Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 19:34   #621
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ok, što na kraju raditi? po svemu ovome, najbolje je sa špahtlom skinuti boju na mjestima gdje ću mazati ljepilom, i ta mjesta premazati impregnacijom Knauf Tiefengrund, koja je za žbuke? jel tako?
Da.

Quote:
a ove postojeće ploče ću onda na mjestima gdje ne drži odrezati kolutiće, unutra natiskati ljepilo i vratiti kolutić nazad...
Iskreno nevjerujem da češ išta dobiti ovime, najbolje bi bilo to skinuti i ispočetka.

Quote:
samo jedno, prije nego što sam išao ljepiti zid, u jednoj prostoriji sam naljepio komadić knaufa na neku žbuku staru 20 godina...čista žbuka...tu je primilo ko blesavo, nema šanse skinuti komad ploče
Manje više svako građevinsko ljepilo će dobro prijanjati na žbuku koja je čvrsta i ne osipava se i bez impregnacije. Na materijale za završnu obradu zidova poput gletmasa i boja teško.
__________________
You live and learn. At any rate, you live.
Ultimativno Zlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 20:40   #622
a ove postojeće ploče ću onda na mjestima gdje ne drži odrezati kolutiće, unutra natiskati ljepilo i vratiti kolutić nazad...

Iskreno nevjerujem da češ išta dobiti ovime, najbolje bi bilo to skinuti i ispočetka

Zlo, znaš i sam da kad skine već zaljepljenu tablu, mora je bacit...a isto tako
vjerujem da znaš i puno načina da istu spasi.
Kad napravi rupu u knaufu može odmah utisnuti ljepilo,može kroz tu istu rupu
otuć staru boju,nakvasiti ili imprignirati pa onda ljepilo i kolutić...a može i
komad profila ili letve dužine 20 -tak cm provuć kroz rupu ,zatiplat na zid,
onda zašarafit sa strane tablu i kolutić...ma ima puno načina ,ali razumiješ što hoću reć.
Evo danas sam zalijepio oko 70 m2 u jednom potkrovlju (stara cigla) .Slučajno
da ujutro primjetim (što ne vjerujem) da je negdje prošuškalo to "rješim" u hodu...
neil dylan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 21:46   #623
Quote:
neil dylan kaže: Pogledaj post
Zlo, znaš i sam da kad skine već zaljepljenu tablu, mora je bacit...a isto tako
vjerujem da znaš i puno načina da istu spasi.
a isuse, pa neka je baci.
cijena 4 kvadrata gipsa je po mojoj računici mizerna u usporedbi s time da odradi cijeli posao do kraja i tek onda primjeti da tim kemijanjem u stvari nije postigao puno. al dobro...to sam samo ja. nadrimajstori znaju uvijek bolje.
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:06   #624
Quote:
neil dylan kaže: Pogledaj post
Bravo blum...I u slučaju da popusti neka "točka" ljepila onda probušiš rupu,recimo onom za strujne kutije, napuni dobro s ljepilom i vratiš ispilani kolutić nazad (ionako se gleta).Puno bolje nego stavljat diple koje ionako drži
samo ljepilo a ne puknuti gips karton...Ma u biti ima puno načina i važno je samo da bude brzo,tvrdo,ravno,jeftino i kvalitetno napravljeno...
kaj nije jednostavnije uzet 10 mm borer izbušit par rupa i pažljivo napunit pur pjenom ne previše da ne pomakne ploču,mislim kad se več kemija onda je to najjednostavnije i nije skupo plus izolacija
nino01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:49   #625
[alccat-emulzija ] svi tvoji problemi rjeseni !!!
mkalan10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 07:36   #626
evo samo da se javim, probao sam ponoviti radnju na jednoj jako maloj ploči..

sa špahtlom sam skinuo boju, na nekim mjestima i do žbuke, negdje nije prošlo...

počistio sam ta mjesta da se prašina makne, ponovno naljepio knauf...

drugi dan gledam, uhvatio je, ali jaako slabo...kada sam jače lupio, opet se odvojilo..

nisam impregnirao jer kod nas tu nema tog tiefegrunda...
da uzmem nešto slično ili?jer vidim da bez impregnacije nista
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 20:14   #627
kada sam ja kod nas tražio nešto za impregnaciju dali su mi akril (pa šta god to značilo i što god se prodavalo pod tim imenom) i time sam punčevu vikendicu, koja je godinama stajala ožbukana, impregnirao te smo vikend kasnije navukli knaufovu završnu žbuku iz vreća od 1,5 mm. drži već 5-6 godina bez problema...
naravno da bi tiefgrund bio idealno rješenje no u nedostatku istog...

i da, joe, odmah sutradan pokušavati odlijepiti ljepilo je prerano.

& samo da pitam, da li si kvasio zid prije struganja špahtlom te da li si zidu nakon toga dao vremena da se osuši, ili ako si strugao na suho da li si u potpunosti uklonio nastalu prašinu na površini?
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 20:25   #628
Hm,zapeli ste šta reči?Nešto se ne radi kako valja,čudi me s obzirom ako je to standardna boja.

Strugat u redu,a ak je površina grbava žičana četka i peri.Impregnacija treba,pošto su standardne akrilne u nekim slučajevima preslabe,PCI za neupijajuče podloge bi možda pomogla.

U svakome slučaju na čistu i pripremljenu podlogu to bi trebalo hodati,a možda nešto nije u redu s ljepilom?

U svakome slučaju jako je malo podloga koje se ne mogu pripremiti za ovakve zahvate,pa vjerujem da češ i Ti uspjeti.

Još kad bi neka slika te podloge bila,da se vidi situacija o čemu se tu radi.
maler & CO. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:09   #629
hvala na savjetima.još ću malo vidjeti kaj se event. može(ne dovodim u pitanje ničije znanje) pa napraviti da bude dobro bez puno pimplanja.Postovi od ult.zla ineila mi imaju logike a opet kako kaže maler-da ne radim metar sloja svega i svačega pa opet drek.hvala još jednom
aammaatteerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:22   #630
Quote:
mr X kaže: Pogledaj post
kada sam ja kod nas tražio nešto za impregnaciju dali su mi akril (pa šta god to značilo i što god se prodavalo pod tim imenom) i time sam punčevu vikendicu, koja je godinama stajala ožbukana, impregnirao te smo vikend kasnije navukli knaufovu završnu žbuku iz vreća od 1,5 mm. drži već 5-6 godina bez problema...
naravno da bi tiefgrund bio idealno rješenje no u nedostatku istog...

i da, joe, odmah sutradan pokušavati odlijepiti ljepilo je prerano.

& samo da pitam, da li si kvasio zid prije struganja špahtlom te da li si zidu nakon toga dao vremena da se osuši, ili ako si strugao na suho da li si u potpunosti uklonio nastalu prašinu na površini?
nisam ga kvasio, jer sam sa špahtlom uz malo napora uspio skinuti farbu dolje...s tim da prašinu nisam uklanjao kako treba jer nisam imao imregnaciju pri ruci...

ljepilo je dobro, jer onaj komad 20x10cm što sam zaljepio u jednoj radion na komad žbuke stare 20godina, drži još uvijek..to je bilo za probu...

ne preostaje mi ništa nego strugati do žbuke, i nabaviti tu knauf tiefegrund impregnaicju
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:56   #631
uglavnom ovako... prije mjesec dana sam trebao nesto takvo i malo svrljajuci sam nasa rjesenje koje drzi. Uglavnom koristeno je rigipsovo ljepilo, a zid je prije premazan ri-kombifix impregnacijom kako pise na uputama. Inace kad sam probao komadic knufa zaljepit da vidim kako drzi onda je trebalo ljepilo stemat jer se gips oljepio od kartona ali karton i ljepilo drzi ko blesavo...
chuspy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:41   #632
Imam osjećaj da netko ne čita uputstva na vrećama u koje su pakirana lijepila. Tamo piše da se lijepilom za gipskartonske ploče lijepi isključivo na neožbukane podloge (beton i ciglu), za ožbukane i ličene podloge nije predvidjeno, a rezultat možemo vidjeti iz primjera na ovoj temi.

Jedan od načina je da se podloga pripremi kako je već rečeno: struganje starog naliča do žbuke, impregnacija barem akrilnom emulzijom, ako nema ničeg drugog, i lijepljenje ploča flexibilnim lijepilom za keramičke pločice na isti način kao i lijepilom za knauf ploče.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 07:09   #633
ja samo mogu potvrditi flexi ljepilo da drzi savrseno.neki dan sam hitno trebao zaljepiti knauf ploce na 2,5m2 zida(betonski blok),uzeo flexi ljepilo i deri
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 08:59   #634
Quote:
zoranp kaže: Pogledaj post
Imam osjećaj da netko ne čita uputstva na vrećama u koje su pakirana lijepila. Tamo piše da se lijepilom za gipskartonske ploče lijepi isključivo na neožbukane podloge (beton i ciglu), za ožbukane i ličene podloge nije predvidjeno, a rezultat možemo vidjeti iz primjera na ovoj temi.

Jedan od načina je da se podloga pripremi kako je već rečeno: struganje starog naliča do žbuke, impregnacija barem akrilnom emulzijom, ako nema ničeg drugog, i lijepljenje ploča flexibilnim lijepilom za keramičke pločice na isti način kao i lijepilom za knauf ploče.
ljepilo za pločice?

http://www.knauf.hr/media/47619/k_465.pdf

ovo sam ljepilo ja koristio...piše da je za sve površine...kažem, na obicnu žbuku staru 20god, sam naljepio komad ploče,tu drži ko blesavo...
uzet cu onda neki akrilni impregnator i to je to...jer tog tiefegrunda nema

Zadnje uređivanje CottonEyeJoe : 16.01.2009. at 09:09.
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 14:14   #635
evo uzeo neki VEZAKON SN; medu svim impregnacijama u ducanu dali su mi ovaj, jer kaze lik da je taj kao najjači..sad ćemo vidjeti...javim sljedeci tjedna sto je bilo
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 23:32   #636
Molio bi ako mi netko može reći da li je kod spojeva knaufa sa zidom ista kutna letvica kao i kod spajanja vanjskih kuteva dvije knauf ploče. Ili postoji druga i kako izgleda?
oli04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:10   #637
Kako sto jednostavnije postaviti Knauf gipsane ploce na strop?

Dakle, pitanje glasi - Ima li tko kakvu genijalnu ideju - kako sto jednostavnije postaviti Knauf gipsane ploce na strop ( plafon ), u smislu da ne izistkuje veci fizicki napor pri podizanju i pridrzavanju iznad glave dok se ne pricvrste za CD profil?
Znaci, da pri izvedbi sudjeluje sto manje ljudi ( po mogucnosti solo ili dvojica ).


Svi znamo da uz duze stajanje i drzanju ruku u zraku iznad glave i uz teret koji se drzi iznad glave , ubrzo pocinju boljeti misici ruku, pa bi bilo lijepo da iskusni kazu kako sto jednostavije i uz sto manje napora rijesiti taj dio posla. Cime poduprijeti ( u smislu podupiraca T T ) a da je izvedivo....?


majstor0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 14:11   #638
Od dvije daske napravi veliki X koji ce drzati plocu, a na sredini stavi jednu staflu.
Onda na taj drzac stavis plocu i jedan covjek je podigne do plafona, a drugi sarafi.

Flo.
Flo_Master is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:16   #639
mislim da ćeš solo teško no ovako bih ja napravio:

uzmeš dve letve i napraviš slovo T. Dvojca prime ploču i svaki ima svoj T. Podignu ploču do visine koliko mogu i podbace T ispod ploče. Prvo jedan pa drugi. Onda na tim T dignete ploču do stropa (profila). To "slovo" T mora imati visinu neznatno veću nego je strop, tako da kad dignete ploču s nogom šutnete, "zakajlate" letvu (T) da ostane držati ploču.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 16:42   #640
http://www.youtube.com/watch?v=TkrRblKLvJw

Mislim da ako to radiš za sebe i ograničenu kvadraturu onda se nemoj za..bavati i nađi još dva para ruku, ako to misliš raditi profesionalno onda postoje alati (posebni podupirači) koji su za to smišljeni - pa kupi ili napravi.
zalica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.