Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2009., 14:12   #1
(velika) navijačka (i nogometna) rivalstva

Koja su vama najbolja rivalstva, bilo u navijačkom ili nogometnom smislu i zašto??

napomenuo bi samo neka velika rivalstva, a vi dalje obrazložite koja su po čemu posebna i koja su po vama največa...

RIVER PLATE-BOCA JUNIORS...................MAN.CITY-MAN.UTD.
CELTIC-RANGERS..................................HAJDUK-DINAMO Z.
BARCA-REAL........................................ŽELJEZ NIČAR-SARAJEVO
ZVEZDA-PARTIZAN...............................TORINO-JUVENTUS
MILAN-INTER.......................................ESPANY OL-BARCA
LAZIO-ROMA.......................................SCHALKE 04-BOR.DORTMUND
EVERTON-LIVERPOOL............................SLAVIA PRAG-SPARTA PRAG
GENOA-SAMPDORIA..............................RAPID BEČ-AUSTRIA BEČ
MARSEILLE-PARIS SG............................SPORTING LISABON-BENFICA
ATLETICO M.-REAL M. ..........................OLYMPIACOS-PANATHINAICOS
SEVILLA-BETIS

kao što rekoh,ovo su samo neki rivali:tu su još koje nisam htio nabrajat poput kombinacija velikih klubova kao što su MAN.UTD.-LIVERPOOL-CHELSEA-ARSENAL////MILAN-JUVENTUS-INTER-ROMA///PSV-FEYENOORD-AJAX/// WEST HAM-CHELSEA-MILLWALL/// DINAMO MOSKVA-CSKA MOSKVA-SPARTAK MOSKVA,a tu su još i nešto manji, al isto nabrijani derbiji poput PAOK-ARIS,CATANIA-PALERMO,ATH.BILBAO-SOCIEDAD i još mnošto kojih se nemogu sjetit.
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 15:22   #2
Mislim da je u Portugalu največe rivalstvo Benfica - Porto...
Nadodao bi Istanbulski derbi, Fenerbache - Galatasary i jedan manji, sjevernoengleski: Sunderland - Newcastle
E da, Feynoord - Ajax je isto jako rivalstvo i Real M. - Atletico M.

Ako se sjetim kojega, nadodat ću...
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 15:34   #3
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Mislim da je u Portugalu največe rivalstvo Benfica - Porto...
Nadodao bi Istanbulski derbi, Fenerbache - Galatasary i jedan manji, sjevernoengleski: Sunderland - Newcastle
E da, Feynoord - Ajax je isto jako rivalstvo i Real M. - Atletico M.

Ako se sjetim kojega, nadodat ću...

Wisla - Cracowia: velika mržnja koja je, nažalost, u dosta navrata 'rezultirala' i pogibijama.


Atalanta - Brescia: lokalni rivali, također golema netrpeljivost, prije nekoliko godina redovito tuče dan-dva prije međusobnog dvoboja, negdje na 'pola puta', u napuštenim tvornicama i slično.
asr crew is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 16:33   #4
zanimalo bi me i vaše stajalište,koji su po vama največi derbiji,te imena derbija ako ih znate.

osim već pomenutih derbija i netrepljivosti njihovih navijača, ja bih još izdvojio možda manje poznati: ST.PAULI-HANSA ROSTOCK, u kojem je otkad je Hansa u 2.ligi niti jedan dvoboj nije završio bez nereda, te lakše i teže ozljeđenih.

zatim: ST.PAULI-HSV-gradski derbi koji se već godinama ćeka.nemogu ni zamislit šta će bit kad se jednom sretnu bilo u kupu ili ligi
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 17:31   #5
Catania-Palermo je baš žestok derbi
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2009., 19:06   #6
aston villa-birmingham
sheffield wednesday-sheffield utd
millwall-leeds-west ham
dynamo berlin-union berlin
lok leipzig-chemnitz-dresden
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 00:01   #7
Vela Luka-Blato
zovi čovika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 00:23   #8
vidici-njegošev, nekad bija kad se kesama ratovalo...
Sibencan! is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 01:42   #9
Zrinjski-velez
ultras-harlem is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 02:24   #10
O vidi, nova tema. Evo ja ću se osjetit pozvan da komentiram jer sam prisustvovao nekim od tih derbija. Neću ih rangirati jer se to nemre rangirati, tipa odl firm je miran, al bi bio ko superclasico da nisu takvi zakoni u VB. Al evo moje viđenje sa nekih od tih derbija na kojima sam bio.

Old Firm
Vječni škotski derbi Celtica i Rangersa je jedina tekma na otoku koja poakzuje pravo stanje koje se ne može prikiti, a to je brutalna mržnja između katolika i protestanata. Celtic je ljevičarski katolički klub, Rangers desničarski protestantski klub i koliko god se to pokušavalo izbaciti iz nogometa, narod zna - zeleno bijeli su katolici, plavi su protestanti, nema tog zakona i promidžbe koja bu to sredila. Zbog represivnih zakona, to se ne vidi toliko, mada je to, po mom mišljenju, najveće rivalstvo na svijetu, klubovi su simboli dvije vjere, dvije političke strane, dvija pogleda na škotsku, praktički dva naroda, to su simboli borbe koja traje 800 godina i nema velike priče. Old firm je bog svih derbija.

Superclasico
Superclasico il iBoca protiv Rivera je legendarni derbi crveno-bijelih i plavo-žutih popračena sivme kaj uz to ide. Ne treba previše ni komentirati jer riječima se ta atmosfera ne može prenijeti, kad se Bombonera zatrese, a igrači istrče... nema tog topa i gumenog metka koji može spriječiti ludnicu,definitivno derbi nakon kojeg mi svaki drugi izgleda kao tekma prve i četvrte gimnazije.

Fener - Galatasaray
Atomsfera Sukru Saracoglu je nekaj kaj ne postoji nigdje u europi. Nema tu ultras birja i tih spika, jebeno brutalno, cijel utkemu i prije i poslije nje, jedina atmsfera u Europi za koju tvrdim da je jača od naše Hrvatske.
__________________
"Ustopa si auto - 4 polja naprid, izgubija si prvenstvo na Kantridi - vrati se na početak!"
Lihtenfalner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 15:10   #11
Quote:
Lihtenfalner kaže: Pogledaj post

Fener - Galatasaray
Atomsfera Sukru Saracoglu je nekaj kaj ne postoji nigdje u europi. Nema tu ultras birja i tih spika, jebeno brutalno, cijel utkemu i prije i poslije nje, jedina atmsfera u Europi za koju tvrdim da je jača od naše Hrvatske.
Ozbiljno?
Šta misliš o grčkom derbiju Oly. i PAO-a, meni se čini navijački najjači u europi, a po mržnji je daleko najjači Old Firm, ali je to nešto što nema veze s nogometom...

edit: sjetio sam se još jednog jebenog, PSG-OM.
Ako se ne varam, PSG-ovi su navijači ultra desničari a OM-ovi ljevičari + tipično rivalstvo između juga i glavnog grada, nešto kao u Hrvatskoj
__________________
ne idem u školu al često nosim ruksak

Zadnje uređivanje The Godfather : 10.05.2009. at 15:15.
The Godfather is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 16:01   #12
Tesko da Zenit - Spartak M. i CSKA - Spartak M. ne mmogu naci mjesta u top 10 navijacskih rivalstava. I osim (idu im uz bok) argentinskih, brazilski rivalstava, te beogradskog i grckog derbija, ne vidim da je netko ispred ovih.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 17:25   #13
Thumbs up

najjača rivalstva u južnoj americi

racing-independiente
gimnasia la plata-estudiantes la plata
rosario central-newells old boys
river-boca

evo 4 argentinska derbija koje mi je san posjetit, a u brazilu obavezno

gremio-internacional
palmeiras-corinthians
flamengo-vasco
cruzeiro-atletico mineiro

u urugvaju Bog svih derbija je nacional-penarol

a u chileu universidad-colo colo
__________________
inspiracija
Kid A is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 18:10   #14
[QUOTE=Lihtenfalner;

Superclasico
Superclasico il iBoca protiv Rivera je legendarni derbi crveno-bijelih i plavo-žutih popračena sivme kaj uz to ide. Ne treba previše ni komentirati jer riječima se ta atmosfera ne može prenijeti, kad se Bombonera zatrese, a igrači istrče... nema tog topa i gumenog metka koji može spriječiti ludnicu,definitivno derbi nakon kojeg mi svaki drugi izgleda kao tekma prve i četvrte gimnazije.


daj, nemoj me jebat da si bio na ovoj tekmi? dao bi sve da imam, samo da odem na tu tekmu,al bi gledo da odem na Bomboneru,pošto mi je Boca puno draža-onak, njihovi navijači mi izgledaju strastvenije i privrženije klubu od Riverovih.to je meni derby broj jedan- dva najveća kluba ostatka svijeta i još iz istog grada-pakao!!!!!!!!
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:39   #15
Quote:
The Godfather kaže: Pogledaj post
Ozbiljno?
Šta misliš o grčkom derbiju Oly. i PAO-a, meni se čini navijački najjači u europi, a po mržnji je daleko najjači Old Firm, ali je to nešto što nema veze s nogometom...
Njih sam zaboravil, da, a i nisam nikad bil pa ne znam. Je, grčki je definitivno jači od našeg, ali nije od turskog, a old firm nije derbi, to je jednostavno old firm, nešto kao Dinamo i Zvezda samo mržnja 20 puta duža i povijest međusobnih sranja 7 stoljeća duža od naše.
__________________
"Ustopa si auto - 4 polja naprid, izgubija si prvenstvo na Kantridi - vrati se na početak!"
Lihtenfalner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 22:46   #16
Quote:
HNT kaže: Pogledaj post
daj, nemoj me jebat da si bio na ovoj tekmi? dao bi sve da imam, samo da odem na tu tekmu,al bi gledo da odem na Bomboneru,pošto mi je Boca puno draža-onak, njihovi navijači mi izgledaju strastvenije i privrženije klubu od Riverovih.to je meni derby broj jedan- dva najveća kluba ostatka svijeta i još iz istog grada-pakao!!!!!!!!
Ja nisam pratio uopće argentinu do negdje kraja devedesetih kada sam počeo uviđati svo sranje modernog nogometa u europi, i onda sam skužio kak je to kod njih samo stalo negdje u kasnim osamdesetima i - ostalo tam. Predobro, ludnica, nema nikakvih ultra non profit i sličnih sranja, ne jebu ih reklame, ne jebe ih suradnja s upravama, totalno flegma življenje nogometa i kluba od rođenja do smrti. A Superclasico je vrhunac, već sam u jednoj temi o stadionima napisao da je Bombonera protiv Rivera za svakog navijača kao Meka za muslimane - ako možeš financijski i općenito otići i osjetiti to, moraš. Ja isto tamo preferiram Bocu, ne zbog privrženosti klubu jer su tamo jednako privrženi svi, to ti je teško shvatit dok ne vidiš, tamo je nogometni klub i otac i majka i vjera i domovina, sve kaj ti znači u životu. Ja sam za Bocu iz čisto nekakvih političkih razloga izrazitijeg ljevičarstva i bolivarizma i naravno zbog Maradone
__________________
"Ustopa si auto - 4 polja naprid, izgubija si prvenstvo na Kantridi - vrati se na početak!"
Lihtenfalner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 08:07   #17
o cem ti pricas liht pa najveci derby u jugi je bio zvezda-Hajduk jer vas nitko nije ozbiljno dozivljavao,vi ste bili u velikoj 4 da popunite broj,sta sve necu ovdje cut
euskal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 10:40   #18
Quote:
Lihtenfalner kaže: Pogledaj post
Ja isto tamo preferiram Bocu, ne zbog privrženosti klubu jer su tamo jednako privrženi svi, to ti je teško shvatit dok ne vidiš, tamo je nogometni klub i otac i majka i vjera i domovina, sve kaj ti znači u životu. Ja sam za Bocu iz čisto nekakvih političkih razloga izrazitijeg LJEVIČARSTVA i bolivarizma i naravno zbog Maradone
i meni je to glavni razlog, samo nisam htio spominjat politiku
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 10:42   #19
Quote:
euskal kaže: Pogledaj post
o cem ti pricas liht pa najveci derby u jugi je bio zvezda-Hajduk jer vas nitko nije ozbiljno dozivljavao,vi ste bili u velikoj 4 da popunite broj,sta sve necu ovdje cut
Krivo su te učili povist - 4 polja nazad!
__________________
"Ustopa si auto - 4 polja naprid, izgubija si prvenstvo na Kantridi - vrati se na početak!"
Lihtenfalner is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2009., 10:48   #20
@Liht

na kojoj si tribini bio na Boca - River?
Mozes li mlo poblize objasniti navijace i sve to?
papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.