoju volju - od malog nožnog prsta do nekog nepoznatog mišića u uhu. Titrali su mi i mišići za koje nisam znao da postoje...
__________________
''Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards''
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 22:47   #57
Da, i meni. Nisam imao pojma da uopće imam neke mišiće koji su titrali. I meni u uhu ali mi je otorinolaringolog rekao da je to pulsiranje krvi. A zapravo mi je titrao mišić u uhu (i ubrzo prestao). Imam šum godinu dana prije fascikulacija a povremeno me bole oči, vrat...vjerovatno od slabije cirkulacije.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 01:22   #58
Moglo bi biti zbog cirkulacije...
Moguće je da je uzrok u preaktivnom motoričkom sustavu koji ne šalje primjerene signale mišićima. Npr., ne opuste se iako bi trebali. To bi objasnilo i zašto se sve skupa pojača kad je čovjek pod stresom. Naime, u stresnim situacijama nesvjesno imamo napete mišiće i oni u tom stanju mogu početi titrati jer su ipak pod naporom. Ono što će međutim biti par titraja kod normalnih ljudi (pod stresom) nama je kad smo smireni.

Dvije godine su sada kod mene...kad je počelo, znala mi je natkoljenica po dva tri dana titrati praktički non stop pa se preseli na taban, pa na rame...
I sad me zna iritirati, čini se ko da imam napadaje - prođe pa je ok par dana i onda opet. Strašno me iritira ali sam sretan što je to sve - samo me iritira.
__________________
''Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards''
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:14   #59
Ja danas idem na kontrolni pregled kod jako poznatog Neurologa (privatno). Nisam bio na kontroli od jeseni 2008 no u Domu zdravlja sam prošle godine u ovo doba napravio kontrolni EMNG po naputku svoje liječnice opće prakse; prvi nakon nekoliko godina; i pokazao se urednim. Dakle danas ću Neurologu pokazati taj izvještaj EMNG od prošle godine a na Forum ću sutra staviti i liječničko mišljenje nakon današnje kontrole.
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:06   #60
Sretno megatronman! Javi obavezno kako je bilo i jeli imaju kakve nove spoznaje o uzruku i liječenju.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:09.