Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Mundial 2010 JAR

Mundial 2010 JAR Svjetsko nogometno prvenstvo u Južnoafričkoj republici

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2009., 15:30   #1
Skupina D: Njemačka, Australija, Srbija, Gana


NJEMAČKA http://upload.wikimedia.org/wikipedi...angles.svg.png

Die Elf, Die Mannschaft
Godina osnutka saveza: 1900
Nastupi na SP: 17
Najveći uspjesi: Prvaci 1954., 1974., 1990.
Najviše nastupa: Lothar Matthaus (150)
Najviše golova: Gerd Muller (64)
Izbornik: Joachim Low
Uspjeh u kvalifikacijama: 1. u skupini 4 sa 26 bodova

Nakon što su na zadnja 3 od 4 velika natjecanja došli do polufinala (viceprvaci na SP 2002. i EURO 2008. te treći na SP 2006.), Njemci su ponovno u skupini najvećih favorita. Smjena generacija je odavno završila i Njemačka opet igra ofanzivan, njemački discipliniran nogomet. Pokazali su to i pred 4 godine, pokazuju to sada. Sve je to najvećim dijelom zasluga Joachima Lowa, današnjeg trenera.

Baza momčadi je ostala ista kao i sa EURO-a pred dvije godine sa razlikom da nema više Jensa Lehmanna, a za njegovu poziciju se tuku Neurer iz Sckalkea, Wiese iz Werdera i Hans-Jorg Butt. Obrambeni stup će činiti standardna četvorka Lahm - Friedrich - Mertesacher - Jansen. Najveći problem leži u vezi jer će im nedostajati srce i duša momčadi, Michael Ballack radi ozljede. Njegova potencijalna zamjena, Christian Trasch će također propustiti natjecanje zbog ozljede zadobivene na pripremama. Tako će Schweinsteiger preuzeti glavnu ulogu u kreiranju i držanju veze, a u pomoć će mu pristizati Marin - Trochowski - Khedira. U napadu caruju za sada Klose i Gomez, no tu je uvijek mladi i potentni Podolski.

Vratari: Hans-Jörg Butt, Manuel Neuer i Tim Wiese

Braniči: Per Mertesacker, Heiko Westermann, Philipp Lahm, Jerome Boateng, Andreas Beck, Arne Friedrich, Serdar Tasci, Marcell Jansen, Holger Badstuber i Dennis Aogo.

Vezni igrači: Sami Khedira, Piotr Trochowski, Marko Marin, Bastian Schweinsteiger, Mesut Özil i Toni Kroos.

Napadači: Lukas Podolski, Miroslav Klose, Stefan Kiessling, Cacau, Thomas Müller i Mario Gomez.



AUSTRALIJA http://upload.wikimedia.org/wikipedi...a_logo.svg.png

Socceroos
Godina osnutka saveza: 1961
Nastupi na SP: 3
Najveći uspjesi: Osmina finala 2006.
Najviše nastupa: Alex Tobin (87)
Najviše golova: Damian Mori (29)
Izbornik: Pim Verbeek
Uspjeh u kvalifikacijama: Pobjednici skupina A četvrtog kruga azijskih kvalifikacija

Pred četiri godine imahu Guusa Hiddinka, čovjeka koji ih je pokraj Hrvatske odveo do osmine finala gdje su ispali od Italija nepostojećim jedanaestercom duboko u sudačkoj nadoknadi. Tada je Australija igrala jedan hrabar nogomet, a dirigenti su bili igrači stacionirani u Europi, Mark Viduka, Harry Kewell, Tim Cahill, Marc Bresciano, John Aloisi. Ambicije su im svakako porasle, ali treba vidjeti koliko će biti realne s obzirom da igraju u jačoj skupini no pred 4 godine. Ako ne jačoj onda barem izjednačenijoj. Uz to, mnoge uzdanice nisu na onakvoj razini kao što su bili u Njemačkoj, a također je dio njih u jako poznim godinama. Pa ipak, Australci su ostali vjerni nizozemskim trenerima, baš kao i Južna Koreja nakon što ih je Hiddink napustio. Treba za vidjeti kako će izgledati ove godine, no sve govori kako su Australci za sada lagani autsajderi.

Vratari: Mark Schwarzer (Fulham), Adam Federici (Reading), Brad Jones (Middlesbrough) i Eugene Galeković (Adelaide United).

Braniči: Lucas Neill (Galatasaray), Craig Moore (bez kluba), Scott Chipperfield (Basel), David Carney (Twente), Luke Wilkshire (Dinamo Moskva), Rhys Williams (Middlesbrough), Shane Lowry (Aston Villa), Mark Milligan (JEF United), Jade North (Tromso) i Michael Beauchamp (Al-Jazira).

Vezni igrači: Tim Cahill (Everton), Mark Bresciano (Palermo), Vince Grella (Blackburn), Brett Emerton (Blackburn), Jason Čulina (Gold Coast), Harry Kewell (Galatasaray), Brett Holman (AZ Alkmaar), Carl Valeri (Sassuolo), Mile Jedinak (Antalyaspor), Richard Garcia (Hull City), Nick Carle (Crystal Palace), Tommy Oar (Utrecht), Dario Vidošić (Nürnberg) i James Holland (AZ Alkmaar).

Napadači: Josh Kennedy (Nagoya), Scott McDonald (Middlesbrough) i Nikita Rukavytsya (Twente Enschede).

Zadnje uređivanje Silvercat : 05.06.2010. at 22:30.
Galijun is offline  
Old 19.03.2010., 19:59   #2
SRBIJA http://upload.wikimedia.org/wikipedi...px-FSS.svg.png

Beli orlovi
Godina osnutka: 1929 (kao Fudbalski savez Jugoslavije)
Najviše nastupa: Savo Milošević (102)
Najbolji strijelac: Savo Milošević (37)
Najveći uspeh: četvrto mjesto 1962.
Nastupi na SP: 8 (kao SFRJ), 1 (kao Jugoslavija), 1 (kao SiCG), 1 (kao Srbija)

Srbija se nakon raspada SFRJ tri puta natjecala na SP, tri puta sa različitim imenima. Pored zavidnih uspjeha kao SFRJ, 1998. je bilo svakako bolje sa osminom finala i slavnim Davidsovim golom u 89. minuti, nego 2006. kada su bili jedna od najgorih reprezentacija. Nakon što su promjenili nekoliko trenera, dali su priliku Radomiru Antiću koji je za čas posložio zvijezde, radnike, mladost i iskustvo te ju učinio u jednu od onih reprezentacija koje su daleko od papirnatog favorita, ali svakako kotiraju mnogima kao moguće iznenađenje.

Uostalom, s obzirom da se u njihovim redovima nalaze igrači poput Vidića, Ivanovića, Stankovića, Pantelića, Srbija se može nadati odličnom uspjehu, a to svakako podrazumjeva i dalje od osmine finala. Dokaz je to da su rezultatski uvjerljivo tukli neugodne reprezentacije u gostima, Austriju i Rumunjsku, dok jedino nisu uspjeli dobiti Francuze (1:2 u Parizu i 1:1 u Beogradu).

Vratari: Vladimir Stojković (Wigan), Željko Brkić (Vojvodina), Bojan Isailović (Zaglebie), Anđelko Đuričić (Uniao Leiria).

Braniči: Branislav Ivanović (Chelsea), Antonio Rukavina (München 1860), Nemanja Vidić (Manchester United), Neven Subotić (Borussia Dortmund), Aleksandar Luković (Udinese), Ivan Obradović (Real Zaragoza), Aleksandar Kolarov (Lazio).

Vezni igrači: Dejan Stanković (Inter Milan), Gojko Kačar (Hertha BSC), Nenad Milijaš (Wolverhampton), Zdravko Kuzmanović (VfB Stuttgart), Radosav Petrović (Partizan), Miloš Krasić (CSKA Moskva), Zoran Tošić (FC Köln), Miloš Ninković (Dynamo Kijev).

Napadači: Milan Jovanović (Standard Liege), Nikola Žigić (Valencia C.F.), Marko Pantelić (Ajax), Danko Lazović (Zenit), Dragan Mrđa (Vojvodina).



GANA http://upload.wikimedia.org/wikipedi...x-Ghana_FA.png

The Black Stars
Godina osnutka: 1957
Najviše nastupa: Abedi Pele (73)
Najbolji strijelac: Abedi Pele (33)
Najveći uspeh: osmina finala 2006.
Nastupi na SP: 3

Gana je pred nekoliko desetljeća bila najjača afrička sila, sa najviše osvojenih Afričkih kupova nacija, no prvi puta na SP je nastupila pred četiri godine u Njemačkoj. Predvođena zvijezdama Essienom, Appiahom, Muntarijem i Koufforom, nakon uvodnog poraza od Italije, porazili su vrlo jake Čehe uz neviđenu dominaciju i AMerikance da bi časno ispali od (pre)jakih Brazilaca 0:3.

Kao i pred četiri godine, ostali su vjerni srpskim trenerima, samo što je Ratomira Dujkovića zamjenio Milovan Rajevac. Uz njega se Gana pretvorila u možda najjaču reprezentaciju crne Afrike. Pored na kontinentu nedodirljivog Egipta, Gana je postala izrazito organizirana, pogotovo otraga, standardna boljka skoro svih Afrikanaca. Imena su osvježili sa nekolicinom igrača koji su osvojili prošle jeseni U-20 SP, pogotov se to odnosi na Dominica Adiyiaha i Andre Ayewa. Na ovogodišnjem AFC u Angoli su uz strogu, neatraktivnu, ali učinkovitu igru, stigli do finala gdje ih je Egipat porazio sa 1:0. Gaje velike nade za ovo prvenstvo i svakako imaju pokrića.

Vratari: Richard Kingston (Wigan) Daniel Adjei (Liberty Professionals), Stephen Ahorlu (Hearts of Lions) i Stephen Adams (Aduana Stars).

Braniči: Samuel Inkoom (Basel), Hans Sarpei (Bayer Leverkusen) Lee Addy (Bechem Chelsea), John Mensah (Sunderland), Rahim Ayew (Zamalek), Isaac Vorsah (Hoffenheim), John Pantsil (Fulham), Jonathan Mensah (Granada) i Eric Addo (Roda JC).

Vezni igrači: Dede Ayew (Arlese Avignon), Michael Essien (Chelsea), Kwadwo Asamoah (Udinese), Agyemang Badu (Udinese), Stephen Appiah (Bologna), Anthony Annan (Rosenborg), Haminu Dramani (Lokomotiv Moskva), Sulley Muntari (Inter), Quincy Owusu-Abeyie (Al Sadd), Derek Boateng (Getafe), Bernard Kumordzi (Panionios), Laryea Kingston (Hearts) i Kevin-Prince Boateng (Portsmouth).

Napadači: Prince Tagoe (Hoffenheim), Asamoah Gyan (Rennes), Dominic Adiyiah (Milan) i Matthew Amoah (NAC Breda).
__________________
ćemo malo na grancigule a e !

Zadnje uređivanje Delvecchio : 28.05.2010. at 02:27.
Galijun is offline  
Old 26.04.2010., 21:38   #3
Nedjelja, 13.06. 16:00 - PRETORIA, Loftus Versfeld

Srbija - Gana

Nedjelja, 13.06. 20:30 - DURBAN, Moses Mabhida

Njemačka - Australija

Petak, 18.06. 13:30 - PORT ELIZABETH, Nelson Mandela Bay

Njemačka - Srbija

SUBOTA, 19.06. 16:00 - RUSTENBURG, Royal Bakofeng

Gana - Australija

Srijeda, 23.06. 20:30 - JOHANNESBURG, Soccer City

Gana - Njemačka

Srijeda, 23.06. 20:30 - NELSPRUIT, Mbomela Stadium

Australija - Srbija
__________________
ćemo malo na grancigule a e !

Zadnje uređivanje Delvecchio : 28.05.2010. at 02:27.
Galijun is offline  
Old 08.06.2010., 13:50   #4
SRBIJA!
B52 is offline  
Old 08.06.2010., 13:53   #5
Dragan Mrđa - najbolji strijelac SP
Trotoar is offline  
Old 08.06.2010., 13:54   #6
Quote:
B52 kaže: Pogledaj post
SRBIJA!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 08.06.2010., 13:55   #7
http://serb-art.com/images/myspace/SerbSmiley.gif

Ja ću ovdje navijat za Srbe pa kud puklo da puklo
__________________
ćemo malo na grancigule a e !
Galijun is offline  
Old 08.06.2010., 13:56   #8
ja u ovoj za ghanu iako cisto sumnjam da ce proc..a srbi ce vrlo vjerojatno proc skupinu,kao sto sam napisao i u nekoj drugoj temi..mogli bi daleko doc..imaju dobru repku
 
Old 08.06.2010., 14:03   #9
Postoji par gresaka u prvom postu. Fudbalski savez Srbije, osnovan je 1919 godine i Srbija nikada nije ucestvovala na SP-u pod nazivom Srbija. A i ne zna zasto se Srbiji kace oni rezultati iz SFRJ. To su Srpski rezultati koliko i rezultati ostalih drzava sa prostora ex-yu.
__________________
U pocetku sam mislio da je sve u novcu!
To sam mislio kad sam bio mlad, sad sam vec siguran u to!
dok is offline  
Old 08.06.2010., 14:07   #10
Da sada ne ulazim u polemiku, općenito se Srbima više-manje kače (ne)uspjesi sa SFRJ, ali to je tako rasprava za drugu temu koju se ni ne usuđujem pokretati.

Ispravit ću ovo kad je osnovan, a što se tiče nastupa, tu sam uračunavao i ovogodišnji.
__________________
ćemo malo na grancigule a e !
Galijun is offline  
Old 08.06.2010., 14:11   #11
Ovdje imam tri momcadi za koje cu navijati i nijedni nam nisu susjedi!
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Old 08.06.2010., 14:29   #12
srbija nema nikakvog napadaca i moze njih australija bez problema maknut, protiv njemaca nemaju sanse i sa ganom igraju nulu ...hvala i dovidenja
jägermeister is offline  
Old 08.06.2010., 14:35   #13
O BOŽE KAKAV VELIKI PROGNOZER
Veko32 is offline  
Old 08.06.2010., 14:39   #14
Quote:
dok kaže: Pogledaj post
A i ne zna zasto se Srbiji kace oni rezultati iz SFRJ. To su Srpski rezultati koliko i rezultati ostalih drzava sa prostora ex-yu.
Ja sam to ovako shvatio: zato što su se Hrvatska, Slovenija, Makedonija i Bih odvojile u posebne države, a Jugoslavija je i dalje postojala kao Jugoslavija i po UEFI je ta država jedina nasljednik rezultata te države. (kasnije se ona preimenovala u Srbija i Crna Gora i kasnije samo Srbija). Ne znam dali pravno odnosno po UEFI i Crna Gora i Kosovo imaju pravo na rezultate bivše juge?
Furija_Ri is offline  
Old 08.06.2010., 14:41   #15
Srbi na papiru imaju odličnu momčad, ali svi znamo kako oni završe na velikim natjecanjima. Al bi ove godine mogli daleko dogurat
qkac is offline  
Old 08.06.2010., 15:01   #16
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
O BOŽE KAKAV VELIKI PROGNOZER
jägermeister is offline  
Old 08.06.2010., 15:05   #17
srbija ima dobru ekipu i ako se dobro poslože i u glavama budu stabilni a ne da kao obicno puknu kad kola krenu nizbrdo..mogli bi puno..
želim im puno uspjeha i navijam za njih u grupi

a što se tiče ostalog, u sportu kao i u svemu drugom, srbija je jedina zemlja sljednica SFRJ pa se njoj pripisuju svi rezultati iz tog vremena
janick gers is offline  
Old 08.06.2010., 15:08   #18
Quote:
jägermeister kaže: Pogledaj post
srbija nema nikakvog napadaca i moze njih australija bez problema maknut, protiv njemaca nemaju sanse i sa ganom igraju nulu ...hvala i dovidenja
Ti si veci optimista od mene. Ja mislim da ce Srbija izgubiti i od Gane.
__________________
U pocetku sam mislio da je sve u novcu!
To sam mislio kad sam bio mlad, sad sam vec siguran u to!
dok is offline  
Old 08.06.2010., 15:08   #19
njemačka je kako se kaže uvijek njemačka...posebna
ali na stranu neke tradicije....tko još u to vjeruje, daleko od toga da mogu daleko ali uopće nemaju neku ekipu...
realno, mogu uzeti 9 bodova a zasto ih srbija ili gana ne bi mogli dobiti i poslati kući..
i njima i talijanima se znalo zalomiti da ne prodju grupu...tako da...na stranu prošlost i pobjednički mentalitet, ne pomaze to ako te netko nadigra i razbije...
janick gers is offline  
Old 08.06.2010., 15:18   #20
Quote:
Furija_Ri kaže: Pogledaj post
Ja sam to ovako shvatio: zato što su se Hrvatska, Slovenija, Makedonija i Bih odvojile u posebne države, a Jugoslavija je i dalje postojala kao Jugoslavija i po UEFI je ta država jedina nasljednik rezultata te države. (kasnije se ona preimenovala u Srbija i Crna Gora i kasnije samo Srbija). Ne znam dali pravno odnosno po UEFI i Crna Gora i Kosovo imaju pravo na rezultate bivše juge?
Forumaši i kolege moderatori će mi oprostiti na ovom kratkom političko-povijesnom upadu ali moram reagirati

U bivšoj SFRJ nije bilo nikakvih odvajanja republika, već se po nalazima i zaključcima Badinterove komisije, čije mišljenje je općeprihvaćeno u svim relevantnim međunarodnim institucijama, desila disolucija SFRJ. Dakle ne odvajanje, odcjepljenje, izdvajanje ... već disolucija - raspad države. SFRJ je znači jednostavno prestala postojati i nije imala samo jednog "nasljednika". Ovi malo stariji ili upućeniji će se sjetiti da je SRJ (oliti krnja Juga) morala, isto kao i sve novonastale države, nanovo aplicirati za sve pozicije u međunarodnim tijelima i organizacijama od UN-a pa nadalje, što je jasan pokazatelj da Srbija (tj. SRJ) nije (jedini) pravni sljednik SFRJ, pa shodno tome, po međunarodnom pravu, nema ni veće ili manje pravo da svojata bilo što vezano za SFRJ od bilo koje druge države nastale raspadom SFRJ.

Dakle svi ovi nastupi koji se računaju Srbiji prije raspada komotno se (pravno gledano) mogu (i trebaju) računati i Sloveniji.

E sad, što se tiče ove grupe, Srbiju nisam gledao niti jednom tako da ne mogu govoriti o njihovoj igri, no nadam se da će dalje ići Njemačka i Gana.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.