Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2007., 20:13   #41
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Vidis kako muslimanima moze biti nezgodno ako je zalazak sunca (kad je najopasnije) a oni u neboderu jos na poslu pa ih ta crta sunca/sjene ozraci....

Prvo da kazem da me ovaj post jako nasmijao.. ko da zivi u srednjem vijeku negdje u pripizdini...
Ne zvizdati u vlastitoj kuci...ne citati u wc-u, nemati slike na zidovima, a svasta. Jel izlaze iz televizije ti dzini?
Što je paščad? (to mi stran pojam)

ja vjerujem da postoje dzini i znas sto...bas mi ih je zao jer moraju trpiti svakakve ljude. NE slazem se da se nasi svjetovi ne mijesaju ako si dobar mali poslusni vjernik ...mjesaju se naravno, ali ljudi to negiraju ili su coravi da vide. U biti su lijeni da pocnu gledati jer im je lakse da im pop (ili imam ili stogod) kaze...gle dzin /vrag u djetetu, zeni, wc-u, boci. I to je to. Daj pare da te iscijelim. U biti daj sto das.
A o egzorcizmu vragova i dzinova ...bi se dalo pricati...najbolje da se ide u bagdad za skidanje uroka...fini je to trosak...pif...e to je pravi monopol.

Ali nadasve bi me zanimala ta prica o seiku koji se zaljubio u dzinicu i jedva sacuvao zivu glavu...to je nesto u stilu Crowleya i njegove vatrene drage.
to što se ukazuje na određene rituale ne znači da su ljudi neuki ako ih se pridržavaju to ti je nešto slično kao kod sujevjerja kad ti pređe crna mačka preko puta ili prođeš ispod ljestava.....
paščad-psi
svijetovi se miješaju na negativan način ako se ne pridržavaš pravila kao i u bilo čemu na to se mislilo
revolucionar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 20:27   #42
Quote:
Scar kaže: Pogledaj post
samo sam uzvratio istom mjerom ali i dodao jos ponesto(baushtela )
Kakvom istom mjerom? o čem ti pričaš? tko je tebe napadao?
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 20:43   #43
Da, zanimljivo je to sa Džinima... zapravo zanimljiva su sva vjerovanja širom svijeta. A meni se čini da postoji poveznica između svih tih vjerovanja u razna bića i načine obrane od onih 'zločestih'. Recimo kod svih tih 'istjerivanja' način je uvijek isti, odradi ritual i čvrsto vjeruj u njega. A vjerovanje je vrlo moćna stvar zbog toga što je to snažna misao. Pa ako uzmemo da su sva ta nadnaravna bića devijantna energetska polja (koja različiti ljudi različito tumače i različito vide obzirom da se tu radi o nečemu što se ne vidi standardnim osjetilima) tada mi se čini da stvari postaju jasnije. Jaka misao onoga tko 'istjeruje' pa i onoga kome se 'istjeruje', naprosto uklanja energetske devijacije i blokade i na taj način se osoba iscjeljuje. A sam ritual vjerojatno ima svoje značenje, recimo poput simbola u reikiju koji zapravo podsjećaju i usmjeruju na određeni misaoni uzorak. Isto tako zalazak sunca i sl. stvari sigurno imaju neku podlogu, u ovom slučaju možda tada dolazi do izraženije energetske aktivnosti obzirom da se naglo smanjuje sunčevo EM zračenje...
Zato ne mislim da sve to treba samo tako odbaciti, neka vjerovanja su isuviše ukorijenjena da bi bila samo najobičnija bajka. Stalno se nešto izmišlja, ali neke priče ipak opstaju vjekovima...
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 20:54   #44
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
Kakvom istom mjerom? o čem ti pričaš? tko je tebe napadao?
learn to read.







ARrrrrrrrrr!
Scar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 20:58   #45
Quote:
revolucionar; kaže:
to što se ukazuje na određene rituale ne znači da su ljudi neuki ako ih se pridržavaju to ti je nešto slično kao kod sujevjerja kad ti pređe crna mačka preko puta ili prođeš ispod ljestava.....
paščad-psi
svijetovi se miješaju na negativan način ako se ne pridržavaš pravila kao i u bilo čemu na to se mislilo
Mala digresija.

Paščad jesu psi. But...

Velika je retorička razlika između; Peseki i Paščad.

Uz peseke se automatski vezuje da su mali i slatki, dočim paščad zvuči poput laveži olinjalog 15 god. starog rotvajlera usred Bečke filharmonije. Zamislite ga samo kako laje i ruši one stalke za note, zatim digne nogu i zalije Stradivarija koji je ispao iz ruke uplašenom violinisti.

Takav nered pas radi u kući, još i gori, kad se situacija promatra kroz duhovnu prizmu. Obične oči to ne mogu vidjeti, pa ga zato i zovu, mali slatki pesek.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 23:56   #46
Quote:
Scar kaže: Pogledaj post
learn to read.
ARrrrrrrrrr!
pa ja točno znam što sam napisao.. samo problem je što ti očito nisi siguran što si ti pročitao.. zapravo, sumnjam da si ti ikad bio siguran u bilo što..
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 03:10   #47
Pitnje za Dervisa

Moze li se znati ime tog sejha sto je bio u dzinskom svijetu ???
Koliko sam ja upoznat(skromno) sa ovom tematikom, muslimanima je zabranjeno bilo kakav vid komunikacije sa dzinima odnosno da covjek moze stupiti u kontakt sa istim jedino u slucaju cinjenju velikih grijeha!!!
e2d&o is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 11:12   #48
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
pa ja točno znam što sam napisao.. samo problem je što ti očito nisi siguran što si ti pročitao.. zapravo, sumnjam da si ti ikad bio siguran u bilo što..
ne stavljaj ga u kosh sa agnosticima! neeeeeeeee! ups.
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2007., 15:01   #49
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Zbog ovakvih destruktivnih postova sve manje i manje i manje pišem. Čovjek izgubi volju.

Ovim tempom na forumu će ostat samo ateisti, egoisti, sotonisti, kabalisti, adolescenti, feministi i politička logistika. Fildžan revolucija na pomolu.
Uz duzno postovanje, mislim da kabalisti i ateisti imaju podjednako pravo na svoja uverenja i da ne spadaju u fildzan revoluciju
__________________
"I hate you guys / you guys are assholes / especially Kenny / I hate him the most."
otpadnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 11:05   #50
Quote:
revolucionar kaže: Pogledaj post
to što se ukazuje na određene rituale ne znači da su ljudi neuki ako ih se pridržavaju to ti je nešto slično kao kod sujevjerja kad ti pređe crna mačka preko puta ili prođeš ispod ljestava.....
paščad-psi
svijetovi se miješaju na negativan način ako se ne pridržavaš pravila kao i u bilo čemu na to se mislilo
Drago mi je da ste mi razjasnili sto je to pascad da mogu pratit konverzaciju.A sto je to fildjan? Jel to ima isto veze sa dzinovima?

Ne slazem se da svijetovi mogu mjesati na negativan nacin. I ko je dao pravila...Da su svi slusali pravila...nikad ne bi evoluirali...bili bi i dalje praljudi u spilji..U naravi je ljuskoj da evoluira.I krsi pravila. Pravilo je trenutacna norma koja se mjenja po etapama, kulturi..Pravilo je trenutacna moda.

POljevanje vode iz prozora zbog dzinova je nesto sto se nesmije raditi jer je takva trenutacna moda. A nIje ni higijenski ni pristojno - pogotovo ako zivis u neboderu. Takva uvjerenja ti pokazuju da su neadekvatna...i da se moras prilagoditi. Ili moras kupiti neku kucicu gdje ti susjedi nece srat zbog toga...A s obziirom na to da cemo svi zivjeti za 10 godina u gradovima ko iz 5-og elementa ...ne znam bas kako ti mislis se pridrzavat takvih uvjerenja...Vec ovdje se smatraju zaostalim jer ih je moja prababa primjenjivala. A bacala vodu preko prozora nije ni baba, nije mama, ni ja, a ni moja djeca nece. To se primjenjivalo u mracnom srednjem vijeku kad nije bilo kanalizacije, dok nisu poumirali od bolescina. Znaci proslost.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2007., 11:52   #51
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Da, zanimljivo je to sa Džinima... zapravo zanimljiva su sva vjerovanja širom svijeta. A meni se čini da postoji poveznica između svih tih vjerovanja u razna bića i načine obrane od onih 'zločestih'.
A sam ritual vjerojatno ima svoje značenje, recimo poput simbola u reikiju koji zapravo podsjećaju i usmjeruju na određeni misaoni uzorak. Isto tako zalazak sunca i sl. stvari sigurno imaju neku podlogu, u ovom slučaju možda tada dolazi do izraženije energetske aktivnosti obzirom da se naglo smanjuje sunčevo EM zračenje... Zato ne mislim da sve to treba samo tako odbaciti, neka vjerovanja su isuviše ukorijenjena da bi bila samo najobičnija bajka. .
Ali ovo sa zalaskom sunca...sta predlazes da bjezimo u kucu kad je zalazak? Meni je zalazak sunca najljepsa stvar na svijetu.I kao djeca smo uzivali gledati zalazak, i igrali se na toj famozno opasnoj crti sjene... I nikom nije nis bilo. JE, to je stavr uvjerenja. Ali zasto imati uvjerenja koja te strase. Razbiti sve strahove.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 14:30   #52
džini?
astralna biča koja imaju veliko znanje o svemirskim silama i da mogu
oblikovati svaku materiju prema njihovoj volji?

nikad čuo.
hulkstips is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 20:55   #53
meni je ovo strasnooooo.. al fakat..
__________________
KeeLinG Me SoFtLy...
boolimicarka:( is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 23:57   #54
Bilo bi lijepo da nepisete bezvezne postove jer zakrcujete samo temu!!!
Ako nevjerujete u nesto i nesvidja vam se, odite na ljubav i sexxx sigurno ce te pronaci nesto pametno i dovoljno realno za vas!!!
e2d&o is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:45   #55
http://lijecenje-kuranom.com/nacin_ulaska_dzina.html
__________________
pojavim se naglo kao reklama
lao tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 17:55   #56
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ste mi razjasnili sto je to pascad da mogu pratit konverzaciju.A sto je to fildjan? Jel to ima isto veze sa dzinovima?

Ne slazem se da svijetovi mogu mjesati na negativan nacin. I ko je dao pravila...Da su svi slusali pravila...nikad ne bi evoluirali...bili bi i dalje praljudi u spilji..U naravi je ljuskoj da evoluira.I krsi pravila. Pravilo je trenutacna norma koja se mjenja po etapama, kulturi..Pravilo je trenutacna moda.

POljevanje vode iz prozora zbog dzinova je nesto sto se nesmije raditi jer je takva trenutacna moda. A nIje ni higijenski ni pristojno - pogotovo ako zivis u neboderu. Takva uvjerenja ti pokazuju da su neadekvatna...i da se moras prilagoditi. Ili moras kupiti neku kucicu gdje ti susjedi nece srat zbog toga...A s obziirom na to da cemo svi zivjeti za 10 godina u gradovima ko iz 5-og elementa ...ne znam bas kako ti mislis se pridrzavat takvih uvjerenja...Vec ovdje se smatraju zaostalim jer ih je moja prababa primjenjivala. A bacala vodu preko prozora nije ni baba, nije mama, ni ja, a ni moja djeca nece. To se primjenjivalo u mracnom srednjem vijeku kad nije bilo kanalizacije, dok nisu poumirali od bolescina. Znaci proslost.
možeš shavtiti kako hoćeš kao modu ili nešto treće al kad pričaš o pravilima rekla si da pravilo lijepog ponašanja je univerzalno što znači da se neka moraju poštovati na to se mislilo a ne na rituale
revolucionar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 21:44   #57
Quote:
e2d&o kaže: Pogledaj post
Bilo bi lijepo da nepisete bezvezne postove jer zakrcujete samo temu!!!
Ako nevjerujete u nesto i nesvidja vam se, odite na ljubav i sexxx sigurno ce te pronaci nesto pametno i dovoljno realno za vas!!!
da, imas pravo, ogranici pravo na izrazavanje kako bi ti uzivao u svojim fantazijama
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:12   #58
:klap: :klap: :klap: Uzivaj u svom blebetanju
__________________
MO`S MISL`T
e2d&o is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:44.