Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2012., 11:57   #1
Materijalizam i pravi sistem vrijednosti

Drage cure naslov sve govori. Naime moje pitanje vama je koliko materijalizam igra ulogu u vasoj vezi? Sta mora muskarac da posjeduje da bi vas zadrzao ? Da li biste sa pravom osobom krenuli od nule,al bas od nule ili bi vas to smetalo u vezama i trazili bi nekog ko ce vam obezbijediti pravu finansijsku sigurnost?
U danasnje vrijeme brakovi iz interesa jako pucaju prije nego sto pocnu...a ljudi koji nemaju sredstava za brak ( bilo za stan,auto posao) se ne mogu uzeti iz bas tih razloga i u tome je dilema..Sta dalje i kako? Molim samo iskrene odgovore a izvinjavam se ako je tema bila
ALMICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 12:20   #2
Što znači krenuti od nule?
Ako to znači da on vuče za sobom dugove koje je natukao kockanjem onda- NE.

Ako je čovjek normalan, ima normalan posao ili se trudi pronaći ga, ako su mu potrošačke navike u granicama zdravog razuma, kao i planovi za budućnost, a trenutno nema ništa- naravno.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 12:26   #3
nemam nekih interesa za tudjim novcem, no naravno da muskarac kod mene ima jedan plus vise ako je sposoban zaradit, zna s novcem itd... mislim, logicna stvar, ako gledamo samo na pitanje financija (ignoriramo sve ostale stvari) da ce me privuc muskarac koji se pokaze da zna kako se jednog dana eventualno brinut za svoju obitelj vise od onoga koji je sposoban cijelu placu spi*kat na gluposti...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 12:37   #4
Unhappy

Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Što znači krenuti od nule?
Ako to znači da on vuče za sobom dugove koje je natukao kockanjem onda- NE.

Ako je čovjek normalan, ima normalan posao ili se trudi pronaći ga, ako su mu potrošačke navike u granicama zdravog razuma, kao i planovi za budućnost, a trenutno nema ništa- naravno.

DA upravo mislim na to da je to normalna osoba,koja te cijeni i postuje prije svega koja ima neki cilj u zivotu i tezi ka ostvaranju njega..Samo sam postavila ovu temu radi toga sto mnogi kazu zelim da je neko dobar prema meni pazljiv da sam mu na prvom mjestu al kad se to sve nadje traze se mane... U ovom slucaju u materijalnom smislu
ALMICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 12:51   #5
ja jedino što očekujem je da smo si nekako ravnopravni
ako ja imam posao, očekujem da ga ima i on, ako imam vozačku i auto očekujem da on a barem ima vozačku
očekujem neki konkretan nivo financijske sigurnosti i samostalnosti od partnera, apsolutno
jer isto to očekujem i od sebe

jako cijenim materijalno u životu i jako mi je bitno
bitno mi je da imam novaca za hranu na stolu i krov nad glavom
i isto očekujem i od njega

za autoricu teme predmnijevam da je jako mlada i naivna
bez uvrede, i ja sam, mislim naivna, mlada to je već relativno
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:12   #6
Wink

Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
ja jedino što očekujem je da smo si nekako ravnopravni
ako ja imam posao, očekujem da ga ima i on, ako imam vozačku i auto očekujem da on a barem ima vozačku
očekujem neki konkretan nivo financijske sigurnosti i samostalnosti od partnera, apsolutno
jer isto to očekujem i od sebe

jako cijenim materijalno u životu i jako mi je bitno
bitno mi je da imam novaca za hranu na stolu i krov nad glavom
i isto očekujem i od njega

za autoricu teme predmnijevam da je jako mlada i naivna
bez uvrede, i ja sam, mislim naivna, mlada to je već relativno
Heheh ma nema uvrede ma cak ni najmanje..ja postavljam pitanja i iznosim svoje misljenje kako god zvucalo al trazim i tudje posto imam tvoje hvala lijepo :-D ..Sa tvojim se misljenjem slazem velikim djelom a pitanje sam preforumisalau smislu da osobu pravu koju upoznas koja nije ostvarena u materijalnom smislu al ako je to normalna osoba koja te cijeni i sa kojojm mozes zamisliti buducnost, da li bi vecina cura cekala na sve to npr da nadje posao,da ako treba da zajednickim snagama ulazu u stambeno pitanje ako ga nema, kupovinu automobila itd..Dosta cura odmah odustaje od takvog momka i pronalazi "utjehu" u tatinim sinovima (nazalost al je tako),i onda se pitaju sto to ne ide tako kako treba..Eh to je svrha svega sto sam htjela pitati.,,Mlado,naivno kako god...:-)))
ALMICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:24   #7
Quote:
ALMICA kaže: Pogledaj post
Heheh ma nema uvrede ma cak ni najmanje..ja postavljam pitanja i iznosim svoje misljenje kako god zvucalo al trazim i tudje posto imam tvoje hvala lijepo :-D ..Sa tvojim se misljenjem slazem velikim djelom a pitanje sam preforumisalau smislu da osobu pravu koju upoznas koja nije ostvarena u materijalnom smislu al ako je to normalna osoba koja te cijeni i sa kojojm mozes zamisliti buducnost, da li bi vecina cura cekala na sve to npr da nadje posao,da ako treba da zajednickim snagama ulazu u stambeno pitanje ako ga nema, kupovinu automobila itd..Dosta cura odmah odustaje od takvog momka i pronalazi "utjehu" u tatinim sinovima (nazalost al je tako),i onda se pitaju sto to ne ide tako kako treba..Eh to je svrha svega sto sam htjela pitati.,,Mlado,naivno kako god...:-)))
veliku tu ulogu igraju godine, ako netko ima 18,19 godina i materijalno nije realiziran to je sasvim normalno
ali ako netko ima 31,32 to je već za zapitat se

što sam starija to imam neka i realnija i veća očekivanja kako od sebe tako i od nekog potencijalnog partnera
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 13:57   #8
Quote:
electric_barbarella kaže: Pogledaj post
veliku tu ulogu igraju godine, ako netko ima 18,19 godina i materijalno nije realiziran to je sasvim normalno
ali ako netko ima 31,32 to je već za zapitat se

što sam starija to imam neka i realnija i veća očekivanja kako od sebe tako i od nekog potencijalnog partnera
Itekako se slazem sa tim. Meni su npr 22 godine i sad da upoznam nekog takvog imala bi vremena tj imao bi on vremena da sve to stekne ako je normalna osoba a i ja naravno jer sam mlada imam ciljeve a sto se udaje tice neka prodje i dest godina bitno je imati od ceg zivjeti i to sve steci ako treba i zajednicki al bitno je imati cilj u zivotu i vec poceti nesto stvari ako se naravno moze
ALMICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2012., 14:06   #9
Quote:
ALMICA kaže: Pogledaj post
Itekako se slazem sa tim. Meni su npr 22 godine i sad da upoznam nekog takvog imala bi vremena tj imao bi on vremena da sve to stekne ako je normalna osoba a i ja naravno jer sam mlada imam ciljeve a sto se udaje tice neka prodje i dest godina bitno je imati od ceg zivjeti i to sve steci ako treba i zajednicki al bitno je imati cilj u zivotu i vec poceti nesto stvari ako se naravno moze
mlada si , uživaj, budete sve polako stekli
samo si nemoj dozvoliti da na tebe spadne veliki dio tereta financijske sigurnosti
ja sam si to jednom dozvolila i nikad više
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.