Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2013., 18:10   #1001
Quote:
benitrinity kaže: Pogledaj post
evo na stranci Hyu BiH imaju npr 1.6 GDI CVVT
http://www.hyundai.com/BA/en/showroo...ions/index.htm
dok na britanskoj imaju samo 1.4 benzinac i dva modela dizela...
Da, ali oni imaju MPI sa 120 KS, a GDI sa 135 KS
Oprosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 18:13   #1002
Quote:
benitrinity kaže: Pogledaj post
evo na stranci Hyu BiH imaju npr 1.6 GDI CVVT
http://www.hyundai.com/BA/en/showroo...ions/index.htm
dok na britanskoj imaju samo 1.4 benzinac i dva modela dizela...
u bih i srbiji cini mi se, imaju 1.6 gdi od dolaska tih modela, mada meni osobno to ne igra neki znacajan cimbenik gdi ili mpi
soprano23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 10:20   #1003
Quote:
soprano23 kaže: Pogledaj post
jucer mi je trgovac dao cjenik dodatne opreme za i30,u sto spada i 1.6 motor pa ako se odlucis za 1.6, koji god bio, racunaj da je to nadpolata od 9 082 kn....osobno nebih uzeo taj 1.4 ni pod koju cijenu( uzeo bi i 1.8 da ga ima), ali to ne znaci da nije dovoljan za prosjecnu upotrebu; inace kaze taj trgovac da je ugodno iznenadjen sa 1.4 motorom te mi ga je ponudio na probnu voznju kao da nakon probe mozda i zakljucim da mi ne treba 1.6...odbih to...
Ne zanm zašto je doplata tako velika, prvo kada su izašli to je bo običan MPI, a ne GDI benzinac.Kod CEED- a je 5000 kn!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 10:45   #1004
Quote:
flexo kaže: Pogledaj post
Pored toga treba uzet da osim što je 1.6 skuplji imaš i veće troškove osiguranja jer spada u slijedeću kategoriju u cjeniku
(67-84kw - 85-110kw), ako se ne varam manji ima oko 73kW, a veći 95kW.
A moj stari i30 ima 84.6kW i naravno da je to u prometnoj zaokruženo na 85kW i razlika u osiguranju mi je oko 400kn
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 10:59   #1005
Quote:
pskaro kaže: Pogledaj post
A moj stari i30 ima 84.6kW i naravno da je to u prometnoj zaokruženo na 85kW i razlika u osiguranju mi je oko 400kn
E da, a da nam je pisalo 84,4 KW bili bi na 84 kW i onda niže osiguranje ...
Oprosty is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 15:26   #1006
Quote:
Oprosty kaže: Pogledaj post
E da, a da nam je pisalo 84,4 KW bili bi na 84 kW i onda niže osiguranje ...
Možeš misliti, i onda bi vjerovatno zaokružili na 85kW

Ja se samo nadam da će se te tablice malo promijeniti kada uđemo u uniju, barem za 1kW

Zadnje uređivanje pskaro : 18.01.2013. at 15:32.
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 07:17   #1007
Netko je prije pitao da li "ITHINK" oprema ima tempomat u seriji? Provjereno kod prodavača- nema, doplata je cca. 1900 kn,a isto je doplata za kožu/tkaninu cca. 4000 kn.
Nažalost CEED u opremi EX style ima sve to!
Kao što je naš Hyundai iz Đakova pisao, moramo čekati ulazak u EU i da mi dobijemo pakete opreme kao i druge zemlje bez obzira što će zbog PDV-a auto biti skuplji kod nas.

Cijene koje su snižene ostaju do daljnjega takve! Prema nekim izračunima poslije 01.07. dizeli će pojeftiniti cca. 2000 kn (samo, nažalost), a benzinci poskupjeti za cca. 5000 kn (zbog CO2).
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:32   #1008
Thumbs up

Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Netko je prije pitao da li "ITHINK" oprema ima tempomat u seriji? Provjereno kod prodavača- nema, doplata je cca. 1900 kn,a isto je doplata za kožu/tkaninu cca. 4000 kn.
Nažalost CEED u opremi EX style ima sve to!
Kao što je naš Hyundai iz Đakova pisao, moramo čekati ulazak u EU i da mi dobijemo pakete opreme kao i druge zemlje bez obzira što će zbog PDV-a auto biti skuplji kod nas.

Cijene koje su snižene ostaju do daljnjega takve! Prema nekim izračunima poslije 01.07. dizeli će pojeftiniti cca. 2000 kn (samo, nažalost), a benzinci poskupjeti za cca. 5000 kn (zbog CO2).
Kolega hkolar pa zašto na žalost, napišite radije da je to na veselje vlasnika tog cee'd-a
plus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 08:44   #1009
Quote:
plus kaže: Pogledaj post
Kolega hkolar pa zašto na žalost, napišite radije da je to na veselje vlasnika tog cee'd-a
Zato što sam fan HYUNDAIJA, i vozim accenta iz 98.godine. Nažalost ova politika škrtosti opreme,a i nagli skok ceed-a (oprema, udobnost, izrada) me pomalo odbija o razmišljanju o kupnji novog i30. Možda ulaskom u EU se stanje popravi!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 14:37   #1010
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Zato što sam fan HYUNDAIJA, i vozim accenta iz 98.godine. Nažalost ova politika škrtosti opreme,a i nagli skok ceed-a (oprema, udobnost, izrada) me pomalo odbija o razmišljanju o kupnji novog i30. Možda ulaskom u EU se stanje popravi!
Danas izvršen dio uplate od ukupne cijene vozila.
Hy i30, 1.4 motor, iLike oprema + dodatna, prednji i stražnji senzori, deicer +senzori za kišu, prednji naslon za ruku i USB+AUX...to je to, sad čekamo dostavu istog...
benitrinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 15:14   #1011
Quote:
benitrinity kaže: Pogledaj post
Danas izvršen dio uplate od ukupne cijene vozila.
Hy i30, 1.4 motor, iLike oprema + dodatna, prednji i stražnji senzori, deicer +senzori za kišu, prednji naslon za ruku i USB+AUX...to je to, sad čekamo dostavu istog...
Koliko iznosi ukupan cijena? da li si dobio kakve popuste? Jel prednji naslon ugrađuju u tvornici ili kod isporuke u rh?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 15:45   #1012
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Koliko iznosi ukupan cijena? da li si dobio kakve popuste? Jel prednji naslon ugrađuju u tvornici ili kod isporuke u rh?
Sve skupa 109 271 kn, nikakav popust nismo dobivali, iskren da budem nismo ni tražili. A naslon se navodno, po inforamciji od distributera, ugrađuje u tvornici.
benitrinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 16:05   #1013
Quote:
benitrinity kaže: Pogledaj post
Sve skupa 109 271 kn, nikakav popust nismo dobivali, iskren da budem nismo ni tražili. A naslon se navodno, po inforamciji od distributera, ugrađuje u tvornici.


No, u svakom slučaju sretno s autom!
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 16:07   #1014
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post


No, u svakom slučaju sretno s autom!
Hvala
benitrinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 16:27   #1015
Quote:
benitrinity kaže: Pogledaj post
Sve skupa 109 271 kn, nikakav popust nismo dobivali, iskren da budem nismo ni tražili. A naslon se navodno, po inforamciji od distributera, ugrađuje u tvornici.
Koliko ćete čekati na isporuku??? Koja boja-metalic?

Sretno
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 16:36   #1016
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Koliko ćete čekati na isporuku??? Koja boja-metalic?

Sretno
Dostava je u roku od 60 do 90 dana al u praksi puno ranije bude dostavljen, po informaciji distributera.
Hvala

EDIT: metalik boja-steel Grey
benitrinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 17:31   #1017
Quote:
benitrinity kaže: Pogledaj post
Dostava je u roku od 60 do 90 dana al u praksi puno ranije bude dostavljen, po informaciji distributera.
Hvala

EDIT: metalik boja-steel Grey
Držim fige da održe obećanje o roku dostave.
I meni su u HZ-u obećali taj rok, pa sam dobio auto za 105 dana.
Wedbonq is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 17:55   #1018
Quote:
Wedbonq kaže: Pogledaj post
Držim fige da održe obećanje o roku dostave.
I meni su u HZ-u obećali taj rok, pa sam dobio auto za 105 dana.
Hm, definitivno dugo, jesi ti barem što na neki način kompezirali taj prekoračeni rok?
benitrinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 18:38   #1019
Quote:
Wedbonq kaže: Pogledaj post
Držim fige da održe obećanje o roku dostave.
I meni su u HZ-u obećali taj rok, pa sam dobio auto za 105 dana.
Vjerojatno zbog odabira dodatne opreme su i duži rokovi isporuke! Šteta što HAC nije povezan sa slovenskim, pa bi i isporuka išla brže!!!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 18:50   #1020
Quote:
benitrinity kaže: Pogledaj post
Danas izvršen dio uplate od ukupne cijene vozila.
Quote:
benitrinity kaže: Pogledaj post
Sve skupa 109 271 kn, nikakav popust nismo dobivali, iskren da budem nismo ni tražili.
Quote:
benitrinity kaže: Pogledaj post
Dostava je u roku od 60 do 90 dana al u praksi puno ranije bude dostavljen, po informaciji distributera.
Bez uvrede ali dali si ti normalan?
Kupuješ auto, ne tražiš popust i umjesto uobičajene kapare uplatiš cijeli iznos.
Daj mi, molim te, reci koji razlog ima distributer da ti dostavi auto ranije?
Ovo je ogledni primjer kako se auto ne kupuje.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.