Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2011., 00:21   #362
Pozdrav svim ljubiteljima serije

Ja sam odprilike procitala sta ste pisali i moram iznijeti i ja svoje misljenje jer mi je ova serija super.Pregledala sam odprilike sve do sada prikazivano u Turskoj i navijam za Jusufa i Havu cisto iz razloga jer se vole,ja sam uvijek na strani ljubavi,sve dok ne nestane,a ako njegova nije nestala posle svega sto je ona uradila,a ne samo sto je uradila,nego i posle svega sto je cuo o njoj,znaci da je voli takvu kakva je,da je on covjek koji je samo trazio finu,neiskvarenu,postenu,samo trazio,ali ne i zelio....jednostavno postoje muskarci koji vole vragolaste zene,ona njemu odgovara,popunava drugi dio njega i trebaju ostati zajedno,svakako ce biti sretniji sa njom,mozda ce ga izludjivati,mozda ce se cesto svadjati,mozda ce biti katastrofa svaki dan,ali sta? kao da postoji savrsen brak u kojem je sve perfektno....Kao bio bi setan sa Bade,vidjeli smo kako je "sretan"...tako da ne vidim razloga zasto joj ne bi oprostio,sve sto je uradila jest lose,ali kad se o svakoj situaciji u kojoj je slagala razmisli,krije se neki jak razlog,sad je glupo da svaki pojedinacno pisem,ali kad se malo razradi cijela serija,nisu Havine greske neoprostive tako da zelim i nadam se da ce ostati zajedno-oni se jednostavno vole
eli 87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 00:32   #363
Ja sam veoma odusevljena od lepote turskih glumaca, bas cu staviti nekoliko slicica.Pravi muskarci, visoki, lepi,sa lepom kosom,vitki.......divota. Jes da su 80 miliona ali ni mi i ni vi se nemozemo pohvaliti sa ovako lepih glumaca.

"Kizim nerde" -"Izgubljeni" - Mehmet


" Gorki zivot "


"Dudaktan kalbe" - Kismet


"Gumus"


"Lale devri"
Cinar


I lepi doktor Dzansel



"Kirik kanatlar"- Slomljena krila



"Sonbahar" - Galib





Ima i jos ali dovoljno je da oplaknemo oci
Tu je i Jusuf od "Yer gok ask", pa Savas od "Ask ve geza", Kemal od "Nasledze jedne dame".......

Zadnje uređivanje Toprak : 09.12.2011. at 01:02.
Toprak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 00:50   #364
Ja sam danas gledala onu epizodu kad se udala Toprak i otisla. Jusuf je cuo Sultan kako kaze Pinar da je otisla zbog te "zmije".Insistirao je da mu sultan kaze dali je Toprak otisla zbog have ali sulta mu je rekla : ako te zanima idi pitaj havu. Jusuf je odneo Havu u restoran i je insistirao da sazna zasto je otisla Toprak.Kad je "stavio uza zid" morala je da mu prizna da je Toprak otisla zato sto je bila zaljubjena u njega. Jusuf je bio iznenadzen i nije verova.Rekao je : kako moze da je zaljubjlena u mene kad mi je ona pomogla da te nadzem kad si otisla za Istambul.Ti sama znas da ako nije bilo nje mi se nikad ne bi poznavali.I dali je to hvala prema tvojoj sestri koju si poslala za neznanim covekom s koljim se prvi dan vidi u udaje.Mozda ce joj biti lose tamu bez nikoga svoga.Kako si mogla da sumnjas u sopstvenu sestru.Kako cemo mi sutra u braku ziveti.Sta ce biti ako ja pogledam neku drugu zenu u oci ?? Kakva je ta bolna ljubomora pa cak i prema svojoj sestri.
I stvarno je tako bilo ako se secate. Kad je prvi put bio sa tom prvom zenom u vikendici ona se sama udarala kamenjem samo da privuce paznju, kasnije kad se pojavila Bade kad su otisli na Sajam u drugi grad, ona je sto puta zvonila telefonom i ucenjivala je Hamijet da ga pozove natrag. Tako da mislim da brak sa takvom ljubomornim partnerom je veoma tezak.
Toprak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 08:56   #365
Bade? Pa ona je otvoreno flertovala sa Jusufov sve vreme, Hava je to primetila i normalno je bila ljubomorna. Secam se da je na taj sajam Bade pozvala Jusufa u sobi da sami gledaju film
jusufhava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 08:58   #366
Inace i meni se jako svidzaju turski glumci
jusufhava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 10:21   #367
Quote:
jusufhava kaže: Pogledaj post
Bade? Pa ona je otvoreno flertovala sa Jusufov sve vreme, Hava je to primetila i normalno je bila ljubomorna. Secam se da je na taj sajam Bade pozvala Jusufa u sobi da sami gledaju film
Pa nije samo Bade .Bila je tu i ona prva (zaboravila sam ime) kad je sama sebe istukla dabi privukla pažnju na sebe.Pa i Toprak koja ga je otvoreno zaljubljeno gledala i na kraju i Bade koja je otvoreno flertovala sa Jusufom.Ta njena ljubomora je više bila strah da će ga izgubit jer znamo i da nije imao baš najbolju reputaciju prije šta se tiče ženskih.
željka135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 12:24   #368
I jos nesto sam zaboravila da kazem, kad je rekla Jusufu da je Toprak zljubljena u njega on je rekao da to nije tacno jer je on gledao na lju samo kako na sestru.Onda je Hava rekla : ako nije bila zaljubjena u tebe ne bi nezasluzeno prihvatila ducan koji ju je poklonio.Jusuf se veoma naljutio i rekao je je da je to bilka njegova ideja, a ona je prihvatila da ga ne uvredi, Hava kaze : dobro zato to si je odbranio, ali pogledaj slike sa veridbe i videcec da celo vreme gleda u tebe, valjda ce ti to biti dokaz. Tada je Jusyf rekao : Dobro, ako je tako cta ce onda biti dalje u nasem zivotu od sutra.Nijedna devojka ne sme da gleda u mene, ili nedaj Boze da ja pogledam neku devojku, Znas Hava, ljubomora nije dobra u braku ako se nema poverenja, cak i u sopstvenu sestru.Sta ako moj brat pogleda u tebe. Ljubomora unistava brak. A Hava kaze : Brak bez ljubomore nije brak i ustane. Kasnije se javlja svojoj tetki i joj kaze : da se ne mesa u njen brak jer ce je spremna da je unisti, da je zapali, a ova joj kaze, ti nikad ne bi bila s njim da nije bilo mene.Kad se Hava naze u tesno onda kaze: Ja sam te upozorila, zapalicu te i kad udzem u konak tebe nece vise biti tamo.
I zato se slazem sa Jusufom, da bolna ljubomora unistava brak, sto je samo po sebi dokaz da njena bolna ljubomora je izazvala unustvanje njenog braka sa Jusufom i sve posledice koje su se kasnije prouzrokovale od bolesne ljubomore Have.Sve sto je ona kasnije dozivljavala sve je posledica njene bolesne ljubomore. Kad se samo setim kad je razbila flasu i stavila sebi na vrat da se ubije pred Hamijetom za da je ne bi izdala Jusufu.Isto kao sto je inscenirala ono kad je htela da se besi ucenjivaci Toprak da je ne izdaje pred Jusufom.Pa i udes sa autom na danu svadbe je od bolesne ljubomore.I bas u ovoj serii se pojavljuje Bade koja pojma nema sta se desava,ona slucajno dolazi u grad kod svojih roditelja iz inostranstva gde je ucila. Mehmet je nepoznaje,jer na dorucku bas Hamijet pricala o njoj,kako je dosla i da je skolovana i da im mogla pomoci oko supermarketa.
Toprak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:45   #369
Quote:
jusufhava kaže: Pogledaj post
Bade? Pa ona je otvoreno flertovala sa Jusufov sve vreme, Hava je to primetila i normalno je bila ljubomorna. Secam se da je na taj sajam Bade pozvala Jusufa u sobi da sami gledaju film

Nedavno bila epizoda u kojoj se je Jusuf naljutio na Havu (ne sjećam se točno zašto), a Bade ju je opravdavala pred njim i govorila mu da za ono što je Hava učinila treba hrabrosti i da to zapravo pokazuje koliko ona njega voli. Pa se Jusuf i Hava pomirili. Nakon toga otpisah ja i Bade. Ona nije ništa drugačija od Have. Jednako su grozne obje.
moriturite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:50   #370
Quote:
Toprak kaže: Pogledaj post
I jos nesto sam zaboravila da kazem, kad je rekla Jusufu da je Toprak zljubljena u njega on je rekao da to nije tacno jer je on gledao na lju samo kako na sestru.Onda je Hava rekla : ako nije bila zaljubjena u tebe ne bi nezasluzeno prihvatila ducan koji ju je poklonio.Jusuf se veoma naljutio i rekao je je da je to bilka njegova ideja, a ona je prihvatila da ga ne uvredi, Hava kaze : dobro zato to si je odbranio, ali pogledaj slike sa veridbe i videcec da celo vreme gleda u tebe, valjda ce ti to biti dokaz. Tada je Jusyf rekao : Dobro, ako je tako cta ce onda biti dalje u nasem zivotu od sutra.Nijedna devojka ne sme da gleda u mene, ili nedaj Boze da ja pogledam neku devojku, Znas Hava, ljubomora nije dobra u braku ako se nema poverenja, cak i u sopstvenu sestru.Sta ako moj brat pogleda u tebe. Ljubomora unistava brak. A Hava kaze : Brak bez ljubomore nije brak i ustane. Kasnije se javlja svojoj tetki i joj kaze : da se ne mesa u njen brak jer ce je spremna da je unisti, da je zapali, a ova joj kaze, ti nikad ne bi bila s njim da nije bilo mene.Kad se Hava naze u tesno onda kaze: Ja sam te upozorila, zapalicu te i kad udzem u konak tebe nece vise biti tamo.
I zato se slazem sa Jusufom, da bolna ljubomora unistava brak, sto je samo po sebi dokaz da njena bolna ljubomora je izazvala unustvanje njenog braka sa Jusufom i sve posledice koje su se kasnije prouzrokovale od bolesne ljubomore Have.Sve sto je ona kasnije dozivljavala sve je posledica njene bolesne ljubomore. Kad se samo setim kad je razbila flasu i stavila sebi na vrat da se ubije pred Hamijetom za da je ne bi izdala Jusufu.Isto kao sto je inscenirala ono kad je htela da se besi ucenjivaci Toprak da je ne izdaje pred Jusufom.Pa i udes sa autom na danu svadbe je od bolesne ljubomore.I bas u ovoj serii se pojavljuje Bade koja pojma nema sta se desava,ona slucajno dolazi u grad kod svojih roditelja iz inostranstva gde je ucila. Mehmet je nepoznaje,jer na dorucku bas Hamijet pricala o njoj,kako je dosla i da je skolovana i da im mogla pomoci oko supermarketa.


Normalno je da budes ljubomorna kada nekoga jako volis, pogotovo ako ti taj netko da i povoda za to.
Ja ne krivim Toprak, voli ga sta moze, ali zato je i bilo dobro sto se odvojila od njih...kako se kaze daleko od ociju daleko od srca. I kao sto vidimo ona se dalje zaljubljuje u Cinara , tako da je dobro ispalo sto je otisla inace bi samo patila ili jos gore uzela sestri muza. Sve je moguce, ako ste gledali "Kad lisce pada" znate o cemu govorim. Inace u ovoj epizodi o kojoj ti pricas Toprak tacno da Jusuf kaze Havi- ti si ljubomorna ti ovo,ti ono, ali to joj govori samo zato sto on ne moze da joj poveruje da je Toprak uistinu zaljubljena u njega, njemu je to izvan pameti, a kao sto mi dobro znamo Toprak je i te kako zaljubljena
jusufhava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 13:54   #371
Quote:
Toprak kaže: Pogledaj post
I jos nesto sam zaboravila da kazem, kad je rekla Jusufu da je Toprak zljubljena u njega on je rekao da to nije tacno jer je on gledao na lju samo kako na sestru.Onda je Hava rekla : ako nije bila zaljubjena u tebe ne bi nezasluzeno prihvatila ducan koji ju je poklonio.Jusuf se veoma naljutio i rekao je je da je to bilka njegova ideja, a ona je prihvatila da ga ne uvredi, Hava kaze : dobro zato to si je odbranio, ali pogledaj slike sa veridbe i videcec da celo vreme gleda u tebe, valjda ce ti to biti dokaz. Tada je Jusyf rekao : Dobro, ako je tako cta ce onda biti dalje u nasem zivotu od sutra.Nijedna devojka ne sme da gleda u mene, ili nedaj Boze da ja pogledam neku devojku, Znas Hava, ljubomora nije dobra u braku ako se nema poverenja, cak i u sopstvenu sestru.Sta ako moj brat pogleda u tebe. Ljubomora unistava brak. A Hava kaze : Brak bez ljubomore nije brak i ustane. Kasnije se javlja svojoj tetki i joj kaze : da se ne mesa u njen brak jer ce je spremna da je unisti, da je zapali, a ova joj kaze, ti nikad ne bi bila s njim da nije bilo mene.Kad se Hava naze u tesno onda kaze: Ja sam te upozorila, zapalicu te i kad udzem u konak tebe nece vise biti tamo.
I zato se slazem sa Jusufom, da bolna ljubomora unistava brak, sto je samo po sebi dokaz da njena bolna ljubomora je izazvala unustvanje njenog braka sa Jusufom i sve posledice koje su se kasnije prouzrokovale od bolesne ljubomore Have.Sve sto je ona kasnije dozivljavala sve je posledica njene bolesne ljubomore. Kad se samo setim kad je razbila flasu i stavila sebi na vrat da se ubije pred Hamijetom za da je ne bi izdala Jusufu.Isto kao sto je inscenirala ono kad je htela da se besi ucenjivaci Toprak da je ne izdaje pred Jusufom.Pa i udes sa autom na danu svadbe je od bolesne ljubomore.I bas u ovoj serii se pojavljuje Bade koja pojma nema sta se desava,ona slucajno dolazi u grad kod svojih roditelja iz inostranstva gde je ucila. Mehmet je nepoznaje,jer na dorucku bas Hamijet pricala o njoj,kako je dosla i da je skolovana i da im mogla pomoci oko supermarketa.

Potpisujem sve što si rekla. Izgleda da se nas dvije jako dobro slažemo Što se tiče Havine ljubomore...ja sam rekla da bi bilo najbolje da Jusufu stavi povez oko očiju u prisustvu drugih žena pa da ni jednu ne može vidjeti. No tako je samo dio problema riješen. Tako Jusuf neće vidjeti druge žene no šta ako druga žena primjeti Jusufa i priđe mu. Kako nju ukloniti ? A onda slijedi već poznati scenarij Havinih laži i spletki... Druga mogućnost bi bila da potraži neku liječničku pomoć i savjetovanje jer stvarno mi se čini bolesno iz ljubomore raditi onakve stvari...

Zadnje uređivanje moriturite : 09.12.2011. at 14:21.
moriturite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:07   #372
Quote:
jusufhava kaže: Pogledaj post
Normalno je da budes ljubomorna kada nekoga jako volis, pogotovo ako ti taj netko da i povoda za to.
Ja ne krivim Toprak, voli ga sta moze, ali zato je i bilo dobro sto se odvojila od njih...kako se kaze daleko od ociju daleko od srca. I kao sto vidimo ona se dalje zaljubljuje u Cinara , tako da je dobro ispalo sto je otisla inace bi samo patila ili jos gore uzela sestri muza. Sve je moguce, ako ste gledali "Kad lisce pada" znate o cemu govorim. Inace u ovoj epizodi o kojoj ti pricas Toprak tacno da Jusuf kaze Havi- ti si ljubomorna ti ovo,ti ono, ali to joj govori samo zato sto on ne moze da joj poveruje da je Toprak uistinu zaljubljena u njega, njemu je to izvan pameti, a kao sto mi dobro znamo Toprak je i te kako zaljubljena

Naravno da je posve normalno biti ljubomoran. No nije normalno iz ljubomore činiti stvari koje je Hava činila. Što se tiče Toprakine udaje...Hava nije znala da će sve dobro završiti. Ona nije ni pomislila što ako se je moja sestra,za koju je govorila da je drugi dio njene duše, udala za manijaka, što ako je bude zlostavljao. To bi bila normalna reakcija da ti se sestra koju toliko voliš udaje za tipa za kojeg nikada nisu čule i kojeg prvi put u životu vidi. Njoj je prva misao bila da je dobro što se Toprak udala (zato što joj se maknula s puta). S obzirom da su scenaristi previše izidealizirali Toprak, kao i samog Jusufa, mislim da ne ne bi bilo opasnosti da ona uzme sestri muža.
moriturite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:18   #373
Quote:
jusufhava kaže: Pogledaj post
Normalno je da budes ljubomorna kada nekoga jako volis, pogotovo ako ti taj netko da i povoda za to.
Ja ne krivim Toprak, voli ga sta moze, ali zato je i bilo dobro sto se odvojila od njih...kako se kaze daleko od ociju daleko od srca. I kao sto vidimo ona se dalje zaljubljuje u Cinara , tako da je dobro ispalo sto je otisla inace bi samo patila ili jos gore uzela sestri muza. Sve je moguce, ako ste gledali "Kad lisce pada" znate o cemu govorim. Inace u ovoj epizodi o kojoj ti pricas Toprak tacno da Jusuf kaze Havi- ti si ljubomorna ti ovo,ti ono, ali to joj govori samo zato sto on ne moze da joj poveruje da je Toprak uistinu zaljubljena u njega, njemu je to izvan pameti, a kao sto mi dobro znamo Toprak je i te kako zaljubljena
Točno tako ali Jusufu se svidja pomalo ta njena ljubomora pogotovo prema Badi .Koliko ljubomora može da uništi tako isto ona može bit i dokaz ljubavi ako ta ljubomora ne prelazi u bolest .Kod Have je tu bila na granici.Znala je koliko je teško došla do Jusufa svjesna je bila i svojih grešaka ali ju je stalno bio strah od gubitka Jusufa i njegove ljubavi.
I dalje tvrdim da je Sultan podgrijavala tu zaljubljenost Toprak prema Jusufu i da je ona kriva za sukob dvije sestre jer da je Toprak stvarno bila zaljubljebljena u Jusufa ne bi ga tako brzo zaboravila i zaljubila se u drugog.Toprak je u tom momentu bila ranjiva i za Jusufa je osjećala veliku zahvalnost zbog stvari koje je učinio za nju i odnosa koji je imao prema njoj.Stalno podgrijavana Sultaninom pričom ona se zaljubljuje u njega .Ali to nije ljubav to je bila momentalna zaljubljenost.
željka135 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:27   #374
Quote:
moriturite kaže: Pogledaj post
Naravno da je posve normalno biti ljubomoran. No nije normalno iz ljubomore činiti stvari koje je Hava činila. Što se tiče Toprakine udaje...Hava nije znala da će sve dobro završiti. Ona nije ni pomislila što ako se je moja sestra,za koju je govorila da je drugi dio njene duše, udala za manijaka, što ako je bude zlostavljao. To bi bila normalna reakcija da ti se sestra koju toliko voliš udaje za tipa za kojeg nikada nisu čule i kojeg prvi put u životu vidi. Njoj je prva misao bila da je dobro što se Toprak udala (zato što joj se maknula s puta). S obzirom da su scenaristi previše izidealizirali Toprak, kao i samog Jusufa, mislim da ne ne bi bilo opasnosti da ona uzme sestri muža.


Mislim da su scenaristi bas i imali takvu nameru u pocetku, da prica bude oko rivalstva dvije sestre, ali nesto se desilo i sve se promenilo pa su poslali Toprak u Lale Devri
jusufhava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:35   #375
Quote:
jusufhava kaže: Pogledaj post
[/B]
Mislim da su scenaristi bas i imali takvu nameru u pocetku, da prica bude oko rivalstva dvije sestre, ali nesto se desilo i sve se promenilo pa su poslali Toprak u Lale Devri

I ja sam tako mislila kad su najavljivali seriju na OBN-u. I odlučila sam je gledati nakon što sam u najavi vidjela one 2 scene - kada Jusuf ugleda Toprak kako plače u bolnici jer joj je kćer umrla i kad ju kasnije vidi na groblju kako plače nad njenim grobom.
moriturite is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2011., 14:42   #376
Quote:
moriturite kaže: Pogledaj post
I ja sam tako mislila kad su najavljivali seriju na OBN-u. I odlučila sam je gledati nakon što sam u najavi vidjela one 2 scene - kada Jusuf ugleda Toprak kako plače u bolnici jer joj je kćer umrla i kad ju kasnije vidi na groblju kako plače nad njenim grobom.
Da, da, sad si me podsetila na to, definitivno mislim da su promjenili scenarij, Jusuf se na pocetku malo zagledavao u Toprak
jusufhava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 00:21   #377
replike u sledecoj epizodi- fragmenti iz 59 epizode

http://www.youtube.com/watch?v=Up_iNFhkaSc


Hamjet-Jusuf: Morala sam.

Hamjet-Jusuf: dragi sine ..

Jusuf-Hamjet: Ne zovi me sine moj, ja tebe ne znam, stari poredak je otišao!

Jusuf- Hamijet: Ja ću se razvesti od Bade, vjenčati Havva, a ti se neces mjesati. Zavrsio sam sa tobom.

Hava- Jusuf: Istina je teska, ne mozes mi reci da nisi uspeo da joj kazes, jer imao si priliku da Bade objasnis sve.

Hava- Jusuf: U redu, idi, idi gdje si uvijek I bio.
Toprak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 01:04   #378
Quote:
Toprak kaže: Pogledaj post
replike u sledecoj epizodi- fragmenti iz 59 epizode

http://www.youtube.com/watch?v=Up_iNFhkaSc


Hamjet-Jusuf: Morala sam.

Hamjet-Jusuf: dragi sine ..

Jusuf-Hamjet: Ne zovi me sine moj, ja tebe ne znam, stari poredak je otišao!

Jusuf- Hamijet: Ja ću se razvesti od Bade, vjenčati Havva, a ti se neces mjesati. Zavrsio sam sa tobom.

Hava- Jusuf: Istina je teska, ne mozes mi reci da nisi uspeo da joj kazes, jer imao si priliku da Bade objasnis sve.

Hava- Jusuf: U redu, idi, idi gdje si uvijek I bio.
Toprak
jusufhava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2011., 23:49   #379
U današnjoj epizodi na OBN-u Hamijet je sve ispričala Jusufu za Havu, uključujući i da je ona zamijenila DNK nalaze. Jusuf je otišao do Toprak u Istanbul i traži od nje da mu kaže istinu. Na tome završilo. Zna li netko kako se zove ona pjesma koja je bila u podlozi dok je Hava kroz prozor gledala Jusufa u onom njegovom ljetnikovcu dok je on tugovao i gledao njezine slike?
moriturite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 09:30   #380
[QUOTE=moriturite;37133831]U današnjoj epizodi na OBN-u Hamijet je sve ispričala Jusufu za Havu, uključujući i da je ona zamijenila DNK nalaze. Jusuf je otišao do Toprak u Istanbul i traži od nje da mu kaže istinu. Na tome završilo. Zna li netko kako se zove ona pjesma koja je bila u podlozi dok je Hava kroz prozor gledala Jusufa u onom njegovom ljetnikovcu dok je on tugovao i gledao njezine slike?[/QUOTE
Jos nisam gledala tu epizodu. Dali znas dali ce na OBN dati i drugu sezonu ili i kod vas ce je prekinuti?
jusufhava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:27.