Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2008., 11:00   #81
Bok. Imam pitanje i uistinu bih bila zahvala na pomoći ili da me uputite kome ili kojoj službi, ustanovi da se obratim u pogledu rješavanja mog problema... nedavno sam se zaposlila u jednoj ustanovi u kulturi na godinu dana (s namjerom da ostanem i duže...) diplomirala sam filozofiju i sociologiju... u devetom mj. imam namjeru otići volontirati u srednju školu s ciljem polaganja stručnog ispita u prosvjeti... zanima me:ako sam zaposlena u jednoj ustanovi koja plaća sve doprinose (zdrastveno...) za mene da li mogu volontirati u s.školi, poslije pristupiti stručnom ispitu, pod kojim uvjetima kako to rješiti s pravne strane, kojim ugovorom... puno vam hvala
__________________
"Oslobodi me, ako znaš o čemu govorim"
karolinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 21:14   #82
Prekid radnog odnosa

Kao sto mi nick govori, (na zalost) jako malo znam o zakonima i pravima te molim savjet nekog kompetentnijeg. Slucaj je sljedeći:

Radi se o osobi koja je desetak godina radila
za jednog privatnika. (Fali joj nekoliko godina do
mirovine, ako je to bitno).
Taj privatnik (kao i vecina u RH) sve gleda kako izvuci sto vise para iz svake situacije te cesto "lovi u mutnom"...

Poslodavac i zaposlenik zele prekinuti radni
odnos (razlozi nisu bitni i nisu vezani uz kvalitetu obavljanja
zaposlenikovih radnih zadataka).

Zanima me sljedeće: Koja su prava zaposlenika u tom slucaju, koja je opcija za njega najbolja te glavno pitanje; koji zakon se primjenjuje za takve stvari.

Konkretno, zanimaju me teme: pravo na burzu / na otpremninu / na isplatu ovogodišnjeg GO i sl.


Thx!
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 19.04.2008., 11:59   #83
Radni odnos na neodređeno - utopija ili realnost?

Stvar je ovakva...

Moja supruga je kod istog poslodavca (ministarstvo obrazovanja) natukla 12 godina radnog staža na istom radnom mjestu. Pošto nema potrebnu kvalifikaciju (fakultet prekinut na zadnjoj godini - duga priča...), zanima me da li postoji neki zakon ili bio šta drugo da je poslodavac primi u stalni radni odnos.

Ova natezanja i čekanja da li će doći netko s kvalifikacijom svakih 6 mjeseci me lagano umaraju. Pa, ako netko ima informaciju bio bih vrlo zahvalan.

Htio bih samo napomenuti da je fakultet u BiH. Znači, morala bi tamo na 2-3 godine, što nam nije baš izvedivo.

Hvala
krix is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.04.2008., 22:33   #84
Quote:
zmorac kaže: Pogledaj post
Radim u komunalnom poduzeću u malom općinskom središtu kao voditelj sportskog objekta.
Molim vas da me savjetujete u kojem aktu (zakonu,temeljnom ugovoru,pravilniku...) mogu pročitati o svojim pravima ( godišnjem odmoru ,koeficijentu plaće ,prekovremenim satima,satnici i.t.d.).
U spoju lokalne politike , rodbinskih veza i ucjena,teško mi je doći do tog podatka.
Hvala.
Vaša kadrovska služba ima pravne akte u kojima je potanko regulirano:
- broj dana godišnjeg odmora
- keoficijent
- način plaćanja prekovremenih sati
- prava i obveze zaposlenika
- božićnica
- dar djetetu i dr.
To nisu tajni dokumenti i prilikom donošenja poslodavac ih je dužan staviti na oglasnu ploču.

Također otvorite stranice www.moj-posao.net /Korisno-pravnik odgovora/gdje imate pravne savjete vezane za radni odnos.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 23:08   #85
Quote:
The Chemist kaže: Pogledaj post
Kao sto mi nick govori, (na zalost) jako malo znam o zakonima i pravima te molim savjet nekog kompetentnijeg. Slucaj je sljedeći:

Radi se o osobi koja je desetak godina radila
za jednog privatnika. (Fali joj nekoliko godina do
mirovine, ako je to bitno).
Taj privatnik (kao i vecina u RH) sve gleda kako izvuci sto vise para iz svake situacije te cesto "lovi u mutnom"...

Poslodavac i zaposlenik zele prekinuti radni
odnos (razlozi nisu bitni i nisu vezani uz kvalitetu obavljanja
zaposlenikovih radnih zadataka).

Zanima me sljedeće: Koja su prava zaposlenika u tom slucaju, koja je opcija za njega najbolja te glavno pitanje; koji zakon se primjenjuje za takve stvari.

Konkretno, zanimaju me teme: pravo na burzu / na otpremninu / na isplatu ovogodišnjeg GO i sl.


Thx!
Za sve se primjenjuje Zakon o radu te pravilnik o radu ako ga poslodavac ima i kolektivni ugovor. U pravilniku i kolektivnom ugovoru prava i obveze zaposlenika detaljnije su razrađene.

Prije nego raskine radni odnos mora voditi računa o tome kakav će biti taj raskid: sporazumni, poslodavac daje otkaz, zaposlenik daje otkaz.
Prije raskida provjerite u Zavodu za zapošljavanje prema mjestu stanovanja u kojem slučaju se ima pravo na naknadu za nezaposlene.
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 07:37   #86
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Sto se tice otkaznog roka, uzima se ono sto je povoljnije za radnika. Ako u ZOR-u pise 2 tjedna otkaznog roka, a tebi u Ugovoru mjesec dana, ZOR je 'jaci'. Dakle, da se pobiti.

Za subvencije ne znam kako funkcioniraju.

Otkaz se daje pismenim putem. Kako se 'biljezi' datum, valjda ce znati netko drugi.
u ZORu piše da je NAJMANJE trajanje otkaznog roka u ovom slučaju 2 tjedna, tako da jedno ne pobija drugo... ako je potpisao otkazni rok od 30 dana neka ga izvoli odraditi...
dk_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 14:25   #87
imam i ja pitanje...
problem je slijedeći- prije 2 mjeseca istekao mi je ugovor na određeno (2*3mjeseca), politika firme je 6 mjeseci probnog roka, a onda ili otkaz ili neodređeno. meni je konkretno rečeno da će mi biti ponuđen ugovor na neodređeno a na meni je da li ću prihvatiti ili ne. naravno, hoću. ali..... za 5 dana je ravno 2 mjeseca kako mi je ugovor istekao, a ja još nemam novi. u zakonu piše da ukoliko djelatnik ostane raditi kod poslodavca nakon što mu istekne ugovor o radu, a poslodavac mu ga ne produži, smatra se da ga je primio za stalno te da nepostojanje pismenog ugovora ne poništava usmeni ugovor. da li to vrijedi i nakon ovoliko vremena??
ana26rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:03   #88
2 mjeseca nisi u firmi pitala sta je s tvojim ugovorom?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:29   #89
Quote:
ana26rijeka kaže: Pogledaj post
imam i ja pitanje...
problem je slijedeći- prije 2 mjeseca istekao mi je ugovor na određeno (2*3mjeseca), politika firme je 6 mjeseci probnog roka, a onda ili otkaz ili neodređeno. meni je konkretno rečeno da će mi biti ponuđen ugovor na neodređeno a na meni je da li ću prihvatiti ili ne. naravno, hoću. ali..... za 5 dana je ravno 2 mjeseca kako mi je ugovor istekao, a ja još nemam novi. u zakonu piše da ukoliko djelatnik ostane raditi kod poslodavca nakon što mu istekne ugovor o radu, a poslodavac mu ga ne produži, smatra se da ga je primio za stalno te da nepostojanje pismenog ugovora ne poništava usmeni ugovor. da li to vrijedi i nakon ovoliko vremena??
da, iz ovoga što si napisala proizlazi da se može smatrati kako među strankama vrijedi, doduše nepotpisani, ugovor o radu na neodređeno vrijeme. Dakel, ti se možeš pouzdati u svoj status i prava osobe zaposlene na neodređeno, ali ti predlažem da s poslodavcem i potpišeš ugovor(valjda je i plaća nakon probnog rada veća?). Ukoliko poslodavac sada više ne želi potpisati taj ugovor, moj savjet ti je da ga izvjestiš kako smatraš da je samom činjenicom da radiš dva mjeseca nakon isteka ugovora na određeno sklopljen ugovor na neodređeno, te da se ponašaš kao da je taj ugovor i potpisan.

Ukoliko ti nakon toga da otkaz, mora poštivati sve odredbe otkaza ugovora na određeno vrijeme što on neće učiniti, a ti podnesi zahtjev za zaštitu prava, nakon toga tužbu, zaposli se na crno i čekaj 5-6 godina do pravomoćnog okončanja spora i naplate plaće za cjelokupno razdoblje od otkaza do povratka na posao.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 11:17   #90
Quote:
krix kaže: Pogledaj post
Stvar je ovakva...

Moja supruga je kod istog poslodavca (ministarstvo obrazovanja) natukla 12 godina radnog staža na istom radnom mjestu. Pošto nema potrebnu kvalifikaciju (fakultet prekinut na zadnjoj godini - duga priča...), zanima me da li postoji neki zakon ili bio šta drugo da je poslodavac primi u stalni radni odnos.

Ova natezanja i čekanja da li će doći netko s kvalifikacijom svakih 6 mjeseci me lagano umaraju. Pa, ako netko ima informaciju bio bih vrlo zahvalan.

Htio bih samo napomenuti da je fakultet u BiH. Znači, morala bi tamo na 2-3 godine, što nam nije baš izvedivo.

Hvala

Ako bi moglo ovo moje... Barem upute gdje da tražim, jer mi google u oovom slučaju nije friend
krix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:14   #91
Quote:
Zomboni kaže: Pogledaj post
da, iz ovoga što si napisala proizlazi da se može smatrati kako među strankama vrijedi, doduše nepotpisani, ugovor o radu na neodređeno vrijeme. Dakel, ti se možeš pouzdati u svoj status i prava osobe zaposlene na neodređeno, ali ti predlažem da s poslodavcem i potpišeš ugovor(valjda je i plaća nakon probnog rada veća?). Ukoliko poslodavac sada više ne želi potpisati taj ugovor, moj savjet ti je da ga izvjestiš kako smatraš da je samom činjenicom da radiš dva mjeseca nakon isteka ugovora na određeno sklopljen ugovor na neodređeno, te da se ponašaš kao da je taj ugovor i potpisan.

Ukoliko ti nakon toga da otkaz, mora poštivati sve odredbe otkaza ugovora na određeno vrijeme što on neće učiniti, a ti podnesi zahtjev za zaštitu prava, nakon toga tužbu, zaposli se na crno i čekaj 5-6 godina do pravomoćnog okončanja spora i naplate plaće za cjelokupno razdoblje od otkaza do povratka na posao.
samo jedan ispravak - mora poštovati sve odredbe otkaza ugovora na NEODREĐENO vrijeme, jer kako ZOR kaže, budući je nastavila raditi kod njega nakon isteka roka predviđenog ugovorom o radu na određeno, smatra se da su poslodavac i radnik sklopili ugovor na neodređeno.
pravnik 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:25   #92
Quote:
NEvo kaže: Pogledaj post
Dajem otkaz u firmi pa me zanima nekoliko stvari.

Već sam našao drugi posao i recimo da već sutra mogu raditi na radnom mjestu da me ne veže otkazni rok. U sadašnjoj firmi sam 8 mjeseci po čemu ispada da otkazni rok traje dva tjedna, međutim sam potpisao ugovor na kojem stoji 30 dana otkaznog roka, pa me zanima dal se ikako to da pobiti.

Na ugovoru također stoji da je probni rok 6 mjeseci, dakle uzet sam za stalno na radno mjesto, no povišicu naravno nisam dobio za uspješno izvršenje pripravničkog roka. Ono što je sadašnjem šefu problem, subvencija koju dobiva od države za pripravnika. Jest da me nakon svih nevolje ne bi trebalo zanimati njegovo dugovanje državi, al hoću znati jel ako ja dajem otkaz to znači da će morati vračati kamate na dobivenu sumu ili samo onoliko koliko je dobio? Rješenj mu je također da nađe još jednog pripravnika, ali recimo da ih nema nadaleko u mom mjestu moje struke.

Zadnje pitanje je kako najprije obznanim da hoću od "danas" na otkazni rok? Pismeni otkazni mora šef potpisati s datumom?

Molim vas dragi forumaši i pravnici i svi koji ste imali slična iskustva odgovore na ovih par pitanja, jer sutra ujutro to hoću riješiti...
Šef ne mora ništa potpisati. Otkaz u tvom slučaju je jednostrano očitovanje volje otkazuje strana (radnik ili poslodavac) koji s onim drugim više ne želi biti u radnom odnosu (možete i sklopii sporazumni prestanak ugovora o radu, tada takav sporazum potpisuju i radnik i poslodavac).

Predlažem ti da daš izvanredni otkaz. Izvanredni otkaz možeš dati zbog osobito teške povrede obveze iz radnoga odnosa od strane poslodavca ili neke druge važne činjenice zbog koje nastavak radnog odnosa sa poslodavcem više nije moguć.

Takva važna činjenica kod tebe je prelazak kod drugog poslodavca i to opravdava razlog za izvanredni otkaz. Ako daš izvanredni otkaz, nisi dužan odraditi otkazni rok.

Ako ima i drugih činjenica za koje smatraš da predstavljaju OSOBITO tešku povredu obveze iz radnog odnosa, također na vedi u otkazu.

Kako dati izvanredni otkaz? Sastavi ga u pisanoj formi, u sadržaju otkaza napiši da "danas, datuma tog i tog" daješ izvanredni otkaz zbog tog i tog (obavezno moraš OBRAZLOŽITI zašto daješ otkaz, ako daješ izvanredni otkaz), naravno na kraju stavi datum, npr. u Zagrebu, dana tog i tog i godine te i te, i potpiši se. onda kopiraj taj primjerak za sebe, odeš u poštu i poslodavcu pošalješ preporučeno s povratnicom i to je to. tako si najsigurniji.
pravnik 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 14:30   #93
Quote:
dk_ kaže: Pogledaj post
u ZORu piše da je NAJMANJE trajanje otkaznog roka u ovom slučaju 2 tjedna, tako da jedno ne pobija drugo... ako je potpisao otkazni rok od 30 dana neka ga izvoli odraditi...
Najmanje znači da je toliko dužan ostati. MORA odraditi 2 tjedna. Manje ne može. A više od toga NE MORA.

Pozdrav!
pravnik 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 19:30   #94
Exclamation Utvrđenje nezakonitosti upozorenja pred otkaz - Sudska praksa

Pozdrav!

Molio bih nekog kolegu, specijalista za radno pravo, da mi kaže ima li u sudskoj praksi nekakva odluka kojom je sud dopustio (ili viši sud smatra da treba dopustiti) pobijanje neosnovanog upozorenja pred otkaz? Naime, sud mi je odbacio tužbu kao nedopuštenu (uz obrazloženje da nije još nastupila povreda nekakvog prava iz radnog odnosa) Ne slažem se s tim (jer tako poslodavac može neprestano davati upozorenja i na temelju toga neosnovano dati otkaz.. smatram da ovim načinom poslodavac ponovno pokušava dati otkaz radniku jer mu je prvi otkaz utvrđen nezakonitim, pa vrši šikanu).
Postoji li neka odluka, stav, mišljenje, bilo što, na koju bih se mogao pozvati u žalbi protiv rješenja o odbacivanju tužbe kao nedopuštene?
Hvala na odgovoru!
Floki25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 08:31   #95
Quote:
pravnik kaže: Pogledaj post
Najmanje znači da je toliko dužan ostati. MORA odraditi 2 tjedna. Manje ne može. A više od toga NE MORA.

Pozdrav!
e moj pravniče, lupaš gluposti...(jadan netko koga ti savjetuješ)...

prema zakonu o radu, znači da je propisano da trajanje otkaznog roka ne može trajati manje od 2 tjedna u ovom slučaju, ali da ugovorne strane, poslodavac i posloprimac, mogu ugovoriti i duže trajanje otkaznog roka...

praksa je pokazala da iako se nakad ugovore otkazni rokovi po 60 i 90 dana, to bude 30 zbog interesa obadviju strana...

poslodavcu nije u interesu držati radnika duže od potrebnog vremena za prijenos dužnosti na nekog drugog...

inače, zakon o radu je pisan na način da štiti radnika, ali se trend zadnjih par godina jako promijenio...

u dosta slučaja potrebno je zaštiti poslodavca, a ne posloprimca...

i btw, postoji i način da se radni odnos prekine za tri dana, jednostavno se ne dođe na posao i dobije izvanredni otkaz...ali takvog radnika nikad ne bih primio na posao jer bih znao da bi sutra to isto i meni napravio...
inače, neke ljude sam čekao da odrade otkazni rok i 60 dana...
dk_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 08:34   #96
Quote:
pravnik kaže: Pogledaj post
Takva važna činjenica kod tebe je prelazak kod drugog poslodavca i to opravdava razlog za izvanredni otkaz. Ako daš izvanredni otkaz, nisi dužan odraditi otkazni rok.
da si ti neki pravnik, znao bi da je sudska praksa pokazala, da prelazak na drugi posao nije osobito važan razlog za izvanredni otkaz...
dk_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2008., 10:44   #97
Quote:
dk_ kaže: Pogledaj post
e moj pravniče, lupaš gluposti...(jadan netko koga ti savjetuješ)...

prema zakonu o radu, znači da je propisano da trajanje otkaznog roka ne može trajati manje od 2 tjedna u ovom slučaju, ali da ugovorne strane, poslodavac i posloprimac, mogu ugovoriti i duže trajanje otkaznog roka...
to sam ja i nsapisao, čitaj malo bolje..
nitko ne kaže da ne mogu, ali opet nisi čitao.. ovom radniku nije u cilju ostajati duže kod poslodavca, nego otići što prije..

Quote:
dk_ kaže: Pogledaj post
praksa je pokazala da iako se nakad ugovore otkazni rokovi po 60 i 90 dana, to bude 30 zbog interesa obadviju strana...
kad radnik daje otkaz (kao što je slučaj kod postavljača pitanja), to bude uvijek manje jer se primjenjuje povoljnija odredba za radnika, a radniku odgovara što prije otići.. ovo o čemu ti govoriš - ne radi se o jednostranom otkazu (bilo od strane radnika, bilo od strane poslodavca), nego o sporazumnom prestanku radnog odnosa - a to se opet ne odnosi na upit kojega je forumaš postavio, opet čitaj malo bolje..

i nauči razlikovati institute radnoga prava...sporazum o prestanku radnog odnosa nije isto što i otkaz.

Quote:
dk_ kaže: Pogledaj post
poslodavcu nije u interesu držati radnika duže od potrebnog vremena za prijenos dužnosti na nekog drugog...
Ne zanima me poslodavac, zanima me radnik. Jer se sa upitom ovdje obratio radnik koji bi htio raskinuti ugovor o radu, a ne poslodavac koji prisilno želi adržati radnika.

Quote:
dk_ kaže: Pogledaj post
inače, zakon o radu je pisan na način da štiti radnika, ali se trend zadnjih par godina jako promijenio...

u dosta slučaja potrebno je zaštiti poslodavca, a ne posloprimca...
ZOR je pisan na način da štiti radnika, tako je, i sudska praksa usmjerena je poštivanju ZOR-a, nikada nije ni neće biti veće potrebe da se zaštiti poslodavca od radnika već upravo obratno - radne sporove u velikoj većini pokreću upravo radnici radi povrede svojih prava.

Quote:
dk_ kaže: Pogledaj post
i btw, postoji i način da se radni odnos prekine za tri dana, jednostavno se ne dođe na posao i dobije izvanredni otkaz...
U ovom slučaju to za ovog radnika koji je postavio upit, smatram nije preporučljivo. Jer, moguće je da mu poslodavac ne da otkaz nakon trodnevnog neopravdanog izostanka. Puno je povoljnije za njega da sam otkaže ugovor o radu.

Quote:
dk_ kaže: Pogledaj post
ali takvog radnika nikad ne bih primio na posao jer bih znao da bi sutra to isto i meni napravio...
inače, neke ljude sam čekao da odrade otkazni rok i 60 dana...
... i u tom grmu leži zec jedan poslodavac se uzbunio i ajmo odmah na kontru Nisi u pravu

Quote:
dk_ kaže: Pogledaj post
da si ti neki pravnik, znao bi da je sudska praksa pokazala, da prelazak na drugi posao nije osobito važan razlog za izvanredni otkaz.
To možda tvoja sudska praksa (sa stajališta poslodavca) ali moja sudska praksa (sa stajališta radnika) redovito pokazuje da jest.

Sapienti sat.
pravnik 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 08:16   #98
Quote:
pravnik kaže: Pogledaj post
Najmanje znači da je toliko dužan ostati. MORA odraditi 2 tjedna. Manje ne može. A više od toga NE MORA.

Pozdrav!
da ne komentiram hrpu gluposti koju si napisao, navodim samo početak...

ako je Ugovorom o radu ugovoren otkazni rok od 30 dana onda ga MORA odraditi...

a to i je slučaj koji sam počeo komentirati... takozvani pravniče...
dk_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 11:57   #99
Quote:
pravnik kaže: Pogledaj post
Najmanje znači da je toliko dužan ostati. MORA odraditi 2 tjedna. Manje ne može. A više od toga NE MORA.

Pozdrav!
danas izgleda stvarno svatko moze zavrsiti pravo...

a inace...

"Poslodavac i radnik imaju opravdani razlog za otkaz ugovora o radu sklopljenog na neodređeno ili određeno vrijeme, bez obveze poštivanja propisanog ili ugovorenog otkaznoga roka (izvan­redni otkaz), ako zbog osobito teške povrede obveze iz rad­nog odnosa ili zbog neke druge osobito važne činjenice, uz uvažavanje svih okolnosti i interesa obiju ugovornih stranaka, nastavak radnog odnosa nije moguć.


Stranka ugovora o radu koja, u slučaju iz stavka 1. ovoga članka izvanredno otkaže ugovor o radu, ima pravo od stranke koja je kriva za otkaz tražiti naknadu štete zbog neizvršenja ugovorom o radu preuzetih obveza."
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 12:04   #100
Quote:
dk_ kaže: Pogledaj post
da ne komentiram hrpu gluposti koju si napisao, navodim samo početak...

ako je Ugovorom o radu ugovoren otkazni rok od 30 dana onda ga MORA odraditi...

a to i je slučaj koji sam počeo komentirati... takozvani pravniče...
Ne mora. To bi ti htio tako jer si poslodavac. Ali očito nisi pravnik. Pa dopusti da te pravnici nečemu nauče. Primjenjuje se ona odredba koja je povoljnija za radnika. a u ovom slučaju za njega je povoljnija odredba ZOR-a. Nikad nisi čuo da se uvijek primjenjuje povoljnije pravo?
takozvani... pravni neznalico?
pozdrav!

p.s. otkazni rok (za njega povoljniji) mora odraditi samo ako daje redoviti otkaz, ukoliko daje izvanredni, nema obvezu poštivati otkazni rok.

pozdrav još jednom!
pravnik 3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.