Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2008., 13:45   #81
A kak to da su ti dinamovci bezveze dosli na Zagreb u utakmici kvalifikacija za ulazak u 1ligu u tolikom broju, a ne na dinamovu europsku, ili na dinamo-zvezda borba za naslov prvaka...
I nismo 82 bili najbrojniji u SRH jer se za Zagreb navija samo unutar grada, dalje ne. A za dinamo navijaju brojni hrvati iz svih krajeva potaknuti nacionalistickim dogodovstinama u jugi nakon titove smrti.
hrvoje041 is offline  
Old 08.08.2008., 13:51   #82
Quote:
hrvoje041 kaže: Pogledaj post
al nisi ni ti bas nebahat. Kaj to znaci da nas nebi bilo vise u gradu?
1973 smo mi bili najbrojniji. Rekord posjete maksimira drze zagrebasi.
68 000navijaca!
70-ih je Zagreb bio uvjerljivo popularniji u gradu.. Svaka sila za vijeka...
1980 Nottingham Forest je osvojio drugi naslov prvaka Europe za redom
Ne mislim nikaj loše, al znaš da smo si mi svi dobri u gradu, zamisli kad bi cijela grupa WAZ bila bahata ko ovaj klinac, sarkastično komentirala i pravila se ko da je popila svu pamet svijeta, misliš da bi izdržali da su Boysi protiv vas? Ja mislim da ne bi, kao kaj to nikad ni nećemo saznat jer se nikad neće dogodit da budemo jedni protiv drugih. Ovakvi poput njega tamo negdje oko 17. rodjendana dodju k pameti.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 08.08.2008., 13:52   #83
ak ti imaš podatke o svim Dinamovim utakmicama i utakmicama Građanskog s brojem gledatelja, molim te da nam ih obznaniš. uz to nam reci di su nakon te povijesne utakmice nestali silni zagrebaši? i ko uopće navija u Zagrebu za Dinamo? molim te objasni mi to, jer znaš, ja navijam za Dinamo, pa sam stranac i manjina u "tvom" gradu...
native is offline  
Old 08.08.2008., 14:00   #84
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
1980 Nottingham Forest je osvojio drugi naslov prvaka Europe za redom
Ne mislim nikaj loše, al znaš da smo si mi svi dobri u gradu, zamisli kad bi cijela grupa WAZ bila bahata ko ovaj klinac, sarkastično komentirala i pravila se ko da je popila svu pamet svijeta, misliš da bi izdržali da su Boysi protiv vas? Ja mislim da ne bi, kao kaj to nikad ni nećemo saznat jer se nikad neće dogodit da budemo jedni protiv drugih. Ovakvi poput njega tamo negdje oko 17. rodjendana dodju k pameti.
Yey svih 200 boysa bi nas napalo. Aj da nas Torcida napada il Armada koji se loze na Zagreb kao grad, al nasi boysi. Bzvze.
Igrica is offline  
Old 08.08.2008., 14:02   #85
Quote:
native kaže: Pogledaj post
ak ti imaš podatke o svim Dinamovim utakmicama i utakmicama Građanskog s brojem gledatelja, molim te da nam ih obznaniš. uz to nam reci di su nakon te povijesne utakmice nestali silni zagrebaši? i ko uopće navija u Zagrebu za Dinamo? molim te objasni mi to, jer znaš, ja navijam za Dinamo, pa sam stranac i manjina u "tvom" gradu...
A lako ti je iz danasnje perspektive pravit se da je onda bilo sve kao i danas, prije 30god je bilo drugacije. Puno toga se vaznog i prelomnog dogodilo od onda...
hrvoje041 is offline  
Old 08.08.2008., 14:03   #86
Quote:
hrvoje041 kaže: Pogledaj post
A lako ti je iz danasnje perspektive pravit se da je onda bilo sve kao i danas, prije 30god je bilo drugacije. Puno toga se vaznog i prelomnog dogodilo od onda...
imaš pravo, danas puno više ljudi pohodi Maksimir, danas Dinamo puno više znači nego onda "običnim" ljudima... reci mi odakle su bili navijači Građanskog i je li ih uopće bilo u Zagrebu?
native is offline  
Old 08.08.2008., 14:07   #87
Rekord Maximira je taj koji je napisao, mislim da je bila Zagreb - Varteks tekma, al da su to bili sve WA na tribini
Veko32 is offline  
Old 08.08.2008., 14:10   #88
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
Rekord Maximira je taj koji je napisao, mislim da je bila Zagreb - Varteks tekma, al da su to bili sve WA na tribini
Zagreb-Osijek. Bilo je oko 10 000 Osijecana, ostalo simpatizeri i navijaci Zagreba pa i dinama.
Igrica is offline  
Old 08.08.2008., 14:15   #89
Pa i na ZTE - Zagreb je bilo dost ekipe, dost u odnosu na to kolko bi ih došlo u Kranjču, to su isto onda bili simpatizeri Zagreba u tom trenutku. Recimo ja sam isto iz zajebancije otišo i pogledo tekmu na istoku, tak iz fore. Pa možda će se i mene brojat kao WA za nekih 20 godina

Sve ja kužim šta želiš reći, al evo po tvom sudu koliko je bilo WA na toj utakmici Osijek-Zagreb? Onako od oka.
Veko32 is offline  
Old 08.08.2008., 14:27   #90
Quote:
Igrica kaže: Pogledaj post
Yey svih 200 boysa bi nas napalo. Aj da nas Torcida napada il Armada koji se loze na Zagreb kao grad, al nasi boysi. Bzvze.
E pa da su svi ko ti ne bi bilo "naši Boysi".
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 08.08.2008., 14:29   #91
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
Rekord Maximira je taj koji je napisao, mislim da je bila Zagreb - Varteks tekma, al da su to bili sve WA na tribini
To i je bio rekord, igrale su se kvalifikacije za prvu jugoslavensku ligu, to je ujedno i najveće gostovanje osječana u povijesti, ali je isto tako činjenica da je onda cijeli zagreb, bez obzira jel su navijali za Zagreb, Dinamo, lokomotivu il kaj ja znam kaj, svi su došli navijat za Zagreb jer je napokon bila prilika da Zagreb ima dva prvoligaša pa se i natiskalo na stajanje prek 60,000 ljudi. Ali ja ne vidim nikakvu poveznicu s White Angelsima, jer tada nije bilo niti nas, a kamo li vas.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 08.08.2008., 14:32   #92
Drago mi je da se uključilo podosta ekipe....
Kao osnivač ove teme ne bi htio da ona preraste u prepucavanje, prijetnje i neke glupave svađe...

Mislim svi smo svjesni koliko ljudi dolazi na stadione i kad se netko trudi poput nas umjesto da nas se pohvali nas se provocira...

Drago mi je da se javljaju ljudi koji misle da bi uz malo jaći markenting i više ljudi dolozilo u kranjču jer znam da im je zagreb draži od dinama ali sve jedno idu u maxsimir a ne u kranjču, tak da vjerujem da se to bude promjenilo.
A za pojedince koji briju na neku agresivu i kao treba nama pokazat di nam je mjesto u gradu to mogu objesit mačku o rep jer postoje dobri prijatelji među anđelima i bojsima koji zajedno piju u kvartu, koji su zajedno na repki i nekad na badelu, a da postoji klupsko rivalstvo to da al na nekoj ljudskoj sportskoj razini....

u svakom slučaju sanjam puni zagrebački bijeli jug u finalu kupa ove godine
HuberRotomat is offline  
Old 08.08.2008., 15:32   #93
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
To i je bio rekord, igrale su se kvalifikacije za prvu jugoslavensku ligu, to je ujedno i najveće gostovanje osječana u povijesti, ali je isto tako činjenica da je onda cijeli zagreb, bez obzira jel su navijali za Zagreb, Dinamo, lokomotivu il kaj ja znam kaj, svi su došli navijat za Zagreb jer je napokon bila prilika da Zagreb ima dva prvoligaša pa se i natiskalo na stajanje prek 60,000 ljudi. Ali ja ne vidim nikakvu poveznicu s White Angelsima, jer tada nije bilo niti nas, a kamo li vas.
A kak to da se nisu natiskali u utakmicama dinama koje je on igrao za naslov prvaka protiv srpskih klubova? Al glavno da je omalovazavat Zagrebova postignuca...
I to neko ko nezna o cemu se radi...Zagreb-Varteks
Apropo ZTE-a, bilo je 3000ljudi, dakle ne puno vise nego na Kranjci.. a to kaj su neki dinamovci dosli, pa odem ja i na dinamo jednom godisnje pa se ne oduzimam od ukupnog broja gledalaca..
hrvoje041 is offline  
Old 08.08.2008., 15:51   #94
Quote:
native kaže: Pogledaj post
imaš pravo, danas puno više ljudi pohodi Maksimir, danas Dinamo puno više znači nego onda "običnim" ljudima... reci mi odakle su bili navijači Građanskog i je li ih uopće bilo u Zagrebu?
Kakve veze ima Gradjanski s dinamom? Boju i slican grb?
Pa prvih godina su navijaci gradjanskog protestirali protiv dinama i trazili da im se vrati Gradjanski...
Bio sam ove godine u sportskom muzeju informirat se malo o zagrebackom nogometu prije 2svj.rata i izmedju ostalog saznao da su se najvatreniji drukeri Gradjanskog popularno zvali istocnjaci, jer su se okupljali na istocnoj tribini, bilo na igralistu Gradjanskog bilo na stadionu Concordije (Kranjca danasnja) na kojem su igrali vece i vaznije utakmice.. Vidio neke slike, fora im bila bacanje sesira u zrak.
to su ti prvi boysi- istocnjaci
hrvoje041 is offline  
Old 08.08.2008., 21:20   #95
Bok. Evo da i ja kao navijač zagreba napišem par riječi.
Ponosni smo na činjenicu da navijamo za najstariji živući zagrebački klub, jedini koji nosi ime našeg rodnog grada, klub koji nikad nije bio politički projekt niti je imao podršku vlastodržaca, a opet je u svojoj povijesti postao i ostao jedan od najuspješnijih hrvatskih nogometnih klubova. To je klub građanske klase i pravih zagrepčana (a to su svi ljudi koji prihvaćaju i vole ovaj grad, gdjegod se rodili i otkud god doselili u njega, i poštuju urbane i civilizacijske vrijednosti).
Smatramo da je navijanje za zagreb privilegija, ali i odgovornost. Zato je i logično da su vrijednosti za koje se zalažemo nenasilje, tolerancija, antifašizam, antirasizam, ultranavijanje i neizmjerna ljubav prema gradu zagrebu. Naravno, svjesni smo da smo mogli i morali učiniti više na propagiranju ovih vrijednosti, ali s obzirom da smo odabrali teži put, mislim da radimo koliko je u našoj mogućnosti, i sama činjenica da postoji ovaj topic ovdje (prije 7, 8 g ga sigurno nebi bilo) govori da napredujemo.
Svjesni smo da je u hrvatskoj pojam navijača vrlo uzak i postoji samo jedan
jednostavan sklop vrijednosti u tom hrv. navijačkom svijetu, a to su: nasilje, razni oblici mržnje i političko desničarenje. Kako se s tim načinom razmišljanja ne slažemo i on nam je stran, znamo da nikad nećemo zaslužiti respekt ljudi koji imaju dijametralno suprotne vrijednosti od naših, ali je sigurno da ćemo nastaviti svojim putem, što god drugi o nama mislili, jer nismo tu zbog drugih, nego zbog svoje savjesti, svoga kluba, svoga grada i svoga društva.
marcipan is offline  
Old 08.08.2008., 21:45   #96
Quote:
hrvoje041 kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima Gradjanski s dinamom? Boju i slican grb?
mislim da bi u svojim godinama to već trebao znat ili se furaš malo na Dalmošku spiku? i za razliku od svih vas koji se pozivate na to, ja sam baš ponosan kaj je Dinamo uvijek bio i ostao predmet raznih političkih malverzacija, jer je to dokaz kolko je on značio i kolko još uvijek znači, te ga svi žele pod "svoje okrilje"... sad bi volio da malo za promjenu se vratimo na NK Zagreb i WAZ, jer smo lijepo počeli...
native is offline  
Old 08.08.2008., 23:32   #97
Quote:
Igrica kaže: Pogledaj post
Yey svih 200 boysa bi nas napalo. Aj da nas Torcida napada il Armada koji se loze na Zagreb kao grad, al nasi boysi. Bzvze.
prije godinu dana vaš jedan na funkiciji me pitao kao kaj ga neki bojsi traže po gradu, zakaj i tak to vezano za neki grafit ili natpis, nemam pojma točno, bezazleno. usro se ko grlica.
ajde ne pričaj gluposti. da želimo, ne bi vas bilo, tj. bi po bolnicama.
ali niste spomena vrijedni zato se na vas nitko ni ne obazire. zato valjda prijateljujete (ili samo neki vaši članovi) sa torcidom i armadom
__________________
"Fight and you may die. Run and you will live at least awhile. And dying in your bed many years from now,
would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here as young men and tell our enemies that they may take our lives but they will never take our freedom!"
soulcrew is offline  
Old 08.08.2008., 23:47   #98
Quote:
hrvoje041 kaže: Pogledaj post
A kak to da se nisu natiskali u utakmicama dinama koje je on igrao za naslov prvaka protiv srpskih klubova? Al glavno da je omalovazavat Zagrebova postignuca...
I to neko ko nezna o cemu se radi...Zagreb-Varteks
Apropo ZTE-a, bilo je 3000ljudi, dakle ne puno vise nego na Kranjci.. a to kaj su neki dinamovci dosli, pa odem ja i na dinamo jednom godisnje pa se ne oduzimam od ukupnog broja gledalaca..
Ja uopće ne omalovažavam Zagrebova postignuća, ali ti kažem da su onda ljudi bez obzira za koji klub navijali došli na stadion jer je prvi put u Jugi zagreb mogao imati dva prvoligaša, a onda su to imali samo Sarajevo i Beograd ak se ne varam.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 08.08.2008., 23:48   #99
Quote:
hrvoje041 kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima Gradjanski s dinamom? Boju i slican grb?
Osim kaj je Dinamo pokupio boju, praktički lokaciju, skoro grb, navijače, sve trofeje, i kaj je nastao iz građanskog, nemamo nikaj zajedničko
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 08.08.2008., 23:50   #100
Quote:
marcipan kaže: Pogledaj post
Bok. Evo da i ja kao navijač zagreba napišem par riječi.
Ponosni smo na činjenicu da navijamo za najstariji živući zagrebački klub, jedini koji nosi ime našeg rodnog grada, klub koji nikad nije bio politički projekt niti je imao podršku vlastodržaca, a opet je u svojoj povijesti postao i ostao jedan od najuspješnijih hrvatskih nogometnih klubova. To je klub građanske klase i pravih zagrepčana (a to su svi ljudi koji prihvaćaju i vole ovaj grad, gdjegod se rodili i otkud god doselili u njega, i poštuju urbane i civilizacijske vrijednosti).
Smatramo da je navijanje za zagreb privilegija, ali i odgovornost. Zato je i logično da su vrijednosti za koje se zalažemo nenasilje, tolerancija, antifašizam, antirasizam, ultranavijanje i neizmjerna ljubav prema gradu zagrebu. Naravno, svjesni smo da smo mogli i morali učiniti više na propagiranju ovih vrijednosti, ali s obzirom da smo odabrali teži put, mislim da radimo koliko je u našoj mogućnosti, i sama činjenica da postoji ovaj topic ovdje (prije 7, 8 g ga sigurno nebi bilo) govori da napredujemo.
Svjesni smo da je u hrvatskoj pojam navijača vrlo uzak i postoji samo jedan
jednostavan sklop vrijednosti u tom hrv. navijačkom svijetu, a to su: nasilje, razni oblici mržnje i političko desničarenje. Kako se s tim načinom razmišljanja ne slažemo i on nam je stran, znamo da nikad nećemo zaslužiti respekt ljudi koji imaju dijametralno suprotne vrijednosti od naših, ali je sigurno da ćemo nastaviti svojim putem, što god drugi o nama mislili, jer nismo tu zbog drugih, nego zbog svoje savjesti, svoga kluba, svoga grada i svoga društva.
I svaki respekt za to, ali se onda ne treba gurat tamo gdje vam nije mjesto. Budite slobodno ljevičari, pa jbg i ja sam ljevičar na sjeveru, ali ako se razumiješ u navijački pokret, a tu ne govorim o Hrvatskoj nego općenito o ultra pokretu, onda znaš da imate jako malo poveznica s tim svijetom.
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:44.