Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2010., 12:21   #2321
Ja sam redovna studentica prve godine.No kao što znate sad sam se prijavila na državnu maturu.Imam pitanje.
Dali sad ako prekinem studij koji trenutno polazim,gubim status redovnog studenta i više nemogu biti redovni student na drugom fakultetu?
Molila bi Vas brz odgovor...
oblak1509 is offline  
Old 25.01.2010., 12:28   #2322
Quote:
oblak1509 kaže: Pogledaj post
Ja sam redovna studentica prve godine.No kao što znate sad sam se prijavila na državnu maturu.Imam pitanje.
Dali sad ako prekinem studij koji trenutno polazim,gubim status redovnog studenta i više nemogu biti redovni student na drugom fakultetu?
Molila bi Vas brz odgovor...
Provjereno možeš bit redovit student na drugom faksu. Iako ti preporučam da pričekaš da upadneš prije nego što se ispišeš.
jackall is offline  
Old 25.01.2010., 12:33   #2323
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
Provjereno možeš bit redovit student na drugom faksu. Iako ti preporučam da pričekaš da upadneš prije nego što se ispišeš.
Hvala ti puno...
no ja imam problemčić...neide mi baš taj fakultet...i nisam pisala več dosta testova...a i velik mi je trošak sve to...a ako se sama ne ispišem onda me oni???ili????
oblak1509 is offline  
Old 25.01.2010., 12:41   #2324
Quote:
oblak1509 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno...
no ja imam problemčić...neide mi baš taj fakultet...i nisam pisala več dosta testova...a i velik mi je trošak sve to...a ako se sama ne ispišem onda me oni???ili????
Neće te oni ić sami ispisivat. Sigurno ne prije kraja godine. Ako ne upišeš drugu godinu, gubiš normalno sva studentska prava, ali ćeš se svejedno morat doć ispisat i pokupit dokumente (ja sam morala i zamolbu pisat). Ovako ti je jednostavnije jer se ne moraš zamarat sa zdravstvenim i sl.
jackall is offline  
Old 25.01.2010., 12:42   #2325
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Provjereno u praksi s ljudima za koje znam da su u par navrata upisivali badava, a di provjeriti ne bih znala... Možda u Narodnim novinama.
Kolko je to par navrata?
jackall is offline  
Old 25.01.2010., 12:45   #2326
Quote:
jackall kaže: Pogledaj post
Neće te oni ić sami ispisivat. Sigurno ne prije kraja godine. Ako ne upišeš drugu godinu, gubiš normalno sva studentska prava, ali ćeš se svejedno morat doć ispisat i pokupit dokumente (ja sam morala i zamolbu pisat). Ovako ti je jednostavnije jer se ne moraš zamarat sa zdravstvenim i sl.

Jaaaaaaaaaaj...hvala ti puno...
znači iako sad nebudem hodala na fax...tek me na kraju godine mogu ispisat???a ne sad na kraju prvog semestra??
sorry ak mučim...al malo mi je sad teže to sve polazit...
oblak1509 is offline  
Old 25.01.2010., 12:51   #2327
Quote:
oblak1509 kaže: Pogledaj post
Jaaaaaaaaaaj...hvala ti puno...
znači iako sad nebudem hodala na fax...tek me na kraju godine mogu ispisat???a ne sad na kraju prvog semestra??
sorry ak mučim...al malo mi je sad teže to sve polazit...
Prilično sam sigurna. Sigurno nisi jedina, hrpa ljudi upiše nešto samo zbog studentskih prava.
jackall is offline  
Old 25.01.2010., 12:54   #2328
Jel domovnica mora biti nova? Ili može stara iz 1993?
WilliamsF1 is offline  
Old 25.01.2010., 13:44   #2329
Evo ovako, ja sam posla papire na adresu agencije i rekli su da je sve uredu osim domovnice, domovnica mora bit original nikako kopija.

Ispavno je poslat na adresu:
Agencija za znanost i visoko obrazovanje
Središnji prijavni ured
Donje Svetice 38
10000 Zagreb


sljedeće dokumente:
-obrazac prijave (može se preuzeti pritiskom na link Preuzmi obrazac prijave na stranici "Moji podatci", kartica "Podatci o registraciji" sa stranice www.postani-student.hr),
-dokaz o državljanstvu (domovnica) - original
-dokaz o završetku svih završenih razreda srednje škole do tada (svjedodžbu za svaki pojedini razred) - original ili ovjereno kod javnog bilježnika ili ovjereno u srednjoj školi, dakle svama sa poleđine mora imat pečat škole ili bilježnika
-potvrdu o rezultatima završnih ispita (dokaz o završenom srednjem obrazovanju)- original ili ovjereno u školi ili kod bilježnika

Pošaljite preporučenom poštom(oko 20 kn)

AKO ZAKASNITE I NEPOŠALJETE DO 31.1 PROPADA FAKS ZA OVU GODINU JER SA OCJENAMA IZ SREDNJE MOZES SKUPIT VRLO MALO PA NECETE MAKAR IMALI SVE PETICE PRIJEC PRAG.

PUNO LJUDI UOPCE NEZNA (BAR 75 %) DA SE DO KRAJA MISECA TRIBA SLAT PAPIRI PA TO SHVATITE KAO PREDNOST, AUTOMATSKI OTPADAJU, KONKURENCIJA JE MANJA!!! I JA SAM SAZNA TEK NEKI DAN PREKO INTERNETA, SASVIM SLUČAJNO!

POŽURITE AKO ĆETE NA FAKS INAĆE PIŠI PROPALO,(MOŽDA UPADNETE BEZ POTPORE MINISTRASTVA)
crobeco is offline  
Old 25.01.2010., 13:45   #2330
DOMOVNICA MOŽE BIT STARA DO 10 GODINA
crobeco is offline  
Old 25.01.2010., 13:52   #2331
Quote:
williamsf1 kaže: Pogledaj post
a mlađi od 24? koji su prije završili školu?
ta me kategorija nije zanimala, pa nisam ni pitala nazovi pa pitaj, iako ne vjerujem nikome više, svatko kaže različito
vikky is offline  
Old 25.01.2010., 14:00   #2332
Quote:
crobeco kaže: Pogledaj post
DOMOVNICA MOŽE BIT STARA DO 10 GODINA
ja san ih bija zva i rekli su da nema veze koliko je stara...moze ti biti i iz 1992
tomi_7 is offline  
Old 25.01.2010., 14:00   #2333
jel možemo mi i nakon 31.1. mijenjat studijske programe, dodavat nove i brisati postojeće?
monni is offline  
Old 25.01.2010., 14:18   #2334
Thumbs down

[QUOTE=Uvijek spreman;24654552]
Quote:
Nar kaže: Pogledaj post

ma pusti ju glupira se pa piše gluposti...

Za esej iz Hrv. će biti onih 8 djela koje si ti već par puta stavila. Bio sam na pripremama i tih istih 8 je pročitala prof. da će biti i točka.
Ako te kaj zanima samo mene pitaj, ovi se tu glupiraju i pišu gluposti

da, ja sam isto bila na pripremama, i lijepo su rekli da od tih 8 djela, 3 sigurno neće biti, ukljućujući Dundo Maroje, jer su već bili!!!!!!!!
pa nek si sad mislimo koja će djela upast umjesto tih
SanchyNo1 is offline  
Old 25.01.2010., 14:29   #2335
Danas mi je dosao mail, dobili su dokumente i sve valja. btw poslao sam im 18.
zeex is offline  
Old 25.01.2010., 14:37   #2336
[QUOTE=SanchyNo1;24699672]
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post


da, ja sam isto bila na pripremama, i lijepo su rekli da od tih 8 djela, 3 sigurno neće biti, ukljućujući Dundo Maroje, jer su već bili!!!!!!!!
pa nek si sad mislimo koja će djela upast umjesto tih

Ako je tako,onda neće bit ni Gundulić ni Kovačić...
baraber1984 is offline  
Old 25.01.2010., 14:47   #2337
jel moze pomoc
znaci kad se tam upisuju ocjene,tam na pocetku dal onda kod onih izbornih,osnovnih trebam stavit ono sto ce mi biti na maturi ili kak?
zagreb4ever is offline  
Old 25.01.2010., 15:20   #2338
ako se neko misli upisati na studij Engleskog i Povijesti npr. da li treba pisati i državnu iz matematike? stariji od 24 ću bit 31.1.
mRaDjE is offline  
Old 25.01.2010., 15:34   #2339
[QUOTE=SanchyNo1;24699672]
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post


da, ja sam isto bila na pripremama, i lijepo su rekli da od tih 8 djela, 3 sigurno neće biti, ukljućujući Dundo Maroje, jer su već bili!!!!!!!!
pa nek si sad mislimo koja će djela upast umjesto tih
Lažeš, lažeš i lažeš...



Bit će jedno od ovih 8 djela...
__________________
"Jesam li veći kockar ja koji sam izgubio novac ili neki koji su prokockali svetinju i navijače" Josip Kuže, Uno di noi!
Uvijek spreman is offline  
Old 25.01.2010., 15:37   #2340
[QUOTE=SanchyNo1;24699672]
Quote:
Uvijek spreman kaže: Pogledaj post


da, ja sam isto bila na pripremama, i lijepo su rekli da od tih 8 djela, 3 sigurno neće biti, ukljućujući Dundo Maroje, jer su već bili!!!!!!!!
pa nek si sad mislimo koja će djela upast umjesto tih
bit ce ono sto pise da ce biti
Lagupagup is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.