Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2016., 10:38   #1221
Quote:
BuffySlayer kaže: Pogledaj post
Evo stanje kod mene,dosla sam 18.4 u bolnicu,jela normalno i osla na kavu cak prek puta u birtiju zvadili mi krv kad sam dosla,i mir do navecer,navecer cepic dulcolax za praznjenje i poslije injekcija protiv tromboze,i spavanje.ujutro sam se pomokrila,otusirala u onom njihovom crvenom,obrijale su me,omotale noge zavojima i dale tabletu za hrabrost,i stavile kapu i skinula sam se gola u krevet i cekala poziv iz sale.za jedno 10-ak min su me otpeljale dolje,tam su me zezali da me oraspoloze malo,mjerili tlak,dali masku cisti kisik i neku infuziju,osjetila sam blago trnjenje u saci i onda su mi pustile to za spavanje,zaspala sam u roku odmah.probudila se par sati kasnije na postanestezijskom,tam sam jos spavala ,primala infuziju i mjerili mi stalno tlak.vratili me na odjel,opet infuzija,i injekcija za bolove,digla sam se na wc,prvi put mama pomogla ,drugi put sama,povracala dvaput od muke.danas vec bolje,jos malo steze al je dobro,ujutro sam dobila jos jednu injekciju za bolove i sad je ok.dali mi caj samo da pijem,nema infuzije al nema ni jela :-/ sutra idem doma pa sam si sretna.drzim fige,ne boj se,ja sam se isto jako bojala al zbilja nist strasno.do danas ujutro sam skoro sve prespavala,od te anestezije valjda.sretno!

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk

Drago mi je da je sve dobro prošlo. Moj termin je 23.5., medjutim jučer sam sa napadajem završila na hitnoj di su me sprašili s antibioticima i hrpom lijekova. i sad sam na bolovanju jer je to takav odvratan osjećaj u trbuhu...pa ti grčevi...Vidiš da je sve dobro prošlo...problem je kaj kod mene nikad niš nije jednostavno. Oporavi se čim prije pa se javi
__________________
Ja imam samo jednu strast, a to je špek i svinjska mast!!!
Digitalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 10:27   #1222
A Boze bas mi je zao,vjerujem da jedva cekas da to rijesis!! Ma ja sam bolje,jos ne mogu sjediti uspravno,i malo boli kad hodam,ovaj plin se nikak ne razilazi,osjecam se ko balon,oko pupka mi pozutilo al prolazi i jako naoteklo,nadan se da je to sve dio oporavka.imam uskoro kontrolu pa cu vidjeti.nadam se da ti se vise nece dogadati ti napadaji!i da to rijesis i valjda bude sve gotovo tada!!

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 14:12   #1223
Evo bila na kontroli nakon dva tjedna od op,kaze doktor da dijeta vise ne treba,ali napor nikakav jos minimalno mjesec dana.savove nisam vadila,nisam ih ni imala,sve se zaraslo ,jos mi je ostala krasta na pupku,ostale su otpale i sad su mali oziljci.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 19:26   #1224
Kako izgleda razbijanje tog kamena kroz usta? Sutra mi baka ide na to pa me zanima.
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 23:49   #1225
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
Kako izgleda razbijanje tog kamena kroz usta? Sutra mi baka ide na to pa me zanima.
Mozda usisavanje s onom cijevi kroz usta?to se radi kad su kameni u zucnim kanalima.
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 13:35   #1226
Quote:
BuffySlayer kaže: Pogledaj post
Evo bila na kontroli nakon dva tjedna od op,kaze doktor da dijeta vise ne treba,ali napor nikakav jos minimalno mjesec dana.savove nisam vadila,nisam ih ni imala,sve se zaraslo ,jos mi je ostala krasta na pupku,ostale su otpale i sad su mali oziljci.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
Ti si bila na laparoskopskoj operaciji žućnih kamenaca?
U kojoj bolnici?
ja sam naručena 30.05. na Rebro pa me sve zanima...
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 13:47   #1227
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Ti si bila na laparoskopskoj operaciji žućnih kamenaca?
U kojoj bolnici?
ja sam naručena 30.05. na Rebro pa me sve zanima...
Jesam,bila sam na laparoskopskoj operaciji u Koprivnici,ja sam s te strane,bila u bolnici 4 dana,brzo je proslo.ne boj se,nije strasno.ja sam se jako bojala,pa sam vidjela da nije tak strasno bilo kak sam ja u svojoj glavi imala videnje :-)
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 14:39   #1228
Quote:
BuffySlayer kaže: Pogledaj post
Jesam,bila sam na laparoskopskoj operaciji u Koprivnici,ja sam s te strane,bila u bolnici 4 dana,brzo je proslo.ne boj se,nije strasno.ja sam se jako bojala,pa sam vidjela da nije tak strasno bilo kak sam ja u svojoj glavi imala videnje :-)
A zakaj su te brijali? Zamatali noge? Gola?
To mi niš nije jasno zašto.
nedavno sam operirala dojku i svega toga nije bilo.
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 15:49   #1229
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Ti si bila na laparoskopskoj operaciji žućnih kamenaca?
U kojoj bolnici?
ja sam naručena 30.05. na Rebro pa me sve zanima...
Evo za pomoć,

Ja sam operiran laparoskopski u Sisku u srijedu, a u petak sam išao kući. Nezgodacija je spavanje na leđima, trebat će malo vremena da sve dođe k sebi. Kontrolu imam u petak a previjanje sutra.

Brijanje je potrebno prije operacije, ništa ne jesti dan prije nakon 18 sati. Pijem tablete za bolove samo, nemam druge terapije.

Inače je kamen bio ogroman - 80 mm (8cm) i trebali su ga razbiti da bi ga izvadili.

Nije strašno.... samo hrabro!
deneo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 22:31   #1230
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
A zakaj su te brijali? Zamatali noge? Gola?
To mi niš nije jasno zašto.
nedavno sam operirala dojku i svega toga nije bilo.
Ovako,navecer prije op nisam jela nista ni pila vodu,ujutro su mi dale sestre ono nesto crveno na gazi s cim sam se oprala cijela,negdje ne treba prati kosu kolko cujem,al meni su rekli da operem i kosu,popila sam tabletu neku za opustanje misica,zatim sam se skinula gola i legla u krevet,pokrile su me i omotale mi noge za sprecavanje tromboze,i otpeljale pokrivenu u salu,prebacila sam se na stol i legla,cijelo vrijeme sam bila pokrivena dogod nisam zaspala,hvala Bogu.zatim su mi pricali kak sve ide,svezali mi ruku za stol i spojili na neku infuziju,na drugu su mi stavili tlakomjer koji se nije skidao,i onda su mi dali kroz ruku u ono od infuzije anestetik,zaspala sam u roku 5 sekundi.probudila sam se na postanestezijskom odjelu,nisam bas mogla pricat tj.pricala sam usporeno,ko pijana,jos su mi mjerili tlak stalno i primila sam infuziju,tam sam jos spavala pa su me otpeljali gore u sobu,digla sam se iz kreveta,mama mi je pomogla,vodila me na wc,sve mi se vrtilo,poslije sam isla sama povracat,dvaput sam povratila,kazu da je dobro to ispovracat,dali su mi po zelji injekciju protiv bolova jednom,poslije nisam htjela vise nista za bolove,inace bas ne pijem tablete i pretrpim sta mogu i kolko mogu.i pustili su me drugi dan od operacije doma,e i zaboravih da su mi dali noc prije op injekciju protiv tromboze,ta je mala i pece dosta.sad je proslo mjesec dana,reko mi doktor jos minimalno mj.dana da izbjegavam napor,jos me bole misici na trbuhu,a sta se jela tice pocela sam jesti skroz normalno,nist mi ne smeta vise,bar ne zasad.eto to je moje iskustvo,sretno!

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 12:55   #1231
Hvala svima
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 13:15   #1232
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Hvala svima
Sretno!

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 07:32   #1233
Koliko traje bolovanje nakon laparoskopske operacije? Radim za kompjuterom ako je bitno


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 11:03   #1234
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Koliko traje bolovanje nakon laparoskopske operacije? Radim za kompjuterom ako je bitno


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni je doktor htio dati dva mjeseca :-D al su mi dali nogu na poslu prije operacije pa nije bilo potrebe za bolovanjem, neznam,mislim da oko dva tjedna inace daju doktori,a i nije to naporan posao fizicki za kompom (ja sam radila na pokretnoj traci i dizala neke teske stvari pa su mi u bolnici odma rekli da dva mjeseca nist ne smijem radit zbog tezine fizickog posla) medutim mene je od sjedenja najvise i boljelo.i opet bole rane vec par dana isto kao i poslije operacije,a nisam radila nista jer jos ne smijem,a od operacije je proslo mjesec i tjedan dana :-/

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 16:57   #1235
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Koliko traje bolovanje nakon laparoskopske operacije? Radim za kompjuterom ako je bitno
ja sam nakom laparoskopske opeacije bio na bolovanju dva tjedna - tj. nisam išao na posao dva tjedna. četvrti dan nakon operacije sam počeo raditi od doma.
__________________
Svaki put kad pomislim da sa mnom možebit nije baš sve u redu dođem na forum i odmah mi je lakše :D (by Cats)
solar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2016., 16:24   #1236
Da li netko zna jeli moguće obaviti ovu operaciju pod lokalnom anestezijom za nekoga tko loše podnosi opću?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2016., 06:31   #1237
Nisam cula da je kod nas to itko radio na lokalnu, ali mislim da imavi raznih opcih tako da ako to spomenes anestezilogu da ce ti prilagoditi tako da ti pase. Isto doza ovisi o duljini operacije, a kako ces podnijet ovisi i o krvnoj slici,

Za primjer anestezija koju sam u Petrovoj dobila nakon poroda mi je imala grozno bunovno buđenje i zbog toga me strah sada. Sve ostale anestezije sam imala na Rebru, 5 puta i jednom mi se jako vrtilo poslijie i trebalo je dva dana da me puste iz kreveta ali taj put se radilo o operaciji dojke od 4 i pol sata a krvna slika mi je bila koma, hemoglobin na 86 i zeljezo na tri pa nije cudo sto sam skoro u nesvjest padala, sve ostale pute je bilo super, zadnje jucer, vec sam dva sata poslije buđenja bila na nogama
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 14:46   #1238
Zna li netko smije li se nakon operacije zucnih kamenaca za vrijeme oporavka jesti cokolada ili kakao?
Na papiru koji sam dobila ubolnici nije navedeno, ali pise da se moze jesti biskvit pa mezanima mogu li neki biskvit bez jaja a s kakaom?
Neki dan sam jela griz posipans kras expresom i nije mi nista bilo
__________________
Trebam staviti neki potpis
sandra555 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 01:08   #1239
Ja sam jela skoro samo juhe i dvopek i griz na mlijeku i vodi nakon op,al nakon tjedan il dva pomalo sve,reko doktor da dijeta vise ne treba,jedino jos se cuvati napora.

Poslano sa mog SM-A310F koristeći Tapatalk
__________________
If you allways do what you`ve allways done,than you`ll allways get what you`ve allways got!
BuffySlayer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 12:04   #1240
Uskoro idem na operaciju vađenja žučnjaka. Sve pretrage su učinjene, anesteziološki pregled također.
Jedna stvar nije mi jasna, u bolnicu dolazim ujutro na sam dan zahvata, a anesteziolog je napisao da večer prije trebam dobiti Clexane injekciju. Dr. opće prakse to nema i kaže niti nema mogućnost nabaviti.
Kako ste vi drugi to rješili, jer valjda svi to trebamo dobiti?
Konkretno radi se o Rebru.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.