Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2013., 18:56   #2761
..Molim za informaciju..Koliko otprilike ode drva za jednog odojka na raznju ?
ucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:12   #2762
Quote:
ucka kaže: Pogledaj post
..Molim za informaciju..Koliko otprilike ode drva za jednog odojka na raznju ?
ovisno o pečenjari,meni trebaju 1 tačke (kolica)drva,
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:46   #2763
.a to bi bilo nesto oko 1/3 m3 drva ?
ucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 08:07   #2764
Quote:
ucka kaže: Pogledaj post
.a to bi bilo nesto oko 1/3 m3 drva ?
malo manje
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 08:08   #2765
ja potrošim 14-17 onih cjepanica od 1m dužine ali ih prepilim na pola
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 10:44   #2766
Izolacija u pečenjari

Quote:
đuro đaković kaže: Pogledaj post
smatram da eventualni budući samograditelji moraju znati da je ovo glupost. šamotna opeka je namjenjena za akumulaciju i isijavanje topline. zato je i napravljena. puno je bolje i kvalitetnije rješenje za dijelove pečenjare koji dolaze u direktni kontakt sa toplinom. iza, odnosno ispod šamotne opeke se obavezno stavlja termoizolacija koja sprečava prodor topline dalje, te se toplina vrača nazad i isijava iz šamotne opeke prema unutrašnjosti. na taj način štedimo drva i puno se brže zagrije unutrašnjost pečenjare.
stara puna opeka je također dobro rješenje za oblaganje dijelova pod vatrom, ali ni približno kao šamotna opeka. ako se koristi stara opeka također staviti termoizolaciju iza. može i kamena vuna u pločama koja je cijenom pristupačnija od nekih specijalnih izolacija ( keramička vuna, cal-sil ploče...)
Izolacija zvuči logično. Netko tko ima vremena i "malo mjesta u novčaniku" bi mogao izgraditi nešto takvoga. Na forumu nisam vidio niti jednu sliku gdje je u pečenjaru ugrađena izolacija (vjerojatno fin razlozi).
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 14:53   #2767
Quote:
Miroslav197 kaže: Pogledaj post
Izolacija zvuči logično. Netko tko ima vremena i "malo mjesta u novčaniku" bi mogao izgraditi nešto takvoga. Na forumu nisam vidio niti jednu sliku gdje je u pečenjaru ugrađena izolacija (vjerojatno fin razlozi).
to su naj običnije bedastoće . kakva izolacija i gluposti ,napravio sam do sada pun k pečenjara različitih velićina i oblika i mislim da s punim pravom mogu reći da ćemu izmišljati toplu vodu i bacati nopvac ali ak je to neko naumio - sam naprijed ,samo nemojte takve bedastoće prodavati ljudima kao neko znanje koje je nastalo iz iskustva
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 00:07   #2768
Zanima me dali netko ima zidani roštilj ali u zatvorenom prostoru.ja inace nešto slicno planiram radit pa bi mi dobro dosao bilo kakav pametan savjet ili necije slicno iskustvo.Ta prostorija je velicine 20m2 i u sklopu je kuce, ima velika dvokrilna vrata (250x250) koja su ljeti otvorena a zimi zatvorena.uvedeno je i podno grijanje tako da je i u najvecoj zimi temperatura ugodna kao i u ostatku kuce.Na taj korak sam se odlucio posto nekakvo rostiljanje vani u zimskim mjesecima nije nimalo ugodno, a najvece feste su mi od kraja 11 pa do kraja 3 mjeseca ( rodjendani, imendani,božić, nova godina, i sl.) Ložište bi bilo 90x60 cm pa me zanima dali je dovoljan dimnjak 30x30 ,jer me brine to famozno vracanje dima posto je to ipak zatvoren prostor.
ikubba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 08:21   #2769
dimnjak bi trebao biti dovoljan ali osim njegovg promjera bitna je i duljina te izvedba kape iznad ložišta
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 11:31   #2770
Quote:
ikubba kaže: Pogledaj post
Zanima me dali netko ima zidani roštilj ali u zatvorenom prostoru.ja inace nešto slicno planiram radit pa bi mi dobro dosao bilo kakav pametan savjet ili necije slicno iskustvo.Ta prostorija je velicine 20m2 i u sklopu je kuce, ima velika dvokrilna vrata (250x250) koja su ljeti otvorena a zimi zatvorena.uvedeno je i podno grijanje tako da je i u najvecoj zimi temperatura ugodna kao i u ostatku kuce.Na taj korak sam se odlucio posto nekakvo rostiljanje vani u zimskim mjesecima nije nimalo ugodno, a najvece feste su mi od kraja 11 pa do kraja 3 mjeseca ( rodjendani, imendani,božić, nova godina, i sl.) Ložište bi bilo 90x60 cm pa me zanima dali je dovoljan dimnjak 30x30 ,jer me brine to famozno vracanje dima posto je to ipak zatvoren prostor.
to što namjeravaš napraviti ti je prava znanost.ako ga napraviš i ne bude dimio zaslužuješ nagradu udruženja graditelja vrtnih pečenjara i titulu istaknutog člana ovoga foruma.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 12:06   #2771
@ikubba
znanost ili ne, ali nije nemoguce i nemoj odustati od zamisljenog.
Samo pri realizaciji plana razmisljaj u smjeru koliko van toliko iz vana...
Ukoliko mislis prostoriju u kojoj budes imal pecenjaru/rosilj "zadihtati" tada ti u samom pocetku planovi padaju u vodu.
Mislim da ti je ovo dovoljno za razmisljanje
rib@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 12:13   #2772
Quote:
rib@ kaže: Pogledaj post
@ikubba
znanost ili ne, ali nije nemoguce i nemoj odustati od zamisljenog.
Samo pri realizaciji plana razmisljaj u smjeru koliko van toliko iz vana...
Ukoliko mislis prostoriju u kojoj budes imal pecenjaru/rosilj "zadihtati" tada ti u samom pocetku planovi padaju u vodu.
Mislim da ti je ovo dovoljno za razmisljanje
ne slušaj ove zlonamjerne komentare ,pisci istih vjerojatno nisu čavao zabili vlastitim rukama a kamoli nešto tako kao pečenjara,moguće je napraviti takvu pećenjaru koja ne dimi sve ovisi o promjeru dimnjaka,njegovoj dužini i izvedbi kape iznad ložišta,ja bih ti skicirao ali nisam baš jak u ovim stvarima na kompu
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 12:15   #2773
ali za sve što te zanima javi se u pp pa ti objasnim ,iza mene je dvadesetak pečenjara koje izvrsno rade,nekoliko je i unutar zatvorenih objekata,jedna ćak i u dnevnom boravku pa služi i kao kamin ili kao pećenjara -po potrebi
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 12:20   #2774
Quote:
TRD1111 kaže: Pogledaj post
ali za sve što te zanima javi se u pp pa ti objasnim ,iza mene je dvadesetak pečenjara koje izvrsno rade,nekoliko je i unutar zatvorenih objekata,jedna ćak i u dnevnom boravku pa služi i kao kamin ili kao pećenjara -po potrebi
daj objasni svima kada znaš pa i nama koji nismo zabili čavao do sada.
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 13:52   #2775
možeš sagraditi takov kamin-roštilj visine do 3 m fi 30 pa neće biti povrata dima, ali ukoliko postoji sumnja možeš ugraditi vratašca
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 14:43   #2776
Quote:
TRD1111 kaže: Pogledaj post
dimnjak bi trebao biti dovoljan ali osim njegovg promjera bitna je i duljina te izvedba kape iznad ložišta
Dimnjak ce biti 5,5 metara(od lozista pa do malo iznad vrha krova od kuće), a kapa iznad lozista betonska kupola na tri vode kao sto ima i lovro 2008.
ikubba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 15:40   #2777
I VIŠE NEGO DOVOLJNO JOŠ SAMO TREBAŠ PREDVIDJETI DOLAZ SVJEŽEG ZRAKA IZVANA DA BI SE MOGLA USPOSTAVITI CIRKULACIJA JER INAĆE BEZ OBZIRA NA DIMNJAK BUDE DIMILO
TRD1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 15:55   #2778
Quote:
TRD1111 kaže: Pogledaj post
I VIŠE NEGO DOVOLJNO JOŠ SAMO TREBAŠ PREDVIDJETI DOLAZ SVJEŽEG ZRAKA IZVANA DA BI SE MOGLA USPOSTAVITI CIRKULACIJA JER INAĆE BEZ OBZIRA NA DIMNJAK BUDE DIMILO
Tu bi mogao montirati nekakav ventilator da malo pomogne
ikubba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 18:37   #2779
Koliko sam ja vidio i ne treba ventilator, sve ide prirodno, samo treba znanja da se to i napravi.
kosmeč is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 11:04   #2780
Za krušne peći vrhunsko pojašnjenje i sve praćeno fotgrafijama !

http://mha-net.org/docs/v8n2/wildac06b.htm

Dal bi mogao netko dati procjenu veličine i dimenzija ove krušne peći .
Naravno i financijski dio u kunicma...
Hvala

I jedno stručno pitanje za poznavatelje materijala. Kakve su ovo četri ploče na podu(Soapstone) !
Alphagan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:42.