Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2014., 22:23   #661
Jel onaj spanjolski inkvizitorski? Ili onaj Frankov? USA-cionisticki, bijeli hriscanski... WTF!!! Ne znam sta imas protiv USA, u KKK te cekaju rasirenih ruku, mozda i u Dverima ako se korigujes, jer ona budala iz 1389 se jos nije sastavila sama sa sobom
Daj malo prosiri vidike. Manje mrznje, vise ljubavi. I vise druzenja. I sa bijelima i sa crnima.

Znam odgovor na tvoje pitanje, ali reci cu ti samo da je remake.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 23:34   #662
Svakakvih gluposti pročitah na ovoj temi u poslednje 2-3 strane. Toliko pojmovnih promašaja i iskrivljenih predstava koje čak ni ja ne mogu ispraviti.

Povlačim se u gerilu...
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 01:05   #663
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
@Suburbian
A, šta je to 9. maj? Jel to ono kad se ide na uranak i ne radi? ili je to prvi maj...?.
Žao mi je,taj uranak se ne pominje u ravnogorskoj čitanci...to je dan koji su izmislili zeldi cionisti iz SSSR


Quote:
A, vidim dobro stojiš i sa 28. junom 1914.
Ubuduće ću obratiti više pažnje na tvoje postove jer možda naučim još neki datum i njegov značaj.
Principijelno,ne znam o čemu govoriš?

Ne stojim najbolje sa verskim praznicima,zbog toga me treba poslati u Sibir(zvuči poznato).





Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Vrlo rado obiljezavam 25 maj. Toga dana je rodjen najveci sin nasih naroda i narodnosti. Steta je sto su oni koje je on hapsio, kao i oni poejdini koji su mu ljubili stopala poslije dosli na vlast.

...i 29.novembar(još jedan datum za drug..pardon,gospodina Rodiona)



Tema je otišla u ...peršun.Možda je rešenje da se prebacimo na Jugoslovenski film.Pa tamo,ko ljudi,da se vređamo na ideološkoj,nacionalnoj,verskoj i bilo kojoj drugoj osnovi



Večeras su,kakva koincidencija,kod Kesića bili gosti Srđan Dragojević i Srđan Todorović.Bilo je reči i o filmu Atomski zdesna,na Kesićevski način.Dragojevi reče na kraju da je,gle čuda,Jugosloven i da svi ostali,nacionalisti,ako imaju problem, mogu da....Ima li lepše poruke za kraj

Zadnje uređivanje suburbian : 12.05.2014. at 01:13.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 08:46   #664
@Suburbian
Ideologija jednoumlja, ma kako se ona zvala, titoizam, staljinizam, fašizam..., kao i svi ostali isključivi pogledi na život, imaju jedan pokvareni, niski i meni, jako mrski mehanizam diskvalifikacije sagovornika. Taj mehanizam usmeren je na ličnost sagovornika i naziva se etiketiranje. Ono može biti eksplicitno, posredno ili izrečeno na drugi način, ali uvek odaje tog koji etiketira kao jednu osobu koja je u svom dogmatizmu i uskosti toliko ogrezla, da jednostavno ne ume da percipira informacije koje dobija, a da pri tom, u sagovorniku ne vidi crnog đavola koji želi da naruši njen mediokritetski način rezonovanja. Dakle, sve je crno-belo, između ne postoji. To je mehanizam kojim se obilato koriste svi oni koji žele da naude nekom. To je bila pokretačka snaga Staljina, Hitlera, ali i danas nije zaboravljena, naprotiv.

I tako je meni prišivena etiketa četnika. E, sad, ja uopšte ne želim da ulazim u srpsko-hrvatske odnose, istorijsku ulogu četnika, partizana, ustaša i ostalih, jer za to postoje neka mnogo adekvatnija mesta.Želim samo da se zadržim, na tom jako važnom momentu etiketacije. Naime, ja sam četnik zato što slavim Đurđevdan i zato što smatram da Principov pucanj nije bio uzrok Prvog svetskog rata. Pošto vidim i da si nadriistoričar, promakla ti je činjenica da je taj pokret koji je izvršio atentat na demokratski izabranog vođu Ferdinanda, bio svejugoslovenski, pokret za oslobođenje svih južnih slovena od austrijske čizme, i da je u timu atentatora bilo i nesrba. A, takođe, čak je, pre neki dan i potomak Habzburga izjavio da je to najobičnija glupost. Prvi svetski rat bi buknuo, bilo Principa ili ne, ali to nije jasno samo notornim naivcima i neznalicama.

Druga dimenzija ove tvoje minijature jeste neviđena snishodljivost i želja da se, ničim izazvan, na moj račun, dakle, etiketiranjem nekog kao mrskog četnika, što više uvučeš pod kožu domaćinima foruma, sa kojima, uzgredno govoreći, ja(mrski i odvratni bradonja) nikada nisam imao niti jedan sukob, osim određenih konstruktivnih rasprava o SAD i njihovom načinu vođenja spoljne politike, te prezentovanja te politike, kroz filmove, kao neprikosnovene. Čak sam stekao veliki broj kontakata sa kojima imam mnogo zajedničkih tema i pogleda.

Dalje, pošto sam na kraju video i tvoju opčinjenost likom i delom Srđana Dragojevića, koji bi sutra, kad bi došlo takvo vreme, bio najveći Četnik, odnosno Ustaša, odnostno Jugosloven, odnosno Turčin, odnosno Španac, samo ako to donosi profit, mislim da to nije ideologija, nego nešto drugo, a ja i dalje tragam za terminom kojim bi to krstio. Kad nađem adekvatan termin, javiću ti.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 15:26   #665
Quote:
AceMakedonski kaže: Pogledaj post
Ulloa Partizani u WW2 nisi bili regularna zvanicna vojna formacija vec pokret otpora,jedan od mnogih u Evropi u WW2.Taktika njihove borbe nije bio konvecionalno ratovanje vec gerila, otuda i naziv partizanski gerilci,ustvari su Partizani brendovali gerilu,prosto sto nisu imali dovoljno snage ni da pocesaju Nemce a kamoli da im nanesu teske poraze,tek kasnije kako je pokret rastao oni su im naneli teske poraze i realno da im Crvena Armija nije pomogla,oni 1944 ne bi oslobodili Beograd.Tek u Aprilu 1945 pred kraj WW2 partizanski pokret prerasta u pravu vojsku i to je ustvari pocetak JNA.Nisam gledao pomenute filmove,dovoljno sam gledao partizanskih filmova,jedino je Uzicka republika bila koliko toliko realna i za mene antikomunistu solidan partizanski film.
Na Filmu smo, Ace, ne na Povijesti. Povijest partizanskog ratovanja spominjemo isključivo u kontekstu jugoslavenskih i srpskih filmova šezdesetih/osamdesetih godina.

Užička republika je žvaka za oči, Zaseda, Dvostruki obruč, pa donekle i Hajka su remek-djela.
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 23:31   #666
@gospodine Romanoviču

Forumašica Ulloa je dobro primetila,nismo na pdf istorija iliti povijest.

Ceo ovaj esej o tobož nekoj tvojoj toleranciji,o tome da su ti sve ideologije jednoumlja strane(uz akcenat na satanski komunizam),o formalnoj definiciji etiketiranja sagovornika,naravno kad se polazi od sebe kao primera žrtve tog etiketiranja,daleko bilo da se to možda odnosi i na nekog drugog,sagovornika,pada u vodu kad se pročita tvoj nipodaštavajući stav o 9.maju,sve u formi pitanja šta je to:da se ne maže možda na hleb,ili služi za roštiljanje u prirodi.
Sarkazam po strani,ali preispitaj sam svoje vrednosne sudove,koji su iz tvog ugla apodiktični i jedino ispravni.Mislim da je neumesno poigravanje sa datumom koji se u Evropi i svetu obeležava kao Dan pobede(nad fašizmom) i kao Dan Evrope(od 1950 je krenulo stvaranje nečeg što se danas naziva EU).


Još perfidnija je tvoja konstrukcija da sam na neki način pomenuo Principa i krivicu Srbije za Prvi svetski rat.Ne znam kojom si to logičkom metodom uspeo da doneseš takav sud,voleo bih da znam?Naravno,kao nadriistoričar,kako me nazva,znam da je Mlada Bosna bila projugoslovenski pokret,što se ne bi moglo reći za Crnu ruku,Apisa i slične nuspojave tadašnjeg vremena zla na ovim prostorima.
Lično,nečija verska osećanja su za mene nepovrediva,tako da me tvoja insinuacija na vređanje istih, pominjanjem Đurđevdana u tom kontekstu, poprilično čine nespokojnim.Smeta mi kad se to indiskretno pominje u svakodnevnoj konverzaciji,gotovo na agresivan način,šta koga briga ovde na topicu da li si vernik,još manje treba da ih tangira koju slavu slaviš.Izvini,ali to smatram neprimerenim ponašanjem.Ne,činjenicu da si vernik,već isticanje svoje veroispovesti u prvi plan.


E sad,možda je bilo s moje strane neprimereno pominjanje ravnogorskog pokreta kao odgovor na tvoje pitanje,i dovođenje implicitno tebe u korelaciju.Zbog toga se izvinjavam.



He,snishodljivost.Uzeo bih eventualno u razmatranje te primedbe da nisam onomad čitao neke tvoje ranije komentare iste vrste upućene drugim forumašima.Mislim da si isti argument imao za Nadopunu kad je čovek nabrajao odlična hrvatska ostvarenja.Odmah je bila opomena sa tvoje strane da se previše ulizuje domaćinima.
Doživljavam te kao dežurnog čuvara srpstva na ovoj temi.Kad se neko,kakve li drskosti,usudi da iznese stav koji u osnovi ima klicu nekog mišljenja koje nagriza samo biće srpskog filma,unošenjem tuđica hrvatskog,slovenačkog,makedonskog filma.....dotični dobija



BTW,Dragojević je daleko od mog omiljenog autora.Šta više,slažem se sa Nadopunom da je u mnogim ostvarenjima koristio tzv. toalet humor sa stereotipnim nacionalnim primesama,posebno kod loše Parade.
S druge strane,AZ bio je veliki pomak napred,iskoristio je jednu nadasve realističnu priču za kritiku nečega što se naziva surovi kapitalizam na Balkanski način.Najavio je i moguće snimanje filma o Todoru Živkovu,bivšem komunističkom vođi Bugarske,a po romanu Džulijana Barnsa.

Dragojević uz sve svoje kreativne padove,uostalom ko ih nema,ostaje ime koje prevazilazi srpske okvire..makar u regionalnom smislu.Voleo bih kada bi se pojavio neki novi Makavejev,Žilnik,Miša Radivojević,Goran Marković i slični autori,ali uzimajući u obzir sve objektivne okolnosti - nije realno.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 08:48   #667
Evo još ovaj post i neću više pisati na ovoj temi o oviakvim temama:

@Gospon/drug Suburbian
Tvoja osnovna i polazna premisa glede mog stava o 9. maju je pogrešna. Ja izuzetno poštujem 9. maj, kao Dan pobede nad fašizmom, kao i 1. maj kao praznik radnih ljudi i simbolični otpor koji radnici pružaju robovlasničkom sistemu, koji je kasnije samo ulepšan neoliberalnom mantrom. Šta više, moje ideje su mnogo, mnogo, neuporedivo više, na levoj strani, sa akcentom socijalnom aspektu. Naravno, na ovim prostorima imamo jako dobre pouke, u kom pravcu i u kojoj količini treba koristiti bilo kakvu ideologiju...
Onakvu formulaciju za 9. maj sam upotrebio iz revolta, jer si se ti našao kao tumač toga kako se u Srbiji doživljava taj dan, pa sam se ja, kao neko iz Srbije, našao prozvan, jer znam kako ga ja i moja okolina doživljavamo. Naročito, imajući u vidu i stradanje moje najbliže familije od fašističke ruke.

Dalje, moj akcenat uopšte nije na komunizmu, kao mrskoj ideologiji, i tu grešiš. Ako ćemo vršiti rangiranje, onda akcenat na zlu ideologiju stavljam na fašizam, no da ne širimo priču o tome. Takođe si i moj Đurđevdan, protumačio fatalistički. Što bi rekao Sejo Sekson, nikad nisam bio neki velki vjernik... Moja vera se zasniva na nekim ličnim postulatima i ima malo drugačiju koncepciju od zvanične, ali da sad i to ostavimo po strani.

Što se tiče snishodljivosti, ja je spominjem samo kada se neki politički momenat iz srbije, interpretira i upodobljava upotrebi na hrvatskom forumu, a na filmskoj temi. To mi deluje tako, eto, i šta da radim. I nikada ja neću biti,,dežurni čuvar srpstva" kada se pljuje po srpskim filmovima, zato što su i po mom mišljenju velikom većinom sranja u koloru.

Pomisao da si Principa optužio za izbijanje rata, naslutio sam iz jedne od tvojih rečenica gde pišeš nešto u stilu, Prvi srpski..., pardon svetski rat. Prihvatam mogućnost da sam pogrešno protumačio taj momenat, i upravo je on osnovni za moju tezu snishodljivosti.

Međutim, upravo sa tom ravnogorskom čitankom si postavio etiketu. To je i ključni momenat zbog koga sam reagovao. Nalepio mi na čelo kokardu i pokazao, kako si ti, jelte, svoj na svome, na ovom forumu, a Gospodin Rodion, četnik krvavih očiju, sa nožem u zubima, željan krvi.

Imao sam još neke teze, ali sam shvatio da je ovo sve mlaćenje prazne slame i da sam ogladneo, pa bi zbog toga
završio ovaj, mini, revolverski, srpski, obračun na Trgu Bana Jelačića i poželeo ti mnogo sreće u daljem filmskom angažmanu, a kako ne bi i dalje zatrpavali temu, možemo nastaviti prepisku preko pm.

Pozdrav i svako dobro.
Tvoj drug Rodion Romanovič Raskoljnikov.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2014., 23:23   #668
Quote:
RodionRomanovič kaže: Pogledaj post
Evo još ovaj post i neću više pisati na ovoj temi o oviakvim temama:

@Gospon/drug Suburbian
Tvoja osnovna i polazna premisa glede mog stava o 9. maju je pogrešna. Ja izuzetno poštujem 9. maj, kao Dan pobede nad fašizmom, kao i 1. maj kao praznik radnih ljudi i simbolični otpor koji radnici pružaju robovlasničkom sistemu, koji je kasnije samo ulepšan neoliberalnom mantrom. Šta više, moje ideje su mnogo, mnogo, neuporedivo više, na levoj strani, sa akcentom socijalnom aspektu. Naravno, na ovim prostorima imamo jako dobre pouke, u kom pravcu i u kojoj količini treba koristiti bilo kakvu ideologiju...
Onakvu formulaciju za 9. maj sam upotrebio iz revolta, jer si se ti našao kao tumač toga kako se u Srbiji doživljava taj dan, pa sam se ja, kao neko iz Srbije, našao prozvan, jer znam kako ga ja i moja okolina doživljavamo. Naročito, imajući u vidu i stradanje moje najbliže familije od fašističke ruke..
Drago mi je da vidim da je ipak reč o nesporazumu,pošto bih ovaj tvoj deo gotovo mogao prepisati.Uzgred,i kod mene u porodici je stradao neko od fašističke ruke.Zbog toga sam reagovao malo više emotivnije i sa previše žara,a manje unoseći racionalan pristup.

Moraš ipak priznati da su u današnjoj Srbiji potpuno relativizovani neki datumi iz Drugog svetskog rata,čak svi oni koji imaju neke veze sa socijalizmom,gotovo da se stidimo da ih i pomenemo.Stoga,zaista je moja polazna premisa bila postavljena u tom pravcu,tj.smatrao sam da si imao izvestan otklon prema tom datumu,da ne kažem izvesno podozrenje.Ponavljam,dobro je da je reč o nesporazumu.








Quote:
Takođe si i moj Đurđevdan, protumačio fatalistički. Što bi rekao Sejo Sekson, nikad nisam bio neki velki vjernik... Moja vera se zasniva na nekim ličnim postulatima i ima malo drugačiju koncepciju od zvanične, ali da sad i to ostavimo po strani.
Reakcija nije imala veze sa Đurđevdanom,niti bilo kojim verskim praznikom,kao što sam pomenuo,uslovljena je prevashodno odnosom prema jednom datumu koga,iz sopstvenih uverenja,veoma cenim i poštujem.

A što se tiče "fatalističkog" religioznog osećanja,nije bila tebi direktno upućena.Pisao sam o jednoj pojavi,gotovo trendu,da kada se neko predstavlja iz Srbije prvo,posle imena,odmah ističe svoju versku pripadnost,pa i nacionalnost.Većina to čini mehanički,slično robotima,a da uopšte i ne zna neke najbazičnije stvari vezane za hrišćanstvo,misleći da je to verbalni akt gde dela nisu bitna.
Kod mlađe populacije se posebno primećuje takav pristup "religiji",pa imali smo jednu bizarnu situaciju da vođe navijača jednog kluba,btw.za koga navijam,gotovo naređuju fss i rukovodstvu tog kluba da se fudbal ne igra za Uskrs.Valjda,dotične vođe,inače novokomponovani vernici,ne mogu da diluju drogu za praznik.
Naravno,to je ekstrem i ne bih povezivao verska osećanja tebe i ostalih građana sa tim huliganima.






Quote:
Što se tiče snishodljivosti, ja je spominjem samo kada se neki politički momenat iz srbije, interpretira i upodobljava upotrebi na hrvatskom forumu, a na filmskoj temi. To mi deluje tako, eto, i šta da radim. I nikada ja neću biti,,dežurni čuvar srpstva" kada se pljuje po srpskim filmovima, zato što su i po mom mišljenju velikom većinom sranja u koloru.
Tvoj stav sa kojim se ne mogu složiti.Upravo bi ova tema trebalo da približi i ostalim forumašima iz bivših republika nekadašnje zemlje srpski film,donekle i samu Srbiju.Tako da ,moje je mišljenje, svaka politička analogija,ironija,sarkazam i svaki sličan oblik iznošenja mišljenja doprinose razvoju ove teme.Ozabavljena forma nosi malo lagodniju poziciju kod većine,omogućava da se pristupi turobnom trenutku srpskog filma iz drugačijeg ugla posmatranja,što dalje od konvecionalnog,da ne kažem knjiškog rakursa






Quote:
Pomisao da si Principa optužio za izbijanje rata, naslutio sam iz jedne od tvojih rečenica gde pišeš nešto u stilu, Prvi srpski..., pardon svetski rat. Prihvatam mogućnost da sam pogrešno protumačio taj momenat, i upravo je on osnovni za moju tezu snishodljivosti.
Da,pogrešno tumačenje.Namerno sam napravio grešku poveden odnosom vlasti i jednog dela kulturne javnosti prema obeležavanju tih događaja,bolje reći utrkivanje za deo kolača koji bi njima pripao.Verovatno si čuo za budžet koji je izdvojen za obeležavanje Velikog rata,u rangu Konstantina,one megalomanske parade kiča Juga Radivojevića,ali iz naše vizure.Takvi projekti bivaju osuđeni na propast,kad im je cilj malo više nacionalističkog naboja a ne sama umetnost.
Iskreno,voleo bih da se uradi film o Principu i Mladoj Bosni ali ne po diktatu politike,već da to bude jedna ozbiljna i sistematična priprema sa ljudima kojima profit nije jedini cilj,podrazumeva se da znaju svoj posao.
Imam bojazni da će,ako se bude radio neki film,to biti navrat-nanos i da će površno obraditi veoma zahvalnu priča.Neko će tu uzeti silne pare,a zauzvrat neće ponuditi ništa više od jeftinog populizma.A šteta bi bila upropastiti eventualnu priliku.Mogao bi to da bude i regionalni projekat,sam si istakao jugoslovensku orijentaciju Principa.Predstavljao je sebe kao Srbo-Hrvata...kakvo skrnavljenje.

Oduvek sam imao pozitivan stav o tom pokretu,nikako nije bio teroristički.Praktično su bili tinejdžeri koji su težili za slobodom,kakav je to danas luksuz u robovlasničkom kapitalizmu.


Ako se već igramo producenata,verovatno ne bi želeo da to radi Dragojević,moja je želja samo ne Kusturica i Bjelogrlić.






Quote:
Imao sam još neke teze, ali sam shvatio da je ovo sve mlaćenje prazne slame i da sam ogladneo, pa bi zbog toga
završio ovaj, mini, revolverski, srpski, obračun na Trgu Bana Jelačića i poželeo ti mnogo sreće u daljem filmskom angažmanu, a kako ne bi i dalje zatrpavali temu, možemo nastaviti prepisku preko pm.
Slobodno možeš da doručkuješ bez stresa.Takođe sam želeo da završim ovaj naš "obračun".Generalno,ne volim rasprave.Narovučenije bi bilo:ne sudi knjizi na osnovu korice,ili forumašu na osnovu brade



Quote:
Pozdrav i svako dobro.
Tvoj drug Rodion Romanovič Raskoljnikov.

Mogu da uzvratim pozdrav,gospodine Romanoviču,bila mi je čast ukrstiti argumente sa Vama.Živeli!

Zadnje uređivanje suburbian : 13.05.2014. at 23:33.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 01:15   #669
mišljenja sam da naše države moraju malo odrasti (nikako porasti) da bi kulturu (i filmove u okviru) mogle shvatati i sa njom se baviti sistematično, sa univerzalnim vrednostima u fokusu, a ne na dnevno-političkom nivou. mislim da je neka grana sporta u bivšoj jugoslaviji da se istorija slaže i preslaže stalno. nema veze što su izvori u redu (ako su u redu), oni se uvek izvitopereno tumače.
koja je razlika između teroriste i "freedom fightera"? ako postoji ona je u oku posmatrača. ono što su uradili princip i mlada bosna ne razlikuje se preterano od onoga što su radili michael collins i IRA. i jedni i drugi su se borili za slobodu od imperije, borili se oružjem, gađali istaknute mete, od kojih su neke bile prave, a neke ne, i sve su činili iz plementih ideala. (naletoh malo na polemiku oko principa i mlade bosne po srbijanskim novinama, pa sam pod utiskom.)
zato mislim da ne možemo napraviti film o velikom ratu, jer na njega gledamo romantično, samo menjamo šta ćemo oko toga romantizirati. a ko je tu čime bio zaveden i navozan, možda nećemo rasplesti nikada. a opet megalomanske proslave upodobljene samo radi glađenja nacionalnog ponosa nikako nisu my cup of tea.
Nadopuna prehrani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 21:21   #670
Moze li neko iole normalan da mi odg. na pitanje,ime hrvatskog SF filma,o jednoj nepreciziranoj srednjoevropskoj zemlji,radnja bliska buducnost,gde vlada covek slican Hitleru u kome glumi hrvatski glumac Leon Lucev,noviji je film,sto moram da ponavljam ko papagaj,hvala unapred?
AceMakedonski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 11:18   #671
Otiđi na IMDb i upiši Leon Lučev i pogledaj filmove u kojima je glumio.
FILELEFT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 02:03   #672
ccc

Ne bih tako generalizirala naše (hrvatske) i njihove filmove. Od devedesetih naovamo bilo je loših filmova i to sa obje strane,ali i u hrvatskoj su snimljeni odlični filmovi poput "što je muškarac bez brkova", "kad mrtvi zapjevaju" a "rat na mom otoku" i "maršala" da ne spominjem. Bilo je odličnih filmova poput "crvena prašina" koja tematizira post ratnu pljačku i prevare ili povijesnih filmova poput "konjanik". Hrvatski i srpski humor nikad nije bio isti, kao što su nama zanimljivi njihovi filmovi tako i oni gledaju naše, osobno znam neke ljude iz srbije koji su gledali naše neke filmove(gore navedene) i kojima se to jako svidjelo. Ali ako sami ne cijenimo svoje onda to nitko neće drugi cijeniti.
pikovadama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 14:07   #673
Quote:
pikovadama kaže: Pogledaj post
Ne bih tako generalizirala naše (hrvatske) i njihove filmove. Od devedesetih naovamo bilo je loših filmova i to sa obje strane,ali i u hrvatskoj su snimljeni odlični filmovi poput "što je muškarac bez brkova", "kad mrtvi zapjevaju" a "rat na mom otoku" i "maršala" da ne spominjem. Bilo je odličnih filmova poput "crvena prašina" koja tematizira post ratnu pljačku i prevare ili povijesnih filmova poput "konjanik". Hrvatski i srpski humor nikad nije bio isti, kao što su nama zanimljivi njihovi filmovi tako i oni gledaju naše, osobno znam neke ljude iz srbije koji su gledali naše neke filmove(gore navedene) i kojima se to jako svidjelo. Ali ako sami ne cijenimo svoje onda to nitko neće drugi cijeniti.
Ako su ti to odlični filmovi, molim te navedi neki osrednji ili loši.
Također bi bilo zanimljivo saznati imena ljudi iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore... kojima su se takve gluposti svidjele.
Povijesni film Konjanik
Neznačine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 14:13   #674
Quote:
AceMakedonski kaže: Pogledaj post
Moze li neko iole normalan da mi odg. na pitanje,ime hrvatskog SF filma,o jednoj nepreciziranoj srednjoevropskoj zemlji,radnja bliska buducnost,gde vlada covek slican Hitleru u kome glumi hrvatski glumac Leon Lucev,noviji je film,sto moram da ponavljam ko papagaj,hvala unapred?
http://www.imdb.com/title/tt0138889/
Nisam siguran, ali mislim da ne glumi Leon Lučev.
Ali to je to 100%
Neznačine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:04   #675


ruski poster za meni jedan od najdrazih filmova sa ovih prostora ikad snimljenih.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:30   #676
Koji je to film, OGM?
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 22:35   #677
"Veliki i mali" od Pogacica.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:18   #678
Aham, bome svaka čast za poster
__________________
Svijet je mračan, sve je zlo i naopako, ljudi su zli, žarulje nikad ne rade, stalno pada kiša, u kutiji je glava...
Ulloa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 20:21   #679
Pljačka 3 raicha, najaci
Čarobnjaković is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 12:31   #680
10 NAJSMESNIJIH SCENA SRPSKOG FILMA
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.