Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2012., 22:34   #1
Najgori miris tj. smrad

Jedna malo ležernija tema; podijelite smenom i ostatkom, što je najstrašnije što ste omirisali? Ovo je PZ, okupljalište najznatiželjnijih iskusnjara, ako se netko nasnifao nečega, to su lokalci

Ja sam danas našla jedan od top favorita, skoro su mi oči ispale. Bila sam u dućanu na odjelu čajeva i osjetila smrad grozno neopranih nogu. Kad kažem "neopranih nogu", mislim na "godinu dana neopranih nogu, skladištenih u najlonskoj vrećici u umaku od znoja temeljito utopljenog u pljesnive sintetičke Wang hong čarape za 5 kuna 5 parova". Smrad jak da peku oči . Osvrćem se, nema nikoga, gledam u svoja stopala ( ) i onda u razgovoru sa prodavačicom doznam da je u pitanju valerijana. Suhi dijelovi biljke za čaj, koji se koristi za smirivanje i spavanje. Doduše, jasno mi je kako se brzo zaspe, miris je toliko ogavan da omamljuje. Sedativ? Kakav crni sedativ, mene ovo baca u katatoniju

U jednom dokumentarcu (Human senses konkretno) imate super primjere odurnih smradova, kao i najgori smrad evar. Popričajmo o smradovima
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 23:26   #2
Osobno, Udbina 1995, kraj 8 mjeseca.
Struje nije bilo tjednima i hrana, posebno meso u friziderima se pokvarilo i otvaranje tih frizidera je prosirilo neopisiv smrad.
Osobno nikad gore nisam osjetio.
antet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 23:32   #3
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Osobno, Udbina 1995, kraj 8 mjeseca.
Struje nije bilo tjednima i hrana, posebno meso u friziderima se pokvarilo i otvaranje tih frizidera je prosirilo neopisiv smrad.
Osobno nikad gore nisam osjetio.
+1 u jednom gradu u "krajini" čistio sam bakin frižider pun usmrđena mesa.
skoro su mi oči ispale koliko sam se ispovraćao od smrada.
godinama se nije dalo isprati iz frižidera.
inače obožavam smrdljive sireve i slične "mirisne" jesivine, ali ovo je bilo uh!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 23:41   #4
Malo offtopic, ali tamo na medicini odma na prvoj godini seciraju mrtvace tako da pootpada ekipa koja nema želudac za taj studij. E al ovi neki koji znaju foru namažu ono nešto ispod nosa, neka mast što mrtvozornici i ta ekipa koriste pa ti to ubije osjet njuha pa možeš izdržat. E kako se to zove i di se može nabavit, zlu ne trebalo?

A za smrad, ma pokvareno meso je najgore, rigaš još danima i noćne more imaš od toga
Možda su mrtvaci još gori ali to nisam probao hvala lijepo, dosta su mi i one mačke šta se ljeti bacaju pod auta pa usmrde čitavu raskrsnicu na mjesec dana
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 01:25   #5
Miris (bolje rečeno smrad) leševa je najodvratniji, ali ima nešto čudno u tom smradu. Svaki dan, miris je odvratniji barem pet puta. Baš onako jezivo mu se povećava intenzitet.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 05:55   #6
Quote:
Göttspöđä kaže: Pogledaj post
Jedna malo ležernija tema; podijelite smenom i ostatkom, što je najstrašnije što ste omirisali? Ovo je PZ, okupljalište najznatiželjnijih iskusnjara, ako se netko nasnifao nečega, to su lokalci

Ja sam danas našla jedan od top favorita, skoro su mi oči ispale. Bila sam u dućanu na odjelu čajeva i osjetila smrad grozno neopranih nogu. Kad kažem "neopranih nogu", mislim na "godinu dana neopranih nogu, skladištenih u najlonskoj vrećici u umaku od znoja temeljito utopljenog u pljesnive sintetičke Wang hong čarape za 5 kuna 5 parova". Smrad jak da peku oči . Osvrćem se, nema nikoga, gledam u svoja stopala ( ) i onda u razgovoru sa prodavačicom doznam da je u pitanju valerijana. Suhi dijelovi biljke za čaj, koji se koristi za smirivanje i spavanje. Doduše, jasno mi je kako se brzo zaspe, miris je toliko ogavan da omamljuje. Sedativ? Kakav crni sedativ, mene ovo baca u katatoniju

U jednom dokumentarcu (Human senses konkretno) imate super primjere odurnih smradova, kao i najgori smrad evar. Popričajmo o smradovima
Mozda se ovdje nalazi objasnjenje :

Effect on cats, rats and slime mold

An unusual feature of valerian is that the essential oil of valerian root is a cat attractant similar to catnip.[citation needed] Valerian contains the cat attractant actinidine. Cat attractants might mimic the odor of cat urine,[citation needed] which is caused by 3-mercapto-3-methylbutan-1-ol (MMB).[citation needed] Anecdotal reports claim that valerian is also attractive to rats—so much so that it had been used to bait traps. Stories describe the Pied Piper of Hamelin using both his pipes and valerian to attract rats.[15] Research also shows that valerian root is the strongest chemo-attractant of slime molds (P. polycephalum).[32]

Svojedobno sam, dok je Persen bio u gel-kapsulama, istresajuci sadrzaj, natjerao vlastitog macka da se po tome valja i cudno glasa. I meni je prilicno smrdilo.
Top result: usmrdjena riba zaboravljena u putnom frizideru. Noseci to u kontejner, smrad iz njega djelovao mi je kao osvjezenje.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 07:07   #7
Ljeti se u tamnu pivsku bocu ubace fileti ribe, recimo stuke... Zacepi se, ostavi na suncu pa se nastala tekucina zimi koristi kao mamac za privuci lisicu na zeljeno mjesto...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 09:41   #8
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Malo offtopic, ali tamo na medicini odma na prvoj godini seciraju mrtvace tako da pootpada ekipa koja nema želudac za taj studij.
smrad koji se širi nije od leševa nego od formalina... nisam sigurna da studenti seciraju na medicini... barem mi u rijeci nismo, a nama su rekli da u zagrebu uopće ne gledaju tijela makar mi je to sumnjivo... i nitko koga ja znam sa godine nije zbog smrada odustao.... bila sam na veterini i tamo je smrad 10 puta gori, jer su te životinje toliko natopljene formalinom da kad ideš rezat šprica... tamo se diže želudac ljudima...
koga_briga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 12:41   #9
utopljeni miš u kanti vode u zatvorenom prostoru. Ajme kad sam otvorio vrata skoro sam sve izbacio iz sebe... (a kao kuriozitet imam anosmiju)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 14:00   #10
meni lešine i nisu bile toliko gadne...doduše samo sam životinjske omirisao par puta, nego, tučem ja ležerno jaja za palačinke, bacam u veliku smjesu, razbijem zadnje jaje i smrad me doslovno zamanta i zaklecaju mi koljena, skoro sam pao ...nisam nikad omirisao pokvareno jaje opet, ali TO jaje je bilo nešto demonsko...naježio sam se sad kad se sjetim, definitivno nešto najgore što mi je ušlo u nozdrvu, riganje je palo čak, izgubio apetit i sve mi je prisjelo bljeh mljeh
__________________
copy left all rights reserved
Žuribus Šumasti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 14:57   #11
Prije par godina u prepun tramvaj je uletio neki starac. Valjda mokraća, u kombinaciji sa koječim... Ne znam. Strašno, a naravno sam da sam stajao u dijelu koji je najudaljeniji od prozora. "Fora" je da mi je vid jedno 20 sekundi bio crno-bijeli. Kao sekundu prije nego padneš u nesvjest.
__________________
Sve životinje su jednake, ali neke životinje su jednakije od drugih.
GlupiNick is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 17:10   #12
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
namažu ono nešto ispod nosa, neka mast što mrtvozornici i ta ekipa koriste pa ti to ubije osjet njuha pa možeš izdržat. E kako se to zove i di se može nabavit, zlu ne trebalo?
Ne znam, ali pretpostavljam da sadrži mješavinu eukaliptusovog ulja i onog paprene metvice. Možda malo ružmarina i/ili čajevca.

Quote:
Žuribus Šumasti kaže: Pogledaj post
razbijem zadnje jaje i smrad me doslovno zamanta i zaklecaju mi koljena, skoro sam pao ...nisam nikad omirisao pokvareno jaje opet, ali TO jaje je bilo nešto demonsko
Untisunpora , svi imamo to iskustvo. Vrlo malo toga parira tom smradu.

Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Prije par godina u prepun tramvaj je uletio neki starac. Valjda mokraća, u kombinaciji sa koječim... Ne znam. Strašno, a naravno sam da sam stajao u dijelu koji je najudaljeniji od prozora. "Fora" je da mi je vid jedno 20 sekundi bio crno-bijeli. Kao sekundu prije nego padneš u nesvjest.
Točno znam na što misliš. Držiš disanje na stendbaj, samo da ne povučeš u sebe tu gadariju.


Inače da, slažem se za meso. Bila sam u zadnjim danima kraj vrlo stare osobe koja se danima prije smrti počela dekomponirati. Kvragu, još i ljeti. Pojavile su se otvorene rane na leđima i cijela kuća je zamirisala. Nikad neću zaboraviti taj teški, gusti i upečatljivi smrad. Imala sam dojam da ga neću nikad oprati sa dlanova.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 17:12   #13
Još jedan konkurentan, iako ne tako istančano ogavan, ona mješavina zadaha neopranih zubi, popijene jutarnje kave i popušenih cigara.

Jebalo majku , pa kad se ta osoba još primiče a tebi želudac u nosu
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 18:08   #14
ja sam ko dite po plazi imala obicaj skupljat skoljice, volke i takve stvarcice, onda bi ih stavila u staklenku i napunila vode, smrad nakon otvaranja staklenke (proslo bi sigurno koji tjedan) je bio upecatljiv
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 18:10   #15
Quote:
GlupiNick kaže: Pogledaj post
Prije par godina u prepun tramvaj je uletio neki starac. Valjda mokraća, u kombinaciji sa koječim... Ne znam. Strašno, a naravno sam da sam stajao u dijelu koji je najudaljeniji od prozora. "Fora" je da mi je vid jedno 20 sekundi bio crno-bijeli. Kao sekundu prije nego padneš u nesvjest.
Slažem se.

Smrad mokraće, izmeta i općrnito prljavštine u ZET-ovim tramvajima je nešto najgore.
Intenizitet i "boja" tog smrada ovise o beskućniku, ali zna ih bit takvih da bude promjer praznog prostora od 5m oko njih koliko smrdi.

Ono što mi je zauvijek dilema jest; smrde li više po zimi( zbog nepranjana^2) ili po ljeti (zbog ustajalost zraka kad se taj smrad više i bolje širi). Može li mi netko odgovorit ?
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 18:19   #16
Quote:
Göttspöđä kaže: Pogledaj post
Untisunpora , svi imamo to iskustvo. Vrlo malo toga parira tom smradu.

Ja nemam , ne jedem jaja odkad znam za sebe i nisam osjetio jos taj miris.



Sto se tice smrada, jedan od gorih mi je tuna u konzervi.Otvorim fridz i dode mi da kad netko od ukucana ostavi otvorenu konzervu.

Zadnje uređivanje Pharadox : 17.03.2012. at 18:24.
Pharadox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 18:32   #17
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
smrde li više po zimi( zbog nepranjana^2) ili po ljeti (zbog ustajalost zraka kad se taj smrad više i bolje širi). Može li mi netko odgovorit ?
Ljeti

Temperature su više, ljudi se jače znoje, što je u kombinaciji sa prljavštinom i neodržavanjem higijene kobno za nos.


BTW, u zgradi blizu moje se kontejner drži u zatvorenom prostoru, nekakvom kvazi-podrumu. Koji vrag je bio ljudima da su to tako napravili? Ljeti je samo prolazak u blizini tih vrata ubitačan. WTF? To je rasadnik mogućih infekcija .
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 20:36   #18
Quote:
Frogger kaže: Pogledaj post
Malo offtopic, ali tamo na medicini odma na prvoj godini seciraju mrtvace tako da pootpada ekipa koja nema želudac za taj studij. E al ovi neki koji znaju foru namažu ono nešto ispod nosa, neka mast što mrtvozornici i ta ekipa koriste pa ti to ubije osjet njuha pa možeš izdržat. E kako se to zove i di se može nabavit, zlu ne trebalo?
Radi ti se o "Vicks Vapor Rub", iliti zdravoseljački ono kaj se kod nas koristi kao "sinusan" u masti, a osnova mu je kamfor.

Evo ti odgovor jednog stručnjaka za patologiju vezano za to...ima ih koji koriste ali ima razloga zakaj se ne koristi.

http://www.leelofland.com/wordpress/...edicine-smell/
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 20:58   #19
Bravo monty-zg to je to, thnx
__________________
Nije svaki žabac žaba! Recimo Kermit je bičva.
Frogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2012., 20:59   #20
možda ne djeluje tako strašno, ali pas mi se jednom ispovraćao u autu da je to bilo nešto prestrašno. ono, misliš si bljuvotina, ok - smrdi, i ti bljuješ od toga, but not a big deal. hell no! ovo je bilo nešto prestrašno, valjda se je crknutih štakora nažderala. i to nije bilo onako da počne smrdit recimo postepeno pa da nakon nekoliko desetaka sekundi dosegne pun intenzitet. ne, to je doseglo pun intenzitet smrđenja nakon sekundu i pol, tako da je onda i tata (koji se našao u autu skupa sa mnom i cuckom) povraćao kroz prozor

od smradova koji su mi se urezali u pamćenje je smrad nafte kod rafinerije u Bosanskom Brodu. vodič nas je upozorio, isto sam mislio da barem nafta ne može smrdit tako da diže želudac. hell no, ja sam jedva izdržao to, zgadio mi se i put i sve živo!

inače mislim da sumporovodik smrdi najgore od svega, ali nisam imao snage šnjofnuti pokvarena jaja kad sam i imao prilike, ostavio sam to postrani
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.