Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2013., 00:16   #1501
Quote:
Spadalo123 kaže: Pogledaj post
Nisam pravnik ali gledano običnim okom silovanja je bilo malo više puta
Narin 2X
Mustafa 2X..
e sad ko se branio ko prepustio..o tome se može raspravljati..
Mustafu ne žalim ( mada mi je draži lik) ipak mislim da je više uživao,
Narin žalim, a u isto vrijeme mi užasno ide na nerv.., pa šta je mislila da će biti netaknuta djevojčica kad se uda za Haruna možda da će je doktor i tada držati za ruku...tobe..tobe





edit: nešto mislim da su samo trebali svi kod Safije na sok i terapiju, pa bi svima bolje bilo, a i manje bi koštalo, samo cijena soka...
obećala sam sama sebi da ću biti sus a ti me znaš povući ...ubiše turci s ovim silovanjima pa sam ih i ja danas brojala. i na ova koja spominješ, dodajem još jedno. i asiye je silovana. napravila je to sama sebi, ali sasvim sigurno i vidljivo iz njenih postupaka da i ona nosi traumu iz te večeri....i toliko su me smandrljali da žalim sve žrtve, a opet, jasni su mi i okidači koji su doveli do toga
__________________
Ne lažem, nego sam reducirana u izričaju.
Cobanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:22   #1502
Quote:
Romanaromani kaže: Pogledaj post
Akif oprosti što ti kratim post.
Ne mogu se sjetiti kad je riječ o Mustafi da je doktor bar jednom upotrijebio riječ ''pomoć''. I u sceni kad on prepričava/upoznaje odvjetnicu s cijelom povijesti događaja/slučaja zvanom Mustafa, te kad ona kaže da će na sudu pobiti falši nalaz da Mustafa nije uračunljiv i da će ga dati zatvorit, doktor na to odgovara da ne želi da ga zatvori nego da bi ga žešće kaznio. Nijednom nije rekao da mu treba pomoći, nego baš osvetnički koristi riječ kazna.
ako se sjećam to je govorio svojim deminerima.
i još uvijek mi nije jasno zašto je sramota biti u psihijatrijskoj ustanovi?
zar bi mu zatvor više pomogao?
zar liječnik po struci izdaje sebe i svoj poziv da bi zdravu osobu smjestio u psihijatrijsku ustanovu, no nije on taj koji smješta...veće sud na osnovu određenih procjena, vještaka...
tko može pomoći Mustafi? jeli odgovor Narin, ili on treba stručnu pomoć?
ako banaliziramo situaciju, znači li to i da liječnici u toj ustanovi napamet njega liječe, da mu se i oni osvete?

ja se s tim ne slažem...nije sve u životu urota...
i nisu svi potkupljivi.
opsesivne osobe se liječe u bolnicama, a ne zatvorima.

zar misliš da zatvor nije kazna,
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:26   #1503
Činjanica je da su i Narin i Mustafa žrtva običaja kako je to Zezica lijepo rekla. Činjenica jest i to da Mustafi nitko nikad nije rekao nemoj ne radi to. Ali kako to da Mustafa kao normalna osoba nije sam osjetio da to što radi nije dobro, kako ga ne dira tuđa patnja? Istina je da mu nitko nikad nije ponudio psihološku pomoć, ali i da jest bi li on pristao? Ne jer i on sam kaže da nije lud. Mustafa jednostavno ne dopušta da mu se pomogne, njega ne možeš samo tako odvest pred psihijatra. grijeh je doktora nazvat osvetnikom jer toliko mu je puta pomogao on je jedini tamo svjestan da je Mustafi potrebna psihološka pomoć
Ledolinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:35   #1504
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
ako se sjećam to je govorio svojim deminerima.
i još uvijek mi nije jasno zašto je sramota biti u psihijatrijskoj ustanovi?
zar bi mu zatvor više pomogao?
zar liječnik po struci izdaje sebe i svoj poziv da bi zdravu osobu smjestio u psihijatrijsku ustanovu, no nije on taj koji smješta...veće sud na osnovu određenih procjena, vještaka...
tko može pomoći Mustafi? jeli odgovor Narin, ili on treba stručnu pomoć?
ako banaliziramo situaciju, znači li to i da liječnici u toj ustanovi napamet njega liječe, da mu se i oni osvete?

ja se s tim ne slažem...nije sve u životu urota...
i nisu svi potkupljivi.
opsesivne osobe se liječe u bolnicama, a ne zatvorima.

zar misliš da zatvor nije kazna,
Ne, ne govori on to svojim deminerima nego oči u oči odvjetnici, ona je zastala kao da ga nije najbolje razumjela, te nakon što joj je to rekao, pozvao je u auto da joj podrobno objasni kojim načinom/ metodom će ga kaznit. I usput je odveo kod sebe u konak jer će tamo boravit da ne bi bila u jedinom hotelu koji pripada zamisli baš Bulutima. Kako je s njom isplanirao kaznu, tada je otišao u obilazak duševne bolnice, čak prije nego smo i vidjeli da Aslan traži od doktora falši nalaz.
Jesu li on i odvjetnica skovali opaku urotu protiv Mustafe?.Jesu.
Romanaromani is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:39   #1505
Draga @ MalMati lijepo te vidjeti i drago mi je da si se uključila u raspravu ..

Quote:
Isti sudionici rasprave , a drugačije mišljenje vezano za viđeno u više serija ali sa drugim akterima….
Ima bit da je sve je u očima promatrača…i ljepota..i osjećaji..i djela ..odnosno nedjela..kao i ženska solidarnost, bilo na ekranu ili u raspravi …
Obzirom da nas je dosta bilo u istoj sudnici i s različitim mišljenjem pa mislim da i ova tema nije imuna na to … i kako veliš sve je u očima promatrača ….različitost je dobra jer nam širi vidokrug poimanja svijeta i drugih ljudi, a jednoumlje nas čini ograničenim...


Quote:
Jer ako je silovanje ..silovanje..onda je i od zgodnog muža isklesanog torza, i od bahatih pijanih i drogiranih bogataških sinova, od ludog rođaka Mustafe i od onih drugih..Po meni ni jedno ne mogu opravdati bez obzira na moje oči promatrača..koje ponekad i krivo vide,,ali ne i silovanje..
Obzirom da smo sve bile na istim temama pa smo se sve lijepo slagale da je silovanje uvijek silovanje i da nema malog ili velikog silovanja .. može samo bit okrutno, okrutnije i najokrutnije..
Nisam baš pročitala da ga je bilo tko ili kad opravdao …
ali ću pisati u svoje ime…nikada ni jedno silovanje nisam opravdala pa ni umanjila njegovu okrutnost …
samo su se u nekim silovanjima scenaristi malo s nama poigrali
Narin su silovali psihički i fizički, silovali su joj dušu tijelo i srce …ni jedno nisam nikada opravdala…
ovdje sam gledala najokrutniji čin silovanja i nezaljubljivanja u silovatelja…


Quote:
Da li je silovanje manje grozan čin ako se desi u braku, jer se žrtva ne žali, nikome ne priča, ne viče ne grebe ne dere se ili se na koncu ne ubije ili na neki način oprosti svom silovatelju…ne znam za žrtvu ..ali moje je mišljenje uvijek isto…da nema opravdanja , nema olakotnih okolnosti..Jer je sam čin ispod dostojanstva i ljudskog roda…
Čin silovanja je uvijek silovanje , u braku van braka i uvijek ako druga strana kaže NE …nema opravdanja , nema olakotnih okolnosti … ja se duboko nadam da se Narin neće zaljubiti u svog silovatelja i da neću morati ja patiti a ona se zaljubljivati … nadam se kako Narin neće mijenjati svoje emocije prema svome silovatelju

Quote:
Mustafa…žao mi je ..ali ja ne razumijem takve osobe niti im nalazim opravdanje u odgoju, načinu života ..da li su ga mama i tata volili ..ljubili ..uvažavali kao ličnost..Mogu jedino žaliti šta ga nisu liječili ako su imali šta….Jer on da ne gnjavi njih ..da bi bio miran i dobar …dobiva igračke..pa tako i Narin…Ali one igračke koje mu se same nude..nisu interesantne..Više se posvećuje onima koje ga odbijaju…
Jašar je sin istih roditelja , ali se ne ponaša kao Mustafa..
Ja sam u pojedinim trenucima „pokušala“ prema Mustafi naći neko opravdanje tipa , zapostavljen, obitelj ovakva ili onakva ali me u taj moj „pokušaj razumijevanje Mustafina lika“ pobije njegov brat Jašar.. koji je isto dijete te iste obitelji i tog istog zapostavljanja ili čega sve ne …
i opet ponavljam Mustafin ego je manijaka ili ti ga sociopate

Quote:
Ako nešto i dobijemo odgojem..tokom godina stvaramo i svoj stav..Da li je Mustafa toliko “lud” da svoj stav nije mogao stvoriti..ne virujem..Ovako mu je lipše živiti..svi ga se boje..ili jednostavno popuste uz “pusti ga , on je lud”..Pa ja bih shvatila da je lud i za sebe , a ne samo za okolinu…Međutim kada su ga dica iz konaka zvala,( nakon što je Narin dobila metke pa završila u bolnici ) da ih on vodi do škole preko minskog polja..glatko je odbio…Nije lud da ne zna šta je bol i da je ne osijeća ..kada je zapalio nogu..ali ne grozi se što nanosi bol ženi koju “voli”…
Upravo to što si napisala…Mustafa bi bio malo „opasni frajer“ da ga se svi u krugu od 100 km boje, pa bi malo igrao okicama i palio vatru u njima, pa bi maltretirao sve i svakoga oko sebe u krugu od 100 km, pa bi prisiljavao Narin da ga voli, a zašto ga Narin ne voli neka ju bude sram pa on je odabrao da ga ona mora voljeti...…pa neka se napokon Mustafa iskulira i neka bude jasan ili je budala ni nije..neka pokaže ..

Quote:
Narin..netko svoju bol, tugu..svoju nemoć , prkos i borbu izražava tako što stisne zube i šuti ( a kome da se požali)..a netko viče, razbija ..ruši..Narin je naučila da šuti..Počela je govoriti, buniti se od kako je upoznala doktora …I druge ljude izvan konaka..Tek oni su pokazali interes za nju i njenu sudbinu…Da li uspješno ili ne..pa ko bi se tako lako snašao u onim pravilima i životu unutar zidina..
Narinina bol je prestrašna, pretužna i s njenom boli patim svaku večer , jednaka je Fatminoj boli… užasno mi je večeras bilo vidjeti konop oko njenog vrata…strašno, prestrašno..pala je psihički , emotivno...slomila se...pokleknula...nema snage vipe..nema cilja...nema svrhe..sve je umrlo u njoj a zašto bi samo tijelo živjelo..tako Narin misli.....rasplakala me njena bol i jako patim s njenom sudbinom …

Draga @ MalMati čini mi se da su nam favoriti isti ili?!
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 26.06.2013. at 01:27.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:42   #1506
Quote:
Zezica kaže: Pogledaj post
Oboje su produkt svojih nakaradnih obitelji i običaja. Nju su kao žensko odgajali da trpi, njega su kao muško odgajali da može sve. Nitko, nikada nije Mustafi rekao : nemoj, stani, ne radi to, ne može tako, ne ide, nije normalno. Nitko Narin nije rekao: ne žrtvuj se toliko, bori se, stvorenje si od krvi i mesa, svaki udarac boli, svako poniženje uništava duh, ubija gore nego udarac. Ali nije. Nitko nikada nije ništa direktno njima u facu rekao. Govorkali su, šaputali ali nitko ih nije zaustavio.



A on se, iako plemenit, osvetio Mustafi, onako ljudski. Onako kako mu je obećao puno prije otmice i silovanja. Je, bilo je silovanje, ali čudno. Meni i dan danas, sve je tu bilo čudno. Sada je Serdar još ljući, u moru ludosti koje je Mustafa priredio, ispunio je svoje obećanje. Uz svesrdnu pomoć kretena od Aslana koji i dalje misli da je nedodirljiv. Sve je Serdaru i odvjetnici išlo na ruku, pa i sam Mustafa svojim ponašanjem. Dapače, on najviše.
Mislim ..ako Mustafi kao odraslom čovjeku neko treba objašnjavat i ukazivat da to što radi nije u redu i da je nedopustivo u stvari..kako ti onda doživljavaš Mustija ..ta nije on dijete od tri godine pa da treba bit pod nečijom paskom da ne napravi nešto što ne smije..jeli mentalno ograničen..jeli ima neki oblik retardacije ..kažeš nije lud ..ok ..pa šta mu je ..šta njega boli..kakvu bolest ima ..osim epilepsije.Jer stalno se ističe ..nije lud..on je inteligentan i razuman

Zašto to gledat kao osvetu Serdara..ako mu je jednom prije rekao da će ga smjestit u bolnicu..znači da je i tada znao da treba neko psihijatrijsko liječenje...i da će jednom završit u bolnici.

Ne znam zašto ti je čudno to silovanje ..obzirom da kažeš kako odgajaju žensku dicu..i obzirom da smo vidjeli kako ona i na koji način sve istrpi..nisi valjda očekivala neki agresivni otpor od Narin ..tipa ..da mu zarije nokte u oči ..ili napipa pištolj i prova mu ga uzest i zaplašit ili zaprijetit mu ..ili kamenom ga u glavu da se obrani.Ne vidim ništa čudno u tom silovanju.

Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
mustafin problem je njegova neutjesna ljubav prema narin
koju on iskazuje na svoj ludi nacin
mustafa nije lud jer je to pokazao na sve nacine da je jako razuman i inteligentan
konta on sve
al njegov problem je samo ta ljubav
a ljubavni problemi se ne lijece elektrosokovima i tableticama
dusa se lijeci samo s ljubavlju


i molim vas ne poredite ortopediju s psihijatrijom please
slomljena noga ne boli koliko ranjeno srce
jer fizicka bolest je trenutna al dusa boli vjecno

LJubav na ludi način se ne iskazuje onako ni onim čime je Musti iskazuje.
Znam da neki ljudi rade ludosti u iskazivanju ljubavi ..i svašta im pada na pamet ..obično nekom sa strane to bude komedija ili se čude smjelosti onom ko te ludosti izvodi.Ovo što je radio Musti i što radi nema veze s mozgom.

Nije samo ljubav.. njegov problem ..nije on pokazivao i iskazivao agresiju samo prema Narin ..i prema drugima je bio nasilan i opasan.

Ljubavne probleme riješavaju oni koji imaju te probleme ..ljubavnici.
Mustafa i Narin to nisu..Ako je on sam u toj ljubavi ..ko mu može pomoć ..šta bi Narin trebala njemu pomagat.

Ja sam rekla da je psihijatrija isto za ljude ..kao i ortopedija ili kardiologija ..pedijatrija..to su grane medicine..postoje za potrebite.

I ..kako će mo pomoć Mustafi ..na kom odjelu ..ne kužim.

Zadnje uređivanje Riva Taš Ev : 26.06.2013. at 01:07.
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 00:46   #1507
Quote:
Romanaromani kaže: Pogledaj post
Ne, ne govori on to svojim deminerima nego oči u oči odvjetnici, ona je zastala kao da ga nije najbolje razumjela, te nakon što joj je to rekao, pozvao je u auto da joj podrobno objasni kojim načinom/ metodom će ga kaznit. I usput je odveo kod sebe u konak jer će tamo boravit da ne bi bila u jedinom hotelu koji pripada zamisli baš Bulutima. Kako je s njom isplanirao kaznu, tada je otišao u obilazak duševne bolnice, čak prije nego smo i vidjeli da Aslan traži od doktora falši nalaz.
Jesu li on i odvjetnica skovali opaku urotu protiv Mustafe?.Jesu.
govorimo li mi o pravnoj državi, ili ne?
može on ili bilo tko kovati što hoće, sud donosi presudu, jeli netko za ustanovu ili nije na osnovi medicinske dokumentacije, ovlaštene osobe, te struke.
zašto misliš da je kazna, Mustafu smjestiti u tu ustanovu?
zašto misliš da nije kazna strpati ga u zatvor?
on je bolestan čovjek, i treba se liječiti, zbog sebe prvo pa zbog drugih.
kako misliš da sud postupa?
pa imajmo malo vjere, u profesije, u zvanja, u odnose.zar je moguće da Mustafa treba biti nakon svega slobodan čovjek?
on je opasan za sebe, a potom i za druge...
otac ga je štitio puno puta prije, bez osnova...radio mu je medvjeđu uslugu.
Mustafa mora shvatiti da to što on čini je bolesno, i da on treba biti liječen.po meni upravo u toj ustanovi, pod nadzorom liječnika.
zašto misliš, da i ti liječnici u toj ustanovi, su korumpirani, i ne znaju svoj posao?
ne slažem se s teorijom da je Doc u zavjeri i da je osvetnik, nakon svega što on čini za druge, a jako puno i za tog Mustafu...mislim da to nije fer.
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 01:01   #1508
Quote:
@ Riva Taš Ev
Mislim ..ako Mustafi kao odraslom čovjeku neko treba objesnit da to što radi nije u redu i da je nedopustivo u stvari..kako ti onda doživljavaš Mustija ..ta nije on dijete od tri godine pa da treba bit pod nečijom paskom da ne napravi nešto što ne smije..jeli mentalno ograničen..jeli ima neki oblik retardacije ..kažeš nije lud ..ok ..pa šta mu je ..šta njega boli..kakvu bolest ima ..osim epilepsije.Jer stalno se ističe ..nije lud..on je inteligentan i razuman
Zašto to gledat kao osvetu Serdara..ako mu je jednom prije rekao da će ga smjestit u bolnicu..znači da je i tada znao da treba neko psihijatrijsko liječenje...i da će jednom završit u bolnici.
Ne znam zašto ti je čudno to silovanje ..obzirom da kažeš kako odgajaju žensku dicu..i obzirom da smo vidjeli kako ona i na koji način sve istrpi..nisi valjda očekivala neki agresivni otpor od Narin ..tipa ..da mu zarije nokte u oči ..ili napipa pištolj i prova mu ga uzest i zaplašit ili zaprijetit mu ..ili kamenom ga u glavu da se obrani.Ne vidim ništa čudno u tom silovanju.
Upravo to, ako čovjeku od 25 i kusur godina treba pojašnjavati to je lijepo to nije lijepo, sigurno da onda čovjek ima dijagnozu …
Mislim da je bilo krajnje vrijeme da se struka pozabavi Mustafinim psihičkim stanje i da dijagnozu .. pa se ne bi Mustafini postupci ponekada opravdavali da je bolestan a ponekad da je emotivan …
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 01:06   #1509
Quote:
MalMati kaže: Pogledaj post
Ala da…čok zanimljivo…


Isti sudionici rasprave , a drugačije mišljenje vezano za viđeno u više serija ali sa drugim akterima….Ima bit da je sve je u očima promatrača…i ljepota..i osjećaji..i djela ..odnosno nedjela..kao i ženska solidarnost, bilo na ekranu ili u raspravi …

Jer ako je silovanje ..silovanje..onda je i od zgodnog muža isklesanog torza, i od bahatih pijanih i drogiranih bogataških sinova, od ludog rođaka Mustafe i od onih drugih..Po meni ni jedno ne mogu opravdati bez obzira na moje oči promatrača..koje ponekad i krivo vide,,ali ne i silovanje..


Da li je silovanje manje grozan čin ako se desi u braku, jer se žrtva ne žali, nikome ne priča, ne viče ne grebe ne dere se ili se na koncu ne ubije ili na neki način oprosti svom silovatelju…ne znam za žrtvu ..ali moje je mišljenje uvijek isto…da nema opravdanja , nema olakotnih okolnosti..Jer je sam čin ispod dostojanstva i ljudskog roda…


.
ispričavam se na kraćenju tvog posta, s onim što sam ne kvotala se slažem u cijelosti, a o ovom dijelu koji je ostao u kvotu, budući mi se čini,a i po još jednom postu, da sam ja malčice prozvana, pa da samo velim,

da silovanje je u braku i izvan njega kazneno djelo.
i kao u svakom kaznenom djelu, postoje olakotne i otežavajuće okolnosti, o kojima sud kada odlučuje vodi brigu tijekom sudskog postupka,a sve na osnovi materijalnih i formalnih dokaza, koji se predočuju na sudu.
prema tomu nije svaki slučaj isti, pa tako niti ovaj pijanog sina moćnika i onaj kako veliš Čovjeka lijepog TOrza.
puno je čimbenika koji ukazuju na pojedine oklolnosti kaznenog djela, a da ne zamaramo forum, tome i nije ovdje mjesto, niti vrijeme.samo sam imala potrebu na ovaj se dio referirati jer ništa nije kakvim se čini na prvi pogled.

ono što je još važno naglasiti, stvar gledamo iz perspektive pravosuđa ovdje, a kakva je situacija u Republici Turskoj, ne bih se mogla očitovati, jer mi ta saznanja nisu poznata.
__________________
Uvijek su teže posljedice ljutnje, nego njeni uzroci.
Marko Aurelije

Zadnje uređivanje AKIF : 26.06.2013. at 01:13.
AKIF is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 01:07   #1510
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
govorimo li mi o pravnoj državi, ili ne?
može on ili bilo tko kovati što hoće, sud donosi presudu, jeli netko za ustanovu ili nije na osnovi medicinske dokumentacije, ovlaštene osobe, te struke.
zašto misliš da je kazna, Mustafu smjestiti u tu ustanovu?
zašto misliš da nije kazna strpati ga u zatvor?
on je bolestan čovjek, i treba se liječiti, zbog sebe prvo pa zbog drugih.
kako misliš da sud postupa?
pa imajmo malo vjere, u profesije, u zvanja, u odnose.zar je moguće da Mustafa treba biti nakon svega slobodan čovjek?
on je opasan za sebe, a potom i za druge...
otac ga je štitio puno puta prije, bez osnova...radio mu je medvjeđu uslugu.
Mustafa mora shvatiti da to što on čini je bolesno, i da on treba biti liječen.po meni upravo u toj ustanovi, pod nadzorom liječnika.
zašto misliš, da i ti liječnici u toj ustanovi, su korumpirani, i ne znaju svoj posao?
ne slažem se s teorijom da je Doc u zavjeri i da je osvetnik, nakon svega što on čini za druge, a jako puno i za tog Mustafu...mislim da to nije fer.
AKIF - slažem se u potpunosti sa svim napisanim. Mustafa je prešao sve moguće granice tolerancije i red bi bio jednom da plati. A doktor je jedini smogao hrabrosti poslati na to mjesto (a svi su ostali su svjesni Mustafinog problema, ali nitko ništa nije poduzeo)
Ledolinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 01:18   #1511
riva

Quote:
LJubav na ludi način se ne iskazuje onako ni onim čime je Musti iskazuje.
Znam da neki ljudi rade ludosti u iskazivanju ljubavi ..i svašta im pada na pamet ..obično nekom sa strane to bude komedija ili se čude smjelosti onom ko te ludosti izvodi.Ovo što je radio Musti i što radi nema veze s mozgom.
da za ljude koji znaju ovladati svoje emocije je nepojmivo takvo iskazivanje ljubavi
tu se slazem
al ljudi rade ludosti kad su zaljbuljeni itekako
moj tata htio u bunar skocit zbog mame
mama pristala na kraju
zao joj bilo skolske djece da se ne otruju (mama bila uciteljica na selu)

Quote:
Nije samo ljubav ..nije on pokazivao i iskazivao agresiju samo prema Narin ..i prema drugima je bio nasilan i opasan.
pa bio je nasilan koliko i svi drugi u njegovom selu dime
okolina je takva pa i sam musti
zar i aslan nije bio takav
samarao jadnu narin gdje je stigao
a durije narin za sve krivila a posebno sto joj je njen musti poludio zbog nje

Quote:
Ljubavne probleme riješavaju oni koji imaju te probleme ..ljubavnici.
Mustafa i Narin to nisu..Ako je on sam u toj ljubavi ..ko mu može pomoć ..šta bi Narin trebala njemu pomagat.
joj draga a ti nisi nikad cula za sevdah
pa svaka sevdalinka je vecinom izricaj neuzvracene ljubavi
ja nisam rekla da mu narin treba pomoc
nego njegovi najblizi
a to su asye duriye pa aslan pa jasar i ostala mnogobrojna the familija
narin tu nis ne moze

Quote:
Ja sam rekla da je psihijatrija isto za ljude ..kao i ortopedija ili kardiologija ..pedijatrija..to su grane medicine..postoje za potrebite.
pa je za ljude al ne za mustafu
jer mustafa nije psihijatrijski bolesnik nego njegov problem je heartproblem
a taj se ne rjesava po psihijatriji
ranjeno srce se ne lijeci elektrosokovima i tableticama


Quote:
I ..kako će mo pomoć Mustafi ..na kom odjelu ..ne kužim.
pa jedino ljudi koji su mu najblizi mogu pomoc mustafi

mustafa ne trazi puno.malo ljubavi malo osmjeha
malo sevdaha i to je to
i bilo bi dovoljno da se malo narin na njega usmije ne kao zena nego kao rodica.da mu kaze nesto lijepo za utjehu kao rodica
i svi sretni.isto tako i otac da manje sara s bahar a da vise bude sa sinom
i da ne bjezi od odgovornosti
i tako dalje.
a durije kad bi shvatila da treba voljeti djecu i muza a ne kriviti sve druge za stanje svoje obitelji
sve bi bilo drugacije
al eto nije

inace samo da smo jasno moj omiljeni par je narin i serdar i ja navijam za njih dvoje
al me serdar ljuti ko i moj sin kad pravi gluposti
pa ondavicem i skrgucem zubima

al inace i serdar ima licemjernu mamu kao i mustafa oca i majku
indji je sve radila samo da udomi narin
a da serdar zaboravi narin
i tu mi nis nije bolja od aslana definitli
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 01:58   #1512
hajat

Pa ja kažem da ljudi mogu radit ludosti ..i vidjela sam neke primjere..

Eto i primjer tvog tate je isto komedija i ja bi umirala od smija da vidim takvu situaciju..jer je očito o čemu se radi..o ludosti

A da je tata htio mamu za ozbiljno bacit u bunar jer mu možda nije uzvratila ljubav..karikiram.. i tako je doveo u opasnost..e onda se bome nebi smijala.

Nismo ovakav primjer još vidjeli u turskim serijama..troke u Mustijevu selu..znam da toga ima.. mislim zlostavljanja žena i omalovažavanja i sveg ostalog ..ali u ovakvom obliku..još nismo vidili.

Nije ni važna okolina ..ovdje gledamo mustafu.
Znam za sevdah ..pa ako to pomaže ..nek pjeva ..ili sluša sevdah

Kažeš da ima ranjeno srce..ok..al kako da mu Narin pomogne..šta ona da radi.

Kažeš da nije za psihijatriju ..onda reci šta s njim ..kako bi mu ti pomogla i liječila ..samo molim te nemoj preporučivat sevdalinke i topao osmjeh ..rodice..jer vidjeli smo i to ..njenu volju da mu pomogne...ali njemu ništa ne dolazi do mozga..niti je čuje ..niti ga je briga što ona kaže..on vozi po svom...zamišlja to što zamišlja ..umišlja.. sanja..fantazira ..a Narin nema veze s tim.
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 02:02   #1513
Quote:
@hajat kaže:
mustafin problem je njegova neutjesna ljubav prema narin
koju on iskazuje na svoj ludi nacin
mustafa nije lud jer je to pokazao na sve nacine da je jako razuman i inteligentan
konta on sve
al njegov problem je samo ta ljubav
a ljubavni problemi se ne lijece elektrosokovima i tableticama
dusa se lijeci samo s ljubavlju
draga @ hajat
kažeš , "Mustafi problem njegova neutješna ljubav i iskazivanje na lud način"?!
Ovo me zbunilo pa nisam najbolje shvatila .. meni je ljubav nešto plemeniti, nešto sveto, kad mi je toplo oko srca i meni nitko ne može ljubav iskazivati na lud način
Znači idem te Narin vezati lancima jer te „ludo volim“, idem te upucati i pokušati ubiti jer te „ludo volim“, šaljem te minsko polje jer te „ludo volim“, silujem te Narin jer te „ludo volim“ maltretiram te Narin psihički i fizički sustavno i svakodnevno jer te „ludo volim“?! baš čudna ta Mustafina „luda ljubav“..ovo još nisam ni u parodiji doživjela..

Kažeš: "Mustafa nije lud", a ja svako malo čujem da ga cijela obitelj zove ludim, svi susjedi i ti njegovi „prijatelji“ kažu ludi Mustafa…a Mustafa meni svakodnevno pokazuje svoje ludio pa evo ja ponesena svojim viđenjem i potvrdom njegove obitelji i prijatelja smatram da Mustafa nije dobar u glavi (blago rečeno za lud)
Kažeš: „ljubavni problemi se ne lijece elektrosokovima i tableticama“ a kao trebala bi se liječiti s xenaxnarin ili narinmabel tabletama jel tako?!
Kažeš: „dusa se lijeci samo s ljubavlj“ a čija duša? ..ovdje imamo dvije osobe ona kojoj je duša (Narin) uništena i drugu koja nema dušu(mustafa) …ova bez duše uništava dušu ove prekrasne duše(Narin)

Quote:
i molim vas ne poredite ortopediju s psihijatrijom please
slomljena noga ne boli koliko ranjeno srce
jer fizicka bolest je trenutna al dusa boli vjecno
ortopedija , pedijatrija, psihijatrija sve je to za ljude i na svim odjelima su ljudi a nisu kokoši ....
u 21 stoljeću mislim da ne bi trebali imati predrasude prema bolničkim odjelima …
uvijek se sjetim natpisa kod moga doktora „dođite ranije po zdravlje kako ne bi cijeli život trčali za zdravljem“ tako da je obitelj Mustafu ranije odvela kod doktora i zatražili stručnu pomoć možda bi bar malo ublažili sva njegova zlodjela… a možda bi Mustafi pomogli izliječiti ga i da dobije dušu ..
ovako je čovjek bez duše i kamena srca…svoj srce je zaledio…dušu nikad nije upoznao …

a da nema ove duše od čovjeka serija bi bila ne gledljiva...čisti horor...
ovaj lik je seriji dao dušu i pokazao kako zlo neće vladati ovim svijetom...



__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 26.06.2013. at 03:13.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 02:17   #1514
Kad si par dana bezVeze u čas imaš deset stranica postova za preletit.
Vrijedne ste, svaka čast!
Thalli, eMarina, Spadalo, inarak, hvala na gifićima i sličicama, neki mi osmijeh izmamili nakon ove tuge pregoleme.

Quote:
dasha1602 kaže: Pogledaj post
Vikala, ne vikala, opirala se, ne opirala se, molila, ne molila...šta god da bi Narin uradila, ove noći, desilo bi se, ovo što se desilo.
Ova noć bila je maktub.
Noć bez uzmaka.
Prva i posljednja noć za Mustafu i Narin. Mustafa je to znao, Narin je to shvatila.
Otuda Mustafine suze i Narinino prepuštanje.
Ova noć, bila je njihov kismet.
Poslije ove noći, bila bi, ruka u ruci preko minskog polja ili meci u Narininom i Mustafinom čelu.
Bila bi smrt. Bio bi pakao.
Bio bi kraj...da nije bilo Serdara.
Sa koje god strane gledam, ovo je jedina istina one pretužne noći.


Quote:
inarak84 kaže: Pogledaj post

Imaš pravo Mustafa je kad je Narin u pitanju u nekom paralelnom svemiru i pošto su nam ozet isjekli išla sam pogledat.On kaže da je proveo magičnu noć u njegovoj glavi to je nešto dijametralno suprotno od onoga kako mi to vidimo.
Bez obzira što sjeckaju epizode, ozete ne bi smjeli, prebitni su za skužiti neke stvari, ovaj je nabolji primjer.Svi gledamo iz svog kuta, ali najbitniji su likovi i ono što je u njihovoj glavi. A u Mustafinoj je ono bila magična noć,strava!


Quote:
adalet kaže: Pogledaj post

I ne sporim da je Serdar dobar lik pa zato su ga stavili kao protivtezu Mustafi,ali ovo mi je tako podmuklo, meni to Mustafa nikad nije bio, bez obzira na sva njesra sto je pravio.A jes' pravio. Ali od " deli" Mustafe se svasta moze ocekivati ...ali od Serdara...obrazovanog, civilizovanog itd itd...izvini ali.... bilo je vrlo licno, osvetoljubivo i sa namerom - pravnicki : direktan umisljaj.
Ja njega razumem kao i ti, naravno, ali toliko velicanje i pravljenje sveca ... a kad je licno..hm... on voli. Ok, pa i Mustafa voli. Ako se opravdava Serdar, zasto ne bi i Mustafa. Pa obojica su zaljubljeni, jos Musti sa problemom pa ne ume da kontrolise impulse. Ocigledno ne ume ni Serdar. Ali i gresiti je ljudski. I uvek postoje olaksavajuce okolnosti, upravo vise za Mustfu jer ima problema, nego za svesnog, zdravog i , evo reci cu, arogantnog Serdara. Jer Mustafa je bahat- ima oca gradonacelnika i "njegova mahala", a Serdar je arogantan, jer i on ima mocnu majku, a i poznanstva na visokim polozajima,itd itd. A pazi, on je ovo Mustafi zapretio mnogo ranije, pre otmice i svega ostalog, a sada ostvaruje, ide, dogovara, jer ni on bas ne moze da kontrolise svoje frustracije. A muci njega i sto je prepustio Harunu.
Sori, malo skratih.Sa ovim se slažem do zadnjeg slova.Doktor je itekako svjestan da Mustafi treba pomoć, ali ga se riješava na vrlo prizeman način,nimalo svojstven ovakvom pozitivcu. Ali to je to, nema ovdje crno bijelo.
heartshapedbox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 02:18   #1515
mustafi trebaju roditelji koji ga vole
trebaju mu prijatelji koji ga vole
trebaju mu braca i sestre koje ga vole
pa i daljna rodbina
kad kazem vole mislim na ljubav koja ti pomaze da ti se otvore oci
niko mustafi nije rekao da on radi nesto lose
svi su optuzivali narin za mustafin stav
do konca aslan je osamario narin za onu stalu
a mustafi ni rijec nisu rekli
e to je ta glupa posesivna ljubav
koja nista ne rjesava
zato kad kazem da mustafu trebaju da vole
onda mislim na ljubav koja bi mustafu naucila kako da se ponasa
aslan bi mu trebao biti primjer
a vidimo sta radi
a mustafa ga samo slijedi spava s bahar kao sto mu i otac radi jer mu je otac primjer u tome
isto tako durije bi ga trebala nauciti kako voljeti
a sta ona radi posesivno ga opterecuje svojom sebicnom ljubavi
i mustafa isto to radi s narin.
posesivno se ponasa prema narin
joj ne tjerajte me vise da crtam sta znaci prava ljubav
i sta znaci kako odgajati djecu i sve oko sebe

jbt ja bi sad trebala da branim dotura i narin jer ih obozavam a ja mustafa pa mustafa
al sta cu kad vidim da covjeka salju tamo gdje ni najvecem neprijatelju ne bih zeljela da ga posalju.jer znam jako dobro da na psihijatriji covjek nema limit
budes toliko dana i gotovo izlijecen si
tamo mozes ostati cijeli zivot
a to je gora kazna od zatvora
zatvor odsluzis i izadjes a ovo jok
nema kraja
__________________
MBD
Варенька
oči mu sijaju koliko je želi, glupača jedna glupa, samo što Fikret ne želi samo da ona bude njegova, već da on bude njen, a to tuka nije mogla da razume (by red)

Zadnje uređivanje hajat : 26.06.2013. at 02:43. Reason: dio offa
hajat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 02:32   #1516
Quote:
Romanaromani kaže: Pogledaj post
Ne, ne govori on to svojim deminerima nego oči u oči odvjetnici, ona je zastala kao da ga nije najbolje razumjela, te nakon što joj je to rekao, pozvao je u auto da joj podrobno objasni kojim načinom/ metodom će ga kaznit. I usput je odveo kod sebe u konak jer će tamo boravit da ne bi bila u jedinom hotelu koji pripada zamisli baš Bulutima. Kako je s njom isplanirao kaznu, tada je otišao u obilazak duševne bolnice, čak prije nego smo i vidjeli da Aslan traži od doktora falši nalaz.
Jesu li on i odvjetnica skovali opaku urotu protiv Mustafe?.Jesu.
Morat ću, čini mi se, u onaj svoj popodnevni popis doktorovih krivnji dodati još i to da je doktor kriv jer je odveo Diyar kod sebe da ne bi spavala u Bulutovom hotelu...
Nema veze što je žena jasno i glasno rekla: „Naravno, radije ću odsjesti kod vas“ (čak su i dobro preveli ). I što to zvuči kao njezina svjesna i nepristrana odluka... Ali, nema veze , dodat ćemo i to doktoru u grijehe.

Što se tiče doktorove umiješanosti u zatvaranje Mustafe u u psihijatrijsku bolnicu, moje je mišljenje sljedeće: jest, doktor je imao na umu smjestiti ga u psihijatrijsku bolnicu i, jest, to je rekao Diyar i, jest, išao je izvidjeti situaciju u toj ustanovi. I jest, upozorio je Mustafu onomad na benzijskoj stanici da bude pametan.
I prema svemu viđenom, imao je pravo, trebalo je nešto poduzeti. Do sada se Mustafa izvlačio na temelju očeve pozicije i iz svega do tada naučio ništa nije. A drugi su usputno stradavali. E, pa jednom je trebalo reći „Dosta više!“ Yeter artık! Yeter be!

Međutim, Serdar možda ne bi ništa postigao da mu lafčina Aslan-bey nije servirao certifikat o Mustafinoj neuračunljivosti.
Mustafa, dični sin gradonačelnikov je upravo potezom svoga oca završio na psihijatriji.
U protivnom, Serdar i Diyar bi morali dokazati da je Musto mentalno nesposoban za suđenje i dovlačiti svjedoke, Serdar bi pisao liječničko mišljnje ili bi potplatili suca (ali ovo potonje jednostavno nije njegov stil)...
Po onome što se moglo vidjeti, nije bilo utjecaja na sud, jednostavno je korištena medicinska dokumentacija obrane.
Diyar i Serdar su spretno iskoristili Aslanovu glupost. I nisu to učinili preko noći, pa imali su 55 dana za pripremu. Uz čvrstu volju.

I moram priznati, da je i meni više, blago rečeno, dozlogrdilo Mustafino ponašanje. Nasilničko-ubojiti stroj zvan Mustafa Bulut je morao biti zaustavljen. Dosta je bilo više. Nemam više ni snage ni volje ni želje razumijevati ga. A kako je samo bio ohol „do večeras sam doma, anne“. Eh, neće moći Mustafacım...

I reče Serdar :“Ići ćeš u tu bolnicu, naučit ćeš u čemu si griješio. Liječit ćeš se...“
Što je u tome loše?

A na to Mustafa pita: „A što kaže tvoja savjest? Ušutkao si je? Ne čuješ je?“
A što kaže tvoja savjest, Mustafa?

A ne, ne, ovo mi nećete prišiti doktoru!

P.S. Spominjanje urote me uobičajeno asocira na neki špijunsko-kriminalistički milje, a to nešto baš i ne mogu povezati s događajima koje gledamo... em urota, em opaka... eh...
__________________
Su Olsan Taşa Değsen Olur Safir / Yol Olsan Yürünsen Cennet’e Gidilir / Tam Olur Herşey Yanımdaysan Eğer / Yok Olur Gidersen Eksilir Tükenir..

Zadnje uređivanje ComboBox : 26.06.2013. at 03:02.
ComboBox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 02:44   #1517
Quote:
hajat kaže: Pogledaj post
riva ne zelim se ponavljati
jer sam vec pet puta jedno te isto napisala
koje je rjesenje sta s mustafom
jer modovi ce se naljutiti i puknut mi karton za spamovanje
zato procitaj fino moje postove i malo razmisli dublje sta je pisac htio da kaze
teuta isto tako

mustafi trebaju roditelji koji ga vole
trebaju mu prijatelji koji ga vole
trebaju mu braca i sestre koje ga vole
pa i daljna rodbina
kad kazem vole mislim na ljubav koja ti pomaze da ti se otvore oci
niko mustafi nije rekao da on radi nesto lose
svi su optuzivali narin za mustafin stav
do konca aslan je osamario narin za onu stalu
a mustafi ni rijec nisu rekli
e to je ta glupa posesivna ljubav
koja nista ne rjesava
zato kad kazem da mustafu trebaju da vole
onda mislim na ljubav koja bi mustafu naucila kako da se ponasa
aslan bi mu trebao biti primjer
a vidimo sta radi
a mustafa ga samo slijedi spava s bahar kao sto mu i otac radi jer mu je otac primjer u tome
isto tako durije bi ga trebala nauciti kako voljeti
a sta ona radi posesivno ga opterecuje svojom sebicnom ljubavi
i mustafa isto to radi s narin.
posesivno se ponasa prema narin
joj ne tjerajte me vise da crtam sta znaci prava ljubav
i sta znaci kako odgajati djecu i sve oko sebe
Da ..ponavljaš se i pišeš uvijek isto ..ali šta s tim ..ovo sve gori nabrojano.

Šta ćemo s Jašarom ..Narin..Asije..Safije..svi oni to isto trebaju ..kao i svi ljudi..a opet nemaju svi ljudi sve to.Neki imaju..neki su izgubili ..neki nikad nisu ni imali..neki imaju nešto..neki nešto drugo...kakve to veze ima.

Kažeš posesivna ljubav koja ništa ne riješava..onda treba riješavat tu posesivnost ako je štetna..po meni kad se reflektira u obliku kakva je ta Mustafina posesivna ljubav ..liječit.

Ne vidim dubinu u tom što pišeš da Mustafi treba..ni riješenje ..kao što rekoh to treba svakom i meni je to normalno.

Ne treba ništa crtat..bar meni..i ja imam djecu i znam jako puno o odgoju.
A znam i vidim svakakvih primjera oko sebe..kao i svi mi..ne znam kakve to veze ima s Mustafom..kakve posebne potrebe ima Musti..nije zlostavljan..zanemaren ..gladan..nije siroče ..odrastao čovjek..u čemu je problem...trebao bi bit samostalan i mislit svojom glavom ..di je i od koga vidio ovakve primjere..što ih on radi..ako si tila reć da i svojim primjerom odgajamo dijete u čovjeka koji jednom treba sam u život..imati svoj život.

Zadnje uređivanje Riva Taš Ev : 26.06.2013. at 02:55.
Riva Taš Ev is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 02:51   #1518
Quote:
@ hajat
riva ne zelim se ponavljati
jer sam vec pet puta jedno te isto napisala
koje je rjesenje sta s mustafom
jer modovi ce se naljutiti i puknut mi karton za spamovanje
zato procitaj fino moje postove i malo razmisli dublje sta je pisac htio da kaze
teuta isto tako
draga @ hajat
evo vratih se još jednom da utvrdim gradivo

Quote:
mustafi trebaju roditelji koji ga vole
roditelju mu stalno pokazuju da ga vole i previše…ljubav je djetetu reći i NE

Quote:
trebaju mu prijatelji koji ga vole
"prijatelji" ne odlaze od njega…24/h su s njim …

Quote:
trebaju mu braca i sestre koje ga vole
ima prekrasnog brata Jašara punog strpljivosti, ljubavi, pažnje i razumijevanja..oličenje dobrote i poštenja... pa i daljnja rodbina... s nekom širom rodbinom nas nisu upoznali osim što su mi strica ili ti ga amidža pokazali da umire od straha kad vidi Mustafu…ne znam što se to tako stric/amidža boji svoga nećaka jel možda od "prevelike i lude ljubavi"…

Quote:
kad kazem vole mislim na ljubav koja ti pomaze da ti se otvore oci
svaki dan gleddam kako bi mu svi otvorili oči ali on stalno slijep hoda pored svojih očiju…
nitko Mustafi nije rekao "uradi nešto lose" Mustafa hoda slijep pored svojih očiju ...
za muškarčinu od 25 i kusur godina, lafčinu, frajera, lijepih okica, kovrdža i osmijeha, od metar i '85 treba za njim netko hodati i govoriti „pec pec to je ružno“

Quote:
svi su optuzivali narin za mustafin stav
do konca aslan je osamario narin za onu stalu
a mustafi ni rijec nisu rekli
Nisu svi ali s djelom posta se slažem
ali ostatak posta s vrha ti nije usklađen prema dnu…

Quote:
e to je ta glupa posesivna ljubav
koja nista ne rjesava
„glupa posesivna ljubav“ ovdje je višak riječi „ljubav“ ne ide u ovom kontekstu ..
Quote:
zato kad kazem da mustafu trebaju da vole
onda mislim na ljubav koja bi mustafu naucila kako da se ponasa
neka si kupi bonton ljubavi

Quote:
aslan bi mu trebao biti primjer
a vidimo sta radi
a mustafa ga samo slijedi spava s bahar kao sto mu i otac radi jer mu je otac primjer u tome
Mustafa je Aslanova kopija…
ali Aslan je otac i Jašaru i onoj ostaloj maloj djeci…
Aslan je „primjer“ i Jašaru…
svi imaju dovoljno godina i ako si imaju dovoljno inteligencije sigurno kao ljudska bića znaju razlikovati dobro od zla…

Quote:
isto tako durije bi ga trebala nauciti kako voljeti
a sta ona radi posesivno ga opterecuje svojom sebicnom ljubavi
Durija kao i svaka mama misli najbolje svome djetetu ..
u svojoj majčinskoj ljubavi čini pogreške…
jer mi majke smo ponekad subjektivne prema našoj djeci …

Quote:
i mustafa isto to radi s narin.
posesivno se ponasa prema narin
on se ponaša kao psihopata i manijak prema Narin

Quote:
joj ne tjerajte me vise da crtam sta znaci prava ljubav
i sta znaci kako odgajati djecu i sve oko sebe
ako ikako smogneš snage molim te napiši mi/nam…voljela bi naučiti …

Quote:
inace samo da smo jasno moj omiljeni par je narin i serdar i ja navijam za njih dvoje
pročitah ovo pa sve mislim da čitam krivi post?!
bože dragi , koja kontradiktornost...
ne skači si u trbuh...

@ComboBox
nisam te qoutala ali ti se ruke pozlatile..
molim te evidentiraj na svoj spisak još i tu Serdarovu krivnju!!

Quote:
A na to Mustafa pita: „A što kaže tvoja savjest? Ušutkao si je? Ne čuješ je?“
A što kaže tvoja savjest, Mustafa?
A ne, ne, ovo mi nećete prišiti doktoru!
Mustafa i savjest !
Napisah ja u prethodnom postu da su Mustafi operirali savjest kad je bio beba nije ju ni upoznao ...
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..

Zadnje uređivanje teuta.luburic : 26.06.2013. at 03:19.
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 09:24   #1519
QUOTE=Spadalo123;45615060]Nisam pravnik ali gledano običnim okom silovanja je bilo malo više puta
Narin 2X
Mustafa 2X.
.
...
edit: nešto mislim da su samo trebali svi kod Safije na sok i terapiju, pa bi svima bolje bilo, a i manje bi koštalo, samo cijena soka...[/QUOTE]

Da li ih sve poslati u zatvor ili u ludnicu, pitanje je sad !
Pa evo:

-Asije ceka bebu i ima zelene oci- njoj cemo da oprostimo

-Harun - u ludnicu

-Bahar-u zatvor- jer ce u ludnici ponoviti silovanje, pa se Musti nikad nece "izleciti"

A Safije ...ma dala bi ona njima te sokove gratis za takve vesti iz prve ruke

hajat citala te uz kafu i bas mi prijalo
adalet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 10:00   #1520
Nešto razmišljam jel ovo Bir Bulut Olsam serija i tema ili Bir Batur Olsam? Meni se čini da su oblaci i porodica Bulut ipak fokus.Svaka čast pisalo se punom parom a suma sumarum nekoliko prethodnih stranica bi mogla bit To ti nešto drugačije imaš za reć o Serdaru?Kako se usuđuješ?Opasan ovaj forumski serdarski aširet.Romanaromani i Adalet jeste žive?Koji linč .Zar je tema spala na to da jedna rečenica koja nije svima po volji dovede do verbalnog prepucavanja?Svaki iole drugačiji post se na nož dočeka .Ima ignore lista pa bujrum.Najmanje se serija komentariše i dva sata epizode.Ne smije se imat drugačije viđenje jer eto nije ispravno?To je valjda objektivni stav i nema veze sa fizičkim izgledom pa odatle albumi i na desetine postova o garderobi .Baš me interesuje da je Serdara glumio ovaj što Mahmuta ili Aliaskera glumi šta bi bilo? Amnezija je čudna stvar.

A sad o seriji naravno.Harun već pri prvom dolasku Narin u kuću pokazuje koliko je bezosjećajan.Okreće leđa ni laku noć i baš ga briga kako je njoj i može li zaspat a naravno da ne može.Da joj se ništa nije desilo dovoljno njega imat u krevetu pored da čovjeku san prisjedne o srculencima da ne govorim.Pokaza i on svoje pravo lice do kraja.Prvo razbi lubenicu pa poslije Narin.Njemu je glavna frustracija što nije prvi i što ga je Mustafa pretekao.Boli njega đon za ženu.Zato je valjda nju i zaprosio,svidjela mu se kontao ova će bit poslušna.Narin mi je žao smučila mi se opet epizoda još jedno silovanje.Onaj konopac na kraju me uopšte ne čudi dobro je i izdržala dosad.Vjenčanicu pali,odoše snovi o tome šta je ta vjenčanica mogla bit a nije.Voli Meral tu simboliku.Čuje se ezan a spaljuje se nešto što više nije simbol čistoće i nevinosti nego je zaprljano grijehom.Zašto je otišla pred bolnicu?Zato što zaista ima ta nit koja povezuje nju i Mustafu i najbolje ga razumije bez obzira na sve.Valjda se sažalila a da je trebala otić nije ali to je ona. I po ne znam koji put serija u meni budi dvije oprečne reakcije.Žao mi Narin što je došla na tu klupu a Mustafe što ga nije pogledala.Slažem se Serdar jeste ispunio svoju prijetnju sa benzinske pumpe.I ima se i može pa može iskoristit svoja poznanstva isto kao što to Aslan čini.Ljut je i bjesan na Mustafu kao nikad prije.Osvjestio je u sebi napokon da je zaljubljen tako da iz te pozicije još odlučnije nastupa a nije mu to problem ni prije bio.Hoće li mu savjest proradit pa da malo preispita i neke svoje postupke vidjećemo.Mustafi treba psihijatrijska pomoć ali ne u ustanovi zatvorenog tipa i ne sa elektrošokovima prestrašna scena.Lud nije i to se nikad neću umorit ponavljat jer je bezbroj puta pokazao koliko lucidan može biti dok se pred njim ne pojavi Narin.Tad na scenu stupa Medžnun.Niko nije zaslužio takvo postupanje.Njemu treba podrška porodice ali ne na način da mu uvijek popuštaju i okreću glavu.Ako ništa vole ga Muko,Asil i Jašar naravno.Asil je super rekao plače mu se kad vidi prijatelja u takvom stanju.Scena sa stolicom odlično odglumljena a onaj izgubljeni odsutni pogled kad mu u posjetu dođu je nešto pretužno.Rekao je da neće komunicirat,odbija jesti i ljekove jer ne želi da ga truju.Da li se zaista sjeća samo Narin a ostalih namjerno ne vidjećemo.Enginu svaka čast na glumi i uživljavanju u ovako tešku ulogu.To veze nema sa visinom i ostalim atributima glumca privatno te jeftine floskule prodajite nekom drugom(naravno da lijepe oči pomažu u glumi jer kod Engina prenose sve emocije tu nema ništa sporno ali džaba sve bez talenta).Mustafa Bulut izaziva reakciju bilo pozitivnu bilo negativnu ali prvo kao jedinstveno zamišljen i napisan lik a njegov stajling i frizura u seriji služe predstavljanju tog lika zato mu je Serdar stavljen kao kontrast pa je i njegova odjeća u službi lika kao i kod svih ostalih.Asije opet u svom netaktičnom stilu zove i napada Narin.Nije joj lako naravno ali pogrešnu osobu napada a ustvari je samo nesretna i ljubomorna.Zagrljaj Aslana i Durije na klupi mi je prva scena da mi ih je žao bilo.Valjda će nešto i naučiti iz ovog iskustva.Safije reče i Nadžije da je manijak to je kod nje poštapalica i provali da ova i nije neki majčinski tip .Spadalo sviđa mi se ovaj tvoj prijedlog da svi idu kod Safije na sok i terapiju.Žena sve saspe u lice pa se lijepo poredaju oko nje.Svak kaže šta ga muči,ona im kaže onako kako jest na svoj jedinstven način i poslije lijepo svi u miru na burek da se odmore .Mislim da bi biznis sa lutkama na napuhavanje cvjetao u Guzeljurtu i široj okolici.Žene bi bile rahat.Bil i to Safije prodavala?
__________________
Know any English?No,but I can do Jack Nicholson :-)Tayanc Ayaydin Mustafa Bulut yani Engin Akyürek seni çok ama çok seviyorum EA:"Tabi ki ilk başrol oynadığım “Bir Bulut Olsam” dizisinin bendeki yeri çok ayrıdır." XaviIvančica
Ina84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.