Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Pogledaj rezultate ankete: Koju vrstu prehrane pasa vi dajete svom ljubimcu?
Kupovna suha ili konzervirana hrana 46 35.66%
Domaća hrana 6 4.65%
BARF prehrana 12 9.30%
Mješavina gotove hrane i svježe ili kuhane hrane 65 50.39%
Glasovatelji: 129. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2010., 14:30   #2001
mah ja sam vec luda par dana, klopala je do sad puppy hranu od hillsa, odjednom stala i dodje do hrane cimne glavicom kao da smrdi, klopa i kuhano. i tak vec par dana imamo muke, otisla sam uzela eukanubu i dog chow nece ni to, dam joj konzervu klopne ko zmaj. nije da nema teka jednostavno ne znam koju hranicu da kupim vise. ne stignem joj uvijek skuhat, al ovo su vec fantazije , mislila sam da je problem i u zdjelici pa sam promjenila al nije, zubeki su isto dobri, ima netko mozda kakav prijedlog?
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Old 20.12.2010., 14:51   #2002
Da se radi o jednoj hrani koju neće jesti,ili da ima neka za kojom je luda,znala bi da se isplati mjenjati hranu,ovako teško,radi se o tome,da kao i većina pasa više voli vlažnu nego suhu hranu,znači,ili joj pomješaj suhu i vlažnu,pa će možda pojesti(ili još bolje ako voli jogurt prelij dehidrat jogurtom,možda ga onda pojede),u principu,radi se o tome da ak oćeš da jede dehidrat,onda joj ne bi trebala davati ništa drugo,jer ti onda ne želi jesti dehidrat,ali naravno da joj voliš dati još nešto,kad se tome toliko veseli,onda eto,jedino da probaš mješati,jer promjena hrane neće vrijediti,možda kratkoročno,a onda kad opet dobije nešto vlažno ni taj neki novi neće jesti,malo je razmažena,i nije jedina

Ima načina naravno da ju naučiš da jede sve što joj daš,i možda će ti neki to savjetovati odmah,ja za sada ne bih,bolje ovo,to je moje mišljenje.
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Old 20.12.2010., 15:12   #2003
ma joj prasica, bome je razmazena
ha cuj kad se klopa kuhano meseko obavezno se i njoj da juhica, mrkvica i zelenjava, to mazne da se ni ne snadjes. al do sad je imala ujutro i navecer keksici, popodne kuhano i sve islo dobro najednom pljas nece. budem mocila hranicu i kombinirala, pa cemo vidit postepeno mozda se opet vrati na dehidrat, jogurt obozava ali preko keksica a-a odlize keks i pljune ga. iako iz ruke mi klopne 2,3 sake i frkne nosom. mislim da je vrijeme da uvedem palentu, jetricu itd u meni pa sa keksicma mjesat, malo zavarat protivnika
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Old 20.12.2010., 15:58   #2004
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post

, mislila sam da je problem i u zdjelici pa sam promjenila al nije, zubeki su isto dobri, ima netko mozda kakav prijedlog?
Imam ja prijedlog, i očekujem da me popljuju.
Ostavi je da ogladni.
Nema mijenjanja nema izvoljevanja.

Točka.



Ne znam da je ijedan pas pored hrane u zdjelici umro od gladi. Ako netko zna ijednog nek me slobodno demantira.
Ako neće jesti za 15 minuta miči zdjelicu, ponovo je vrati kad bude vrijeme za sliejdeći obrok u međuvremenu nema slastica...i nema žicanja.
Točka.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 20.12.2010., 16:08   #2005
Jučer sam svog pesonju velikog nahranila svježom puretinom sa sela, mješano s granulatom, danas me dočekao proljev i povraćanje..
Toliko o sirovom mesu yebemti...

Možda to i nije razlog možda je viroza ali ....
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 20.12.2010., 16:12   #2006
to sam si razmisljala, al onda sam si pomislila de ispast cu zmaj.
al sve imam filing da ce biti tako, pa tko duze izdrzi. jedino moram ukucane doma sredit jer to se papa mandarina, pa jabukica se dobije, onda bananica i svaki put uzica masu toga.

ja radje sve prokuham, nekako mi to sigurnije od sirovog, ribice isto.
viroza? lako moguce jer ovo vrijeme vise nije normalno.
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Old 20.12.2010., 16:20   #2007
Vjeruj mi, nečeš ispasti zmaj. Sredit ćeš situaciju na način da te neće ubuduće zayebavati sa hranom dat joj do znanja da nema labavo
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 20.12.2010., 20:28   #2008
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Jučer sam svog pesonju velikog nahranila svježom puretinom sa sela, mješano s granulatom, danas me dočekao proljev i povraćanje..
Toliko o sirovom mesu yebemti...

Možda to i nije razlog možda je viroza ali ....
ah da, znam kako to zna bit uzbudljivo

daš psu fenomenalan obrok, i onda što ispadne, doslovno sranje

dobro, možda ti i je viroza... ali kod mene nažalost nije , kad ideš probat više puta u raznim okolnostima, i svaki put završi ovako kako si ti sad napisala... onda se ne mogu tješit da je viroza nego ili izmišljat nove stvari i pokušavat nać ONO PRAVO, ili hranit psa do kraja života samo, jedino i isključivo dehidratom

mislim, svježa domaća purica, kud ćeš bolje, mmmmm.. i on ju povrati
Emma_86 is offline  
Old 20.12.2010., 20:49   #2009
ne samo povrati...iskenja puno kupatilo i usput se ispiša a u drugo se kupatilo onako žestoko izriga..

međutim (totalni of) moj sin, koji nikad niej pokupio do sada takav cirkus sve je očistio sam..
samo da mu jedno štene ostane doma..

neznam šta bih mislia...več se jednom desilo slično sa svježim mesom...nisam povezala..
a li barf jede bez problema, nikad ništa
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 20.12.2010., 21:11   #2010
Ah, i moj cucak se danas pošteno pobljuvao. To je takav pacijent pohlepni. Hranu skoro pa inhalira. Sve to ispovraća i vidim da ništa nije sažvakao. Kakvo je ušlo, takvo je i izašlo.

Daj žvači,majmune. Žvači.
Maiya is offline  
Old 20.12.2010., 22:22   #2011
Pimp ja sam u svom post onako skrivečki spomenuo tu "metodu",ali bolje da špotaju tebe neg mene,inače,istina,psi ne jedu jer nisu gladni,i jer smo ih razmazili,kad se uvede disciplina,jedu što i kad im se da,ali je jako teško ak nisi sam u kući,tak da Mary probaj za sada s mješanjem vlažne i suhe,i to je maximum,ne daj se zaj....
Pimp ovo što spominješ,može bit viroza jer već u nekoliko navrata su potvrdili ove godine znatno veću pojavu kojekakvih bolesti bolesti ,parazita i sl,zahvaljujuć vremenskim prilikama,pogotovo prek ljeta,poplavama i sl,ali može bit i zato što to dobiju sa povremeno,probaj kad to daješ,davati kroz nekoliko dana i to tako da uz to daješ probiotski jogurt,i kreneš sa malom količinom koju povećavaš,a maiya protiv srkanja,jer i ja imam srkačicu,vrijedi da malo pokvasiš hranu mlakom vodom,neposredno prije jela,to ih malo bar uspori
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Old 20.12.2010., 23:22   #2012
mah navecer je klopnula zmixala malo palente, meseka i dehidrata puklo sve za cas, cak joj se macka pridruzila bash mi ih je bilo medeno za gledat kako skupa klopaju, al maca naravno bira meseko
al budem pocela sa tom metodom najbolje, pa cemo vidit
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Old 21.12.2010., 00:43   #2013
Dorian, iskreno ja ti to previše ne zarezujem , meni je to kao kod ljudi.
Dođe i prođe...pas se ponaša normalno, nema temperaturu živahan je..igra se ..sve najnormalnije..tako da, nema puno maženja i paženja po pitanju klope.To je pas zdrav i zdrave probave i želuca.
Sigurna sam da je hrana u pitanju jer se nije ponovilo više, danas doma i jednom nakon toga vani i ništa više.A jeo je dva sata pred izlazak večeras. Dobio je ostatje raskuhane riže sa piletinom od malaca, i jednu Linex kapsulu.Inače prije kad bis e znalo desiti dobio bi samo jogurta i dijeta jedan dan, nikad ne bi trajalo dugo.

Sada me strah uhvatio radi malaca iako nisu u direktnom kontaktu a kuća se stalno pere razrijeđenim domestosom..ali kako su oni imali proljev palo mi je na pamet da je možda vezano uz to, ali ne vjerujem.
Prije bi oni nešto pokupili od njega nego on od njih.

Meso je krivo definitivno.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 21.12.2010., 13:53   #2014
Meso je krivo - da ali samo zato jer vam pas vjerojatno nije navikao jesti sirovo a taj enzim koji prerađuje sirovo meso s vremenom nestane ako se ne iskorištava
Naš je kao beba jeo sirovo meso i nikad mu ništa nije bilo i jedan dulji period mu nismo davali sirovo meso da jede i kad smo mu nakon skoro godinu dana dali - iamli smo kaj i vidjeti - proljev i povraćanje iduća dva dana
Nakon toga nam je veterinar objasnio u čemu je "problem" - sad više ne jedmo sirovo nego polukuhano i to mu je ok
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Old 21.12.2010., 13:58   #2015
ma vraga njemu fali enzim, jede barf ko blesav i nikad ništa
očito je ova domaća puretina premasna za njega..iako je jeo čisto meso bez kožice

samo taj jedan bljub i ništa nakon toga..sad je sve ok.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 21.12.2010., 15:14   #2016
moj jede k9 za juniore, pedigre pal nije htio taknut...
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 21.12.2010., 15:56   #2017
Izabrao je bolju
Pimp,probaj davati nekoliko dana za redom,ne bude gadnog drekeca ali i to što kažeš,nije tragedija povremeno ni kad se pro***,Tara nekad šta god da jede dobi proljev,i isto prođe za dan,ne bude ni viroza,možda prije nervoza,jer se uglavnom nadoveže na neke događaje,posjete i sl
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Old 22.12.2010., 18:17   #2018
kila rc startera je skoro 75kn,,
sad papa ovo a dok bude pri kraju mi ćemo već istražiti dal bi nam nešto drugo više pasalo, mislim da nebi trebalo biti problema jer stvarno smaže sve šta joj se da, ali budemo vidli kad dođe vrijeme
hvala vam na savjetima, dođemo mi opet
rea0024 is offline  
Old 22.12.2010., 20:33   #2019
MOLIM ?????

75 kuna kilo
aaaaaaa koji biznis

TOTW je 35 sa dostavom 33 bez dostave.
a hrana je ALS i izvrsna je
e svašta
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Old 22.12.2010., 23:12   #2020
Britt care od 25 do 32 kn po kg,a nije ništa lošiji od Royala,čak ima onih koje bih Prije kupio neg Royal,barf da ne spominjem,25 kn kg,ok,on nije dehidrat,pa se drukčije dozira,tj više se daje na dnevnoj bazi,ali opet,ne žali ni kunu koju bi dala za barf,u svakom slučaju se isplati raspitati,ali sa druge strane,ak ona jede malo,možda kg ili dvije mjesečno,i ako joj hrana štima,onda 75 kn nije tak skupo,puno jeftnije nego da ima neki problem,pa svako malo idete veterinaru.

Mi ćemo u petak jesti ribu,pa će i Tara dobiti svoj dio,ledine papaline
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:37.