Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2009., 14:02   #1
Gademz

"Iz pepela lokalne navijačke scene koja je iz razumljivih razloga zamrla tijekom ratnih godina, početkom 2001. godine oformila se grupa zaljubljenika u nogometni sport, zabavu na tribinama, te sve to začinila nesebičnom ljubavlju prema jedinom gradu. Neki novi klinci potpomoguti onim starijima koji se još dobro sjećaju prijeratnog navijanja na stadionu kraj Korane počeli su redovito dolaziti na utakmice NK Karlovca i davati podršku njegovim igračima, bez obzira na blato do koljena tipično za pašnjake treće lige. Ime "Gademz" nastalo je sasvim slučajno. Iako korijen riječi budi asocijaciju na tipičnu psovku iz anglosaksonskog svijeta "god damn", u stvari je umotvorina jednog od veselih inicijatora buđenja lokalne navijačke scene i pretpostavlja se da nema pretjerano veze s bilo kakvim stranim jezikom. U svakom slučaju, pod imenom "Gademz" na stadion dolazi isprva pet, šest, pa onda sve više navijača, koji redovito u svim utakmicama počinju bodriti klub. Pravi preporod i ustrojavanje "Gademza" u lokalnu navijačku skupinu dogodio se u sezoni 2004/2005. kad je "Karlovac" uz pomoć navijača dosegao i Drugu ligu. Loši rezultati u višem rangu natjecanja nisu pokolebali "Gademze" koji su ponovno ojačali s povratkom na trećeligaška kukuruzišta. Bez problema su ponovno mogli uživati u omiljenoj pivskoj kapljici, konzumirajući je čak i na stadionu, te obilaziti sela i gradove šire zagrebačke regije. U zadnje dvije sezone kad se Treća liga - zapad proširila od Zagorja do Istre, "Gademzi" plavo - bijele prate gotovo na svim utakmicama i daju mu potporu kako bi konačno gradu na četiri rijeke dao zasluženo mjesto na hrvatskoj nogometnoj karti."


Zadnje uređivanje Ferdibrand : 24.05.2009. at 20:11. Reason: uvodni post uređen
supermirko is offline  
Old 24.05.2009., 17:28   #2
Gademz

e pa više bome ne spadamo u niže lige tako da mislim kako smo zaslužili i svoj topic, nadam se da će se moderatori složiti

Karlovac - Istra jučer...


http://img36.imageshack.us/img36/3906/dsc4127.jpg


http://img36.imageshack.us/img36/2164/dsc4388n.jpg


http://img33.imageshack.us/img33/8127/dsc4164.jpg


http://img36.imageshack.us/img36/3069/dsc4279.jpg


http://img36.imageshack.us/img36/2844/dsc4163.jpg



Demoni jako dobri, brojni, odlične koreografije za gostovanje, nisu odustajali od navijanja ni kad su gubili 4:1, sve pohvale, ali više o tome valjda uskoro na njihovom topicu
KLCCLK is offline  
Old 24.05.2009., 17:31   #3
Jedino lijepo u ligi 16 je to što nam dolaze dvije jako zanimljive,odlične grupe.Svaka čast Gademzima i Demonima,to je to što treba ovoj našoj usnuloj sceni...
WOODOO CHILE is offline  
Old 24.05.2009., 18:48   #4
Karlovac - Istra 4:2

http://img33.imageshack.us/img33/9651/r48044.jpg
http://img37.imageshack.us/img37/5504/r48220.jpg
http://img38.imageshack.us/img38/5572/r48123.jpg


Više slika i općenito o naših zadnjih par godina na http://gademzkarlovac.blog.hr/
gademz_ka is offline  
Old 24.05.2009., 18:54   #5
Quote:
WOODOO CHILE kaže: Pogledaj post
Jedino lijepo u ligi 16 je to što nam dolaze dvije jako zanimljive,odlične grupe.Svaka čast Gademzima i Demonima,to je to što treba ovoj našoj usnuloj sceni...
Meni je osobno Liga 16 za kurac iz više razloga. Prvo, ispada da nam je nešto poklonjeno, a i Karlovac i Istra bi po svoj prilici ušli u prvu ligu da je ostala i Liga 12. Drugo, što ako se odmah nakon iduće sezone zaključi da je to kao bio loš eksperiment (kao što vjerojatno i jest) pa nakon toga odluče vratiti opet Ligu 12 ili čak uvesti Ligu 10. Nadam se da ćemo plesat' u prvoj dulje od jednog ljeta



O jučerašnjoj utakmici;


Gademzi - jako dobro izdanje, u kopu ukupno kakvih 150 ljudi, na početku koreo sa šetalicom, napravljeno 40 novih malih zastavica, trake...

Demoni - dokazali da su u top 5 ili 6 hr. grupa, odlična brojnost za gostovanje, koreo, dimne, topovski. Svaki respekt
gademz_ka is offline  
Old 25.05.2009., 00:46   #6
Gademzi ce zasigurno popraviti navijacku scenu u HR sljedece god.,i radujem se tome,o Demonima ne treba ni raspravljati...
altka is offline  
Old 25.05.2009., 10:10   #7
pozdrav Gademzima, bio na tekmi i mogu izraziti veliko odusevljenje. Gosti u lijepoj brojci,dapace sve manje bi bilo sramotno posto je ipak ovo pravi derbi kaj se 2.lige tice. Domaci,a kaj reci nego GADEMZ! vidite na slikama i koreo i opcenito izgled na tribini je odlican. Obje skupine ce jako osvjeziti nasu scenu.
__________________
-> ovako se to radi dio 1. - ovako se to radi dio 2. <-
gdje prestaje znanje počinju predrasude...
pobunjenik is offline  
Old 25.05.2009., 10:41   #8
isto što i za demone,drago mi je da ulazite u prvu ligu. bit ćete pravo osvježenje scene.
 
Old 25.05.2009., 21:11   #9
E a kako su zavrsili oni BBB na tekmi?
G13 is offline  
Old 25.05.2009., 21:41   #10
Quote:
WOODOO CHILE kaže: Pogledaj post
Jedino lijepo u ligi 16 je to što nam dolaze dvije jako zanimljive,odlične grupe.Svaka čast Gademzima i Demonima,to je to što treba ovoj našoj usnuloj sceni...
Istina. Demoni su po meni već odavno potvrdili da su bolji od WS,WA, funcuta, te zaslužuju biti u prvoj ligi.... sto se tice gademza o njima neznam previse ali mi se na prvi pogled cine ko plava brigada, tj. stariji ljudi uglavnom simpatizeri koji dolaze samo na domace tekme, nadam se da sam u krivu....uglavnom vjerujem da ce biti dosta zanjimljiva sljedeca sezona kaj se tice navijacke scene
 
Old 25.05.2009., 21:42   #11
U krivu si
Zgmarac is offline  
Old 25.05.2009., 22:25   #12
Quote:
zg_north kaže: Pogledaj post
Istina. Demoni su po meni već odavno potvrdili da su bolji od WS,WA, funcuta, te zaslužuju biti u prvoj ligi.... sto se tice gademza o njima neznam previse ali mi se na prvi pogled cine ko plava brigada, tj. stariji ljudi uglavnom simpatizeri koji dolaze samo na domace tekme, nadam se da sam u krivu....uglavnom vjerujem da ce biti dosta zanjimljiva sljedeca sezona kaj se tice navijacke scene
u krivu si,ali ostavimo to za tribinu
__________________
-> ovako se to radi dio 1. - ovako se to radi dio 2. <-
gdje prestaje znanje počinju predrasude...
pobunjenik is offline  
Old 25.05.2009., 23:02   #13
Quote:
zg_north kaže: Pogledaj post
Istina. Demoni su po meni već odavno potvrdili da su bolji od WS,WA, funcuta, te zaslužuju biti u prvoj ligi.... sto se tice gademza o njima neznam previse ali mi se na prvi pogled cine ko plava brigada, tj. stariji ljudi uglavnom simpatizeri koji dolaze samo na domace tekme, nadam se da sam u krivu....uglavnom vjerujem da ce biti dosta zanjimljiva sljedeca sezona kaj se tice navijacke scene
Nisu ko Plava Brigada definitivno.
Jedno je sigurno: Najviše mogu popit.
MILF_hunter is offline  
Old 25.05.2009., 23:19   #14
to se slazem, FAF od jutra do sutra
__________________
-> ovako se to radi dio 1. - ovako se to radi dio 2. <-
gdje prestaje znanje počinju predrasude...
pobunjenik is offline  
Old 25.05.2009., 23:32   #15
Quote:
zg_north kaže: Pogledaj post
Istina. Demoni su po meni već odavno potvrdili da su bolji od WS,WA, funcuta, te zaslužuju biti u prvoj ligi.... sto se tice gademza o njima neznam previse ali mi se na prvi pogled cine ko plava brigada, tj. stariji ljudi uglavnom simpatizeri koji dolaze samo na domace tekme, nadam se da sam u krivu....uglavnom vjerujem da ce biti dosta zanjimljiva sljedeca sezona kaj se tice navijacke scene
i ne samo od njih demoni,a i jedni i drugi će dobit na brojnosti s obzirom da istra nije bila dugo u 1.ligi ,a ovi nikako...zapravo ,ovo su 1.takvi slučaji. da neka grupa dugo djeluje u 2.ligi i onda se vraća u 1. ...
Irriducibili is offline  
Old 26.05.2009., 04:04   #16
Quote:
zg_north kaže: Pogledaj post
sto se tice gademza o njima neznam previse ali mi se na prvi pogled cine ko plava brigada, tj. stariji ljudi uglavnom simpatizeri koji dolaze samo na domace tekme, nadam se da sam u krivu....
pa jel vidiš ti fotke u ovom topicu?
znam da ne misliš ništa loše, ali zbilja ne znam di ti vidiš na fotkama ljude u stilu plavih brigada?
jedino što mi pada napamet da te eventualno moglo asocirat je to kaj dio ljudi na ovim fotkama ima plave klupske majice, ali to je zato jer su se na utakmici s Istrom te majice svima dijelile kao karte, piše nešto kao "90 godina NK Karlovca - 1. liga" nemam pojma, imam je doma, nisam ni pogledao

inače, ove sezone od 15 gostovanja odrađeno 13, propušten Mosor namjerno jer smo odabrali da u Karlovcu navijamo na europskoj rukometnoj utakmici Karlovac-Budućnost Podgorica i jedino Trogir kao naša greška jer smo sjebali s prijevozom.

a gostovanja nisu bezvezarija, Imotski koji nam je dalje nego što će biti bilo koji klub u 1. ligi, Pula, Solin, Stari Perkovci, Unešić u kupu...

Zadnje uređivanje KLCCLK : 26.05.2009. at 04:13.
KLCCLK is offline  
Old 26.05.2009., 04:12   #17
Quote:
Irriducibili kaže: Pogledaj post
a ovi nikako...
mi nismo nikako ni u drugoj
to nam je glavni problem, ali sad je postalo malo masovnije (mada je meni veći gušt bio 50 ljudi s recimo nekakvim Trogirom i fenomenalno navijanje, nego 150 sa Istrom a pola njih "derbi navijači")

na tome ćemo morat radit, ali NK Karlovac je stvarno desetljećima, punih 30 godina, bio totalna sramota. mi smo nastali u 3. ligi i sve do prošle godine navijali u 3. ligi. a jedno je imat seosku ili kvartovsku grupu u 3. ligi, a drugo kad živiš u sedmom-osmom gradu po veličini, a klub ti je takva sramota. ljudi na selu ili u kvartu će guštat i tu treću ligu, u većem gradu im je to sramota nad sramotama.

a pred dvije godine je Karlovac trebao ispast iz te 3. lige, došao Pamić pred kraj sezone, iščupao nas i eto napravio čudo u samo dvije sezone.
KLCCLK is offline  
Old 26.05.2009., 14:18   #18
Kaj se tiče gostovanja, nama će definitivno bit lakše u 1. nego u 2. ligi. Na kraju krajeva, 5 klubova (ako ne i 6) će bit iz ZG. A, daleko nisu ni Rijeka, Varaždin, Koprivnica, eventualno Čakovec...
Dele81 is offline  
Old 27.05.2009., 20:08   #19
Da li priznajete tradiciju i povijest Carlstadt boysa,sjecam ih se još iz 1992 godine...
coopy is offline  
Old 27.05.2009., 20:23   #20
Quote:
coopy kaže: Pogledaj post
Da li priznajete tradiciju i povijest Carlstadt boysa,sjecam ih se još iz 1992 godine...
Nas nekoliko osnivača CB-a 1989 godine (u biti tada smo koristili ime Karlstadt Boys, a ne Carlstadt Boys) danas smo aktivni u Gademzima...

Ta grupa formalno je što se nogometa tiče zamrla u vrijeme rata, s tim da je sredinom devedesetih jedno vrijeme bila vrlo aktivna i brojna na rukometu. No nogomet se nije pratio organizirano sve do pojave Gademza (negdje 2002. godine).

Tradicija se, normalno, poštuje, o tome svjedoči i transparent Carlstadt Boys na ogradi. No, što se Gademza tiče ne može se govoriti da sada slavimo 20 godina postojanja, kad nekoliko godina u Karlovcu uopće nije bilo kontinuiteta navijanja za lokalni klub...

Evo jedne stare slike Karlstadt Boysa iz novina

http://img101.imageshack.us/img101/6...990kvalzu8.jpg
http://img101.imageshack.us/img101/k...jpg/1/w446.png

Zadnje uređivanje gademz_ka : 27.05.2009. at 20:28.
gademz_ka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:02.