Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2010., 22:50   #41
pa vadila sam ih isti dan,sve...21 dan od prvog dana menge..; napisala sam dobro,jako je povisen progesteron ima intervali:

faza folikc. od 0,2 do 1,5 ng/ml
faza ovula. od 0,8 do 3,0
faza luteal (ovo neznam kako se pise na nas) od 1,7 do 27
u menopauzi nisam....tako da...
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 11:56   #42
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Progesteron se vadi samo u 2. fazi ciklusa.
znam, ali vidim da je i ove druge hormone vadila skupa, a oni se obično vade na početku ciklusa

Quote:
florecita kaže: Pogledaj post
pa vadila sam ih isti dan,sve...21 dan od prvog dana menge..; napisala sam dobro,jako je povisen progesteron ima intervali:

faza folikc. od 0,2 do 1,5 ng/ml
faza ovula. od 0,8 do 3,0
faza luteal (ovo neznam kako se pise na nas) od 1,7 do 27
u menopauzi nisam....tako da...

je li ikako moguće da si trudna? ili već nešto piješ za regulaciju ciklusa pa ti je zato nalaz progesterona povišen?

testosteron i dheas ti isto nisu baš u ravnoteži što može upućivati npr na policistične jajnike i neredovne cikluse, s druge strane ne znam koliko vrijede nalazi ova dva hormona (osim progesterona) na 21 dc, jer obično se vade 3-5 dc kako sam čula

kakvi su ti ciklusi inače????


edit: sada vidim da je to progesteron poslje clomida, moguće da si imala više ovulacija (što i jest cilj clomida) pa imaš i više žutih tijela koja proizvode progesteron i u skladu s tim normalno je da ti je visok progesteron

također zanima me jel ti dao još nešto da piješ u drugoj fazi ciklusa? nešto na bazi progesterona?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:37   #43
nije nista,jer od novembra nisam isla kod gin.imam za 7 dana zakazano pa cemo vidjet sta kaze...uhh kamo srece da sam trudna
bas bih to voljela,nego da li je moguce da ako kako ti kazes sam imala vishe ovulacija,dal je moguce ostati trudan ,jer gin. mi je rekao da tek tamo poslije marta mozda mogu biti trudna...imam ciste vodene...pa nerazumijem se bas ja najbolje u sve ovo ,prvi mi se put desava....pussaa
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 14:59   #44
pa moguće je zatrudniti ako je bilo više ovulacija, naravno, veće su šase da da se začme, ali ako ima više plodova koji su se začeli manje su šanse da se zadrži trudnoća

bar je meni tako objašnjeno
kada ideš kod gina?

jel ti dao išta da piješ od sredine ciklusa pa dalje?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 15:00   #45
kako to da ti nije pratio jajnike ultrazvukom dok si pila clomid?????
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 16:28   #46
ovak,imala sam prije nekog ginekologa (koji nije imao pojma,mislim nije mi ama bas nista objasnjavao) i onda u novembru nadzem drugog tj sadasnjeg,i na prvom pregledu otkrije mi ciste na janicima i propise mi clomid...znaci ja sam clomid u decembru pocela piti...eh sad kasni mi 2 dana,ali to nije nesto jer uvjek mi kasni ...mozda me je zato i zakazao ponovo,znaci za 7 dana...mozda ce tada opet da vidi stanje na jajnicima...mene stomak rastura vec 4 dana,i sve kontam ma sad ce procurit ali nema...ali necu ni da se nadam...tako vec 6 mjeseci,nadam se i na kraju dobijem//
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 18:40   #47
a koja ti je doza clomida bila propisana?
i kolko si dana pila?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 18:53   #48
50 mg
i pila sam 5 dana,znaci od petog dana menge pa narednih 5 dana...
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 11:55   #49
to je najmanja doza koliko znam, ja ih nisam još nikad pila

ono što mene iznenađuje je kako to da gin nije tražio kada ih budeš pila da dolaziš svako par dana na tzv. folikulmetrije kada se gleda napredaj folikula i koliko ih ima

jer ta terapija nije bezazlena i ako nije pod kontrolom moguće je da dođe hiperstimulacije jajnika i višeplodnih trudnoća, ne dvije ili tri već puno više

doduše ako inače nemaš ovulacije i uz najmanju dozu, to se ne bi trebalo desiti, ali opet svaka je žena različita i dok ne probaš nikad ne znaš kako će tvoj tijelo reagirati

moj ti je savjet da 7 dana od 21 dana ciklusa napraviš test na trudnoću ili nalaz bhcg iz krvi, jer s obzirom da je bila ovulacija ili više njih ova ti menga ne bi trebala kasniti
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 20:05   #50
treci dan kako kasni...nadam se da je to to....da i meni je to nekako bilo,jer cula sam da se to treba pratit...ja sam bila u dvoumi,jer imam ciste,a na clomid pishe da nesmije se koristit ako imas ciste...pa...i onda sam nazvala gin,i on rekao da moze.... never mind...ai hvalla ti na odgovorima
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 11:37   #51
Quote:
florecita kaže: Pogledaj post
treci dan kako kasni...nadam se da je to to....da i meni je to nekako bilo,jer cula sam da se to treba pratit...ja sam bila u dvoumi,jer imam ciste,a na clomid pishe da nesmije se koristit ako imas ciste...pa...i onda sam nazvala gin,i on rekao da moze.... never mind...ai hvalla ti na odgovorima
pa hajde napravi test ili betu iz krvi da vidimo jesi li trudna

moj ti je savjet da izvadiš betu hcg jer je to najsigurnije
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:03   #52
nesmijem
sta ako ponovo bude negativno,pa imam testova hrpu vec uradzenih od prije..;strah me
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 16:03   #53
molila bih tko se još razumije da komentira nalaz


progesteron - 20,4 6dpo

lutealna faza ref. interval je 5,48-96

jel malo nizak???

očigledno je O bila, ali bi li trebao biti veći

zaključujem da je 6dpo na osnovu grafikona:



molim komentare
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 18:32   #54
bok evo mene...nisam se moga prije javit jer pc na opravci,nego 7-mog sam radila test i POZITIVAN JEEEE
sretna sam,ponovila sam opret sutradan ujutro i drugi je bio pozitivan..muka mi je pomalo,i imam vec 3 dana krvarenje iz nosa,nemam blage vezze da li je to povezano sa trudnocom,u utorak idem kod ginica...eto prebacujem se na drugu temu pa se vidimo kissss
florecita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 10:54   #55
florecita, iskrene čestitke
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 11:37   #56
Quote:
florecita kaže: Pogledaj post
bok evo mene...nisam se moga prije javit jer pc na opravci,nego 7-mog sam radila test i POZITIVAN JEEEE
sretna sam,ponovila sam opret sutradan ujutro i drugi je bio pozitivan..muka mi je pomalo,i imam vec 3 dana krvarenje iz nosa,nemam blage vezze da li je to povezano sa trudnocom,u utorak idem kod ginica...eto prebacujem se na drugu temu pa se vidimo kissss

Cestitke!
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 14:37   #57
Pročitala sam sve napisano!Zanima me vaše mišljenje. Dakle, na pregledu mi je doktorica posumnjala da nemam ovulaciju i poslala me vaditi progesteron ali, ne kako vi pišete 21. dan, nego od 23. do 26. dana. Ja sam išla na 24.

E sad, jedine tegobe koje ja osjećam od kada ne pijem(2 godine) kontracepcijske su gomila čudnih prištiča i pojačana dlakavost. I na grudima npr.
Dr. je rekla da su se vjerojatno povisili ti androgeni hormoni. E sad, mene zanima, zašto me ništa drugo nije poslala vadit osim progesterona i koagulacijskih testova. Naime rekla je da se ti povišeni androgeni hormoni mogu sredit povratkom na kontracepcijske.
Ja inače cikluse imam od 25 do 28 dana. Evo, baš sutra trebam ići na kontrolni uzv i danas 25 dan počinje mi menga, onako oskudno smeđe. Ovulaciju osjećam jer me onak boli, i recimo kad sam bila kod nje na pregledu, ona je rekla da još nema ovulacije i da joj je čudno jer je 14. dan, a mene je već sljedeći onak zabolilo.

Ja pretpostavljam da je i ona samo pretpostavila što je pa si je mislila točno reći kakva je situacija kad vidi nalaz.

ALI, nije mi jasno, kako me nije ništa drugo uputila vaditi osim progesterona. Pa ne možeš dati valjda kontracepcijske misleći da je nešto, a da to ne provjeriš?

Zanima me što vi kažete, može li ona iz samo ovih pretraga koje sam navela ona ustanoviti?
I što mi vi preporučujete da bih trebala?
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 02:50   #58
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
molila bih tko se još razumije da komentira nalaz


progesteron - 20,4 6dpo

lutealna faza ref. interval je 5,48-96

jel malo nizak???

očigledno je O bila, ali bi li trebao biti veći

zaključujem da je 6dpo na osnovu grafikona:



molim komentare
nisam cesto na forumu, tako da cu se samo ubaciti na sekundu-
mislim da ti je to malo nisko.
ja imam 37 godina i meni je na 21. dan bio progesteron 36 i moj ginekolog kaze da je to malo prenisko za moju zivotnu dob.
isto tako kaze (iako ja ne pokusavam zatrudniti), da je to cak malo prenisko ako se planira trudnocu,nisam ga najbolje shvatila, jer me to sa trudnocom nije zanimalo, ali svakako, posto su mi se skratili ciklusi na 25 dana i imam jake simptome pms-a, prepisao mi je utrogestan kroz 3 ciklusa 2x na dan.
uglavnom,sto se tice tvog pitanja, da, mislim da je taj tvoj progesteron malo prenizak.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 02:57   #59
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve napisano!Zanima me vaše mišljenje. Dakle, na pregledu mi je doktorica posumnjala da nemam ovulaciju i poslala me vaditi progesteron ali, ne kako vi pišete 21. dan, nego od 23. do 26. dana. Ja sam išla na 24.

E sad, jedine tegobe koje ja osjećam od kada ne pijem(2 godine) kontracepcijske su gomila čudnih prištiča i pojačana dlakavost. I na grudima npr.
Dr. je rekla da su se vjerojatno povisili ti androgeni hormoni. E sad, mene zanima, zašto me ništa drugo nije poslala vadit osim progesterona i koagulacijskih testova. Naime rekla je da se ti povišeni androgeni hormoni mogu sredit povratkom na kontracepcijske.
Ja inače cikluse imam od 25 do 28 dana. Evo, baš sutra trebam ići na kontrolni uzv i danas 25 dan počinje mi menga, onako oskudno smeđe. Ovulaciju osjećam jer me onak boli, i recimo kad sam bila kod nje na pregledu, ona je rekla da još nema ovulacije i da joj je čudno jer je 14. dan, a mene je već sljedeći onak zabolilo.

Ja pretpostavljam da je i ona samo pretpostavila što je pa si je mislila točno reći kakva je situacija kad vidi nalaz.

ALI, nije mi jasno, kako me nije ništa drugo uputila vaditi osim progesterona. Pa ne možeš dati valjda kontracepcijske misleći da je nešto, a da to ne provjeriš?

Zanima me što vi kažete, može li ona iz samo ovih pretraga koje sam navela ona ustanoviti?
I što mi vi preporučujete da bih trebala?
izvaditi androgene-
dhea-s, testosteron.(eventualno shbg i slobodni testosteron, ali mislim da nije nuzno.) ako imas problema s aknama i pojacanom dlakavoscu, a tvoja doktorica misli da je to od androgenih, onda bi te trebala poslati i na te pretrage.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 09:40   #60
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam sve napisano!Zanima me vaše mišljenje. Dakle, na pregledu mi je doktorica posumnjala da nemam ovulaciju i poslala me vaditi progesteron ali, ne kako vi pišete 21. dan, nego od 23. do 26. dana. Ja sam išla na 24.

E sad, jedine tegobe koje ja osjećam od kada ne pijem(2 godine) kontracepcijske su gomila čudnih prištiča i pojačana dlakavost. I na grudima npr.
Dr. je rekla da su se vjerojatno povisili ti androgeni hormoni. E sad, mene zanima, zašto me ništa drugo nije poslala vadit osim progesterona i koagulacijskih testova. Naime rekla je da se ti povišeni androgeni hormoni mogu sredit povratkom na kontracepcijske.
Ja inače cikluse imam od 25 do 28 dana. Evo, baš sutra trebam ići na kontrolni uzv i danas 25 dan počinje mi menga, onako oskudno smeđe. Ovulaciju osjećam jer me onak boli, i recimo kad sam bila kod nje na pregledu, ona je rekla da još nema ovulacije i da joj je čudno jer je 14. dan, a mene je već sljedeći onak zabolilo.

Ja pretpostavljam da je i ona samo pretpostavila što je pa si je mislila točno reći kakva je situacija kad vidi nalaz.

ALI, nije mi jasno, kako me nije ništa drugo uputila vaditi osim progesterona. Pa ne možeš dati valjda kontracepcijske misleći da je nešto, a da to ne provjeriš?

Zanima me što vi kažete, može li ona iz samo ovih pretraga koje sam navela ona ustanoviti?
I što mi vi preporučujete da bih trebala?
meni je čudno što ti je dala da vadiš progesteron 23-26 dan, kad bi se progesteron trebao vaditi 7 dana iza ovulacije u svrhu dokazivanja ovulacije, dakle ako imaš cikluse 25 do 28 dana to bi trebalo da bude 18 - 21 dc - po meni

možeš par ciklusa mjeriti bazalnu temperaturu da vidiš imaš li ovulaciju

jel ona posumnjala da nemaš ovulaciju na ultrazvučnom pregledu?

možda je vidila da ima policistične jajnike
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.