Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2014., 21:39   #501
@TincH...... ne znamo jos sta je da li je sova ili sovica da li si ti siguran u tu svoju tvrdnju ????????


ostali smo vam duzni slike boxa koje su nazalost slabe zbog toga sto su slikane u sumrak ........

http://s30.postimg.org/518tt9oz5/ivan_sa_boxom.jpg

ali da ne bude te tuzni i nesretni pogledajte naseg frajera u zadnjoj fazi odbacivanja paperja .......jucer smo mu prvi put vidjeli pravo perije na glavi .....jako dobro se je uklopio i nadamo se da cemo uskoro stavit njegov filmic sa pustanjem u slobodu

http://s17.postimg.org/ar5yzcd27/sova_sa_deset_dana.jpg
__________________
www.kvolun.hr sekcijska garazna vrata i automatizacije kolinih prilaza
ben ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2014., 00:38   #502
Veličanstven je!!!
black leather is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 19:30   #503
ovo sam vam ostal duzan ......

http://s24.postimg.org/w7pw5m9lh/box_od_sovana7.jpg


btw.....danas je prvi put poceo malo skakat po boxu i mahat s krilima
__________________
www.kvolun.hr sekcijska garazna vrata i automatizacije kolinih prilaza
ben ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 21:39   #504
Bravo za apartman
Flokithedog is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 22:15   #505
Svaka čast na svemu kaj ste napravili za sovića
Od brige za njega pa do prostora u kojem boravi
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 20:12   #506
Danas dok sam radio u dvorištu među kamenjem sam našao ovo, mislim da je sivi puh ili vjeverica? Maknuo sam ga iz kamenja,jer bi nastradao i odnio do zelene površine. kad sam ga spušao malo me gricnuo i bilo je malo krvi, se moram javit doktoru?






Odlazak..
CakanoAlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 22:31   #507
Bilo bi pametno svakako skočiti doktoru nakon ugriza divljih beštija, a vjerovatno ćeš ići na cjepljenje.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2014., 22:57   #508
A možda skočim.
Nazvao sam obližnju veterinarsku, oni su rekli da nije zabilježen ni jedan slučaj bjesnoće ove godine, a riječ je o manjoj životinji tako da su šanse smanjene.
Budem sutra nazvao doktore pa upitat ih. Hvala
CakanoAlen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2014., 20:13   #509
Quote:
ben ten kaže: Pogledaj post
@TincH...... ne znamo jos sta je da li je sova ili sovica da li si ti siguran u tu svoju tvrdnju ????????


ostali smo vam duzni slike boxa koje su nazalost slabe zbog toga sto su slikane u sumrak ........

http://s30.postimg.org/518tt9oz5/ivan_sa_boxom.jpg

ali da ne bude te tuzni i nesretni pogledajte naseg frajera u zadnjoj fazi odbacivanja paperja .......jucer smo mu prvi put vidjeli pravo perije na glavi .....jako dobro se je uklopio i nadamo se da cemo uskoro stavit njegov filmic sa pustanjem u slobodu

http://s17.postimg.org/ar5yzcd27/sova_sa_deset_dana.jpg
Ma ne brigaj, ja sve sove zovem sovci

Super je sovac , dakle, ima već gard
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 23:17   #510
Quote:
tonka kaže: Pogledaj post
Još ima dobrih ljudi

Pazi kad tusiras puzeve.. Ne znaju privati i ako su naoacke,a voda im uđe u kućicu - ugušiti će se.
Tuširam ih kad su van kućice, i oni sami pružaju glavu ispod mlaza.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 21:30   #511
velika hvala na podrsci .....bez vas ovaj sovac ne bi uspio .......uskoro idu slike da vidite kako je napredovao ......sad je vec dva dana pravi letac po gajbi .......sutra mu stavljamo miseve za pokusni lov ..........a onda SLOBODA



btw..........bit ce i mali filmic.......xddxdxdxdxd
__________________
www.kvolun.hr sekcijska garazna vrata i automatizacije kolinih prilaza
ben ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 00:14   #512
dakle, imam dva tica, ispali jutros iz gnizda. ne znam koji su ali izgleda neka sjenica ili tako nesto, evo slika , tj skrin shot spijunskog videa stavio sam ih u krletku za grdeline i mama ih je hranila cili dan, jedu kao ludi, skacu, cvrkucu. ali ne zelim ih pustati vani jer macor vreba stalno, jednoga je scepao i zadavio odma jutros


zanima me kolike su im sanse da odlete kad ojacaju, i kako procjenit trenutak za pustanje? ja bi taj dan zatvorio macora u kucu, i pustio ih da pokusavaju cili dan.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 00:36   #513
Ako će biti u tom malom kavezu skrhat će si krila i neće uopće moći letjeti. Oni se moraju i vježbati prije nego odlete. Zašto ih ne prebaciš na mjesto daleko od mačke? Improviziraj neko gnijezdo na povišenom i zaštićenom mjestu gdje se mačka ne može popeti. Zapravo, pitaj Batu. Ona će ti znati bolje reći da li da ih ostaviš u tom kavezu ili ne: Ingeborg Bata
+385 1 339 2795
+385 1 339 2795
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 00:53   #514
prenemirni su, skacu i vec bi ucili letit, odma ce izletit vani iz gnizda. a nemogu cili dan pazit na nji. mogu malo mahat krilima unutra, nije im toliko tisno kao sto izgleda. ako ih stavim u vecu krletku polomit ce se kad ojacaju malo. uvecer sam ih stavio u sobu, stisnili se jedan do drugog i lipo spavaju

mogao bi ih odnit dalje u sumu, ali ko ce ih hranit onda? dok u blizini ima puno macaka. mislim da im je ovo jedina sansa.

mozda nazovem sutra taj broj
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 22:32   #515
samo da javim, ako nekoga zanima tok situacije. ptici su ludi, zdravi, jedu ko svinje male, redovito im cistim govanca, preko noci ih drzim u sobi a ujutro ih mama odma 5 i pol trazi ispod prozora (dobra budilica), pa ih iznesem i hrani ih do mraka. stvarno za divljenje. godpodja Bata mi je preporucila nabavku vece krletke, osim toga cine se ok. zasada ih par puta dnevno vadim i pustam da malo rastegnu krila i pokusaju poletit, za vjezbu.

samo da polete kad ih pustim

evo nu
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 20:57   #516
Ha ha baš su super.

Stvarno izgledaju kao mali prasci, debeli.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 21:59   #517
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Ha ha baš su super.

Stvarno izgledaju kao mali prasci, debeli.
A jesu spuži živi? a, a? Jesu li se oni udebelili?
Pene79trator is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 12:05   #518
ptici uspjesno odletili prije 2 dana i utaborili se na obliznjem boru. vrsta je svracak inace
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 20:08   #519
Upravo sam vidio malu žuto-zelenkastu papigicu, na parkiralištu iza Ulice Vincenta iz Kastva br.10, Zagreb, blizu križanja Selska-Horvaćanska, Srednjaci mislim. Pokušao sam je uloviti, skoro uspio ali zam žurio pa sam morao otići.

To je parkiralište prema Horvaćanskoj, pa ako je nekome do male papigice...
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2014., 13:23   #520
molim pomoć..već par dana nas posjećuje jedan golub..crno bijele je boje..na tren sam pomislila da je iz uzgoja jer je nevjerojatno miran uz čovjeka..teško ga se može smesti..

u prvi mah smo mislili da je došao umrijeti, da mu je bilo potrebno mirno mjesto pa je izabrao naš balkon..u redu, mislili smo, a bože moj, ako će tu umrijeti, neka umre jadna životinja u miru..ali on/a je sjedio i uređivao se, čistio perje..shvatili smo da od umiranja ništa (kako ovo čudno zvuči )..
onda smo se pobojali da je možda ženka koja želi napraviti gnijezdo, to nam ne odgovara, ne kanim na balkonu imati golubinjak, počeli smo ju/ga micati..ništa, flegma..sjedi, čisti se, uživa u cvijeću..
nekako smo uspjeli metlom (nek' mi bog grehe oprosti) gurnuti ga niz balkon da ode..
da razjasnim , uistinu smo veliki ljubitelji životinja, ali ne želimo imati golubinjak na balkonu..
(nakon što smo ga/ju gurnuli niz balkon, išli smo gledati je li možda mrtav , ali sve ok, znači da je poletio )
otišao/la je on/a ali se nakon par sati i vratio/la..
repriza, maknemo ga/ju i opet se vrati nakon par sati..
u dva dana vraćao se 5 puta..
tim više me čudi jer imam zasađeno dosta visoko bilje, kako doleti i kako je odabrao naš balkon, nije mi jasno..
dok je bio/la na balkonu, nikakvo gnijezdo nije počelo biti rađeno, ništa..samo je sjedio/la i uživao/la..
napominjem, izuzetno miran golub..plješćemo kraj njega, on/a ništa, ni makac..
sjedio/la je na cvijeću, zalijevali smo cvijeće oko njega, malo je popio/la vode i to je bilo to..
pred jutro smo ga/ju maknuli, ali uvjerena sam da ću ga/ju zateći kada dođem kući..što da radim?
srce me boli kada ga/ju moram micati s balkona,a opet, kao što rekoh, ne želim golubinjak na balkonu..
jako me rastužuje ova situacija kako da ga maknemo da se više ne vraća?

i moram još nešto napomenuti, zgradu inače golubovi ne ljube previše imamo nevjerojatnu sreću da nas ne posjećuju, kao npr većinu zgrada..
po balkonima nema golubova, gnijezda, kakice, preleta..ništa..
ne pamtim kada sam vidjela da neki golub slijeće na neki balkon u zgradi, komotno mogu reći da sigurno zadnjih 10 godina nisam..

ovo je on/a..



__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.