Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2007., 18:33   #1
Jorgovan

imamo jorgovan na uglu kuće ali ispod tog velikog ima stotine mladih! čini se da više nemaju mjesta gdje rasti.... mogu li se sada presađivati i trebaju li kome !
pustio bih to staro drvo i par mladih kad ovo ode da ima sto cvjetati! i u vrt 2 3 komada ostalo ...
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 19:17   #2
Jorgovan se može presađivati sada i to što prije.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 20:54   #3
super, ako nekome treba a da je u blizini rijeke rado ću ustupiti...bolje to nego baciti što sigurno neću!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 21:16   #4
Ja sam blizu Rijeke, ali koprivničke.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 10:28   #5

(stavila bih onog iskešenog, al je ružan ko pas! )
cvečn knedl is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 14:09   #6
Jorgovan i lavanda pomoć!

Voljela bih posaditi jorgovan i lavandu u zaštićeni dio vrta u Zg, sad imam jedan bijeli jorgovan i odlicno uspijeva, pa bih htjela posaditi jos ljubicastih - gdje mogu kupiti sadnice i kad mogu posaditi (je li prije jeseni)? I lavanda bi se lijepo uklopila, ne znam gdje u Zg mogu kupiti sadnice i kako ih mogu gusto posaditi? Puno hvala znalcima na odgovorima
aannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 15:25   #7
Quote:
aannaa kaže: Pogledaj post
Voljela bih posaditi jorgovan i lavandu u zaštićeni dio vrta u Zg, sad imam jedan bijeli jorgovan i odlicno uspijeva, pa bih htjela posaditi jos ljubicastih - gdje mogu kupiti sadnice i kad mogu posaditi (je li prije jeseni)? I lavanda bi se lijepo uklopila, ne znam gdje u Zg mogu kupiti sadnice i kako ih mogu gusto posaditi? Puno hvala znalcima na odgovorima
Sadnice lavande se čak mogu naći u Bili.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:27   #8
Moze jos malo pomoci oko lavande (kad se sadi i u kakvim razmacima) i jorgovana (gdje se u Zg mogu kupiti sadnice)? Jos jedno pitanje: gdje se mogu nabaviti sadnice potocnica? Thanks
aannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 14:40   #9
lavandu možes posaditi kada god hoces, najbolje je u proljece ili jesen!
sada je malo problem zato sto je velika vrucina, ali ukoliko ju redovito zaljevas i brines o njoj ona ce ti uspijeti i sada! a moes ju nabaviti u gotovo svakoj cviejćarnici koja prodaje cvijeće u lonćanicama. a i u trgovackim centrima tipaevec ili baumaxx i sl.

a sadi se ovisno o vrsti na razmak od minimalih pola metra pa na više ovisno šta zelis postici!!!
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 15:19   #10
Lavandu je lako razmnožiti i reznicama,kao i ružmarin.U kišno vrijeme u jesen i s proljeća dovoljno je zataknuti grančicu u zemlju.Oboje vole vapnenastu i kamenitu zemlju i izrazito sunčan položaj.Tako se može i jalovi kamenjar oplemeniti ovim krasnim biljkama.
jagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 16:55   #11
Lavandu možeš i jako gusto posaditi, znači jednu uz drugo, tako će ti se formirati lijepa zelena živica. A opet možeš napraviti i veći razmak, ovisno o tome što želiš.
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 21:23   #12
može se posaditi jedna do druge ali se ona jako siri i nema potrebe na gusto saditi kada cete ionako dobiti jedno te istu uz manju kolicinu novca!!!

a i jedna drugu biljke nece gusiti jednu drugu te imati vise mjesta za sirenje i ravnomjeran i pravilan rast!!
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:46   #13
Thanks svima, ovih dana - kad popuste vrucine, idem po ducanima pronaci lavandu... Imate koji savjet za jorgovan? Htjela bih da ne izraste u drvo, nego da bude nize, gusce, vise grmoliko, uz ogradu - ima neka posebna vrsta s kojom bih to mogla postici? Gdje se mogu naci potocnice? Pozdrav
aannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 21:52   #14
imam ti ja mladica, neznam sta cu s njima. cvijeta ne tamno nego ona blijeđa roza boja. predivan je GRM, i ful mirise.
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 23:00   #15
samo ih orezujes i ispadnu ti kako zelis, to bar nije problem
__________________
moj blog
vragolast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 13:31   #16
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
imam ti ja mladica, neznam sta cu s njima. cvijeta ne tamno nego ona blijeđa roza boja. predivan je GRM, i ful mirise.

Na sto mislis, mladice cega, jorgovana, lavande, potocnica? Nisam skuzila , pozdrav
aannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 11:21   #17
jorgovana... ako nekom treba...toliko su guste da motiku ne mogu zabit u zemlju kolko se korjenje namnožilo....to nije održavano ko zna koliko godina. mi smo u kući 12, ovo sma proljeće počupao možda 30-ak i podijelio!
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 21:11   #18
Hvala na savjetima, muz mi je vec nabavio sadnice, javiti cu se ako cu imati jos pitanja. Pozdrav
aannaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 18:05   #19
Question Jorgovan

Voljela bih zasaditi jorgovan ispred kuće, pa me zanima zna li netko kad se to sadi (u koje doba godine), kako se sadi, i neke slične detalje potrebne da bi jorgovan uspješno izrastao.
fonemf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2007., 20:43   #20
Učini to u kasnu jesen ili kao što to ja radim u rano proljeće, prije nego što jorgovan krene s vegetacijom.
kikca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.